11 narzędzi do klonowania głosu AI do tworzenia bezproblemowych, autentycznych podkładów głosowych [2023]

To niemal przerażające, jak zaawansowana stała się technologia sztucznej inteligencji na przestrzeni lat.

Coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z tego zjawiska, a z czasem sprawy postępują w niewiarygodnie szybkim tempie. Ponieważ coraz więcej firm tworzy nowe narzędzia AI, nasze zadania stają się coraz łatwiejsze.

Jednym z takich przykładów potencjału sztucznej inteligencji jest technologia klonowania głosu. Ma potencjał, aby dosłownie sklonować czyjś głos, a następnie przeczytać dowolny scenariusz, który mu rzucisz.

Może zmienić sposób, w jaki działają lektorzy, ponieważ teraz nie musisz wydawać pieniędzy na zatrudnianie artystów. Bezproblemowo możesz to zrobić samodzielnie. Brzmi fascynująco prawda?

W tym poście przyjrzymy się najlepszym narzędziom do klonowania głosu AI, które pozwolą Ci natychmiast tworzyć niesamowite podkłady głosowe.

Jak działają narzędzia do klonowania głosu AI?

Mówiąc najprościej, AI Voice Cloning to technika deepfake, która może analizować i replikować ludzki głos. To tak, jakbyś tworzył kopię osoby, którą chciałbyś, żeby brzmiał twój scenariusz.

Wystarczy krótka próbka ludzkiego głosu, który chcesz odtworzyć, a sztuczna inteligencja natychmiast się go nauczy. Następnie możesz napisać dowolny skrypt, aby sztuczna inteligencja odczytała go replikowanym głosem.

Istnieje wiele ustawień, które można dostosować, aby uzyskać dokładnie ton głosu, którego szukasz.

Dlaczego miałbyś chcieć użyć narzędzia do klonowania głosu AI?

W przypadku tak szalonej technologii, jak ta, bardzo oczekuje się, że będzie wiele sposobów i powodów, aby z niej korzystać. To tak, jakby mieć do dyspozycji lektora, który jest gotowy udzielić głosu, kiedy tylko chcesz – bez płacenia dodatkowych pieniędzy.

Chociaż istnieje wiele przypadków użycia narzędzia do klonowania głosu AI, wydaje mi się, że najczęstszym z nich jest sytuacja, w której masz napięty budżet i potrzebujesz lektora dla produktu lub usługi oraz potrzebujesz określonego do tego ton głosu.

Innym powodem, dla którego warto użyć tego narzędzia, jest sytuacja, w której nie posiadasz dobrej jakości sprzętu do nagrywania, ale nadal chcesz, aby Twój głos był lektorem. Lub gdy chcesz wskrzesić głosy ludzi, którzy odeszli.

Jak wspomniano powyżej, wszystko, co musisz zrobić, to dostarczyć próbkę nagrania głosu, aby umożliwić sztucznej inteligencji „nauczenie się”, w jaki sposób osoba mówi, i dokładnie ją naśladować.

Przeczytaj także: Przykłady sztucznej inteligencji (AI) w naszym codziennym życiu

Korzyści z narzędzi do klonowania głosu AI

Tak długo, jak narzędzie jest używane we właściwym duchu, przynosi mnóstwo wspaniałych korzyści dla ludzi, takich jak:

 • Nie ma potrzeby dodatkowego nagrywania dla każdego skryptu
 • Oszczędza pieniądze, które w przeciwnym razie zostałyby wydane na lektora
 • Można go zmienić, aby brzmiał dokładnie tak, jak chcesz
 • Może pomóc w tworzeniu atrakcyjnych treści marketingowych dla Twojego produktu/usługi
 • Pomaga osobom z pewnymi niepełnosprawnościami odzyskać głos po dostarczeniu wcześniejszej próbki

Nie wspominając o tym, że jest to również niezwykle opłacalne dla Twojej firmy lub osobistych przedsięwzięć.

Funkcje narzędzi do klonowania głosu AI

Oprócz tego, że narzędzia do klonowania głosu AI mogą replikować głosy ludzi, mają wiele niesamowitych funkcji, które trudno zignorować.

# 1. Brzmi naturalnie

W przeciwieństwie do robotycznych 🤖 dźwięków, które słyszysz obecnie w wielu filmach online, użycie narzędzia do klonowania głosu AI to nic takiego. Podnosi akcenty, może zaszczepić emocje i naśladować ludzki głos do głębokiego poziomu. Brzmi to całkowicie naturalnie i prawie trudno je odróżnić.

#2. Głosy żeńskie i męskie

Narzędzia do klonowania głosu AI obsługują głosy męskie i żeńskie, dzięki czemu możesz naśladować dosłownie każdego na tej planecie. Niezależnie od tego, czy chcesz sklonować własny głos, czy ulubione gwiazdy, wszystko jest możliwe.

#3. Obsługa wielu języków

Jak fajnie jest wiedzieć, że możesz uruchomić narzędzie w wielu językach? Oznacza to, że gdy wpiszesz swój skrypt w innym języku, wygenerowany głos będzie w tym konkretnym języku, więc zdecydowanie nie ogranicza się do angielskiego.

#4. Możliwość zmiany wysokości dźwięku, prędkości i innych ustawień

Spójrzmy prawdzie w oczy, mogą zdarzyć się sytuacje, w których wygenerowany głos może brzmieć trochę nieprawidłowo, ale to nie znaczy, że nie można nic z tym zrobić.

W rzeczywistości narzędzia pozwalają dostosować ustawienia, aby idealnie pasowały do ​​​​głosu dostarczonej próbki. Szybkość i ton to tylko dwa z wielu ustawień, które możesz zmienić.

Teraz, gdy wiemy już o AI Voice Cloning, sprawdźmy listę narzędzi.

Murf

Wykorzystaj niestandardowe klony głosu za pomocą Murf, inteligentnego narzędzia AI, które nie zawodzi. Generuje naturalnie brzmiące wyniki wyjściowe z emocjami, takimi jak złość, szczęście, smutek i inne.

Dzięki temu narzędziu wystarczy sklonować głos tylko raz, ponieważ pozwala to na używanie go przez całe życie. Jednorazowy wysiłek dla nieograniczonych rezultatów. Niech to wsiąknie.

Po usłyszeniu efektu końcowego możesz dostosować go do swoich upodobań i sprawić, by brzmiał dokładnie tak, jak chcesz. To narzędzie jest tak realistyczne, jak to tylko możliwe, a proces można zakończyć w zaledwie pięciu prostych krokach.

Play.ht

Wspomniany na stronach takich jak The New York Times i Newsweek, Play.ht umożliwia korzystanie z usług o niezrównanej jakości.

Niezależnie od tego, czy jesteś twórcą treści, właścicielem podcastu, czy po prostu firmą poszukującą podkładów głosowych, po prostu nie możesz się pomylić z tym narzędziem.

Ma inteligencję, aby wychwycić akcent mówiącego, styl mówienia i wszystkie niuanse.

Najlepsze jest to, że nie wymaga nawet próbki o jakości studyjnej, aby wygenerować wynik. To jak wygrywanie we wszystkich aspektach, gdy korzystasz z Play.ht.

Co więcej, możesz zacząć całkowicie za darmo.

Respeecher

Doskonały dla filmowców, twórców gier i twórców treści, Respeecher generuje dokładne klony głosu, które są trudne do rozróżnienia.

Jest wyposażony w mnóstwo funkcji, takich jak:

 • Doskonałe wyniki za każdym razem
 • Głos chwytający emocje i niuanse
 • Dostosuj i zmień głos, aby dopasować go do swoich wymagań bez ponownego nagrywania
 • Zmień głos osoby dorosłej w głos dziecka

To narzędzie doskonale radzi sobie z zachowaniem emocji mówiącego, dzięki czemu wygenerowany głos nie brzmi jak robot.

Jednym z powodów, dla których Respeecher jest tak dobry, jest połączenie klasycznych algorytmów cyfrowego przetwarzania sygnału z zastrzeżonymi technikami głębokiego modelowania generatywnego w celu uzyskania najlepiej brzmiącego głosu.

Przypominać

Rozpocznij za darmo dzięki Resemble, niesamowitemu narzędziu, które może generować ludzkie głosy na podstawie Twojej mowy.

Ich silnik jest zbudowany w taki sposób, że może zidentyfikować wszystkie znaki interpunkcyjne w twoim głosie, więc naprawdę nie musisz się martwić o jego formatowanie. Wszystko, co musisz zrobić, to użyć ich rejestratora internetowego, aby nagrać próbkę lub przesłać ją ze swojego systemu.

Oczywiście im dłuższa próbka, tym lepsze wyniki, ale możesz przesłać próbkę głosu, która trwa zaledwie 3 minuty. To mówi ci, jak wykwalifikowana jest sztuczna inteligencja tego narzędzia.

Dogrywanie

Generuj niesamowicie realistyczne głosy dzięki funkcji Overdub. Jest to technologia sztucznej inteligencji, która może zapewnić ci wstępnie próbkowane głosy lub naśladować głos, który do niej przesyłasz.

Ponieważ to narzędzie naprawdę poważnie traktuje prywatność, zezwala tylko na próbki własnego głosu. Tak więc, jeśli tworzenie podkładu własnego głosu jest Twoim wymaganiem, zdecydowanie możesz skorzystać z tego narzędzia.

Korzystanie z niego jest bezpłatne, o ile nie przeszkadza ci ograniczone słownictwo. Jest rzeczą oczywistą, że ich plan premium znacznie poprawia sytuację, więc możesz zajrzeć do niego po pewnym czasie korzystania z bezpłatnego.

CzytajGłośnik

Jak sama nazwa wskazuje, ReadSpeaker generuje głos na podstawie podanego tekstu. Wykonuje świetną robotę, tworząc nieodróżnialne głosy w porównaniu z samplem, więc zdecydowanie możesz na nim polegać, gdy chcesz sklonować własny głos lub nawet kogoś innego.

Wykorzystuje głębokie sieci neuronowe jako rodzaj sztucznej inteligencji do trenowania modeli głosu z nagraniami próbek ludzkiego głosu. Niezależnie od tego, czy chcesz wykorzystać wyniki do celów biznesowych, czy do użytku osobistego, to narzędzie nadaje się do wszystkich przypadków użycia.

Oferuje szeroki zakres dostosowań, w tym możliwość zaszczepienia różnych emocji i cech oraz sprawienia, by głos mówił wieloma językami z jednej próbki.

Voice.ai

Możesz używać Voice.ai do gier, czatów, transmisji na żywo i innych celów. Pozwala sklonować własny głos i czyjś głos, i robi to całkiem dokładnie, zachowując swój organiczny styl.

Zamiast zamiany tekstu na mowę, to narzędzie wykorzystuje zamianę mowy na mowę, więc wszystko, co powiesz, jest natychmiast sklonowane dowolnym wybranym przez Ciebie głosem. Cała konfiguracja to prosty 5-etapowy proces, którego uruchomienie zajmuje kilka sekund.

Możesz wypróbować Voice.ai całkowicie za darmo, zanim zdecydujesz się za to zapłacić.

Listnr

Gdy zaczniesz używać Listnr, zrozumiesz, dlaczego zdobył nagrodę Golden Kitty Winner w 2021 roku od Product Hunt.

Pozwala klonować głosy i wykorzystywać je do użytku komercyjnego w dowolnych projektach, takich jak:

 • Filmy na youtube
 • Audiobooki
 • Podcasty
 • Materiał e-learningowy
 • Treści w mediach społecznościowych

Cały proces zajmuje kilka sekund, a wyniki możesz udostępniać na platformach społecznościowych, takich jak TikTok i Instagram.

Listnr jest bezpłatny do 1000 konwersji słów miesięcznie. Następnie możesz przejść na wersję premium, aby znieść ograniczenia i uzyskać dostęp do większej liczby funkcji.

Coqui

Używany przez niektóre z największych firm, takich jak Spotify, Google i Apple, Coqui jest bardzo inteligentnym narzędziem, które może dokładnie odtworzyć emocje za pomocą dostarczonych głosów. Nadaje się do różnych celów, takich jak postprodukcja, tworzenie gier i nie tylko.

Wymaga próbki głosu tak krótkiej, jak 3 sekundy, aby ją odtworzyć. W rzeczywistości pozwala zaprojektować swój wymarzony głos ze wszystkimi wybranymi ustawieniami. Istnieją różne opcje dostosowywania, aby upewnić się, że otrzymujesz dokładnie to, czego potrzebujesz.

Istnieje również opcja współpracy ze znajomymi i członkami zespołu, aby zebrać więcej mózgów na pokładzie, aby uzyskać jak najlepszy wynik.

Głos Veritone

Kolejne genialne narzędzie do generowania wyników podobnych do ludzkich, Veritone Voice może nie być najszybszym spośród innych na liście, ale dobrze sobie radzi.

Wykorzystuje zarówno zamianę tekstu na mowę, jak i mowę na mowę, aby zapewnić większą elastyczność opcji. Po zbudowaniu modelu głosu możesz wygenerować dowolną liczbę skryptów.

Możesz także zarabiać na swoim utworzonym głosie do swoich podcastów za pośrednictwem Veritone Voice Network. Możesz się z nimi skontaktować, aby uzyskać dokładną wycenę w zależności od wymagań.

mod głosowy

To dość fascynujące, gdy narzędzie może działać w czasie rzeczywistym i właśnie to robi Voicemod. Replikuje lub zmienia Twój głos podczas mówienia w czasie rzeczywistym. To narzędzie to coś więcej niż tylko klonowanie głosu. W rzeczywistości jest to technologia, której można używać w wielu różnych przypadkach.

Voicemod ma gotowe głosy, których możesz użyć i sprawić, by mówił wszystko, co chcesz. Możesz wybierać spośród opcji, takich jak astronauta, pilot i inne postacie ludzkie.

Jeśli regularnie prowadzisz transmisje na żywo, czy to do rozmów z publicznością, czy grania w gry, to narzędzie może się przydać, ponieważ za każdym razem możesz zmienić swój głos na coś nowego, aby przyciągnąć widzów.

Ostatnie słowa

Klonowanie głosu, jeśli odbywa się bez żadnych negatywnych motywów, może być niezwykle użyteczną technologią. Może zaoszczędzić czas, pieniądze i wiele wysiłku.

Nie tylko to, ale daje również o wiele więcej opcji niż zatrudnianie artysty. Nie oznacza to, że zatrudnianie artystów jest czymś złym, ale pokazanie, że jeśli nie masz budżetu, a twoje wymagania są złożone, te narzędzia do klonowania głosu AI są najlepszym wyborem.

Następnie sprawdź najlepsze oprogramowanie i aplikacje do edycji zdjęć oparte na sztucznej inteligencji dla profesjonalistów.