10 sposobów na naprawę błędów, aby bezproblemowo grać w gry Steam na PC

Udostępnij teraz w social media:

Steam jest najpopularniejszym klientem gier na komputery PC i jest dostępny dla systemów Linux, Windows i macOS, w przeciwieństwie do innych głównych platform do gier.

Chociaż klient Steam znacznie się poprawił na przestrzeni lat, nadal denerwujące jest napotkanie jakiejkolwiek formy błędu, która uniemożliwia uruchomienie gry.

Tak więc, aby pomóc Ci wygodnie cieszyć się grą, w którą chcesz zagrać, tutaj wymieniamy niektóre z najlepszych sposobów radzenia sobie i naprawiania błędów gry Steam.

Kłopoty ze Steam: Dlaczego?

Niezależnie od tego, czy masz najnowszy i najlepszy komputer, czy też stary, błędy gry Steam zawsze będą obecne.

To zależy od różnych czynników. Czasami jest to po prostu gra, która potrzebuje łatki do działania na niektórych systemach komputerowych lub coś jest nie tak po Twojej stronie.

Niektóre z najczęstszych problemów prowadzących do błędów gry na Steam to:

  • Wirus atakujący Twój komputer.
  • Ransomware blokuje Twoje pliki.
  • Przypadkowo usuwam niektóre pliki.
  • Uszkodzona aktualizacja z powodu problemów z siecią.
  • Problemy z dyskiem twardym.
  • Nieaktualne pliki do gry.
  • Połączenie VPN.
  • Problemy z serwerem.
  • Podkręcanie komputera.
  • Konflikty zapory/antywirusa.

Może być jeszcze kilka dodatków, ale są to najczęstsze przyczyny, które wprowadzają błędy do twoich gier na Steam.

Na przykład, Bitdefender (jeden z najlepszych antywirusów) kolidował z Rainbow Six Siege (gra wieloosobowa) i nie pozwolił jej uruchomić się przez Steam.

  Wstaw niestandardową liczbę wierszy w programie Excel za pomocą tego prostego makra

Po wyłączeniu programu antywirusowego mogłem grać w grę bez problemów. Musisz więc znać kilka standardowych metod rozwiązywania problemów, aby poradzić sobie z wszelkiego rodzaju problemami, a niektóre z nich to:

Uwaga: w przypadku każdej metody, która nie wymaga ponownego uruchomienia komputera, zawsze należy również ponownie uruchomić Steam.

Zrestartuj komputer

Często jest to ostatnia deska ratunku, ale warto to najpierw wypróbować. Po prostu uruchom ponownie komputer, aby wyczyścić pamięć podręczną systemu lub zresetować dowolną z problematycznych konfiguracji.

Oczywiście najłatwiejsza metoda na najlepsze wyniki!

Wyłącz program antywirusowy i uruchom ponownie grę

Zwykle jest to nieszkodliwy program antywirusowy, który wchodzi w konflikt z grą.

Niektórzy mogą się zastanawiać, czy to była piracka gra, którą próbowałem uruchomić za pomocą klienta Steam. Ale tak się nie stało i nie mam pirackiego oprogramowania/gier, które mogłyby spowodować problem.

Jest to również jeden z najprostszych sposobów rozwiązania problemu. Jeśli wyłączysz swój program antywirusowy, a gra działa, powinno to zaoszczędzić dużo czasu!

Zainstaluj ponownie Steam

Pamiętaj, że nie prosimy Cię o odinstalowanie Steam. Jeśli odinstalujesz Steam, możesz utracić pliki gry.

Możesz więc pobrać instalator Steam z jego oficjalnej strony internetowej i zainstalować go ponownie, aby sprawdzić, czy rozwiązuje problemy.

Sprawdź integralność plików gry

Jeśli gra zawiesza się zbyt często, być może brakuje w niej pliku.

Pomogłoby, gdybyś sprawdził, czy pliki gry są nienaruszone i nie zostały zmodyfikowane/naruszone. Ta metoda po prostu nie weryfikuje plików gry dostępnych na twoim komputerze, ale także pobiera brakujące pliki, aby dodać to, co jest wymagane do grania w grę.

  Jak nagrywać dźwięk z karty w Chrome

Możesz przejść do gry wymienionej w bibliotece Steam, kliknąć ją prawym przyciskiem myszy, aby wyświetlić jej właściwości, a następnie znaleźć opcję na powyższym zrzucie ekranu, aby kontynuować.

Pamiętaj, że nie jest to jeden z najszybszych sposobów, więc możesz trochę poczekać (w zależności od wydajności dysku twardego/SSD i sieci).

Zaktualizuj system operacyjny i sterowniki

Zawsze zaleca się aktualizowanie systemu operacyjnego i sterowników. Chociaż w nowszych wersjach są szanse na napotkanie błędów, jeśli masz błędy w grze, powinieneś kontynuować każdą aktualizację oprogramowania systemowego.

Zapewnienie najnowszej wersji systemu operacyjnego i sterowników pomaga rozwiązać wiele znanych problemów.

Dodatkowo jest przydatny dla bezpieczeństwa i niezawodności twojego komputera.

Wyłącz przetaktowywanie

Przetaktowywanie pomaga wycisnąć większą wydajność z komponentów sprzętowych, takich jak procesor, GPU i pamięć RAM.

Każdy rodzaj podkręcania wiąże się z czkawką. Nawet jeśli jesteś ekspertem w przetaktowywaniu, będą programy i gry, które nie będą działać z przetaktowanym systemem.

Jeśli więc przetaktowałeś swój system, rozważ dostrojenie go do ustawień fabrycznych i ponownie uruchom grę, aby sprawdzić, czy działa.

Sprawdź problemy z siecią

W końcu sprawdzasz wszystko, a główną przyczyną może być tylko sieć.

Czasami z powodu problemów z DNS gry nie łączą się ze swoimi serwerami. Możesz rozwiązać ten problem, zmieniając DNS w swoim systemie lub próbując dowolną sieć VPN, aby sprawdzić, czy się łączy.

Jeśli działa po zmianie DNS lub użyciu VPN, wiesz, co zrobić następnym razem.

Ponadto, jeśli nadal nie działa, możesz ponownie uruchomić usługi sieciowe i sprawdzić jeszcze raz.

Sprawdź konflikty programów

Podczas uruchamiania gry należy zawsze uważać na aplikacje działające w tle.

Nie ma znaczenia, czy Twój system radzi sobie z wielozadaniowością, czasami więcej programów prowadzi do konfliktów między sobą.

  5 urządzeń Smarthome, których nie powinieneś kupować

Jeśli więc masz jakieś niepotrzebne programy aktywne w tle, możesz najpierw je zamknąć, aby sprawdzić, czy problemy znikną.

Sprawdź stan dysku twardego

Przypadkowe awarie gry i błędy w Steam mogą być również oznaką rozpadu dysku twardego.

Możesz łatwo sprawdzić stan dysku twardego za pomocą narzędzi programowych.

Sprawdź wykorzystanie zasobów systemowych

Dzięki większym możliwościom wielozadaniowości i ulepszonym funkcjom systemu operacyjnego Windows zużycie pamięci jest wyższe niż kiedykolwiek.

Tak więc gra może przestać działać również z powodu niewystarczającej pamięci.

Zużycie zasobów możesz sprawdzić podczas uruchamiania gry za pomocą menedżera zadań lub narzędzia do testów porównawczych.

Rozwiązywanie problemów ze Steam, aby korzystać z ogromnej biblioteki gier

Steam oferuje ogromną liczbę gier, w które możesz grać za darmo, kupować i wypróbowywać. Każdy gracz na PC musiał używać Steam jako platformy do gier. Nadaje się nawet do kilku narzędzi programowych.

Oczywiście rzeczy nie zawsze są na korzyść Steam, więc dzięki metodom rozwiązywania problemów powinieneś być w stanie cieszyć się wszystkimi grami Steam bez żadnych kłopotów. Nie tylko Steam, większość tych metod powinna również dotyczyć innych problemów, które napotykasz w przypadku innych klientów gier na PC.

x