11 ekscytujących funkcji systemu Windows 11 [2022]

Wreszcie, sześć długich lat po systemie Windows 10, najnowsza aktualizacja systemu Windows 11 jest już dostępna!

Jak zawsze, dzięki tej aktualizacji możesz spodziewać się lepszej produktywności i interfejsu systemowego, ale jest o wiele więcej w zanadrzu. Czytaj dalej aby się dowiedzieć!

Przeróbka projektu

Wraz z nową aktualizacją pojawił się zupełnie nowy i stylowy ekran blokady, a także tła ekranu głównego. Te ekrany mają żywe kolory i hipnotyzujące wzory, dzięki którym praca wydaje się bardziej ekscytująca niż wcześniej. Zobaczysz żywe kombinacje kolorów, unikalne motywy, przełącznik trybu jasno-ciemno i świeże obrazy tła. Krótko mówiąc, po tej aktualizacji Twój laptop przejdzie kompletną metamorfozę.

Czarujący interfejs użytkownika UX

System Windows 11 upiększa Twój pulpit dzięki atrakcyjnemu interfejsowi użytkownika, który zwiększa Twoje wrażenia. Daje ci opcje zmiany domyślnego stylu na cokolwiek chcesz. Na przykład, możesz zmienić z powrotem centralną pozycję przycisku start na pozycję zorientowaną na lewą stronę. Najlepszą częścią zmian UI/UX są czcionki i ikony systemowe.

Te ostatnie stały się bardziej powiązane z obiektami ze świata rzeczywistego, takimi jak ikony folderów pogody i muzyki. Nawet górny pasek Eksploratora plików stał się bardziej przyjazny dla dotyku dzięki konwersji jego zakładek na przyciski.

Odświeżone układy

Twoje skupienie pozostanie teraz cały czas na środku ekranu. Projekt konwencjonalnego paska zadań został przekształcony, aby umieścić przycisk Start pośrodku, aby uzyskać łatwiejszy dostęp. Kliknięcie prawym przyciskiem myszy pokaże Ci więcej praktycznych opcji niż wcześniej, takich jak Centrum mobilności, Menedżer urządzeń, Terminal Windows i Zarządzanie komputerem.

Menu główne otwiera się w górę, a pasek wyszukiwania znajduje się na górze. Wszystkie okna i zadania będą wyglądać schludniej i bardziej atrakcyjnie. Co więcej, przycisk Start wyświetla ostatnie karty, aby ułatwić wznowienie pracy.

Aplikacje Android?

TAk!

Windows 11, we współpracy z Amazon, umożliwia teraz pobieranie aplikacji na Androida z Amazon Playstore na komputer. Od gier po muzykę, od rozrywki po naukę, od czytania książki po rezerwację taksówki — nie przegapisz już swoich ulubionych aplikacji z powodu ograniczeń urządzenia.

Okno widżetów

Na koniec udostępniono okno widżetów, w którym można organizować aplikacje i ustalać ich priorytety. Możesz bezpośrednio śledzić pogodę lub być na bieżąco z wynikami krykieta na ekranie, tak jak w telefonie. Możesz dostosować widżety do swoich potrzeb i rozszerzyć lub zminimalizować kartę dla wygody.

Scentralizowany przycisk wyciszania na ratunek

Zainspirowany dzisiejszymi scenariuszami Work-From-Home na całym świecie, system Windows wymyślił uniwersalny przycisk wyciszenia. Działa na wszystkich platformach, aby zmniejszyć ciężar ciągłej świadomości tego, co mówisz. Jest umieszczony w zasobniku systemowym i jest łatwo dostępny podczas spotkań.

Zmodernizowane zespoły Microsoft

Obserwujemy rosnące uzależnienie od internetowych wideokonferencji, wiadomości biznesowych i usług komunikacyjnych. Oprogramowanie i aplikacje, takie jak Microsoft Teams, stały się zatem bardzo ważne dla wydarzeń wirtualnych. Tak więc aplikacja Teams jest zintegrowana z samym paskiem zadań, aby ułatwić uruchamianie wirtualnych spotkań.

Wi-Fi 6E

Ta zaawansowana technologia sprawia, że ​​udostępnianie i korzystanie z Internetu jest szybsze, łatwiejsze, wydajniejsze i bezpieczniejsze. Zapewnia do 300% większą przepustowość niż Windows 10 i może osiągnąć gigabitowe prędkości przy minimalnym opóźnieniu. Pomimo bardziej zwartego widma i szerokich kanałów zapewniających dużą przepustowość, zapewnia mniej zakłóceń podczas transmisji danych.

Ulepszony dotyk

Dzięki dalszemu rozwojowi doskonałego interfejsu użytkownika, Twój pulpit będzie teraz bardziej przyjazny dla dotyku i pióra. Rozmieszczenie ikon, przycisków, zakładek i klawiszy ekranowych jest takie, że możesz cieszyć się pisaniem bez błędów. Nawet wejście mikrofonowe stało się bardziej niezawodne i dokładne. Możesz dostosować rozmiar i rodzaj czcionek oraz ogólny motyw systemu do własnych potrzeb wizualnych.

Granie na wyższym poziomie!

Najbardziej ekscytującą częścią tej aktualizacji będzie obsługa Auto (High Dynamic Range) HDR na platformie gier i przesyłania strumieniowego. Aplikacja Xbox jest teraz wbudowana w system i możesz uzyskać dostęp do jej kolekcji gier wideo za pośrednictwem Xbox Game Pass. Ponad 100 gier, takich jak Halo Infinite i Age of Empires IV, będzie dostępnych za pomocą kilku kliknięć!

Telefon? Pulpit?

Aktualizacja systemu Windows 11 niemal zaciera granicę między telefonem a komputerem stacjonarnym dzięki tak zaawansowanym funkcjom i projektowi graficznemu. Sprawia, że ​​surfowanie, nauka, gry, rozrywka i praca są przyjemniejsze i bardziej wydajne. Możesz wykonywać wiele zadań jednocześnie, korzystając z układu Snap, spersonalizować cały program, pobierać aplikacje mobilne i otrzymywać oparte na sztucznej inteligencji kanały informacyjne na żywo.

Wniosek

Ekscytujące cechy Okna 11 aktualizacja jest czymś, na co z niecierpliwością czekamy. Klasyczny wygląd i lepszy interfejs użytkownika znajdą się na szczycie listy, ale oferuje znacznie więcej.

Będzie siedem różnych wersji systemu Windows 11: Home, Pro, Pro Education, Pro for Workstations, Enterprise, Education i Mixed Reality.

Aby zaktualizować komputer, będziesz musiał uzyskać dostęp do kanału deweloperów lub kanału beta z niejawnego programu testów systemu Windows za pośrednictwem ustawień.

x