10 najlepszych rozszerzeń Firefoksa, które poprawią Twoje wrażenia z korzystania z Internetu

Używałbyś niektórych rozszerzeń, bez względu na to, jakiej przeglądarki używasz, prawda? Oto niektóre z najlepszych rozszerzeń Firefoksa, które usprawnią korzystanie z Internetu.

Podstawowym sposobem wykonania powyższych czynności jest użycie dodatku, rozszerzenia. Programy, które można zainstalować w Firefoksie w celu zmodyfikowania funkcjonalności przeglądarki, nazywane są dodatkami lub rozszerzeniami.

Za pomocą rozszerzeń możesz szybciej wykonywać zadania, ulepszać funkcje przeglądarki i uzyskiwać więcej z odwiedzanych stron internetowych.

W czym mogą pomóc dodatki?

Modyfikując i rozszerzając funkcje przeglądarki, te dodatki umożliwiają użytkownikom dostosowanie sposobu przeglądania do ich wymagań. Dodatków można używać do różnych celów, w tym do zarządzania hasłami, dodawania przycisków mediów społecznościowych, blokowania reklam i nie tylko.

Przed pobraniem i zainstalowaniem klienci mogą przeglądać tysiące bezpłatnych i płatnych dodatków na globalnym rynku dodatków do Firefoksa.

Podczas gdy niektóre dodatki są tworzone przez Mozillę, firmę, która założyła Firefoksa, inne dodatki są tworzone przez niezależnych programistów. Ogólnie rzecz biorąc, dodatki zwiększają efektywność, produktywność i przyjemność z przeglądania sieci.

Kroki instalacji rozszerzeń Firefoksa

Wykonując następujące procedury, można zainstalować rozszerzenia Firefoksa:

1. Otwórz przeglądarkę Firefox w swoim systemie.

2. Aby uzyskać dostęp do menu przeglądarki Firefox, kliknij „trzy poziome linie” w prawym górnym rogu ekranu.

3. Z menu wybierz „Dodatki”.

4. Kliknij kartę „Rozszerzenia” po lewej stronie strony „Menedżer dodatków”.

5. Użyj paska wyszukiwania, aby znaleźć rozszerzenie, które chcesz zainstalować, lub przejrzyj Sugerowane i Najwyżej oceniane rozszerzenia na stronie.

6. Po wybraniu rozszerzenia, które chcesz zainstalować, wybierz „Dodaj do przeglądarki Firefox”.

7. Zostanie wyświetlone wyskakujące okienko z prośbą o potwierdzenie chęci pobrania rozszerzenia. Następnie naciśnij „Dodaj”, aby się upewnić.

8. Po pomyślnym pobraniu i zainstalowaniu rozszerzenia pojawi się powiadomienie.

Po zainstalowaniu możesz zarządzać rozszerzeniem, kierując się w stronę Menedżera dodatków i wybierając je z listy. Stamtąd możesz odinstalować rozszerzenie, zmienić jego ustawienia lub włączyć lub wyłączyć.

Zwiększone bezpieczeństwo, opcje dostosowywania, ulepszona wydajność, blokowanie reklam oraz możliwość dostępu do wielu aplikacji i usług internetowych bezpośrednio z przeglądarki to niektóre zalety korzystania z rozszerzeń.

Ponadto rozszerzenia mogą przyspieszyć rutynowe procesy, zautomatyzować monotonne obowiązki i zapewnić ułatwienia dostępu osobom niepełnosprawnym.

Teraz przyjrzyjmy się niektórym z najlepszych rozszerzeń Firefoksa do pobrania już dziś.

Adblock Plus

Jednym z pierwszych programów do blokowania reklam był AdblockPlus. Jest bezpłatny i kompatybilny z różnymi przeglądarkami. Jest to jeden z najczęściej używanych programów do blokowania reklam. Dodatek do AdblockPlus jest również jednym z najczęściej aktualizowanych.

Kilku godnych uwagi konkurentów powstało dzięki strategii open source, z niezależnie opracowanym AdBlock wykorzystującym kod źródłowy AdblockPlus. Grupa, która ją stworzyła, ogłosiła również obsługę 52 różnych języków, tworząc jedną z najobszerniejszych dostępnych list filtrów.

AdblockPlus, który blokuje reklamy i chroni przed złośliwym oprogramowaniem i śledzeniem, współpracuje z Firefoksem na platformach stacjonarnych i Android.

Możesz natychmiast zauważyć, jak bardzo AdblockPlus usprawnia przeglądanie, ponieważ wyświetla liczbę reklam, które blokuje na stronie.

AdblockPlus umożliwia utworzenie bezpiecznej listy witryn, które mogą wyświetlać swoje reklamy, głównie jeśli nie są one inwazyjne i nie utrudniają znacząco przeglądania. Pobierz teraz rozszerzenie AdblockPlus i zezwalaj tylko na te reklamy, które uważasz za istotne.

Mroczny Czytelnik

Włączając tryb ciemny dla stron internetowych, użytkownicy popularnego rozszerzenia przeglądarki Dark Reader mogą wygodniej przeglądać strony internetowe przy słabym świetle i przy mniejszym zmęczeniu oczu. Firefox to tylko jedna z przeglądarek obsługujących to rozszerzenie.

Dark Reader dla Firefoksa ma różne możliwości, w tym usuwanie określonych stron internetowych z trybu ciemnego, konfigurowalne ustawienia jasności i kontrastu, metody sepii i skali szarości oraz schematy kolorów.

Rozszerzenie działa z Firefoksem 56, wcześniejszymi wersjami i najnowszą aktualizacją. Do zainstalowania można użyć witryny Dark Reader lub sklepu z dodatkami do przeglądarki Firefox.

Ponadto Dark Reader współpracuje z innymi popularnymi dodatkami do Firefoksa, w tym narzędziami do ochrony prywatności i blokowania reklam. Dark Reader dla przeglądarki Firefox oferuje kilka konfigurowalnych opcji, jest kompatybilny z różnymi wersjami i współpracuje z innymi dobrze znanymi rozszerzeniami.

Ognisty Strzał

Użytkownicy popularnego dodatku FireShot do przeglądarki Firefox mogą wykonywać i modyfikować zrzuty ekranu stron internetowych. Rynek dodatków do Firefoksa oferuje go bezpłatnie.

Najpopularniejsza aktualizacja Firefoksa, jak również liczne wcześniejsze wersje, są kompatybilne z FireShot. Mogą z niego korzystać również inne znane przeglądarki internetowe, takie jak Chrome, Edge i Opera.

Kilka podstawowych możliwości FireShot obejmuje możliwość szybkiego przechowywania lub udostępniania zrzutów ekranu oraz łatwego przechwytywania całych stron internetowych lub tylko widocznych obszarów strony.

Dodatkowo zapewnia interakcję z usługami zewnętrznymi, takimi jak Dropbox i Google Drive. Ponieważ FireShot oferuje szerokie możliwości dostosowywania, klienci mogą zmieniać ustawienia, takie jak format obrazu, jakość i klawisze skrótów, zgodnie z własnymi upodobaniami.

Elastyczne i przyjazne dla użytkownika oprogramowanie do tworzenia zrzutów ekranu, takie jak FireShot, może zwiększyć produktywność i przyspieszyć pracę w sieci.

Gramatycznie

Grammarly to aplikacja lub rozszerzenie przeglądarki, które natychmiast sprawdza Twoje pisanie pod kątem błędów na różnych stronach internetowych, w tym na Facebooku, WordPressie, Microsoft Word i innych. Zarówno komputerowa, jak i mobilna wersja Firefoksa jest kompatybilna z rozszerzeniem Grammarly, które można pobrać ze sklepu Firefox Add-ons.

W rozszerzeniu Grammarly dostępnych jest kilka funkcji, takich jak kontekstowe sprawdzanie pisowni, sprawdzanie gramatyki i sprawdzanie stylu pisania.

Dodatkowo może sugerować lepszą terminologię, oferować synonimy i wykrywać plagiaty. Szereg ustawień, w tym wiadomości e-mail, posty w mediach społecznościowych i dokumenty online, może korzystać z rozszerzenia.

Wtyczka Grammarly jest kompatybilna z Firefoksem w wersji 60 i nowszych i jest do tego przeznaczona. Wraz z urządzeniami mobilnymi z systemem Android i iOS może być używany z systemami operacyjnymi Windows, macOS i Linux.

Miód

Najczęściej używana wtyczka kuponowa Chrome nazywa się Honey. Po dodaniu go do przeglądarki będzie wyszukiwać kupony za każdym razem, gdy odwiedzasz stronę zakupów. Oprogramowanie automatycznie wykorzysta kupon przy kasie. Dzięki temu oszczędzanie pieniędzy jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Działa z wieloma sklepami internetowymi i sklepami, w tym Amazon, Walmart i innymi. Korzystanie z rozszerzenia, które jest bezpłatne, nie wymaga rejestracji ani danych osobowych.

Jest prosty w użyciu i wymaga jednego kliknięcia, aby aktywować. Oferuje również łatwy w obsłudze interfejs, który pokazuje rabaty i kupony, które są łatwo dostępne.

Każdy, kto chce zaoszczędzić pieniądze podczas zakupów online, może uznać wtyczkę Firefox Honey za pomocne narzędzie. Rozszerzenie można pobrać ze sklepu Firefox Add-ons i działa z przeglądarką Firefox.

Ostatnia przepustka

LastPass daje Ci kontrolę nad Twoim życiem online, ułatwiając bezpieczne zapisywanie poufnych danych, dzięki czemu możesz je odzyskać w dowolnym miejscu i czasie. Pomaga w przechowywaniu wszystkich numerów kart kredytowych, adresów i innych informacji w bezpiecznym skarbcu, dzięki czemu LastPass może je automatycznie wypełnić, gdy ich potrzebujesz.

Jeśli jest zainstalowany, komponent binarny będzie bezpiecznie łączył się z rozszerzeniem, aby zapewnić dodatkowe funkcje, takie jak przetwarzanie załączników i synchronizacja logowania między klientami lokalnie na twoim komputerze. Ponadto Twoje dane są chronione na każdym kroku, dzięki czemu LastPass staje się jednym z najbardziej zaufanych rozszerzeń.

LastPass można pobrać i używać bezpłatnie na dowolnym laptopie lub komputerze stacjonarnym ze sklepu z rozszerzeniami Firefox.

Dodatkowe funkcje zawarte w LastPass Premium obejmują priorytetową pomoc techniczną, 1 GB bezpiecznego przechowywania plików, elitarne rozwiązania do uwierzytelniania dwuskładnikowego, takie jak YubiKey, oraz udostępnianie haseł rodzinnych.

Rysik

Korzystając z unikalnych stylów CSS, użytkownicy popularnego rozszerzenia Firefox Stylus mogą zmieniać wygląd stron internetowych. Wraz z innymi przeglądarkami, takimi jak Google Chrome, Opera i Safari, działa z Firefoksem w wersji 57 i nowszych.

Zdolność rysika do eksportowania i importowania stylów ułatwia udostępnianie modyfikacji innym osobom i jest jedną z jego głównych funkcji. Dodatkowo obsługuje skrypty użytkownika, które można zastosować na stronach internetowych w celu zmiany ich zachowania lub udostępnienia nowych funkcji.

Stylus zawiera wbudowany próbnik kolorów i dodatkowe narzędzia do tworzenia i zmiany stylów. Edytor jest również przyjazny dla użytkownika i ma podświetlanie składni i autouzupełnianie.

Użytkownicy mogą również tworzyć typy widoczne tylko w określonych sytuacjach, takich jak drukowanie lub tryb ciemny, i stosować je do określonych domen lub stron.

Firefox Stylus to solidne i elastyczne narzędzie do zmiany wyglądu i stylu stron internetowych. Ponieważ działa z różnymi przeglądarkami, jest dostępny dla wielu użytkowników. Pobierz teraz rozszerzenie Stylus ze sklepu z dodatkami do Firefoksa.

Karta Styl drzewa

Wtyczka Firefox Tree Style Tab to potężne narzędzie do kontrolowania kart w drzewiastej hierarchii. Użytkownicy mogą organizować czeki w połączeniach rodzic-dziecko, co upraszcza zarządzanie kilkoma kontami jednocześnie.

Oferuje wiele cennych funkcji, takich jak przeciąganie i upuszczanie kart między kategoriami nadrzędnymi i podrzędnymi, blokowanie kont w celu zapobieżenia niezamierzonemu zamknięciu oraz rozwijanie i kompresowanie gałęzi drzewa kart. Dodatkowe opcje dostosowywania rozszerzenia obejmują możliwość zmiany rozmiaru, stylu i koloru karty.

Karta Styl drzewa jest dostępna w przeglądarce Firefox w wersji 60 i nowszych i jest dostępna do użytku w systemach operacyjnych, w tym Windows, Mac i Linux. Ponadto działa z wieloma różnymi rozszerzeniami Firefoksa, w tym Tab Mix Plus i Vim Vixen.

Dzięki jego funkcjom, takim jak obsługa wielu kart, możesz wybierać wiele kart za pomocą długiego naciśnięcia na ładowaniu. Możesz zamknąć różne zakładki jednocześnie długim naciśnięciem pola zamykania na koncie. Możesz pobrać rozszerzenie w sklepie z dodatkami do Firefoksa.

Wyłączyć światła

Użytkownicy mogą przyciemnić przeglądaną witrynę, aby skupić się na określonym filmie lub obrazie, korzystając z popularnego dodatku do przeglądarki Firefox Turn Off the Lights.

Firefox może korzystać z wtyczki w systemach komputerowych Windows, Mac i Linux. Dodatkowo współpracuje z najnowszymi wersjami Firefoksa, gwarantując, że użytkownicy mogą korzystać ze wszystkich jego możliwości bez problemów z kompatybilnością.

Rozszerzenie ma kilka opcji dostosowywania, które pozwalają użytkownikom zmieniać kolor, efekty pojawiania się i zanikania oraz stopień ściemniania. Użytkownicy mogą skonfigurować rozszerzenie tak, aby uruchamiało się automatycznie za każdym razem, gdy odwiedzają określone witryny lub strony.

Dodatek Turn Off the Lights ma kilka charakterystycznych możliwości, w tym automatyczne identyfikowanie filmów na stronach internetowych i wyróżnianie ich w celu uzyskania efektu kinowego. Dodatek działa również z wieloma witrynami do hostingu wideo, w tym Dailymotion, Vimeo i YouTube.

Rozszerzenie Turn Off the Lights do Firefoksa to dodatek funkcjonalny, który poprawia działanie przeglądarki, oferując dostosowania, pracę z różnymi systemami operacyjnymi i zgodność z najnowszą wersją Firefoksa. Możesz go również pobrać ze sklepu z dodatkami Firefox.

Automatyczne usuwanie plików cookie

Po zamknięciu karty lub okna przeglądarki rozszerzenie przeglądarki Firefox Cookie AutoDelete automatycznie usuwa pliki cookie z przeglądarki. Witryny używają plików cookie i małych plików przechowywanych na Twoim komputerze, aby zapamiętać Twoje preferencje lub śledzić Twoją aktywność online.

Pomimo swojej potencjalnej użyteczności, pliki cookie mogą również stanowić zagrożenie dla prywatności, ponieważ mogą być wykorzystywane do śledzenia działań online na wielu stronach internetowych.

Firefox Cookie AutoDelete umożliwia dodawanie zaufanych witryn do białej listy tych, które mają przechowywać pliki cookie przez jakiś czas, automatycznie usuwając pliki cookie z każdej innej witryny. Możesz również przeglądać pliki cookie i zarządzać nimi za pomocą rozszerzenia oraz ustawiać ustawienia określające, ile chcesz przechowywać różnych rodzajów plików cookie.

Najnowsza wersja Firefoksa jest prosta i kompatybilna z automatycznym usuwaniem plików cookie przeglądarki Firefox. Rozszerzenie ma również dużą bazę użytkowników i dobre recenzje, a także otrzymuje częste aktualizacje poprawiające błędy i zwiększające wydajność.

Rozszerzenie Firefox Cookie AutoDelete to przydatna funkcja do rozważenia, jeśli martwisz się o swoją prywatność w Internecie i chcesz zarządzać plikami cookie. Dostępne są również prywatne przeglądarki na telefony komórkowe, aby zachować prywatność.

Wniosek

Możesz dodawać funkcje i funkcje do Firefoksa, które poprawią Twoje wrażenia z surfowania. Możesz także przeglądać bardziej efektywnie i z większą personalizacją dzięki rozszerzeniom Firefoksa. Mogą pomóc we wszystkim, od organizacji i produktywności po bezpieczeństwo i prywatność.

Możesz dostosować swoją przeglądarkę i poprawić jej efektywność za pomocą odpowiednich rozszerzeń z powyższej listy.

Możesz także zapoznać się z niektórymi dodatkami zabezpieczającymi przeglądarkę, aby zapewnić prywatność.

x