10 najlepszych twórców zwiastunów książek do promowania Twojej książki

Chcesz wypromować swoje książki, aby przenieść je na wyższy poziom? Sprawdź te najlepsze zwiastuny książek bezbłędnie.

Zwiastuny książek to coś, co jest powszechnie akceptowane w świecie literackim. Musiałeś próbować różnych technik, aby spopularyzować swoje książki jako autor.

Obejmuje to zwiększenie obecności w mediach społecznościowych, przesyłanie obrazu przyciągającej wzrok okładki, recenzji wpływowych osób i celebrytów, recenzji na Amazon lub w dowolnym sklepie internetowym, wysyłanie biuletynów e-mail, których ludzie prawie nie czytają, i wiele więcej!

W tym artykule omówimy, czym są zwiastuny książek i dlaczego są niezbędne. Porozmawiamy również o tym, czym są twórcy zwiastunów książek. Na koniec przyjrzymy się niektórym z najlepszych twórców zwiastunów do książek do promowania twoich książek.

Czym są zwiastuny książek?

Zwiastun książki to multimedialna kombinacja obrazów, dźwięków, animacji, muzyki, tekstów itp., która przedstawia główną narrację książki. Dla autora jest to inteligentne narzędzie do streszczenia książki, a dla czytelnika jest to urzekające narzędzie do zrozumienia istoty książki.

Te zwiastuny, znane również jako „podcasty wideo”, są czasami określane jako „filmowe zwiastuny książek” dla osób lepszego kalibru. Do dystrybucji online iw telewizji wykorzystywane są najpopularniejsze cyfrowe formaty wideo.

Typowe typy zwiastunów książek obejmują aktorów odtwarzających wydarzenia z książki, takie jak zwiastun filmu, zwiastuny całej produkcji, filmy flash, animacje lub po prostu zdjęcia z tekstem opowiadającym historię.

Kontrastuje to z odczytami i wywiadami autorskimi, które zawierają wideo, na którym autor recytuje fragment utworu lub przeprowadza wywiad.

Jakie znaczenie dla promocji książki mają zwiastuny książek?

Zwiastuny książek to technika, która staje się popularna w świecie literackim. Trzeba jednak wiedzieć, że pierwszym na świecie zwiastunem książki był 9-minutowy dźwięk nagrany przez pana Ernesta Hemingwaya w celu promocji jego książki Across the River and Into the Trees pod koniec lat pięćdziesiątych.

To było dalekie od tego rodzaju zwiastunów książek, które widzimy dzisiaj, najnowszy to wygenerowany przez AI zwiastun książki The Girl From Wudang autorstwa brazylijskiego pisarza PJ Caldasa.

Zwiastun książki wykorzystuje wideo, aby przedstawić historię, bohatera (bohaterów) i ogólny ton książki. W końcu chodzi o przyciągnięcie potencjalnych czytelników i zapoznanie ich z historią. Jeśli zostanie to zrobione poprawnie, może być bardzo skuteczną strategią zwiększania liczby pobrań i sprzedaży książek.

Trailer może stanowić dodatkowe zabezpieczenie marketingowe, nawet jeśli nie może zastąpić profesjonalnie stworzonej okładki i przyciągającego uwagę opisu książki.

Skuteczną techniką marketingową promującą książkę jest zwiastun książki. Ponadto zapewnia czytelnikom nowatorskie wprowadzenie do Twojej książki i przekaz marketingowy, który różni się od konwencjonalnego streszczenia lub recenzji książki.

Podczas gdy intensywny zwiastun książki może skutecznie uzupełnić Twoje działania marketingowe, tandetny, amatorski zwiastun książki może działać raczej przeciwko tobie niż dla ciebie.

Kim są twórcy zwiastunów książek?

Termin „twórca zwiastuna książki” odnosi się do narzędzia, które tworzy małą próbkę wideo promującą książkę i mającą na celu pobudzenie ciekawości czytelników. Niektórzy wybierają bardziej profesjonalnie wyprodukowany film z grafiką, bitami wideo, narracją itp., podczas gdy niektórzy twórcy zwiastunów tworzą niezbędne filmy z obrazami i muzyką.

Narzędzia te są przydatne, ponieważ mają prosty interfejs i łatwe kroki do tworzenia zwiastunów. Większość twórców zwiastunów książek ma szablony, grafikę, dźwięk i różne czcionki, które pomagają szybko tworzyć filmy.

Jeśli więc jesteś pisarzem i chcesz stworzyć zwiastun książki, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać, aby stał się kolejnym bestsellerem, jesteś we właściwym miejscu! W całym Internecie dostępnych jest wielu twórców zwiastunów książek. Jednak wybraliśmy najlepsze i wymieniliśmy je tutaj.

FlexClip

Tworzenie zwiastuna książki może zająć dużo czasu i dużo pracy, ale FlexClip sprawia, że ​​jest to tak proste, jak to tylko możliwe. Nie musisz być uczniem, aby stworzyć zwiastun książki. FlexClip udostępnia gotowe szablony lub umożliwia rozpoczęcie od zera.

Możesz przesyłać obrazy lub klipy lub wybierać z ogromnej kolekcji w ogromnej bibliotece multimediów i dostosowywać ją za pomocą tekstu, muzyki, animacji i innych efektów specjalnych.

Korzystając z szerokiej funkcjonalności narzędzia i pięknych motywów, możesz łatwo zaprojektować własny zwiastun książki, używając zdjęć, klipów wideo, ścieżki dźwiękowej, narracji i efektów specjalnych. Ponadto FlexClip pomaga użytkownikom w tworzeniu przekonujących treści do celów osobistych lub biznesowych.

Do gryzienia

Oprócz gotowych szablonów Biteable zapewnia przewodnik, jeśli utkniesz. Oferuje ponad 24 miliony klipów stockowych, obrazów, animacji i utworów muzycznych do wyboru. Wszystkie zmiany można wykonać jednym kliknięciem. Możesz także tworzyć zwiastuny, współpracując ze swoim zespołem online. Jest prosty w użyciu i zapewnia zasoby potrzebne do szybkiego stworzenia zwiastuna książki.

Możesz także udostępniać nowo wygenerowane wideo na dowolnej platformie za pomocą jednego łącza. Biteable oferuje również narzędzia analityczne w czasie rzeczywistym do analizy liczby wyświetleń, lokalizacji widzów i nie tylko. Jeśli dopiero zaczynasz, możesz wygenerować pełne zwiastuny książek wideo w ciągu kilku minut za pomocą tego narzędzia online.

Veed

Aby korzystać z Veed, nie musisz pobierać żadnego oprogramowania. Po prostu zacznij od razu. Firma Veed uważa się za elastyczną, ponieważ oferuje twórców zwiastunów pasujących do każdego gatunku, niezależnie od tego, czy jest to tajemnica morderstwa, romans, thriller, dramat, poezja, beletrystyka czy literatura faktu. Zwiastun można pobrać i udostępnić. Można go zmienić, aby pasował do dowolnej platformy mediów społecznościowych za naciśnięciem jednego przycisku.

Aby stworzyć fantastyczny i dynamiczny zwiastun książki, który spodoba się większej grupie odbiorców, musisz zintegrować zdjęcia, klipy wideo, muzykę i tekst. Możesz szybko stworzyć zwiastun książki z VEED online bez pobierania jakiegokolwiek oprogramowania. Blog Veed zawiera również wskazówki dotyczące wykorzystania platform mediów społecznościowych w celu uzyskania optymalnych wyników.

animator

Animaker obiecuje przyciągnąć potencjalnych czytelników i gwarantuje udaną premierę książki. Jego darmowa wersja oferuje ponad 500 szablonów. Jego najwyższej klasy funkcje obejmują ogromną bibliotekę zasobów giełdowych, niestandardowe narzędzie do tworzenia postaci, animacje jednym kliknięciem i natychmiastową zmianę rozmiaru. Ponadto Animaker ma animowane figurki, których możesz użyć, aby dostosować urok swojego filmu z przyczepą kempingową.

Szczyci się tym, że pomógł 18 milionom użytkowników w tworzeniu przyczep. Nie tylko to, szczyci się również posiadaniem wiodących światowych marek, takich jak Amazon, Hp, Nokia, Bosch i Philips jako swoich klientów. Możesz wyeksportować zwiastun na swój komputer lub przesłać go bezpośrednio na platformy społecznościowe, takie jak Facebook lub Youtube.

Fastreel

Prosty projekt i objaśnienia Fastreel są doskonałą platformą dla autora, który jest zupełnie nowy w świecie tworzenia przyczep. Jego różnorodność narzędzi pomaga uwolnić kreatywność. Ma trymer wideo, który dzieli klipy i usuwa niechciane segmenty.

Ma narzędzie do tworzenia pokazów slajdów, w którym możesz przesyłać swoje pliki, dodawać utwory muzyczne i łączyć slajdy z przejściami. Fastreel ma również funkcję „Przytnij”, aby przyciąć krawędzie. Możesz także zmienić prędkość wideo lub skompresować je.

Rav.ai

Oparta na sztucznej inteligencji usługa edycji wideo Rav.ai łączy najnowocześniejsze, eksperckie metody przetwarzania dźwięku i wideo, aby nadać Twojemu filmowi dopracowany wygląd. Każdy może przesłać nieoszlifowany materiał wideo do portalu, a on natychmiast zwróci profesjonalnie zmontowane filmy.

Rav.ai twierdzi, że jest „najlepszym producentem zwiastunów książek” i rzeczywiście tak jest! Jest podobny do narzędzia do tworzenia zwiastunów książek Canva. Możesz znaleźć zwiastun książki, który Ci się podoba, a Rav.ai stworzy podobny do Twoich preferencji. Możesz dodać dowolną okładkę i materiał filmowy, aby uczynić go bardziej wciągającym. Rav.ai najlepiej nadaje się dla studentów, ponieważ jest niedrogi.

Animoto

Inna popularna aplikacja internetowa, Animoto, ułatwia łączenie klipów wideo, zdjęć, tekstu i muzyki w celu tworzenia atrakcyjnych zwiastunów książek. Ten twórca zwiastunów książek jest sugerowany ze względu na szeroki zestaw funkcji i łatwość użytkowania.

Każdy może szybko stworzyć zwiastun książki, używając osobistych zdjęć i klipów wideo, niezależnie od poziomu wiedzy. W Animoto możesz utworzyć konto za darmo lub zarejestrować się na Facebooku, aby rozpocząć. Tutaj możesz bezpłatnie tworzyć i udostępniać nieograniczoną liczbę filmów.

Wondershare Filmora

Wondershare Filmora to edytor wideo dla majsterkowiczów, z którego można korzystać bez wcześniejszego doświadczenia. Oferuje możliwość pracy na różnych scenorysach i osiach czasu. Możesz załadować do programu różne klipy wideo, zdjęcia, a także inne pliki multimedialne i pracować nad nimi wszystkimi jednocześnie. Istnieją proste sposoby wycinania, przycinania, retuszu i wprowadzania innych modyfikacji w filmach.

Możesz także odkryć szeroką gamę efektów, animacji, ustawień, dźwięku bez opłat licencyjnych, filtrów i innych funkcji w programie, które możesz bez wysiłku zastosować do swoich filmów. Możesz nawet natychmiast dodawać podkłady głosowe do zwiastunów swoich książek i eksportować je w różnych formatach.

Możesz wybierać spośród ponad 110 milionów projektów Getty Images i premium iStock, aby zaangażować odbiorców w Promocję. Kreator naczep promocyjnych jest dostępny online, jest prosty w użyciu i całkowicie darmowy. Możesz spersonalizować swój zwiastun za pomocą unikalnych intro, outro, wspaniałych dynamicznych stylów czcionek i przejść. Dostosuj każdą przyczepę za pomocą własnego logo lub znaku wodnego.

Gdy zwiastun jest gotowy, dodaj spersonalizowane zakończenie prezentujące Twoją witrynę, wezwanie do działania i informacje o tym, co dalej. Ma 1500 utworów muzycznych do wyboru dla każdego gatunku i tematu. Wreszcie, ma szereg narzędzi do publikowania, które każdy może zobaczyć.

Vimeo

Dzięki Vimeo firmy, organizacje i kreatywni profesjonaliści mogą tworzyć i reklamować wybitne, wpływowe filmy od początku do końca. Publikujesz własne artystyczne filmy wideo na stronie, aby wszyscy mogli je zobaczyć, a także przeglądasz filmy, które już tam są, aby obejrzeć filmy innych producentów.

Każdy może polubić, skomentować lub udostępnić film. Możesz także dodać dowolny film do utworzonej przez siebie kolekcji lub listy Do obejrzenia. W porównaniu z YouTube, społeczność Vimeo znacznie bardziej docenia publikowane tam treści i ma życzliwsze i bardziej pomocne komentarze, ponieważ jest postrzegana jako bardziej profesjonalna sieć artystów.

Wniosek

Stworzenie filmu promującego Twoją książkę to bardzo skuteczna strategia, pomimo czasu i zaangażowania finansowego. Jeśli zostanie to zrobione poprawnie, może zwiększyć Twoją wiarygodność, poszerzyć grono odbiorców i przynieść inne korzyści. Ale jeśli zamierzasz stworzyć zwiastun książki, musisz upewnić się, że jest on najwyższego kalibru i został starannie zaplanowany i wykonany.

Dlatego jeśli szukasz innej metody promocji książek, pamiętaj o przestrzeganiu najlepszych praktyk i opracowaniu zwiastuna książki, który możesz wykorzystać jako część swojej internetowej kampanii marketingowej.

Możesz także dowiedzieć się, jak napisać i sprzedać e-booka.