10 konwerterów tekstu na wideo AI do generowania niesamowitych filmów w kilka minut

Udostępnij teraz w social media:

Jeśli zastanawiasz się, czy warto inwestować w video marketing dla swojej firmy, to na 100% tak.

W tej bardzo wizualnej epoce cyfrowej treści wideo mają kluczowe znaczenie dla przyciągania potencjalnych klientów, zapewniania retencji i maksymalizacji sprzedaży. Według ostatnich badań zapotrzebowanie na treści i zasoby wideo znacznie wzrasta; około 91% klientów chce oglądać więcej treści wideo online od marek i firm.

Ponadto 78% marketerów wideo twierdzi, że wideo bezpośrednio pomogło im zwiększyć sprzedaż biznesową, a 83% twierdzi, że treści wideo pomogły im generować więcej potencjalnych klientów.

Jednak podczas gdy treści wideo zapewniają firmom doskonały zwrot z inwestycji (ROI), tworzenie profesjonalnych filmów, które przemawiają do klientów, może być poważnym wyzwaniem.

Nawet jeśli korzystasz z najlepszego oprogramowania do edycji wideo, proces ten może być pracochłonny, czasochłonny i wymaga doskonałych umiejętności, aby uzyskać doskonałe wyniki.

W tym miejscu do gry wchodzą konwertery tekstu na wideo oparte na sztucznej inteligencji (AI). Te generatory ułatwiają tworzenie wysokiej jakości filmów z dowolnego tekstu, ułatwiając życie.

W tym artykule przyjrzymy się najlepszym generatorom sztucznej inteligencji do zamiany tekstu na wideo oraz sposobom, w jaki mogą one pomóc w pokonywaniu wyzwań, jakie możesz napotkać podczas tworzenia profesjonalnych filmów dla Twojej firmy.

Wyzwania związane z profesjonalną produkcją wideo

Podczas gdy marketing wideo zapewnia firmom najwyższy zwrot z inwestycji niż jakakolwiek inna forma mediów, proces produkcji wideo jest wypełniony kilkoma poważnymi wyzwaniami.

Niektóre z najczęstszych wyzwań, przed którymi stają firmy podczas tworzenia profesjonalnych filmów, to:

  • Budżet (koszt produkcji): Nieodpowiedni budżet jest jednym z najczęstszych wyzwań związanych z produkcją wideo, ponieważ staje się bardzo kosztowny — szczególnie w przypadku małych firm. Małe marki i firmy nie mają wystarczających zasobów, wysokiej klasy sprzętu ani pieniędzy, aby zatrudnić profesjonalny zespół do produkcji wideo, aby uzyskać najlepszy zwrot z inwestycji.
  • Jakość: Zapewnienie wysokiej jakości wideo ma kluczowe znaczenie dla firm, aby zapewnić wysoką skuteczność wyników. Słabe oświetlenie, kamera lub dźwięk mogą zminimalizować wpływ i skuteczność filmu, odwracając uwagę widzów od głównego tematu filmu.
  • Brak czasu: produkcja wideo jest procesem czasochłonnym, ponieważ wiąże się również z problemami przedprodukcyjnymi, w tym wymyślaniem pomysłów na wideo, przesyłaniem odpowiednich zasobów i pisaniem transkrypcji, a także kłopotami poprodukcyjnymi związanymi z edycją filmów . Dlatego generowanie profesjonalnych filmów może być czasochłonne dla firm, zwłaszcza w przypadku wielu ujęć.
  • Opowiadanie historii i brak pomysłów na treści: brak pomysłów na treści i umiejętności tworzenia przekonującej historii, która współgra z widzami i grupą docelową, to kolejne powszechne wyzwanie związane z produkcją wideo. Obejmuje zrozumienie potrzeb klientów i stworzenie narracji, która skutecznie komunikuje się z docelowymi widzami.
  • Możliwość dostosowania: firmy muszą generować filmy dla wielu formatów i platform, takich jak media społecznościowe, reklamy telewizyjne, treści wideo na blogach i treści wideo na stronach internetowych, ponieważ każda platforma ma swoje specyficzne potrzeby. Tworzenie filmów, które dostosowują się do wszystkich tych platform, to kolejne wyzwanie dla firm.
  • Space: Space crunch to wyzwanie związane z produkcją wideo, które obejmuje ograniczoną przestrzeń dla załogi, sprzętu, talentów i ruchu.
  • Zatrudnianie zasobów: jednym z typowych wyzwań, przed którymi stoją firmy, jest znalezienie odpowiedniego talentu do produkcji wideo, który mieści się w Twoim budżecie i dostępności oraz rozumie cele Twojego filmu i przesłanie marki.
  • Konkurencja: Produkcja wideo to przestrzeń wysoce konkurencyjna, ponieważ wymaga tworzenia niestandardowych, kreatywnych i innowacyjnych filmów, które przyciągają uwagę użytkowników i wyróżniają się z tłumu, co jest wyzwaniem dla firm w tym konkurencyjnym środowisku.
  Czy podczas sprawdzania przeszłości pojawia się zapieczętowany zapis?

Jakie jest więc rozwiązanie tych problemów? Dobrze zgadłeś; odpowiedzią są konwertery tekstu na wideo AI.

Korzyści z konwerterów tekstu na wideo AI w pokonywaniu tych wyzwań

Konwertery tekstu na wideo AI wykorzystują technologię sztucznej inteligencji, aby pomóc Ci generować profesjonalne filmy bez potrzeby korzystania z wysokiej klasy sprzętu lub oprogramowania do edycji.

Wystarczy wprowadzić tekst w narzędziu AI, aby automatycznie wygenerować wideo zgodnie z określonymi instrukcjami. Możesz na przykład wprowadzić opis filmu i najważniejsze szczegóły, a nawet wpis na blogu, aby przekonwertować go na film.

Oto najważniejsze zalety konwerterów tekstu na wideo AI:

# 1. Oszczędność czasu

Automatyzuje cały proces tworzenia wideo. Dzięki temu jest znacznie szybszy niż tradycyjny sposób generowania filmów, eliminując filmowanie, edycję i inne ręczne zadania.

#2. Ekonomiczny

Konwertery tekstu na wideo AI nie wymagają wysokiej jakości kamer ani drogiego sprzętu i zatrudniają liczny personel produkcyjny. Jest to zatem niedroga i przyjazna dla budżetu alternatywa dla profesjonalnego procesu tworzenia wideo. Wszystko, co musisz zrobić, to wprowadzić swój skrypt wideo, który zajmie się resztą.

#3. Zdolność adaptacji

Możesz tworzyć filmy w różnych językach za pomocą konwerterów tekstu na wideo AI, co jest bardzo wygodne dla Twojej firmy, jeśli zajmuje się globalnymi klientami i rynkami.

#4. Więcej dostosowywania

Konwertery te zapewniają duże możliwości dostosowywania, umożliwiając dostosowanie długości, treści, stylu, formatu i innych elementów wideo do własnych preferencji.

#5. Wysoce elastyczny

Możesz łatwo tworzyć filmy w wielu formatach, stylach i na różnych platformach, takich jak strony internetowe i media społecznościowe, dzięki czemu jest to efektywne dla Twojej firmy, jeśli chcesz szybko tworzyć wideo i skalować je na wielu platformach.

#6. Ujmujący

Konwertery tekstu na wideo oparte na sztucznej inteligencji umożliwiają tworzenie atrakcyjnych filmów z unikalnymi dźwiękami, różnymi aktorami głosowymi i wciągającym tłem, aby przyciągnąć i utrzymać uwagę klienta lub widza, zwiększając zaangażowanie klientów.

W ten sposób twórcy wideo AI i konwertery tekstu na wideo pomagają sprostać wyzwaniom związanym z profesjonalną produkcją wideo — automatyzując cały proces bez konieczności udziału człowieka, co czyni go niedrogim, wygodnym i oszczędzającym czas rozwiązaniem dla firm.

Jeśli więc chcesz tworzyć demonstracje produktów wideo lub filmy instruktażowe przy użyciu sztucznej inteligencji, przyjrzyjmy się dziesięciu najlepszym konwerterom tekstu na wideo AI, które ułatwiają produkcję wideo dla Twojej firmy.

synteza

Synthesia to jeden z najpopularniejszych i najpotężniejszych generatorów wideo AI, który umożliwia przekształcanie dowolnego tekstu w wiadomościach e-mail, plikach PDF, blogach i prezentacjach w wysokiej jakości profesjonalne filmy za pomocą zaledwie kilku kliknięć.

Wymaga jedynie wybrania odpowiedniego, dostosowywalnego szablonu i awatara AI, wklejenia lub wpisania tekstu i automatycznego generowania tekstu w filmach.

Synthesia pozwala wybierać spośród ponad 55 szablonów, ponad 85 awatarów i ponad 400 głosów oraz przekształcać filmy w ponad 120 językach. Oznacza to, że jeśli nie masz budżetu ani zasobów, aby zatrudnić narratorów lub aktorów, możesz wybrać niestandardowe awatary AI z realistycznymi ruchami, aby narrować Twój tekst.

Możesz także łatwo edytować i dostosowywać swoje filmy, dodając tekst, zdjęcia, animacje, kolory, przejścia, style i nie tylko, korzystając z wbudowanego edytora wideo narzędzia.

Poza tym możesz także dodawać zasoby swojej marki, takie jak logo, kolor tła i czcionka tekstu, które odzwierciedlają wizerunek Twojej marki, oraz tworzyć filmy o różnych zastosowaniach, takie jak filmy instruktażowe, filmy szkoleniowe, filmy marketingowe i filmy objaśniające, w ramach jednego kilka minut.

  Lista zmian i informacje o wydaniu Oprogramowanie do aktualizacji produktów dla użytkowników

Invideo

Invideo to popularny konwerter tekstu na wideo, który konwertuje Twoje blogi, artykuły i prezentacje na wciągające i wysokiej jakości filmy.

Składa się z intuicyjnego interfejsu edytora wideo typu „przeciągnij i upuść” z obszerną biblioteką ponad 5000 konfigurowalnych szablonów, ponad 50 motywów opartych na sztucznej inteligencji, mediów iStock i filtrów do tworzenia filmów YouTube, filmów promocyjnych, referencji lub filmów reklamowych dla Twojego biznes.

Ponadto możesz z łatwością udostępniać treści wideo na różnych platformach społecznościowych, takich jak YouTube, Facebook i Instagram.

Godzina pierwsza

Hour One to doskonały generator wideo AI, który pozwala konwertować tekst i tworzyć wielojęzyczne filmy prezentowane przez wirtualnych ludzi.

Możesz wybierać spośród ponad 100 wirtualnych ludzi, którzy zaprezentują Twoje filmy i wyjaśnią ich treść odbiorcom.

Hour One zapewnia gotowe szablony wideo, od filmów prezentacyjnych i samouczków do produktów po filmy z wiadomościami i zasoby ludzkie.

Możesz wybierać spośród ponad 60 języków, aby tworzyć wysokiej jakości filmy produkcyjne w opłacalnej cenie iw sposób oszczędzający czas.

Najlepsze w Hour One jest to, że pozwala stworzyć darmowy film, aby wypróbować funkcje narzędzia i sprawdzić, czy spełnia ono Twoje potrzeby biznesowe, zanim zainwestujesz pieniądze i zapłacisz za subskrypcję.

obrazkowe

Pictory to prosty konwerter skryptów na wideo, który działa z błyskawiczną prędkością i jest idealny dla sprzedawców wideo, YouTuberów i twórców kursów.

Nie wymaga żadnej wiedzy technicznej ani doświadczenia w tworzeniu lub edytowaniu wideo i pozwala stworzyć wideo w ciągu kilku minut za pomocą potężnego asystenta AI.

Pictory składa się z ogromnej biblioteki multimediów, dzięki czemu możesz wybierać spośród ponad 3 milionów obrazów i klipów wideo oraz 15 000 utworów muzycznych, aby dostosować wideo do konkretnych wymagań.

W ten sposób możesz łatwo dodać odpowiednią muzykę lub własny profesjonalny lektor do filmów, w przeciwieństwie do kilku innych konwerterów tekstu na wideo. Co więcej, Pictory działa w chmurze i jest wysoce kompatybilny z komputerami Mac i PC, eliminując potrzebę pobierania narzędzia na komputer i ryzyko jego spowolnienia.

Elai.io

Elai.io to łatwy w użyciu konwerter tekstu na wideo, który twierdzi, że tworzy filmy 20 razy szybciej niż tradycyjna produkcja wideo — eliminując potrzebę posiadania profesjonalnego sprzętu filmowego, ekipy lub studia.

Możesz wybierać spośród ponad 65 języków i korzystać z funkcji automatycznego tłumaczenia, aby uzyskać maksymalny efekt. Ponadto, podczas gdy elai.io zapewnia gamę ponad 25 awatarów, możesz również poprosić i utworzyć niestandardowy awatar, który lepiej reprezentuje Twoją markę. Dowiedz się więcej o tym, jak działa Elai.io, aby pomóc Ci tworzyć profesjonalne filmy w ciągu kilku minut.

Projekty.ai

Kreator wideo Designs.ai to szybszy, inteligentniejszy i łatwiejszy profesjonalny konwerter tekstu na wideo, który wykorzystuje kilka zaawansowanych technik i algorytmów AI i ML do generowania niesamowitych filmów.

Z dumą twierdzi, że posiada jedną z największych bibliotek zasobów z 500 000 plików audio, 20 językami, 170 milionami obrazów 123RF, 50 głosami oraz doskonałymi animacjami, efektami i przejściami.

Jest wysoce zoptymalizowany pod kątem wszystkich typów kampanii wideo i platform, umożliwiając zmianę rozmiaru wideo i optymalizację jego formatu jednym kliknięciem oraz publikowanie go na platformach takich jak Facebook, Instagram, YouTube i TikTok.

Możesz wybierać spośród 20 języków globalnych; zapewnia bezproblemową personalizację i jest idealny dla startupów, influencerów, organizacji non-profit, nauczycieli, agencji, agencji rządowych, przedsiębiorstw i małych firm.

Steve.ai

Steve.ai jest idealny do konwertowania scenariusza lub statycznych obrazów na wciągające i wciągające filmy wypełnione napisami, podkładami głosowymi i muzyką za pomocą asystenta tworzenia wideo narzędzia.

  Jak wyłączyć opcję Odpowiedz wszystkim w programie Outlook 365

Narzędzie ma ponad 1000 niestandardowych szablonów wideo, w tym marketingowych, wyjaśniających, reklamowych i edukacyjnych.

Co więcej, oferuje ponad 20 przypadków użycia do tworzenia filmów, w tym kreator reklam wideo, twórca wideo produktu, korporacyjny twórca wideo, konwerter tekstu na wideo i wiele innych.

Steve AI to więc idealny wybór, jeśli potrzebujesz konwertera tekstu na wideo z funkcjami takimi jak bogata grafika, muzyka i zasoby wideo, oferując bezproblemową współpracę.

Fliki.ai

Fliki.ai pomaga zamieniać tekst i skrypty w filmy za pomocą głosów AI w ciągu kilku minut.

Wystarczy dodać tekst lub adres URL bloga, a następnie Fliki podsumuje treść, znajdzie idealnie pasujące efekty wizualne i utworzy wideo z ludzkim głosem. Co więcej, dodaje również markowe napisy do Twojego filmu.

Oferuje ponad 900 głosów w 75 językach i ponad 100 dialektach, zapewniając dopasowanie głosu i formatu wideo.

Niektóre z najnowszych funkcji oferowanych przez Fliki.ai obejmują klonowanie głosu, bibliotekę muzyczną premium, integrację Giphy, wielopoziomowe podsumowanie i interaktywne napisy.

Kolosalny

Colossyan pozwala konwertować skrypty, pliki PPT i blogi na filmy w ponad 75 językach bez zaawansowanego sprzętu lub doświadczenia.

Wykorzystuje funkcje, takie jak automatyczne tłumaczenie, asystent skryptowy AI, niestandardowy awatar i wideo z napisami, aby generować studyjną jakość z prezenterami przypominającymi ludzi.

Możesz tworzyć nieskończone ilości filmów, takich jak filmy edukacyjne i szkoleniowe, filmy marketingowe i sprzedażowe, filmy wyjaśniające, filmy wprowadzające do firmy i filmy z treściami blogów.

Możesz wypróbować ten szybki i skalowalny konwerter tekstu na wideo AI za darmo.

głos2v

Voice2v to darmowy i prosty konwerter tekstu na wideo, który pozwala jednym kliknięciem konwertować tekst, obrazy, muzykę i dźwięk na wideo.

Możesz dodać różne efekty do swojego filmu, w tym animacje, pokazy slajdów, efekty wodne i efekt przejścia 3D, aby uczynić go bardziej atrakcyjnym dla widzów. Ponadto pozwala także dodawać logo marki i edytować audio i wideo za pomocą prostego edytora.

To narzędzie pozwala wybierać spośród różnych czcionek, rozmiarów czcionek, wyrównań i opcji, aby dodać efekt cienia do napisów wideo.

Jednak w przeciwieństwie do innych konwerterów tekstu na wideo, Voice2v oferuje ograniczone opcje językowe i stary interfejs konwertera z ograniczonymi funkcjami. Na przykład nie zapewnia awatarów AI, takich jak Synthesia lub Colossyan, aby Twoje filmy były bardziej interaktywne.

Ostatnie słowa

Integracja filmów z kampaniami marketingowymi i zawartością witryny ma kluczowe znaczenie dla zaspokojenia wymagań klientów, utrzymania się na tle konkurencji oraz zwiększenia utrzymania klientów i sprzedaży biznesowej.

Jednak tworzenie profesjonalnych filmów to nie bułka z masłem. Dlatego konwertery tekstu na wideo AI oferują łatwe, niedrogie i wciągające rozwiązanie do tworzenia profesjonalnych filmów w ciągu kilku minut.

Ten artykuł pomoże Ci zrozumieć znaczenie treści wideo i wybrać spośród najlepszych konwerterów tekstu na wideo AI, które oferują funkcje niezbędne do tworzenia i publikowania profesjonalnych i wysokiej jakości filmów dla Twojej firmy.

Następnie sprawdź najlepsze oprogramowanie do optymalizacji wideo.

x