11 najlepszych aplikacji wędkarskich, które poprawią Twój połów [Android and iPhone]

Udostępnij teraz w social media:

Echosonda jest również znana jako urządzenie sonarowe. To niezbędny element podstawowego sprzętu wędkarskiego dla każdego doświadczonego wędkarza.

Echosonda oferuje podstawowe informacje, takie jak głębokość wody, która jest wykorzystywana do podejmowania decyzji o najskuteczniejszych strategiach połowowych w danych okolicznościach.

Jednak nie każdy ma środki finansowe na zakup specjalistycznego sprzętu sonarowego. Jeśli chcesz po prostu łowić ryby z bliskimi w weekend, prawdopodobnie nie będziesz potrzebować żadnego z tych przedmiotów, ponieważ mogą być drogie i nie są wymagane.

Twój smartfon może służyć jako wykrywacz ryb, jeśli pobierzesz jedną z setek dostępnych aplikacji wędkarskich.

Każda aplikacja jest dostosowana do konkretnych potrzeb i może przekształcić Twoje urządzenie mobilne w narzędzie wędkarskie. Nie będziesz musiał tracić czasu na instalowanie bezsensownych aplikacji wędkarskich, ponieważ wyróżniliśmy wybór najlepszych aplikacji wędkarskich.

Co to są aplikacje wędkarskie?

Aplikacje wędkarskie udostępniają szeroką gamę informacji, w tym między innymi przewodniki wędkarskie, mapy pływów, czasy słoneczne i trasy łodzi.

W sieci dostępny jest duży wybór aplikacji wędkarskich. Jednak tylko kilka z nich jest wartych pobrania czasu i przepustowości.

Jest to łatwiejsza i wygodniejsza alternatywa, ponieważ większość rybaków nosi telefon komórkowy przed wejściem na łódź. Możesz go nadal używać nawet po osiągnięciu poziomu i rozpoczęciu łowienia szczupaków pod lodem lub trollingu ryb.

Jak działają aplikacje wędkarskie?

Aplikacje te zgromadziły miliony użytkowników i zarejestrowały połowy, czyniąc je najszerszą siecią miłośników wędkarstwa. Dodatkowo służy jako osobisty dziennik pokładowy, w którym możesz rejestrować i monitorować swój rozwój jako rybak.

Możesz dowiedzieć się, kiedy masz największe szanse na złapanie pstrąga, basu, karpia i ponad 100 innych gatunków, korzystając z bazy danych crowdsourcingowej, którą zapewnia aplikacja.

Możesz wykorzystać dane o złowionych rybach, aby zdecydować, gdzie łowić, jakie ryby gryzą i jaki rodzaj przynęty jest skuteczny. Dodatkowo te społecznościowe aplikacje wędkarskie pozwalają na dokładne zbadanie lokalizacji połowów innych wędkarzy.

Będziesz mógł łączyć się z dużą liczbą rybaków, którzy publikują swoją aktywność połowową, lokalizację i zdjęcia za pośrednictwem aplikacji.

Dzięki tym aplikacjom możesz zaznaczyć na mapie swoje preferowane łowiska, trasy trollingowe i linie trollingowe. Możesz również użyć go do zachowania informacji o wszystkim, co złapiesz podczas podróży, w tym zdjęć, wagi i długości.

Jakie są fajne funkcje aplikacji wędkarskich?

Aplikacje wędkarskie zawierają dziesiątki unikalnych funkcji, które mogą być pomocne w łowieniu ryb. Poniżej znajduje się kilka doskonałych funkcji w większości aplikacji podanych na liście.

Przewidywanie czasu karmienia ryb

 • Godzinowe interwały karmienia ze znaczącymi głównymi i pomniejszymi czasami
 • Aktywność ryb każdego dnia
 • Kalendarz z najlepszymi godzinami połowu basów i innych popularnych gatunków
 • Inteligentne alerty, które możesz dostosować na kilka dni z porami karmienia

Odkryj swoje miejsca docelowe

 • Zapisz wzory trollingu i trollingi.
 • Zapisz swoje ulubione miejsca za pomocą różnych ikon i kolorów
 • Zapisz łowiska, lokalizacje, hotspoty i punkty trasy.
 • Użyj GPS, aby znaleźć zapisane miejsca
 • Ma dostęp do map morskich na całym świecie.
 • Tryb offline z mapami morskimi NOAA
 • Kompas do określania kierunku i innych funkcji pomiaru odległości na podstawie GPS
  Uzyskaj instrukcje audio z przewodnikiem po robieniu autoportretów tylnym aparatem [Android]

Warunki połowów

 • Aktualny barometr wędkarski z godzinową prognozą ciśnienia powietrza
 • Dokładne, aktualne warunki pogodowe dla wędkarzy z godzinowymi prognozami wilgotności, szans na opady i wskaźnika UV
 • Prognoza wiatru obejmuje prędkość wiatru, porywy i kierunek
 • Poważne ostrzeżenia pogodowe na żywo

Optymalne pływy wędkarskie

 • Wykresy godzinowe pływów dla połowów, które pokazują nadchodzące przypływy i odpływy
 • Pływy przegląd prognoz z dziennym szczytem i najniższymi pływami
 • Wykresy przewidywania pływów ze szczegółowymi prądami pływowymi

Prognozy dla morza

 • Temperatura morza (SST), godzinowe prognozy fal (fale, fale i fale wiatrowe) oraz informacje o prądach oceanicznych

Dane słoneczne

 • Czas wschodu i zachodu słońca; pozycje słońca; Pozycje Księżyca; Fazy ​​księżyca.

Przepisy dotyczące ryb i rodzaje ryb

 • Szczegółowe informacje o kilku gatunkach ryb, takich jak bas, pstrąg, lucjan, snook, bęben, granik i sum.

Dziennik przechwytywania

 • Uruchom dziennik wędkarski i zapisz szczegóły każdego połowu (zdjęcia, waga, długość)
 • Automatycznie dodaje do połowów informacje o pogodzie, nasłonecznieniu i pływach

Dzielić

 • Importuj dane GPS lub inne aplikacje, pliki kmz lub gpx.
 • Powiedz znajomym, gdzie jesteś
 • Pochwal się złowionymi zdobyczami innym wędkarzom

Teraz, gdy wiesz już o wszystkich fajnych funkcjach, pozwól nam wypróbować niektóre z najlepszych aplikacji wędkarskich.

ANGLR

ANGLR to aplikacja, która robi to wszystko dzięki bogatemu zestawowi funkcji. Wszelkie obawy, że pieniądze zainwestowane w aplikację nie byłyby warte, zostały rozwiane, ponieważ właśnie przeszła całkowitą przeprojektowanie i ma teraz nowoczesny interfejs użytkownika. Możesz uzyskać dostęp do jego eleganckiego interfejsu zarówno na urządzeniach z Androidem, jak i iOS.

Otrzymasz dostęp do wszystkich narzędzi niezbędnych do planowania i prowadzenia badań. Jest również wyposażony w wiele map do badania i planowania trasy GPS.

Możesz rejestrować swoje połowy, dzieląc się swoimi pomysłami na wędkowanie z innymi użytkownikami, a aplikacja obsługuje prawie każdy rodzaj wędkowania, od wędkarstwa muchowego po wędkarstwo dalekomorskie.

Nie musisz nic płacić, aby korzystać z aplikacji, ale konieczne jest miesięczne lub roczne członkostwo, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji aplikacji, w tym 14 warstw map premium.

Koszt miesięcznej subskrypcji to 2,50 USD miesięcznie, a koszt rocznej subskrypcji to 29,99 USD. Możesz korzystać z Aplikacji tak często, jak chcesz, a jeśli podoba Ci się to, co widzisz lub potrzebujesz kilku dodatkowych funkcji, subskrypcja będzie pomocna.

Mózg ryby

Fishbrain to fantastyczna aplikacja wędkarska dostępna zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS. Ponieważ ma szeroką bazę użytkowników i pozwala użytkownikom rejestrować swoje połowy, ta aplikacja stała się najbardziej wszechstronną siecią miłośników wędkarstwa. Dodatkowo służy jako osobisty dziennik pokładowy, w którym możesz rejestrować i monitorować swój rozwój jako rybak.

Możesz dowiedzieć się, kiedy masz największe szanse na złapanie pstrąga, basu, karpia i ponad 100 innych gatunków, korzystając z bazy danych crowdsourcingowej, którą zapewnia aplikacja.

Dodatkowo aplikacja może obserwować dokładne lokalizacje połowów innych rybaków. Możesz połączyć się z dużą liczbą rybaków, którzy publikują swoją aktywność połowową, lokalizację i zdjęcia za pośrednictwem aplikacji.

Zawodowy wędkarz

Cechą wyróżniającą Pro Anglera jest to, że do bazy danych wnoszą swój wkład eksperci z Florydy. Miejscowi kapitanowie ważą informacje o tym, jakie gatunki gryzą, kiedy gryzą i gdzie gryzą.

Dodatkowo aplikacja zawiera listę ponad 7500 hotspotów, statystyki pływów, temperatury wody i powietrza oraz warunki meteorologiczne.

Istnieje również lista atrakcji na lądzie, w tym sklepy z przynętami i sprzętem wędkarskim, pochylnie, łodzie czarterowe i stacje ważenia. To wyjątkowy przedmiot.

Pro Angler twierdzi, że jest to najlepsza aplikacja wędkarska dostępna za darmo w Apple App Store. Istnieją jednak zakupy i reklamy w aplikacji, a użytkownicy mogą uaktualnić do Live Action Premium Unlimited za 9,99 USD miesięcznie.

  Jak skonfigurować dostęp do poczty e-mail iCloud na Androidzie

Ryby

Fishidy to bezpłatna aplikacja, która pozwala użytkownikom rejestrować połowy, omawiać miejsca połowów, monitorować statystyki połowów i nie tylko. Aplikacja umożliwia również udostępnianie danych połowowych.

Ponieważ wykorzystuje zaawansowane algorytmy i jedyne w swoim rodzaju możliwości techniczne, aplikacja znacznie ułatwia łowienie ryb. Może pomóc w ustaleniu wzorców lub trendów wędkarskich w oparciu o twoje rekordy wędkarskie. Najlepsze jest to, że wszystko to dzieje się bez konieczności aktualizowania danych.

Może również znaleźć miejsca do wędkowania, co oznacza, że ​​będziesz wiedział, gdzie powinieneś być przed wejściem na pokład.

Aplikacja przechowuje dzienniki poprzednich wypraw wędkarskich, aby można było je przejrzeć, aby zobaczyć, jak daleko zaszedłeś.

Ze względu na intuicyjny interfejs użytkownika jest prosty w obsłudze i przyjemności dla każdego, dzięki czemu wyprawa wędkarska jest bardziej satysfakcjonująca i bardziej złożona. Możesz go pobrać na urządzenia z Androidem i iOS.

Prognoza basu

Bass Forecast została stworzona dla wszystkich miłośników basu. Aplikacja jest zasilana przez AccuWeather, łączy dane o pogodzie i basie, takie jak pory dnia, kiedy bassy żerują, i podpowiada idealny czas na wędkowanie.

Korzystając z 10-dniowej prognozy aplikacji, możesz zaplanować swoje wyprawy na bassy, ​​zwiększyć swoje szanse na holowanie ryb i zaplanować dłuższe wyprawy wędkarskie.

Jeśli chcesz uzyskać dostęp do prognoz 10-dniowych, wyboru okładki i wszelkich innych funkcji premium, musisz subskrybować usługę, tak jak w przypadku aplikacji pogodowej.

Subskrypcja kosztuje 2,99 USD miesięcznie, ale możesz ją otrzymać na cały rok za jedyne 9,99 USD. Funkcja Bass Forecast jest dostępna zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS.

Wędkarz ryb

Aplikacja Fish Angler ma cztery podstawowe funkcje. Zapewnia mapowanie, prognozy pogody z siedmiodniowymi prognozami morskimi, funkcję dziennika pokładowego z blisko 50 szczegółowymi atrybutami połowów, których można używać do rejestrowania połowów i warunków, oraz wirtualną społeczność, która pozwala łączyć się z wędkarzami z całego świata.

Aplikację można pobrać bezpłatnie zarówno z App Store, jak i Play Store.

FishTrack

FishTrack dostarcza informacji, które są niezbędne dla wędkarza głębinowego. Zarówno online, jak i offline możesz sprawdzić najnowsze prądy oceaniczne, prognozy pogody morskiej i swoją pozycję.

Możesz przechowywać punkty orientacyjne dla prostych zwrotów i planować trasy, aby zagwarantować, że dotrzesz tam, gdzie chcesz wyruszyć na przygodę. Jest to idealna aplikacja do organizowania wszelkiego rodzaju wypraw wędkarskich, które odbywają się na morzu.

Oferowana jest subskrypcja, podobna do wielu innych aplikacji. Jednak koszt nie jest publicznie sprzedawany, ponieważ roczny koszt członkostwa Pro wynosi 95,99 USD.

Nawet miesięczna subskrypcja kosztuje 14,99 USD, co nie jest tanie. Aplikacja nie wymaga członkostwa. Tak więc, o ile nie chcesz nakładek map premium, sugerujemy korzystanie z nich bez płacenia. Możesz znaleźć FishTrack na urządzeniach z Androidem i iOS.

Aplikacja iAngler

Aplikacja iAngler jest siostrzaną firmą niezwykle popularnej platformy turniejowej iAngler, na której odbywają się konkursy typu catch-photo-release. Jeśli lubisz rywalizować w zawodach wędkarskich, istnieje duże prawdopodobieństwo, że w pewnym momencie zaczniesz korzystać z iAnglera.

Zgromadzone dane połowowe są przechowywane do badań naukowych dotyczących oceny zasobów, szacowania wpływu odbudowy siedlisk i zdobywania głębszej wiedzy naukowej o naszych łowiskach.

Wiedza o tym, co, kiedy i gdzie złowiono rybę, może być pomocna. Gdy nie ma zawodów, osoby fizyczne mogą używać wersji aplikacji iAngler, która różni się od tej używanej w turniejach, aby rejestrować swoje połowy i miejsce ich wykonania.

  Jak wyłączyć opcję dodawania ikony aplikacji do ekranu głównego dla nowych aplikacji w systemie Android

Odbywa się to tylko w interesie naukowym i konserwatorskim. Jest dostępny zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i iOS.

Zaszaleć

Sprawdź GoWild Hunting Fishing Outdoor dla tych, którzy są zainteresowani odkrywaniem innych wędkarzy, którzy podzielają ich zainteresowania i rozmawianiem z nimi w środowisku społecznościowym prowadzonym całkowicie online.

Możesz opracować zbiór swoich działań wędkarskich, aby dzielić się z innymi robiącymi to samo. To sprawia, że ​​jest podobny do tego, jak Twitter działa w sferze wędkarstwa.

Ponieważ istnieje również element sprzedaży detalicznej, oprócz oceny sprzętu, nacisk kładzie się na badanie i kupowanie nowego sprzętu.

Jeśli chcesz zaistnieć w świecie wędkarstwa jako osoba wpływowa w mediach społecznościowych, być może GoWild Hunting Fishing Outdoor to miejsce, w którym zrobisz wielką przerwę. GoWild jest dostępny zarówno dla urządzeń z systemem Android, jak i iOS.

Dziennik wędkarza

Jeśli uważasz, że wiele aplikacji z dzisiejszej listy jest albo zbyt trudnych w obsłudze, albo ma nadmierną liczbę funkcji, to być może 'Dziennik wędkarski’ jest bardziej na twojej drodze.

Jest to prosta, ale pomocna aplikacja do prowadzenia dziennika połowów, w którym można również rejestrować informacje, takie jak użyta przynęta i wielkość złowionych ryb. Następnie możesz udostępniać te informacje znajomym w aplikacji i przechowywać obrazy swoich połowów, aby wyświetlać je innym jako prawa do przechwałek.

Możesz przyczynić się do rozwoju Anglers’ Log, ponieważ jest to aplikacja o otwartym kodzie źródłowym, która nic nie kosztuje. Chociaż Sklep Play i App Store wskazują, że istnieją funkcje Pro; wydaje się, że nie ma już jak za nie zapłacić.

Ponieważ wydaje się, że aplikacja stała się dostępna w okresie poprzedzającym wydanie 2.0, jest to doskonały czas na pobranie i wypróbowanie.

Punkty wędkarskie

Fishing Points ma na celu uproszczenie procesu organizacji wypraw wędkarskich. Ta aplikacja wędkarska zapewnia niezawodną mapę, dziennik, kalendarz słoneczny i wykresy offline, które pomogą Ci znaleźć drogę powrotną do najlepszej lokalizacji. Możesz go używać do prognozowania pogody, pływów i ruchów ryb.

Korzystając z funkcji punktów wędkarskich, możesz przechowywać na mapie wszystkie swoje ulubione łowiska i liny kłusaków. Możesz również użyć go do zachowania informacji o wszystkim, co złapiesz podczas swojej ekspedycji.

Zawiera obrazy, wagę i długość połowu. Punkty wędkarskie można znaleźć zarówno na urządzeniach z systemem Android, jak i iOS.

Dolna linia

Wybierając się na wakacje wędkarskie, wybór miejsca i pory wędkowania nie zawsze jest łatwy. Odczujesz ulgę, że możesz wybrać idealny dzień i odpowiedni sprzęt do wędkowania, jeśli masz idealną aplikację wędkarską.

Możesz pobrać aplikację, która robi wszystko, od podawania wskazówek i informacji o pogodzie po rejestrowanie połowów i nie tylko, jeśli tego właśnie szukasz.

Z drugiej strony, kilka innych aplikacji wędkarskich wykonuje tylko jedną funkcję, taką jak powiadamianie o optymalnym czasie łowienia, i wykonują tę funkcję dość skutecznie.

Możesz także zapoznać się z najlepszymi aplikacjami nawigacyjnymi offline, których możesz użyć, gdy się zgubisz lub nie masz sieci.

x