Zostań analitykiem biznesowym dzięki tym 16 zasobom szkoleniowym

Zadaniem analityka biznesowego jest zapewnienie wzrostu efektywności biznesowej poprzez wykorzystanie analizy danych do ulepszania procedur, towarów, usług i oprogramowania.

Rzut oka na zawód analityka biznesowego

Firmy z każdej branży starają się dziś utrzymać najwyższe pozycje na niezwykle konkurencyjnym rynku. W tym szybko zmieniającym się środowisku biznesowym tradycyjne firmy są szybko wyprzedzane przez firmy techniczne i zorientowane na procesy.

Analiza biznesowa jest jednym z tych procesów i innowacji, które większość firm we wszystkich branżach włącza do swojej działalności, aby wyprzedzić konkurencję, doświadczać wzrostu i odnosić sukcesy.

źródło: IIBA

Według International Institute of Business Analysis (IIBA) analiza biznesowa to dyscyplina, która pomaga firmom odkrywać i osiągać ich cele poprzez dostarczanie rozwiązań ich problemów.

Celem przeprowadzenia analizy biznesowej jest pomoc organizacjom w określeniu celów związanych z wykorzystaniem określonych możliwości lub rozwiązaniem problemów. Rozwój systemu jest powszechnym elementem rozwiązań, ale może również obejmować doskonalenie procesów, transformację organizacyjną, planowanie strategiczne lub tworzenie polityki.

Osoba, która wykonuje wszystkie te obowiązki, jest znana jako analityk biznesowy.

Analitycy biznesowi (BA) odgrywają kluczową rolę w pomaganiu małym i średnim przedsiębiorstwom (SMB) oraz dużym korporacjom w zwiększaniu wydajności i skuteczności w gromadzeniu, organizowaniu i ocenie danych w celu uzyskania wglądu i przekazania tego wglądu kierownictwu i innym zainteresowanym stronom w celu uczynienia krytycznej działalności biznesowej decyzje.

Są odpowiedzialni za analizę różnych aspektów firmy, w tym operacji, obsługi klienta, zarządzania zasobami i produktywności, za znajdowanie mocnych i słabych stron, identyfikowanie potencjalnych możliwości oszczędności kosztów, tworzenie strategii ulepszeń i współpracę z kierownictwem nad wdrażaniem zmian .

BA wykorzystuje różne metody, w tym sesje pytań i odpowiedzi, wywiady, ankiety i analizę danych historycznych, aby lepiej zrozumieć, jak funkcjonuje organizacja. Następnie opracowują rozwiązania na podstawie swoich ustaleń i zalecają je kierownictwu.

Celem jest zapewnienie skutecznych, praktycznych rozwiązań i zaspokojenie unikalnych wymagań firmy.

BA to profesjonaliści w dziedzinie analizy danych, którzy wiedzą, jak gromadzić, analizować i prezentować dane w sposób, który pomaga decydentom w ulepszaniu operacji, obniżaniu wydatków i zwiększaniu przychodów.

Analitycy biznesowi dzielą duże ilości danych na wzorce i trendy, a następnie tworzą rozwiązania pasujące do obecnych i przyszłych potrzeb organizacji.

Dlaczego warto robić karierę jako analityk biznesowy?

Czy rozważasz karierę jako analityk biznesowy (licencjat)? Przyjrzyjmy się kilku zaletom zostania analitykiem biznesowym. Przede wszystkim praca jako analityk biznesowy to kariera zorientowana na rozwój.

Przewiduje się, że do 2031 r. pole wzrośnie o 11%, co według Bureau of Labor Statistics uważa się za znacznie większe niż normalnie.

Ponieważ studia licencjackie są zawsze poszukiwane we wszystkich branżach, być może będziesz musiał polegać tylko na jednym sektorze, aby znaleźć pracę. Dodatkowo, ze względu na autonomię obowiązków służbowych, będziesz mógł pracować w swoim obszarze, o ile komunikujesz się z kierownictwem wyższego szczebla.

Będziesz miał szansę stworzyć coś sensownego, ponieważ Twoje analizy i dane badawcze będą miały bezpośredni wpływ na wynik biznesowy.

Umożliwia wykorzystanie umiejętności rozwiązywania problemów i zdolności analitycznych, aby pomóc organizacjom w osiągnięciu ich celów. Stanowiska analityka biznesowego dają stabilność zatrudnienia, dobre dochody i możliwość awansu.

Stanowiska te często dają szansę radzenia sobie z różnymi zainteresowanymi stronami oraz rozwijania umiejętności komunikacyjnych i interpersonalnych.

W dzisiejszym szybko zmieniającym się środowisku firmowym analitycy biznesowi są niezbędni do utrzymania przewagi konkurencyjnej i możliwości budowania relacji z wyższym kierownictwem i różnymi zespołami.

Znalezienie trendów i spostrzeżeń, które można wykorzystać do zwiększenia efektywności organizacji, ułatwienia podejmowania decyzji, a ostatecznie do optymalizacji rentowności, będzie obowiązkiem analityka, co z kolei przyciągnie pochwały.

Dodatkowo ta kariera pozwala pracować w różnych sektorach, które oferują wyzwania, nagrody, zachęty itp.

Dlatego to Ty powinieneś przyjąć to stanowisko, jeśli chcesz rozwijać się zawodowo, dobrze zarabiać, wykonywać sensowną pracę i podejmować wyzwania.

Jeśli konkretnie szukasz ról i obowiązków BA i struktury wynagrodzeń, znajdziesz je w poniższych sekcjach.

Kto może kontynuować karierę analityka biznesowego?

Badając procesy, zasady i projekty organizacyjne, analityk biznesowy pomaga firmie zwiększyć zyski i poprawić wydajność. Kariera jako analityk biznesowy może być dla Ciebie idealna, jeśli lubisz rozwiązywać problemy, analizować dane, badania i analizy ilościowe.

Zostanie analitykiem biznesowym daje wiele możliwości osobom starającym się znaleźć dobrze płatną posadę w sektorze biznesowym. Kariera analityka biznesowego może być lukratywna i pożywna, ale wymaga również unikalnego zestawu umiejętności.

Analitycy biznesowi mają szansę współpracować z różnymi działami organizacyjnymi, w tym z marketingiem, zasobami ludzkimi i finansami.

Są cenne dla każdej organizacji, ponieważ są często postrzegane jako łącznik między technologicznymi i nietechnicznymi komponentami firmy.

Jeśli jesteś zainteresowany zdobyciem poniższych umiejętności, bez wątpienia możesz podejść do zostania analitykiem biznesowym.

  • Analiza danych: Doskonałe zdolności analityczne i dobrze poinformowane, oparte na dowodach podejście.
  • Lepsza komunikacja: Posiada doskonałe umiejętności komunikacyjne, zdolność przemawiania i przemawiania do różnych odbiorców oraz zdolność okazjonalnego pełnienia funkcji mediatora między stronami.
  • Rozwiązywanie problemów: umiejętność przewidywania wyników i posiadanie szczególnych umiejętności potrzebnych do pomocy organizacjom w pokonywaniu wyzwań.
  • Systemy informacyjne: Solidna znajomość technologii informatycznych, frameworków i procedur, takich jak Agile, Scrum, SQL itp.
  • Zarządzanie projektami: umiejętność pracy pod presją nad wieloma projektami w ramach harmonogramu projektu.
  • Chęć odkrywania rozwiązań i gotowość do zaakceptowania zmian.
  • Umiejętność inspirowania ludzi i wprowadzania zmian.
  • Duże zainteresowanie rozwojem biznesu.

Szczegóły dotyczące edukacji i certyfikacji, aby zostać BA

Aby pracować jako analityk biznesowy na poziomie podstawowym, zazwyczaj potrzebujesz tytułu licencjata w dziedzinie finansów, informatyki, technologii informacyjnej lub pokrewnej dziedziny, takiej jak BBA (licencjat z administracji biznesowej).

Rozważ dodanie tytułu magistra analityki biznesowej, magistra zarządzania informacjami lub specjalizacji, takiej jak MBA (magister administracji biznesowej), aby wyróżnić się w zatłoczonej branży i uzyskać szybki dostęp do dużych korporacji lub przedsiębiorstw międzynarodowych.

Oprócz powyższych szczegółów edukacyjnych, certyfikacja oferowana przez IIBA (International Institute of Business Analysis) doda wagi Twojemu CV.

  • Certyfikat wejścia w analizie biznesowej (ECBA)
  • Certyfikacja zdolności w zakresie analizy biznesowej (CCBA)
  • Certyfikowany specjalista ds. analizy biznesowej (CBAP)

W przypadku bardziej specjalistycznych certyfikacji IIBA oferuje następujące certyfikaty:

  • Certyfikat Agile Analysis (AAC)
  • Certyfikat Business Data Analytics (CBDA)
  • Certyfikacja analizy cyberbezpieczeństwa (CCA)
  • Certyfikacja analizy własności produktu (CPOA)

Poniższa sekcja obejmuje najlepsze szkolenia i kursy dla analityków biznesowych oraz inne bezpłatne zasoby, które pomogą Ci rozpocząć karierę jako analityk biznesowy.

Role i obowiązki analityka biznesowego (licencjat)

Chociaż analityk biznesowy (BA) jest odpowiedzialny za szeroki zakres działań, przyjrzyjmy się niektórym podstawowym rolom i obowiązkom, a także zobaczmy, jak zdefiniowana jest ich struktura płac.

Zawód analityka biznesowego jest rozległy. Konieczność posiadania takiego zawodu wynikała ze zmieniającej się dynamiki otoczenia biznesowego. Analitycy biznesowi badają potrzeby klientów, rozumieją otoczenie rynkowe i oceniają bieżące procesy biznesowe.

Następnie wykorzystują swoją wiedzę do opracowywania strategii, które zwiększają produktywność i rentowność firmy.

Każdy zespół firmy byłby niekompletny bez analityków biznesowych, którzy wnoszą wiedzę ekspercką i analizy, aby zapewnić, że operacje są przeprowadzane tak efektywnie, jak to możliwe.

Podejmując mądre decyzje w oparciu o informacje i fakty, specjaliści ci są odpowiedzialni za zwiększenie rentowności firmy. Analitycy biznesowi muszą mieć możliwość szybkiego przeglądania ogromnych ilości danych, wykrywania trendów i wyciągania wniosków.

Ponadto muszą być w stanie zwięźle przedstawić swoje wyniki kierownictwu i interesariuszom.

Analitycy biznesowi na ogół działają jako łącznik między firmą a jej technologią. Od analityków biznesowych oczekuje się umiejętności oceny potencjalnego wpływu rozwiązań technologicznych na działalność firmy.

Analitycy biznesowi odgrywają kluczową rolę w zapewnieniu, że stosowana technologia odpowiada potrzebom firmy i często przejmują wiodącą rolę w opracowywaniu i wdrażaniu systemów oprogramowania.

Analitycy biznesowi muszą umieć zbierać specyfikacje od kluczowych graczy, rozumieć wymagania użytkowników, definiować specyfikacje systemów i tworzyć kompleksowe projekty dla zespołów rozwoju technicznego.

Podsumowując, niektóre z istotnych obowiązków analityka firmy to zrozumienie biznesu i identyfikacja potrzeb, zdefiniowanie zakresu i wymagań, analiza i prezentacja wymagań, walidacja zgodności rozwiązań ze stanem, dokumentacja, modelowanie procesów itp.

Struktura wynagrodzeń analityka biznesowego

Chociaż zakresy wynagrodzeń analityków biznesowych różnią się w zależności od ich poziomu wiedzy i firmy, według Glassdoor analityk biznesowy w Stanach Zjednoczonych zarabia średnio 80 736 USD rocznie. Waha się od 57 000 USD do 1 000 000 USD.

Teraz przyjrzymy się zasobom edukacyjnym, które pomogą Ci zbudować karierę jako analityk biznesowy.

Analiza biznesowa dla początkujących

Analiza biznesowa dla początkujących to kompleksowy, praktyczny podręcznik, który pomoże Ci rozpocząć karierę analityka biznesowego w cztery tygodnie. Dzięki książce możesz w pełni zrozumieć krytyczne idee analizy biznesowej.

Książka koncentruje się na identyfikowaniu potrzeb biznesowych oraz wykorzystywaniu najlepszych narzędzi i metod do analizowania, komunikowania i dzielenia się wymaganiami z interesariuszami biznesowymi.

Oprócz szczegółowego wyjaśnienia różnych modeli i metodologii cyklu życia oprogramowania (SDLC) i modelowania procesów biznesowych, zawiera również przewodnik krok po kroku po wszystkich zadaniach związanych z analizą biznesową, takich jak identyfikacja problemów i możliwości, szukanie rozwiązań itp.

Po każdym rozdziale książka zawiera typowe pytania podczas wywiadów licencjackich i może pomóc ci złamać wywiad.

Książka Metodologia analizy biznesowej

Autor Emrah Yayici jest autorem książki o metodologii analizy biznesowej. Jest to jedna z najwybitniejszych książek dostępnych dla profesjonalistów, którzy chcą nadążać za ciągle zmieniającą się dziedziną analizy.

Książka oferuje czytelnikom proste i wyczerpujące wyjaśnienia, które pomogą im zrozumieć podstawowe idee leżące u podstaw systemu oraz korzyści, jakie może on przynieść im w ich codziennych czynnościach.

Książka obejmuje każdy etap analizy biznesowej, od wczesnego wykrycia problemu lub możliwości do wdrożenia, pomiaru i oceny rozwiązania. Jest to gruntowne wprowadzenie do analizy biznesowej i oferuje czytelnikom wnikliwe porady dotyczące opracowywania i wdrażania skutecznych rozwiązań biznesowych.

Książka zawiera również pomocne przykłady wykorzystania tej koncepcji w rzeczywistych scenariuszach. Dostarcza również czytelnikom cennych wskazówek, sztuczek i zrozumienia, co składa się na tworzenie wnikliwych i skutecznych ocen biznesowych.

Zbieranie wymagań dla nowego analityka biznesowego

Ta książka dokładnie wyjaśnia proces zbierania wymagań i jest obszernym przewodnikiem dla początkujących analityków biznesowych.

Zapewnia dogłębną pomoc w przekazywaniu pomysłów i rozwiązań w najbardziej przekonujący sposób i zawiera aktualne przykłady, porady i techniki identyfikacji i oceny wymagań klientów.

Ta książka, napisana przez wiodący autorytet w branży z wieloletnim doświadczeniem, jest niezbędna dla każdego, kto chce odnieść sukces jako analityk biznesowy. Oferuje bezcenne porady dotyczące tworzenia dobrych specyfikacji wymagań, które mogą zwiększyć powodzenie każdego projektu.

Książka zawiera również porady dotyczące oceny wymagań, upewnienia się, że są one odpowiednie dla projektu i przedstawienia ich w sposób, który zagwarantuje powodzenie projektu. Dodatkowo oferuje przykładowe dokumenty wymagań, które można wykorzystać jako standardy do generowania nowych.

Zwinny analityk biznesowy

Autor książki opisuje, w jaki sposób proces analizy biznesowej powinien zostać zintegrowany ze strukturą Agile i jak analityk biznesowy powinien komunikować się z innymi członkami zespołu. Książka omawia również zwinne frameworki, narzędzia do współpracy i techniki komunikacji.

Jest to instrukcja krok po kroku, jak przejść od zarządzania projektami kaskadowymi do zwinnego zarządzania projektami. Ta książka, napisana przez eksperta branżowego, Rylanda Leytona, podsumowuje korzyści płynące ze stosowania zwinnych technik zarządzania projektami oraz szczegółowe instrukcje wdrażania.

Zawiera przydatne wskazówki, które pomogą w opracowaniu zwinnego podejścia i obejmuje podstawowe koncepcje zwinnego podejścia, w tym sprinty, historie użytkowników i tablice Kanban. Ponadto książka zawiera studia przypadków i najlepsze praktyki, które można wykorzystać do maksymalizacji sukcesu projektów zwinnych.

Szkolenie dla analityków biznesowych dla początkujących

Ta bezpłatna lekcja wideo jest prowadzona przez firmę Invensis, pioniera w oferowaniu dobrze znanych programów szkoleniowych osobom fizycznym i firmom na całym świecie.

Zasady analizy biznesowej, narzędzia, studia przypadków, procedury, procesy, informacje certyfikacyjne itp. Omówiono w tym filmie przeznaczonym dla początkujących. Obejmuje również role i obowiązki analityka biznesowego.

Jak zostać analitykiem biznesowym – Edureka

Czy jesteś zupełnie nowy w analizie biznesowej i szukasz informacji o tym, dlaczego warto zostać analitykiem biznesowym, co to pojęcie oznacza, jak je stosować, jakie są zadania i obowiązki itp.?

Jeśli tak, ten bezpłatny film szczegółowo omówi te tematy w 21 minut. Warto zobaczyć, jeśli chcesz uzyskać odpowiedzi na podstawowe pytania analityków biznesowych. Jest tworzony przez jeden z najlepszych serwisów edukacyjnych, Edureka.

Jak zostać analitykiem biznesowym – 365 Data Science

Ten zasób wideo szczegółowo wyjaśnia analityków biznesowych.

Omawia ich obowiązki, ile zarabiają i jakie kwalifikacje, akademickie i inne, są niezbędne, aby zostać analitykiem biznesowym. Film trwa tylko siedem minut.

Analiza biznesowa: wymagania funkcjonalne i niefunkcjonalne

Kurs Udemy dotyczący analizy biznesowej koncentruje się na pomocy profesjonalistom biznesowym w identyfikowaniu, analizowaniu i dokumentowaniu wymagań funkcjonalnych i niefunkcjonalnych dla ich projektów. Obecnie na kurs na całym świecie zapisanych jest 8455 studentów, co świadczy o jego popularności.

Kurs oferuje cenny wgląd w znaczenie dokładnego definiowania i dokumentowania wymagań, ponieważ władze instruują go w zakresie inżynierii.

Porusza kwestie, w tym sposób gromadzenia wymagań, zarówno funkcjonalnych, jak i niefunkcjonalnych, sposób ich analizy oraz najlepsze praktyki. Z tego kursu mogą skorzystać zarówno profesjonaliści, którzy dopiero zaczynają zbierać wymagania, jak i ci, którzy muszą odświeżyć swoją wiedzę.

Kurs oferuje praktyczne zajęcia i studia przypadków, aby pomóc uczniom lepiej zrozumieć, jak radzić sobie w rzeczywistych sytuacjach.

Analiza biznesowa: diagramy przepływu danych do wizualizacji przepływów pracy

Szczegółowy kurs Udemy na temat analizy biznesowej: Diagramy przepływu danych do wizualizacji przepływów pracy uczy, jak tworzyć diagramy przepływu danych. Diagramy przepływu danych umożliwiają wizualne przedstawienie sposobu przemieszczania się danych między różnymi komponentami systemu.

Ten kurs uczy, jak krok po kroku tworzyć diagramy przepływu danych i wyjaśnia znaczenie diagramów przepływu danych i ich zastosowanie w inżynierii oprogramowania.

Porusza takie kwestie, jak zrozumienie diagramów przepływu danych, ich potrzeb oraz sposobów wykrywania problemów i modyfikowania istniejących diagramów. Jednym z kluczowych działań w analizie biznesowej jest zrozumienie, w jaki sposób dane przepływają przez system, aby lepiej zrozumieć procesy i operacje, które tam zachodzą.

Dodatkowo zawiera przykłady wykorzystania diagramów przepływu danych w rzeczywistych środowiskach oraz praktyczne szkolenie w zakresie ich tworzenia.

Zdobądź swoje pierwsze stanowisko analityka biznesowego

Kurs Land Your First Business Analyst Position ma na celu pomóc aspirującym profesjonalistom w zdobyciu wiedzy i umiejętności niezbędnych do przygotowania się do pracy jako analityk biznesowy.

Pomaga zrozumieć obowiązki analityka biznesowego i zbudować umiejętności miękkie potrzebne do odniesienia sukcesu oraz wiele innych tematów, które przygotują do rozmowy kwalifikacyjnej.

Kurs kładzie również duży nacisk na proces rozmowy kwalifikacyjnej, obejmując takie tematy, jak przygotowanie CV, typowe błędy podczas rozmowy kwalifikacyjnej, których należy unikać, jak zaimponować menedżerom ds. Rekrutacji oraz dodatkowe porady i premie, które niewątpliwie pomogą Ci odnieść sukces na rozmowie kwalifikacyjnej.

Kurs składa się z pięciu głównych części, które pokierują cię w rozwijaniu zdolności analitycznych, krytycznego myślenia i komunikacji wglądu. Dodatkowo każdy z nich zawiera zbiór lekcji, które przedstawiają podstawy analizy biznesowej.

Model i notacja procesów biznesowych (BPMN) dla analityków biznesowych

Temat modelu i notacji procesów biznesowych (BPMN) został szczegółowo omówiony w tym kursie Udemy dla analityków biznesowych. Ma osiem sekcji, które obejmują kluczowe tematy, takie jak modelowanie procesów, analiza procesów i różne typy symboli BPMN.

Początkujący analitycy biznesowi mogą skorzystać z tego kursu, aby opanować podstawy BPMN i jak rysować diagramy przepływu procesów. Zawiera kompleksowy opis różnych poziomów diagramów BPMN oraz dokładne wprowadzenie do narzędzi i podejść BPMN.

Dodatkowo oferuje możliwość ćwiczenia w rzeczywistych sytuacjach i otrzymywania informacji zwrotnych od instruktora. Kurs obejmuje również quizy, ćwiczenia praktyczne i wykłady wideo, aby przyspieszyć proces uczenia się.

Analiza biznesowa i zarządzanie procesami

Kurs analizy biznesowej i zarządzania procesami jest oferowany przez Coursera, na który zapisało się dotychczas 88 355 studentów. Jest to dokładny i multidyscyplinarny program, który wyposaża profesjonalistów w informacje i umiejętności potrzebne do skuteczniejszego wykonywania swojej pracy.

Analiza biznesowa, zarządzanie procesami i zarządzanie projektami to tematy objęte tym programem, wraz z niezbędnymi narzędziami i metodami wykorzystywanymi do tworzenia i nadzorowania procesów biznesowych.

Oprócz podkreślania znaczenia pracy zespołowej i komunikacji dla pomyślnej analizy biznesowej, program obejmuje również techniki i umiejętności podejmowania decyzji.

Profesjonaliści skorzystają z udoskonalonej wiedzy i umiejętności w zakresie określania celów korporacyjnych oraz opracowywania i wdrażania metod osiągania celów.

Kurs ma na celu oparcie się na podstawowych ideach, jednocześnie dając studentom praktyczne doświadczenie poprzez zdyscyplinowaną metodę krok po kroku.

Wprowadzenie do analizy biznesowej przy użyciu arkuszy kalkulacyjnych

Kurs analizy biznesowej z wykorzystaniem arkuszy kalkulacyjnych jest oferowany na Coursera, jednej z najlepszych internetowych platform edukacyjnych. Został stworzony, aby zapewnić studentom wiedzę i umiejętności potrzebne do skutecznej analizy, oceny i prezentacji danych w środowisku korporacyjnym.

Zrozumienie analizy danych, badanie różnych narzędzi i prezentowanie spostrzeżeń dotyczących danych to tylko niektóre z kluczowych elementów analizy biznesowej kursu. Kurs ma na celu przekazanie studentom umiejętności potrzebnych do oceny danych biznesowych przy użyciu bardziej zaawansowanych funkcji programu Excel.

Omówiono także kilka technik wizualizacji danych, w tym Arkusze Google, i pokazano, jak wydobywać z danych precyzyjne, wartościowe spostrzeżenia.

Uczący się zrozumieją, jak podejmować decyzje na podstawie spostrzeżeń opartych na danych poprzez połączenie wciągających wykładów, debat i praktycznych działań związanych z rozwiązywaniem problemów.

Program magisterski analityka biznesowego

Międzynarodowy Instytut Analiz Biznesowych (IIBA), który tworzy i utrzymuje standardy w dziedzinie analizy biznesowej, zatwierdził ten program Master Business Analyst Simplilearn.

Program nauczania jest zgodny z wymaganiami IIBA BABOK V3 i pomoże uczniom zdać egzaminy ECBA, CCBA i CBAP. Po ukończeniu tego kursu analizy biznesowej zdobędziesz 25 CDU IIBA.

Kurs oferuje dogłębne zrozumienie podstawowych koncepcji analizy biznesowej. Ma on na celu zapewnienie potencjalnemu analitykowi biznesowemu pełnej świadomości umiejętności, procesów i metod związanych z branżą.

Wyjaśnia również koncepcje analizy biznesowej, w tym analizę danych, analizę przepływu procesów i zrozumienie wymagań klientów.

Obejmuje również zarządzanie projektami, zbieranie wymagań i inne tematy, przygotowując studenta do stosowania tych metod w całym cyklu życia projektu.

Podstawy analizy biznesowej

Kurs Podstawy analizy biznesowej przedstawia podstawy analizy biznesowej i jest udostępniany przez LinkedIn Learning. Jest przeznaczony dla osób, które nie mają doświadczenia z analizą biznesową oraz dla tych, którzy chcą w pełni zrozumieć podstawowe idee.

Kurs omawia metody i procedury analizy biznesowej oraz wyjaśnia, w jaki sposób można je zastosować w celu zwiększenia sukcesu projektu. Kurs jest podzielony na różne moduły, które obejmują takie tematy, jak planowanie projektu, znaczenie zbierania wymagań, etapy tworzenia uzasadnienia biznesowego, identyfikacja interesariuszy, ocena rozwiązań i wiele innych.

Omówiono również wiele instrumentów i technik wykorzystywanych do rozpoznawania możliwych problemów i tworzenia planów zapobiegania ich wystąpieniu.

Podstawy kariery w analizie biznesowej firmy Microsoft i LinkedIn

Firmy Microsoft i LinkedIn stworzyły dokładny kurs online o nazwie LinkedIn’s Career Essentials in Business Analysis, aby pomóc ludziom w doskonaleniu umiejętności analizy biznesowej.

Tych dwóch czołowych graczy z sektora biznesowego i technologicznego wspólnie opracowało tę 12-kursową ścieżkę kariery. Każdy kurs jest tworzony, aby dać studentom umiejętności potrzebne do osiągnięcia doskonałości w dynamicznym świecie analizy biznesowej.

Ten kurs ma na celu pomóc osobom w zdobyciu informacji, umiejętności i umiejętności niezbędnych do odniesienia sukcesu w roli analityka biznesowego. Zarządzanie projektami, inżynieria wymagań, mapowanie procesów, opracowywanie przypadków użycia i analiza danych to tylko niektóre z podstawowych tematów omawianych na kursie.

Zawiera również instrukcje dotyczące określania wymagań biznesowych i opracowywania rozwiązań technicznych.

Ostatnie słowa

Powyższe informacje są odpowiednie dla tych, którzy chcą być na bieżąco w szybko rozwijającym się zawodzie analizy biznesowej lub dla tych, którzy są zainteresowani podjęciem pracy w tym zawodzie.

Materiał omówiony powyżej to kompleksowy zestaw kursów, filmów i samouczków z różnych źródeł, które obejmują całą podróż do analizy biznesowej.

Będzie pomocny dla osób początkujących w zawodzie oraz tych, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie analizy biznesowej.

Następnie możesz sprawdzić kursy analizy danych, aby rozwinąć swoją karierę.