10 najlepszych menedżerów haseł dla urządzeń z systemem Android i iOS

Hasła są nadal sercem obecnych metod uwierzytelniania.

Chociaż pojawiają się technologie bezhasłowe, takie jak odcisk palca, wykrywanie twarzy i aktywacja głosowa, ich wdrażanie jest nadal ograniczone. Aplikacje internetowe i natywne nadal używają hasła jako podstawowego środka uwierzytelniania. Urządzenia mobilne stanowią duży procent naszych działań online. Od rozrywki po wiadomości, sport, usługi płatnicze, przechowywanie plików, wiadomości błyskawiczne, media społecznościowe i wiele innych usług dostępnych na urządzeniach mobilnych. Wszystkie te usługi przechowują nasze dane i dane osobowe; stąd użycie uwierzytelniania.

Jak używasz haseł?

Według ankiety przeprowadzonej przez LastPass, około 35% ludzi ma tendencję do ponownego używania haseł, ponieważ nie chcą zapomnieć. A 45% ponownie wykorzystuje, ponieważ uważają, że ich konta nie są wartościowe dla żadnego hakera.

Od Ankieta Google z 3000 dorosłych Amerykanów opublikowanych w 2019 r. 52% osób nadal ponownie używa haseł do wielu kont, 13% ponownie używa tego samego hasła do wszystkich kont, a 35% używa innego hasła do wszystkich kont. Pokazuje to, że istnieje duża pula osób, które są narażone na ryzyko naruszenia bezpieczeństwa z wielu kont, gdy jedno z ich kont zostanie naruszone.

Jednak z ankiety 69% osób przyznało sobie „A” lub „B” (oznaczające poziom rozróżnienia) za zdolność do ochrony swoich kont internetowych. To pokazuje rozbieżność między wiedzą a działaniem.

Eksperci ds. bezpieczeństwa generalnie zalecają stosowanie bezpiecznych haseł. Aby utrudnić złośliwemu hakerowi szybkie obliczenie możliwej kombinacji hasła lub odgadnięcie hasła za pomocą prostego ataku słownikowego. Podobnie, dla każdego konta internetowego powinno być inne hasło. Aby uniemożliwić atakującemu uzyskanie dostępu do wszystkich Twoich kont przez włamanie się do jednego.

Większość ludzi ma trudności z utrzymaniem listy różnych „silnych” haseł, które na przestrzeni czasu wygenerowali dla różnych kont internetowych. Stąd potrzeba użycia skutecznego menedżera haseł.

Opiekun

Opiekun to wysoce bezpieczna aplikacja do zarządzania hasłami na urządzeniach mobilnych. Jest dostępny zarówno na Androida, jak i iOS. Z ponad 84 000 recenzjami ma imponującą ocenę 4,6 gwiazdki w sklepie Google Play i ponad 10 milionów pobrań. Niektóre z jego funkcji obejmują następujące elementy.

  • Tworzenie i automatyczne wypełnianie rekordów

Keeper umożliwia tworzenie rekordów haseł i automatyczne uzupełnianie rekordów. Te informacje będą później używane do automatycznego wypełniania formularzy logowania w Internecie. Podobnie inne przydatne informacje do automatycznego uzupełniania, takie jak adresy i kontakt. Zawiera również opcję tworzenia rekordów kart płatniczych, takich jak karty debetowe lub kredytowe, w celu szybkiego wypełniania formularzy online.

  • Import istniejących rekordów

Keeper umożliwia importowanie wszystkich istniejących zapisanych haseł na komputerze. Dzięki temu masz centralną lokalizację do przechowywania wszystkich haseł.

Zawiera teraz nową funkcję znaną jako BreachWatch, która monitoruje Internet pod kątem skradzionych danych logowania, które pasują do Twoich, i wysyła alert, dzięki czemu możesz lepiej się chronić.

Keeper ma również wbudowaną funkcję udostępniania folderów, dzięki której możesz bezpiecznie udostępniać dane ze swojego urządzenia innemu użytkownikowi.

1Hasło

1Hasło jest dobrze znanym menedżerem haseł. Jest to dostępne na urządzeniach z systemem iOS 12 lub Android 5.0 lub nowszym. Jest łatwy w użyciu i zawiera plany rodzinne, co czyni go tańszym.

Aplikacja jest dostarczana z 256-bitowym sejfem AES, w którym można bezpiecznie przechowywać Twoje pliki. Posiada również integrację z Dropbox do uwierzytelniania. Istnieje również funkcja znana jako wieża obserwacyjna 1Password, która regularnie ostrzega o aktualnym stanie luk w zabezpieczeniach witryn internetowych i haseł.

1Password umożliwia również generowanie silnych i unikalnych haseł dla każdej odwiedzanej witryny i ma możliwość bezpiecznego przechowywania informacji o karcie kredytowej podczas dokonywania transakcji online.

Tenorshare 4uKey

Tenorshare 4uKey to menedżer haseł dla urządzeń z systemem iOS.

Jest dostępny dla iPhone SE (2nd) i iOS/iPad 13.5 lub nowszy. Ten menedżer haseł jest bardziej znany ze swoich możliwości odzyskiwania. Tenorshare 4uKey może odblokowywać iPhone’y, których hasło zapomniałeś. Jest to szczególnie przydatne w przypadkach, gdy musisz przenieść własność starego urządzenia iPhone. Odzyskiwanie usuwa również wszystkie dane z urządzenia i uruchamia telefon od nowa.

Posiada również integrację z 1Password, co daje możliwość przeniesienia do niego wszystkich zapisanych haseł na Tenorshare.

LastPass

LastPass to najwyższej klasy menedżer haseł. Jest dostępny na urządzeniach z systemem Android i iOS. Może przechowywać hasła, informacje o karcie kredytowej na wszystkich odwiedzanych stronach internetowych. Plan „Rodziny” zorganizował przechowywanie kont wszystkich członków rodziny, aby śledzić hasła każdej osoby na wszystkich odwiedzanych stronach internetowych. Może również pomóc w autouzupełnianiu danych logowania podczas odwiedzania witryn z zapisanymi danymi uwierzytelniającymi.

Z ponad 5 milionami pobrań w Playstore jest dość często używany.

Jest również dostępny dla iPada i zegarka Apple.

Menedżer haseł Google

To jest menedżer haseł dostarczony przez Google.

Działa bezproblemowo na wszystkich urządzeniach z Google Chrome. Służy jako kopia zapasowa w chmurze dla wszystkich haseł przeglądarki Chrome. Możesz odzyskać hasła w dowolnej przeglądarce podczas wizyty hasła.google.com i zaloguj się na swoje konto Google. Pomaga również w autouzupełnianiu danych logowania.

Podobnie pomaga w generowaniu bezpiecznych haseł podczas rejestracji kont internetowych.

Karta Samsung

Karta Samsung to platforma „zarządzania tożsamością jako usługa” dla urządzeń Samsung. Jest to odrębna platforma do zarządzania poświadczeniami, która zasadniczo nie wymaga hasła i wykorzystuje dane biometryczne, takie jak odcisk palca, tęczówka i rozpoznawanie twarzy, do uwierzytelniania użytkownika.

Dane biometryczne użytkownika są szyfrowane, aby uniknąć kradzieży tożsamości typu „man-in-the-middle”. Gwarantuje to, że nie musisz pamiętać hasła, aby zalogować się do swoich ulubionych aplikacji.

Dashlane

Dashlane to łatwy w użyciu menedżer haseł. Jest dostępny na urządzenia z systemem Android i iOS. Ma możliwość przechowywania haseł do wszystkich używanych aplikacji i tych w Internecie. Podobnie jak większość menedżerów haseł, musisz tylko zapamiętać hasło do samej aplikacji.

Może również przechowywać inne dane osobowe, płatności i identyfikatory. Masz również dostęp do „Panelu tożsamości”, który pokazuje stan Twoich haseł. Podobnie ma monitorowanie ciemnej sieci, aby ostrzegać, gdy Twoje dane uwierzytelniające wyciekły online.

Enpass

Enpass jest menedżerem informacji cyfrowej. Służy przede wszystkim do przechowywania haseł, ale może być również używany do kart kredytowych, kont bankowych, licencji i identyfikatorów. Działa na urządzeniach z systemem Android i iOS.

Enpass przechowuje hasła lokalnie na urządzeniu, a także ma integrację z zewnętrznymi dostawcami chmury, takimi jak Google Drive, Dropbox, One Drive itp., aby zsynchronizować Twoje dane uwierzytelniające z chmurą. Dlatego Enpass nie przechowuje poświadczeń użytkowników na własnych serwerach.

Posiada również opcję odblokowania aplikacji za pomocą danych biometrycznych zamiast hasła głównego.

Bezpieczne

Bezpieczne nacisk na prostotę i wygodę. Ma Centrum bezpieczeństwa do zgłaszania słabych, zduplikowanych lub starych haseł.

Bezpieczne hasło

Jest to rozpoznawane w PlayStore jako Bezpieczne hasło – bezpieczny menedżer haseł i na iOS jako Sejf haseł i menedżer. Menedżer haseł jest całkowicie offline i przechowuje wszystkie hasła na urządzeniu użytkowników, ma jednak funkcję eksportu, której można użyć do zsynchronizowania poświadczeń z zewnętrznym dostawcą usług w chmurze, takim jak Dropbox.

Wniosek

Wielu użytkowników uważa, że ​​ich konto nie jest wystarczająco godne, aby zostać zhakowane lub skradzione ich dane uwierzytelniające. Dlatego narażają swoje konta na zagrożenia, używając słabych i powtarzalnych haseł do wszystkich swoich kont internetowych. To jest fałszywe nastawienie i powinno zostać zmienione. Atakujący ze złymi zamiarami kradną tożsamość ludzi w celu popełniania oszukańczych działań online. Stąd potrzeba ochrony i uczynienia własnego bezpieczeństwa najwyższym priorytetem.

Upewnij się, że generujesz bezpieczne i unikalne hasła do różnych kont internetowych i używaj menedżera haseł, aby wszystkie hasła były bezpieczne i łatwo dostępne.

x