Zlokalizuj swój telefon za pomocą tych 10 aplikacji śledzących

Jeśli jesteś kimś, kto często zastanawia się, gdzie ostatnio widziałeś swój telefon lub pomijasz bicie serca, gdy nie znajdujesz go w kieszeni, wiesz, jak łatwo zgubić smartfon.

W związku z szybkim tempem życia, w którym żyjemy wszyscy, istnieje ryzyko, że spóźnisz się do pracy lub zapomnisz odebrać telefon ze stolika w restauracji podczas kolacji z przyjacielem.

Przez większość czasu możesz pamiętać, aby sprawdzić ukochaną osobę na czas i wrócić, aby ją odebrać z miejsca, w którym ją zostawiłeś. Istnieją jednak pewne niefortunne okoliczności, w których możesz nie pamiętać, gdzie zgubiłeś telefon komórkowy. Sytuacja może się jeszcze pogorszyć, jeśli telefon komórkowy jest ustawiony w trybie cichym, ponieważ trudniej jest go przeszukać, nawet jeśli leży pod kanapą.

Chociaż przez większość czasu możesz sam zgubić telefon, czasami Twój gadżet zostaje skradziony przez złodzieja z Twojej torby lub kieszeni. W takich sytuacjach nie będziesz w stanie pobrać urządzenia bez dodatkowej pomocy. Na szczęście wiele aplikacji śledzących telefony komórkowe wykorzystuje system śledzenia GPS w smartfonie, aby zapewnić dokładne informacje o lokalizacji.

Poniżej zestawiliśmy najskuteczniejsze strony internetowe i aplikacje, które mogą dostarczyć Ci aktualne informacje o lokalizacji Twojego urządzenia. Sklasyfikowaliśmy je jako aplikacje internetowe i kompatybilne z urządzeniami z systemem Android i iOS, dzięki czemu możesz łatwo sprawdzić te, które będą pasować do Twojego urządzenia.

Usługi internetowe do śledzenia telefonu

Najpierw przejrzyjmy strony internetowe, które szybko podają szczegóły lokalizacji zgubionego smartfona.

iCloud

Apple udostępnia usługę Znajdź mój iPhone na iCloud.com który informuje o przybliżonej lokalizacji Twojego iPhone’a. Jest jednak pewien haczyk. Aby znaleźć zgubiony iPhone za pomocą funkcji Znajdź mój telefon, musisz wcześniej ukończyć jego konfigurację. Co więcej, może podać szczegóły lokalizacji tylko wtedy, gdy zgubiony iPhone jest podłączony do Internetu.

Musisz zalogować się przy użyciu swojego Apple ID i uzyskać dostęp do listy Wszystkie urządzenia. Teraz wybierz urządzenie, które chcesz zlokalizować. Jeśli urządzenie będzie połączone z siecią, zobaczysz jego lokalizację na mapie. Jeśli aplikacja nie mogła go znaleźć, zostanie pod nim wymieniona informacja o trybie offline.

Możesz także zlokalizować zgubione urządzenie dowolnego członka rodziny lub znajomego, jeśli zarejestrowałeś się w grupie Family Sharing.

Snoopza

Snoopza to pełnoprawna aplikacja do śledzenia i spyware dla telefonów komórkowych z systemem Android, która oferuje szereg funkcji do śledzenia telefonu komórkowego dzieci i małżonków. Aplikacja korzysta z modułu śledzącego GPS, aby zapewnić opcję śledzenia lokalizacji GPS. Możesz skorzystać z tej funkcji, aby przeszukać smartfon, jeśli się zgubi.

Snoopza należy zainstalować na smartfonie, zanim zamierzasz śledzić jego lokalizację GPS. Za każdym razem, gdy zgubisz telefon, wystarczy aktywować funkcje śledzenia i to wszystko! Zostaniesz powiadomiony o aktualnej lokalizacji urządzenia, wraz ze szczegółami o każdej zmianie lokalizacji.
Alternatywnie możesz włączyć tę funkcję przez cały czas, aby uzyskać historię lokalizacji, do której można uzyskać dostęp z panelu sterowania.

GeoFinder

GeoFinder.Mobi to internetowa aplikacja do śledzenia telefonów komórkowych, która wykorzystuje numer telefonu do śledzenia smartfona w ciągu kilku minut. Wyniki są niewiarygodnie dokładne, a aplikacja może namierzyć dowolny numer telefonu na świecie.

Korzyści z GeoFinder.Mobi są następujące:

 • Możesz uzyskać dostęp do szczegółów lokalizacji dowolnego smartfona, czy to Androida, czy iPhone’a.
  Aplikacja internetowa obsługuje wszystkich operatorów sieci komórkowych na całym świecie.
 • Nie ma potrzeby instalowania żadnej aplikacji. Wszystko, co musisz zrobić, to uzyskać dostęp do aplikacji internetowej i gotowe.

GeoFinder.Mobi kosztuje 31,99 USD za miesiąc.

Aplikacje do śledzenia telefonów zgodne z systemem Android

Oto aplikacje, które mogą śledzić zgubiony lub skradziony smartfon z Androidem.

Znajdź moje urządzenie w Google

Google Znajdź moje urządzenie, wcześniej znana jako Menedżer urządzeń Android, to wydajna aplikacja mobilna do śledzenia, która pomaga użytkownikom wyśledzić zgubiony telefon z Androidem i zablokować go zdalnie, dopóki go nie zlokalizują. Ta aplikacja działa również bezbłędnie na tabletach i smartwatchach z Androidem.

Ta aplikacja umożliwia również wyczyszczenie danych ze smartfona, jeśli masz pewność, że został skradziony lub masz różne możliwości ich znalezienia.

Funkcje aplikacji Google Znajdź moje urządzenie są następujące:

 • Znajdź na mapie swój smartfon, tablet lub smartwatch z Androidem. Jeśli bieżąca lokalizacja jest niedostępna, ostatnia będzie dla Ciebie widoczna.
 • Mapy wnętrz pomagają znaleźć urządzenie w miejscach publicznych, takich jak lotniska, centra handlowe itp.
 • Odtwórz dźwięk na urządzeniu, nawet jeśli jest w trybie cichym.
 • Wyczyść urządzenie i wyświetl niestandardową wiadomość z danymi kontaktowymi na ekranie blokady
 • Uzyskaj dostęp do szczegółowych informacji, takich jak stan sieci i baterii oraz szczegóły dotyczące sprzętu.

Aplikacji Google do śledzenia smartfonów można użyć do zlokalizowania dowolnego urządzenia z systemem Android za pomocą komputera lub innego smartfona, jeśli wcześniej skonfigurowałeś tę funkcję.

Samsung Znajdź mój telefon

Samsung oferuje ekskluzywną funkcję śledzenia mobilnego, która jest domyślnie częścią smartfonów Galaxy. Znany jako Znajdź mój telefon komórkowy, ta funkcja działa zdalnie i skutecznie pomaga zlokalizować smartfony Samsung, jeśli je zgubiłeś. Oprócz zlokalizowania urządzenia daje również możliwość zablokowania go lub usunięcia zawartości telefonu komórkowego, jeśli nie możesz go odzyskać.

Usługa Find My Mobile firmy Samsung oferuje następujące funkcje, które pomagają zlokalizować telefon w sytuacjach takich jak kradzież lub zgubienie.

 • Funkcja śledzenia lokalizacji na żywo umożliwia wygodne śledzenie zgubionego telefonu, dostarczając aktualizacje lokalizacji co 15 minut.
 • Opcja Zadzwoń do telefonu umożliwia zdalne dzwonienie do urządzenia przez jedną minutę, niezależnie od tego, czy telefon jest w trybie cichym.
 • Możesz zablokować urządzenie zdalnie, aby zapobiec nieautoryzowanemu użyciu, gdy urządzenie zostanie zgubione lub skradzione.
 • Jeśli nie możesz odzyskać telefonu Samsung, możesz usunąć wszystkie dane, aby zapobiec dostaniu się jakichkolwiek danych osobowych w niepowołane ręce.

Wrodzona funkcja smartfonów Samsung działa bezpłatnie po zarejestrowaniu urządzenia Samsung Galaxy przy użyciu konta Samsung.

Znajdź mój telefon — lokalizator rodziny

Znajdź mój telefon — lokalizator rodziny to świetna aplikacja dostępna w Google Play, która umożliwia łączenie smartfonów wszystkich członków rodziny i odkrywanie ich lokalizacji za pomocą GPS.

Ta wszechstronna aplikacja do śledzenia lokalizacji może pomóc w śledzeniu zgubionego smartfona na następujące sposoby:

 • Śledź smartfon za pomocą GPS.
 • Otrzymuj powiadomienia, gdy urządzenie jest w drodze.
 • Zlokalizuj telefon za pomocą lokalizatora, jeśli zostanie skradziony lub zgubiony.
 • Szybko poinformuj członków rodziny, jeśli urządzenie zostanie skradzione.

Używany głównie jako aplikacja bezpieczeństwa do śledzenia lokalizacji rodziny i przyjaciół, można go również używać do śledzenia smartfona dowolnego członka rodziny, jeśli zostanie zgubiony.

Lokalizator rodziny – lokalizator GPS

Lokalizator rodziny – lokalizator GPS to kolejna bezpłatna i prosta aplikacja, której głównym zadaniem jest informowanie członków rodziny o wzajemnej lokalizacji GPS. Aplikacja wysyła również powiadomienia oparte na lokalizacji na smartfony członków rodziny, gdy ktoś wejdzie lub opuści dowolne miejsce.

Mimo że podstawową funkcją aplikacji jest śledzenie lokalizacji dzieci, udostępniając ich opiekunom ich lokalizację w czasie rzeczywistym, możesz również użyć jej do zlokalizowania zgubionego samochodu lub smartfona. Jak wspomniano wcześniej, wysyła dane Twojej lokalizacji na zarejestrowany numer telefonu komórkowego członka Twojej rodziny, gdy włączony jest moduł śledzący GPS w telefonie komórkowym. Może więc pośrednio pomóc w wyszukiwaniu zgubionego lub skradzionego smartfona, wysyłając jego szczegółowe informacje o lokalizacji w czasie rzeczywistym.

Zgubiony telefon do śledzenia

Zgubiony telefon do śledzenia to kolejna aplikacja na Androida, która wykorzystuje wbudowany GPS do wyszukiwania zgubionego telefonu, aby życie było spokojne. Stale aktualizuje lokalizację telefonu komórkowego w czasie rzeczywistym, zapobiegając kradzieży smartfona.

Ten moduł do śledzenia lokalizacji jest wyposażony w następujące funkcje:

 • Uzyskaj dostęp do aktualnej lokalizacji telefonu komórkowego za pomocą modułu śledzącego GPS.
 • Znajdź zgubiony smartfon z Androidem.
 • Wysyłaj swoją lokalizację w czasie rzeczywistym do zarejestrowanych członków rodziny i znajomych
 • Uzyskaj dostęp do widoku satelitarnego mapy.
 • Wysyłaj wiadomości ze zgubionego telefonu komórkowego na zarejestrowany numer bez internetu.

Aplikacja jest przyjazna dla użytkownika i posiada intuicyjny interfejs, dzięki czemu jest bardzo przydatna. Co więcej, programiści zoptymalizowali aplikację tak, aby zużywała mniej baterii.

Aplikacje do śledzenia telefonu na smartfony z systemem iOS

Sprawdźmy teraz aplikacje do śledzenia telefonów komórkowych stworzone specjalnie dla iPhone’ów:

Śledzenie telefonu według numeru

Ten Śledzenie telefonu pomaga zlokalizować zgubiony iPhone lub iPad Twoich znajomych i członków rodziny, którzy zarejestrowali się w aplikacji. Aplikacja jest dość solidna i zapewnia imponująco dokładne wyniki za pomocą trackera GPS.

Phone Tracker by Number umożliwia tworzenie prywatnych sieci poprzez dodawanie numerów telefonów znajomych i członków rodziny. Po zakończeniu konfigurowania funkcji wszyscy członkowie mogą bezproblemowo udostępniać swoje lokalizacje.

Śledzenie telefonu według numeru umożliwia:

 • Udostępniaj członkom grupy lokalizację w czasie rzeczywistym oraz historię lokalizacji.
 • Wysyłaj powiadomienia GPS, gdy telefon znajduje się w pobliżu.
 • Aplikacja wykorzystuje zarówno funkcje śledzenia komórek, jak i śledzenia GPS.
 • Obsługuje wszystkich operatorów komórkowych i nie wyczerpuje baterii.
 • Otrzymuj powiadomienia, gdy urządzenie jest w drodze.

Jeśli w jakiś sposób zgubisz smartfon, możesz uzyskać dostęp do lokalizacji swojego iPhone’a w czasie rzeczywistym i bezboleśnie go odzyskać.

Znajdź mojego IPhone’a

Znajdź mojego IPhone’a to aplikacja zaprojektowana przez Apple do znajdowania zgubionych lub skradzionych urządzeń Apple, takich jak iPhone, iPad, iPod touch lub Mac. Możesz użyć dowolnego innego smartfona z systemem iOS, aby wyszukać utracone urządzenie i zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi do poufnych danych. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować tę aplikację na swoim urządzeniu i zalogować się przy użyciu identyfikatora Apple ID używanego na koncie iCloud.

Teraz aplikacja poda na mapie aktualną lokalizację zgubionego urządzenia i przedstawi kilka opcji do wyboru. Możesz zdalnie zablokować urządzenie, odtworzyć dźwięk, aby je zlokalizować, wyświetlić niestandardowy komunikat na ekranie blokady lub usunąć wszystkie dane przechowywane na urządzeniu.

Funkcja trybu utraconego w aplikacji umożliwia zdalne zablokowanie zaginionego urządzenia z systemem iOS oraz wyświetlenie wiadomości i numeru kontaktowego na ekranie blokady. W tym trybie aplikacja śledzi lokalizację telefonu komórkowego i raportuje historię lokalizacji.

Wniosek

Powyżej znajdują się najlepsze mobilne aplikacje do śledzenia, którym powinieneś zaufać, aby szybko zlokalizować zgubiony smartfon. Najlepsza aplikacja, która z powodzeniem odnajdzie Twoje urządzenie, będzie zależeć od kilku czynników, w tym Twojej lokalizacji i osobistych preferencji.

Radzę jednak wypróbować co najmniej dwie wymienione tutaj aplikacje i przekonać się, która z nich może pomóc w ponownym połączeniu się ze zgubionym telefonem z Androidem.

Możesz również sprawdzić trackery tych dzieci, aby zapewnić im bezpieczeństwo.