10 najlepszych aplikacji do bezpiecznego przesyłania pieniędzy za granicę w 2023 r

Mobilne aplikacje do przesyłania pieniędzy umożliwiają użytkownikom wysyłanie i odbieranie pieniędzy drogą elektroniczną za pomocą smartfonów.

Te aplikacje są bezpieczne i wygodne do wysyłania pieniędzy do swoich bliskich na całym świecie bez dodatkowego wysiłku.

Często oszczędzają dużo czasu, który poświęca się na ręczne sprawdzanie, deponowanie gotówki na rachunkach bankowych i odwiedzanie banków w celu dokonywania międzynarodowych przelewów pieniężnych.

W tym artykule pokrótce omówimy aplikacje do przesyłania pieniędzy i które są najpopularniejsze do przesyłania pieniędzy za granicę.

Czym są aplikacje do przesyłania pieniędzy?

Aplikacje do przesyłania pieniędzy umożliwiają szybkie i bezpieczne wysyłanie i odbieranie pieniędzy do osoby lub firmy. Te aplikacje ułatwiają transakcje pieniężne i nie trzeba osobiście odwiedzać banków, aby zarządzać kontem.

Zwykle aplikacje do przesyłania pieniędzy oferują cyfrowy portfel powiązany z kontem bankowym lub kartą kredytową, w którym można przechowywać pieniądze i używać ich do płatności rachunków online.

Większość aplikacji do przesyłania pieniędzy jest przeznaczona do użytku w lokalnych granicach kraju. Istnieją jednak aplikacje do przesyłania pieniędzy, które umożliwiają płatności międzynarodowe, płacenie międzynarodowych rachunków i oferują cyfrowe portfele.

Aplikacje do międzynarodowych przelewów pieniężnych zwykle mają wbudowane usługi przeliczania walut, które umożliwiają wysyłanie pieniędzy w lokalnej walucie i są one automatycznie przeliczane na lokalną walutę odbiorcy. Aplikacje pobierają w szczególności niewielką opłatę za obsługę konwersji i międzynarodowych przelewów pieniężnych.

Zacznijmy od przejrzenia listy najlepszych aplikacji do przesyłania pieniędzy.

Remisowo

Remitly to szybka i bezpieczna aplikacja do przesyłania pieniędzy, która umożliwia przelewy do ponad 3000 banków i ponad 350 000 punktów odbioru gotówki na całym świecie. Niektóre zaufane nazwy banków to Bancoppel, BDO, Banreservas, GT Bank, Bank Alfalah, Polaris Bank, ICICI, MCB i inne.

Możesz używać swojego konta bankowego, karty kredytowej lub debetowej, aby wysyłać pieniądze na cały świat. Dzięki Remitly otrzymujesz gwarantowane czasy dostawy i aktualizacje przelewów w czasie rzeczywistym, a odbiorcy mogą odebrać gotówkę bez uiszczania opłaty.

Remitly ma średnią ocenę 4,9 gwiazdek w sklepie z aplikacjami Apple ze względu na obsługę klienta, brak ukrytych opłat i oferty. Platforma posiada dedykowany zespół obsługi klienta dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, który pomoże Ci w języku angielskim i hiszpańskim.

Cechy:

 • Wiele warstw zabezpieczeń
 • Brak opłat za otrzymanie pieniędzy
 • Zasięg sieci w ponad 150 krajach
 • Wsparcie obsługi klienta 24/7

Pobierz: iOS | Android

OFX

OFX to australijska firma świadcząca usługi finansowe, która umożliwia użytkownikom dokonywanie międzynarodowych przelewów pieniężnych. Aplikacja jest używana przez ponad milion użytkowników i umożliwia przelewy w ponad 170 krajach.

Jest dostępny jako platforma internetowa, jak również w formie aplikacji mobilnej. OFX oferuje konkurencyjne kursy wymiany i niższe opłaty, dzięki czemu jest to lukratywna opcja dla osób prywatnych do przesyłania pieniędzy między krajami.

Poza tym zapewnia również funkcje, takie jak kontrakty terminowe, komentarze giełdowe, alerty cenowe, wykresy kursów i zlecenia z limitem. OFX działa zgodnie z ramami regulacyjnymi i przestrzega zaawansowanych protokołów bezpieczeństwa oraz kompleksowych technik szyfrowania w celu ochrony transakcji klientów.

Cechy:

 • Obsługuje ponad 55 walut
 • Sieć transferowa obejmująca ponad 190 krajów
 • Łatwe śledzenie transferu
 • Niższe opłaty w porównaniu z bankami
 • Całodobowa globalna obsługa klienta

Pobierz: iOS | Android

Mądry

Wise to firma fintech, która zyskała popularność dzięki opłacalnym usługom międzynarodowych przelewów pieniężnych. Obsługuje ponad 50 walut i możesz wysyłać pieniądze do ponad 170 krajów za pomocą aplikacji Wise, płacąc minimalną opłatę za kurs wymiany.

Rejestracja w Wise jest łatwa. Możesz zarejestrować się online na ich stronie internetowej lub skorzystać z bezpłatnej aplikacji Wise. Aby wysłać pieniądze, musisz podać dane konta bankowego odbiorcy i zapłacić za pośrednictwem ACH, przelewu bankowego lub kart debetowych/kredytowych. Po zainicjowaniu transferu kwoty odbiorca może śledzić płatność za pomocą łącza przelewu płatności Wise.

Oprócz standardowej usługi przelewów pieniężnych, Wise oferuje również konta Borderless, których użytkownicy mogą używać do przechowywania środków. Ta funkcja jest szczególnie odpowiednia dla właścicieli firm, którzy mają do czynienia z wieloma walutami lub płacą swoim pracownikom w różnych krajach. Przestrzega zasad przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy, aby zapewnić bezpieczeństwo transakcji klientów.

Cechy:

 • 50 obsługiwanych walut
 • Sieć transferowa obejmująca ponad 170 krajów
 • Uwierzytelnianie dwuskładnikowe
 • Integracja z Amazon, Stripe i Xero

Pobierz: iOS | Android

WorldRemit

WorldRemit oferuje usługi międzynarodowych przekazów pieniężnych, w tym mobilne przelewy portfelowe, depozyty bankowe i centra odbioru gotówki. Aplikacja obsługuje ponad 70 walut i obejmuje ponad 130 krajów, w których możesz wysyłać pieniądze niemal natychmiast.

Aby rozpocząć, musisz pobrać aplikację WorldRemit i otworzyć konto przy użyciu swojego adresu e-mail. Następnie możesz zacząć wysyłać i odbierać pieniądze za granicą. Przelane pieniądze możesz zapłacić za pomocą karty debetowej/kredytowej lub konta bankowego.

Dzięki WorldRemit możesz wysyłać pieniądze bezpośrednio ze swojego konta bankowego na konto odbiorcy. Platforma posiada również funkcję mobilnego pieniądza, która pozwala przechowywać pieniądze w telefonie komórkowym. To bezpieczny i łatwy sposób przesyłania pieniędzy, opłacania rachunków i opłat oraz dokonywania płatności za zakupy online.

Cechy:

 • Funkcja mobilnego doładowania czasu antenowego
 • Obsługa sieci przekazów pieniężnych w 150 krajach
 • Tania opłata za przelew
 • Obsługa klienta 24/7, 365 dni

Pobierz: iOS | Android

PayPal

PayPal to jedna z najczęściej używanych aplikacji do przesyłania płatności, której zaufało ponad 400 milionów użytkowników. Znajdziesz go w większości procesów realizacji transakcji w aplikacjach do zakupów online lub podczas płacenia rachunków online. Dzięki zgodności z zasadami przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy i zasad „znaj swojego klienta”, międzynarodowe przelewy pieniężne są bezpieczne w systemie PayPal.

Rozpoczęcie przesyłania pieniędzy jest łatwe dzięki Paypal. Musisz założyć konto PayPal z ich oficjalnej strony internetowej i dodać źródło finansowania, takie jak konto bankowe lub karta kredytowa. Po zakończeniu weryfikacji online możesz wysyłać i odbierać pieniądze za granicą.

Wysyłając pieniądze za granicę, PayPal automatycznie przelicza kwotę z Twojej waluty na walutę odbiorcy na podstawie aktualnego kursu wymiany. Istnieje również opłata za przewalutowanie i opłata za przekaz pieniężny. Czasami możesz znaleźć różnicę w kursie wymiany w porównaniu z aktualnym kursem rynkowym.

Cechy:

 • Obsługuje płatności ACH i przetwarzanie eCheck
 • Bezpieczne uwierzytelnianie dwuskładnikowe
 • Kraj Zgodność z przepisami PCI
 • Zarządzanie eCommerce
 • Wielookresowa opcja rozliczeń cyklicznych

Pobierz: iOS | Android

Venmo

Venmo to aplikacja do płatności społecznościowych, która umożliwia użytkownikom wysyłanie i odbieranie pieniędzy. Pozwala dzielić rachunki, dokonywać płatności za media i przesyłać pieniądze w dowolne miejsce znajomym i rodzinom na całym świecie.

Jedną z cech wyróżniających Venmo jest aspekt społecznościowy. Pozwala użytkownikom przeglądać i komentować transakcje swoich znajomych w oparciu o ustawienia prywatności. Kanał społecznościowy i opisy dodają element sieci społecznościowej do tej aplikacji płatniczej.

Ten przyjazny dla użytkownika interfejs i funkcje sieci społecznościowych sprawiają, że jest to popularna aplikacja do przesyłania pieniędzy wśród młodych osób.

Venmo zapewnia również fizyczną kartę debetową, z której użytkownicy mogą korzystać jak zwykłe bankowe karty debetowe. Pod względem bezpieczeństwa wykorzystuje kompleksowe szyfrowanie i nowoczesne środki zapobiegające oszustwom, takie jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe.

Cechy:

 • Przetwarzanie płatności ACH
 • Funkcja płatności częściowych
 • Oferuje kartę debetową i kredytową Venmo
 • Darmowe wysyłanie pieniędzy w porównaniu z kartami kredytowymi

Pobierz: iOS | Android

MoneyGram

MoneyGram świadczy usługi przekazów pieniężnych i inne usługi finansowe na całym świecie, zarówno za pośrednictwem swoich platform cyfrowych, jak i punktów sprzedaży detalicznej. Umożliwia użytkownikom wysyłanie pieniędzy za granicę i płacenie międzynarodowych rachunków po budżetowych kursach wymiany.

MoneyGram ma aplikacje, które ułatwiają przesyłanie pieniędzy. Zapewnia funkcję obliczania szacunkowych opłat za przelew przed dokonaniem transakcji przekazem pieniężnym.

Aplikacja zawiera zbiorczą listę ponad 13 000 firm do opłacania rachunków. Możesz także ustawić automatyczne powtarzające się przelewy pieniężne na wymaganej podstawie. Dzięki nowo uruchomionej funkcji MoneyGram możesz kupować, sprzedawać i przechowywać kryptowaluty za pomocą aplikacji.

Cechy:

 • Usługi przekazów pieniężnych w ponad 200 krajach
 • Dedykowana aplikacja na iOS i Androida
 • Bezpieczeństwo monitorowania aktywności online 24/7
 • Logowanie biometryczne

Pobierz: iOS | Android

Revolut

Revolut to aplikacja dostawcy usług finansowych założona w 2015 roku w celu uproszczenia skomplikowanych postępowań finansowych. Aplikacja oferuje szereg usług finansowych, w tym płatności handlowe online, opcje inwestycyjne, takie jak kryptowaluty, handel akcjami, ubezpieczenia i narzędzia związane z pieniędzmi.

Revolut ma funkcję międzynarodowych przelewów pieniężnych, która umożliwia wysyłanie pieniędzy na zaufane konta bankowe w innych krajach z ich aplikacji. Ma konkurencyjne kursy wymiany, a także ma możliwość wyboru między standardowymi lub ekspresowymi prędkościami transferu.

Cechy:

 • Inteligentne funkcje budżetowania
 • Wbudowana funkcja handlu akcjami
 • Niskie opłaty za przelewy międzynarodowe
 • Czysty interfejs użytkownika

Pobierz: iOS | Android

Zelle

Zelle to aplikacja do przesyłania pieniędzy, zwykle używana do przesyłania pieniędzy między kontami bankowymi w USA. Jest to łatwa aplikacja, a jeśli Twój bank lub unia kredytowa zintegruje się z Zelle, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie dostępna w Twojej aplikacji bankowości mobilnej.

Po zarejestrowaniu się w aplikacji Zelle możesz wysyłać lub odbierać pieniądze za pośrednictwem numeru telefonu komórkowego w Stanach Zjednoczonych lub adresu e-mail odbiorcy. Z aplikacji mogą korzystać indywidualni konsumenci i właściciele małych firm do codziennych transakcji. Jest bezpłatny i nie ma żadnych opłat za wysyłanie i odbieranie pieniędzy za pośrednictwem Zelle.

Zelle jest przeznaczony głównie do przelewów krajowych w Stanach Zjednoczonych. Aplikacja zyskała popularność, ponieważ płatności są przetwarzane szybko i została przyjęta przez duże instytucje, ułatwiając osobom fizycznym bezpieczne przesyłanie pieniędzy.

Cechy:

 • Podzielone płatności
 • Powszechna dostępność w Stanach Zjednoczonych
 • Integracje z wieloma bankami
 • Bezpłatnie i bezpiecznie

Pobierz: iOS | Android

Meta Pay to platforma płatnicza Facebooka, wcześniej znana jako Facebook Pay. To łatwy i bezpieczny sposób dokonywania płatności z Facebooka, Instagrama i WhatsApp Messenger.

Konfiguracja i korzystanie z Meta Pay jest łatwe. Wszystko, co musisz zrobić, to po raz pierwszy dodać preferowaną płatność na Facebooku, a następnie możesz połączyć ją na Instagramie bez konieczności ponownego wprowadzania danych do kasy. Platforma może wykrywać nieautoryzowane działania za pomocą technologii przeciwdziałania oszustwom, dzięki czemu jest bezpieczniejsza.

Jedną z cech wyróżniających się w Meta Pay jest to, że możesz płacić z poziomu Instagrama bez opuszczania platformy.

Cechy:

 • Wbudowana płatność platformy społecznościowej
 • Technologia zabezpieczająca przed oszustwami
 • Logowanie biometryczne
 • Szybka obsługa klienta

Możesz nawet przyczynić się do zbiórki pieniędzy, wysyłając naklejki darowizny na Instagram Stories.

Często zadawane pytania

1. Jak działają aplikacje do przesyłania pieniędzy?

W przypadku większości aplikacji do przesyłania pieniędzy musisz utworzyć konto i zweryfikować swoją tożsamość. Po weryfikacji możesz zacząć wysyłać i odbierać pieniądze znajomym, członkom rodziny lub pracownikom za granicą. Możesz zapłacić kwotę przelewu za pomocą konta bankowego, karty debetowej lub kredytowej.

2. Ile pobierają aplikacje do przesyłania pieniędzy?

Aplikacje do przesyłania pieniędzy zwykle pobierają opłatę za transakcję. Opłata ta zależy od wielu czynników, takich jak kraj, do którego wysyłasz pieniądze, kwota przelewu, waluta, kurs rynkowy i tak dalej. Niektóre aplikacje pobierają stałą kwotę lub określony procent kwoty przelewu.

3. Czy aplikacje do przesyłania pieniędzy są bezpieczne?

Aplikacje do przesyłania pieniędzy przestrzegają międzynarodowych zasad i przepisów dotyczących bezpiecznego przesyłania pieniędzy na całym świecie. Większość z tych aplikacji ma również funkcje zabezpieczające przed oszustwami, które utrudniają cyberprzestępcom dostęp do Twoich pieniędzy.

Notka autora

Teraz, gdy dokonaliśmy przeglądu najczęściej używanych aplikacji do międzynarodowych przelewów pieniężnych, trudno stwierdzić, która jest najlepsza.

A bezwzględna odpowiedź różni się w zależności od Twoich wymagań, takich jak miejsce, w którym chcesz przelać pieniądze, kursy wymiany i obowiązujące opłaty.

Oprócz powyższych punktów warto również sprawdzić, czy aplikacje przestrzegają zasad i przepisów zapewniających bezpieczeństwo płatności międzynarodowych.

Na koniec Revolut stosuje najtańszą opłatę za przelew, Wise to także rozwiązanie opłacalne, a PayPal ze względu na szeroki wachlarz integracji.

Następnie sprawdź najlepsze alternatywy PayPal dla freelancerów do otrzymywania płatności.

x