10 aplikacji do usuwania wokalu do tworzenia miksów karaoke lub DJ

Udostępnij teraz w social media:

Aplikacje do usuwania wokali eliminują wokale, które nie są potrzebne w pliku audio. Zapewnienie obecności w pliku tylko wymaganych części dźwięku.

Aplikacje do usuwania wokalu umożliwiają muzykom, twórcom treści i podcasterom tworzenie, miksowanie, edytowanie i przywracanie treści audio. Pomagają również w poprawie jakości wokalu audio twórców. Poza tym wiele osób potrzebuje tylko utworów karaoke, aby dodać je do swoich bibliotek.

Ścieżki akompaniamentu często kosztują. Mogą też brzmieć inaczej niż w oryginalnej wersji. Co więcej, znalezienie wersji karaoke piosenki jest trudne, jeśli nie jest ona popularna. W takich przypadkach na ratunek przychodzi oprogramowanie do usuwania wokalu. Współczesne usuwanie wokali wymaga minimalnej pracy, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Co to jest aplikacja do usuwania wokalu?

Narzędzia Vocal Remover i Isolation wykorzystują zaawansowane algorytmy do szybkiego usuwania wokali i niepożądanych szumów z klipu audio. Większość dostępnych na rynku programów do izolacji i usuwania wokalu może tylko usunąć wokale. Jednak niektóre dobrze znane narzędzia do usuwania wokalu mogą również eliminować sygnały dźwiękowe, syki i inne odgłosy tła. Oczywiście uwzględniliśmy tylko odmiany crema de la crema.

Dlaczego wokale powinny być usunięte z utworu?

Oto trzy powody, dla których ktoś powinien usunąć wokale z utworu.

 • Tworzenie własnej okładki lub parodii

Najprostszą techniką wykonania coveru jest przekształcenie oryginalnej piosenki w podkład poprzez usunięcie wokalu oryginalnego wykonawcy. Odtwarzanie może być następnie nagrane z twoim wokalem. Ta technika może również przekształcić oryginalną muzykę w parodię.

 • Dodawanie do własnego wideo lub filmu

Twórcy wideo ogromnie korzystają z tej techniki. Istnieje wiele powodów, dla których warto wycinać nagrania wokalne z piosenek, niezależnie od tego, czy jesteś profesjonalnym operatorem filmowym, YouTuberem, czy jednym i drugim.

W Twoich filmach instrumentalne wersje piosenek mogą pomóc w stworzeniu określonego nastroju lub opowiedzieć konkretną historię. Dodatkowo możesz wykorzystać muzykę, aby połączyć swoje pisanie z określonym czasem lub kulturą.

 • Tworzenie utworów karaoke w domu

Tworzenie utworów karaoke to jedno z najpopularniejszych uzasadnień usuwania wokali z muzyki. Niezależnie od tego, czy jesteś DJ-em, który chce zwiększyć liczbę oferowanych przez Ciebie utworów karaoke, czy artystą przygotowującym się do imprezy, oprogramowanie do redukcji głosu pomoże Ci zaoszczędzić czas i pieniądze.

Jakie funkcje powinna mieć aplikacja do usuwania wokalu?

Rynek jest obecnie nasycony aplikacjami do usuwania wokali. Każdy obiecuje najlepsze funkcje. Ponieważ istnieje tak wiele opcji, często użytkownikowi trudno jest wybrać idealną aplikację. Upewnij się, że aplikacja zawiera następujące funkcje, aby w pełni wykorzystać jej możliwości.

  Co to jest troll internetowy? (i jak obchodzić się z trollami)

Algorytm sztucznej inteligencji

Dostępnych jest wiele aplikacji do usuwania wokalu. Łatwiej jest wybrać jeden za pomocą algorytmu AI, który może wyodrębnić dźwięki wokalne z muzyki.

Potrafimy precyzyjnie wydobyć wokale z muzyki za pomocą technologii AI. Dokonuje tego, identyfikując specyficzne cechy dźwiękowe ludzkich głosów.

Wyjście audio wysokiej jakości

Wybór idealnego oprogramowania może być trudny. Najdoskonalszy usuwacz wokalu powinien dawać najlepsze rezultaty przy zachowaniu autentyczności. Unika typowych zniekształceń audio z metalowymi lub zrobotyzowanymi krawędziami.

Najdoskonalsze aplikacje wykorzystują potężny korektor, który koncentruje się wyłącznie na wokalu, aby zachować integralność całego utworu.

Prosty i intuicyjny interfejs użytkownika

Interfejs użytkownika aplikacji do usuwania wokali powinien być prosty w użyciu. Pozyskanie wyodrębnionej muzyki powinno wymagać tylko jednej akcji dla użytkowników.

Niektórzy nowicjusze nigdy nie używali programów do usuwania wokali. Większość osób nie chce mieć dyplomu z inżynierii dźwięku, aby usunąć wokal. Ci użytkownicy mogą przestać korzystać z aplikacji, jeśli interfejs jest zbyt trudny. Mogą czuć się swobodnie i słuchać swojej muzyki dzięki łatwemu w obsłudze interfejsowi użytkownika.

Musi obsługiwać wiele platform

Oprogramowanie powinno bezproblemowo obsługiwać wiele urządzeń. Wygoda jest tym, do czego służy aplikacja. Powinien działać na komputerach Mac, komputerach z systemem Windows, telefonach z systemem Android i iPhone’ach.

Bezpieczeństwo i prywatność

W przypadku każdej aplikacji online należy wziąć pod uwagę bezpieczeństwo i prywatność. Czasami przesyłasz prywatne pliki, gdy używasz oprogramowania do usuwania wokali z utworów.

Nie chciałbyś, aby ktokolwiek inny miał dostęp do Twoich dokumentów lub poufnych danych. Upewnij się, że sprawdziłeś bezpieczeństwo każdej usługi. Po przetworzeniu wszystkie pliki powinny zostać usunięte w ciągu 24 godzin. Świadomość, że nikt ich później nie znajdzie, pozwoli ci spać spokojnie.

Teraz przyjrzyjmy się niektórym z najlepszych aplikacji do usuwania wokalu.

Lalal.ai

Lalal.ai to prawdopodobnie najlepsza aplikacja do oddzielania dźwięków w najwyższej jakości. Jest to program oparty na sztucznej inteligencji, jak sama nazwa wskazuje. Pozwala wyodrębnić wokale, akompaniamenty muzyczne i inne dźwięki z plików audio, zachowując jednocześnie jakość dźwięku.

Możliwość łatwego wyodrębnienia wokalu i dowolnego innego instrumentu z pliku audio przez proste umieszczenie pliku audio na stronie internetowej i zrobienie tego za darmo, jest przydatną funkcją.

Najważniejsze cechy:

 • Dzielenie plików audio
 • Wyodrębnianie muzyki z plików wideo.
 • Oddzielenie dźwięku perkusji, wokalu, pianina, basu, gitary elektrycznej i akustycznej w prostych krokach
 • Zapewnia wysokiej jakości dźwięk
 • Możesz wyodrębnić dźwięki i przesłać je do miejsc, które lubisz

Usuwanie wokalu Pro

Usuwanie wokalu Pro to oprogramowanie służące do usuwania śpiewu z muzyki. Może to zrobić z plików MP3, tworząc utwór instrumentalny, który ma tylko muzykę w tle. Twórcy używają tego oprogramowania do tworzenia ścieżek karaoke i ćwiczeń.

Ma ponad 3,9 miliona klientów na całym świecie. Vocal Remover Pro działa w branży od ponad 13 lat. To oprogramowanie pomaga użytkownikom tworzyć wysokiej jakości utwory karaoke. Oferuje również prosty i łatwy w użyciu interfejs użytkownika.

Najważniejsze cechy:

 • Obsługuje pliki mp3, m4a, Ogg, aac i ac3
 • Oprogramowanie może usunąć wokale z pliku audio
 • Dostępne online z sieci
 • Zapewnia wysokiej jakości karaoke

Wawozaur

Wawozaur to piękny darmowy program do edycji dźwięku, edycji dźwięku, edycji i nagrywania plików wav i mp3. Dzięki Wavosaur możesz modyfikować dźwięk w dowolny sposób (wycinać, kopiować, wklejać itp.), tworzyć pętle muzyczne, oceniać, przechwytywać i konwertować wsadowo.

  Jak skonfigurować środkowe kliknięcie na tabliczce dotykowej

Wavosaur obsługuje wielokanałowe pliki wav, sterowniki ASIO, wtyczki VST i przetwarzanie efektów w czasie rzeczywistym. Program nie zapisuje do rejestru i nie posiada instalatora. Używaj go do projektowania dźwięku, masteringu i jako darmowy edytor MP3.

Najważniejsze cechy:

 • Usuwanie wokali
 • Łatwy interfejs użytkownika
 • Dostępne są ogólne funkcje edycji dźwięku, takie jak wycinanie, kopiowanie, wklejanie, przycinanie itp.
 • Dostępne są zaawansowane funkcje edycji dźwięku, takie jak zmiana wysokości tonu, konwersja głębi bitowej i usuwanie ciszy

Śmiałość

Śmiałość to program do edycji dźwięku o otwartym kodzie źródłowym. Oferuje dużo bez żadnych kosztów. Możesz nagrywać, edytować i miksować pliki audio za pomocą funkcji Audacity. Możesz także dodawać efekty, zmniejszać hałas w tle, izolować wokalistów i robić znacznie więcej.

Oprogramowanie ma wiele funkcji i wszystkie są dostarczane bezpłatnie, co jest znaczącym plusem. Możesz edytować audio, oddzielać wokale, stosować efekty do dźwięku i robić znacznie więcej za pomocą Audacity.

Najważniejsze cechy:

 • Nagrywa audio na żywo
 • Funkcje edycji, takie jak wycinanie, kopiowanie, wklejanie itp.
 • Redukcja lub izolacja wokali, szumów

Przesłuchanie firmy Adobe

Przesłuchanie firmy Adobe to obszerny zestaw narzędzi z funkcjami wyświetlania wielościeżkowego, falowego i spektralnego. Tworzy, miksuje, edytuje i przywraca pliki audio. Ta solidna stacja robocza audio przyspiesza operacje wykańczania dźwięku i produkcji wideo, zapewniając jednocześnie czystą mieszankę z czystym dźwiękiem.

Bez wątpienia Adobe Audition to świetne narzędzie. Jednak wiąże się to z kosztami. To narzędzie jest nieco droższe niż porównywalne produkty w swojej kategorii. Dodatkowo, należy postępować zgodnie z krzywą uczenia się, aby przyzwyczaić się do oprogramowania.

Najważniejsze cechy:

 • Nagrywa i remiksuje dźwięk
 • Dostępne narzędzia do naprawy i przywracania dźwięku
 • Narzędzia do redukcji hałasu
 • Dostarcza wysokiej jakości dźwięki
 • Możesz dołączyć gotowe pliki audio do innych projektów

Narzędzie do usuwania wokalu AI

Możesz usunąć wokale z pliku audio za pomocą bezpłatnego programu internetowego o nazwie Narzędzie do usuwania wokalu AI. Program jest łatwy w obsłudze i bardzo szybko daje rezultaty. Pozwala wybrać, czy chcesz, aby dźwięk był w formie karaoke, acapella, basu, fortepianu lub dowolnego innego instrumentu za pomocą narzędzia AI Vocal Remover.

Możesz pobrać i używać tego prostego narzędzia z Sklep Google Play. Możesz również wybrać wersję internetową. Jedyną wadą tego narzędzia jest radzenie sobie z natrętnymi reklamami.

Najważniejsze cechy:

 • Oddziela wokal od dźwięku
 • Prosty interfejs użytkownika
 • Masowe usuwanie wokali
 • Darmowy w użyciu

Usuwanie i izolacja wokalu

Usuwanie wokalu a Isolation to proste narzędzie do usuwania wokali i tworzenia ścieżek karaoke. Oprócz tego, że jest tylko usuwaniem głosu online, działa również jako zmieniacz wysokości dźwięku, zmieniacz tempa, łącznik audio i wiele innych rzeczy.

Sztuczna inteligencja rozróżni wokale i partie instrumentalne utworu, gdy już go wybierzesz. Otrzymasz dwa utwory: wersję acapella swojej piosenki i wersję karaoke (izolowany wokal).

Najważniejsze cechy:

 • Separacja wokalna i instrumentalna. Dostajesz dwa oddzielne utwory
 • Procesy w 10 sekund
 • Darmowy w użyciu
 • Łatwy interfejs użytkownika
 • Narzędzia do zmiany wysokości tonu, nagrywania dźwięku itp.

Melodia dźwiękowa

Melodia dźwiękowa umożliwia izolację wokali od instrumentów wykorzystujących sztuczną inteligencję. Ta aplikacja przynosi korzyści DJ-om i twórcom, którzy mają problem ze znalezieniem wersji karaoke piosenek online. Niezależnie od tego, czy próbujesz wyizolować wokale, czy uzyskać określony rytm, ta aplikacja zapewnia najlepsze wyniki.

  Jak uzyskać dostęp do lokalizacji sieciowej w wierszu polecenia w systemie Windows 10

Aplikacja posiada łatwy w obsłudze interfejs użytkownika. Jest również szybki i bezpieczny, ponieważ wspiera go infrastruktura serwerowa Google. Aplikacja ma również wersję próbną, ale wersja płatna jest tania.

Najważniejsze cechy:

 • Łatwy interfejs użytkownika
 • Szybki i bezpieczny
 • Tanie koszty
 • Dostępna bezpłatna wersja próbna

Łatwy rozdzielacz

Łatwy rozdzielacz to narzędzie, które zrewolucjonizowało cały przemysł muzyczny. Stała się niezastąpioną usługą dla śpiewaków, DJ-ów, realizatorów dźwięku, kompozytorów, aranżerów muzycznych oraz tych, którzy miksują i masterują muzykę.

Ta aplikacja ma najszybszą prędkość przetwarzania i pomaga użytkownikom dzielić utwory w kilka sekund. Internetowa i mobilna wersja narzędzia są synchronizowane. Oznacza to, że wszystko, co zapiszesz w sieci, będzie dostępne w aplikacji mobilnej. Lekka wersja aplikacji to ceniony za 14,99 USD, podczas gdy wersja pro kosztuje 29,99 USD.

Najważniejsze cechy:

 • Szybkie przetwarzanie
 • Synchronizacja internetowa i mobilna
 • Bez błędów

Usuwanie wokalu do karaoke

Usuwanie wokalu do karaoke jest wyposażony w wiele funkcji. Siłę efektu usuwania wokalu można regulować. Wokal z dowolnej muzyki w Twojej bibliotece można usuwać w czasie rzeczywistym. Wyświetlana jest również okładka albumu.

Narzędzie jest wyposażone w funkcję wyszukiwania wsparcia w zakresie sterowania odtwarzaniem. Przetworzony utwór można zapisać jako plik audio. Nowa i zaktualizowana wersja aplikacji zapewnia lepszą wydajność i jakość dźwięku. Szybkość transmisji pliku można regulować w zakresie od 96 do 320 kb/s podczas zapisywania.

Najważniejsze cechy:

 • Podziel dowolny utwór na osobne instrumenty
 • Twórz mashupy
 • Ćwicz na dowolnym instrumencie

SplitHit: usuwanie wokalu

SplitHit: usuwanie wokalu to świetna aplikacja do usuwania wokali, która pomogła wielu użytkownikom chętnym do karaoke. Ta aplikacja pozwala uzyskać pełną kontrolę nad muzyką utworu. Wszystko, co musisz zrobić, to przesłać plik mp3, a narzędzie zajmie się resztą.

Zapewnia wysokiej jakości podkłady, które poprawiają wrażenie samego karaoke. Oryginalny wokalista może być słyszalny podczas nagrywania, aby uzyskać pełną dokładność. Wokal oryginalnego piosenkarza można później usunąć. Utwory można również podzielić i przekształcić w potężne remiksy. Nie tylko to, możesz wyrównać ścieżki, aby uzyskać lepsze wrażenia słuchowe.

Najważniejsze cechy:

 • Usuń głos z utworów mp3 i twórz utwory karaoke
 • Oddziel i wzmocnij dowolny dźwięk instrumentu!
 • Podziel dowolną piosenkę na instrumenty

Podsumowując!

Usuwanie wokali z piosenek może być żmudnym i przytłaczającym procesem. Jednak aplikacje do usuwania wokali są wspierane przez sztuczną inteligencję, dzięki czemu proces jest bardziej dostępny niż wcześniej, zapewniając jednocześnie pełną kontrolę użytkownikowi.

Możesz także zapoznać się z najlepszymi narzędziami i aplikacjami do nagrywania głosu online.

x