12 najlepszych hostingów współdzielonych i chmurowych na rynku indyjskim

Wielu moich znajomych blogerów, właścicieli witryn z Indii, narzeka na powolne ładowanie witryny.

A rozmowa przebiega tak.

Gdzie znajduje się twój klient, odwiedzający, a odpowiedzią są Indie.

A następnie pytam, gdzie znajduje się twój serwer, a odpowiedź brzmi albo nie wiem, albo USA.

Możesz odgadnąć moją odpowiedź…

Dlaczego hostujesz swoją witrynę w USA, gdy docelowi klienci znajdują się w Indiach?

Większość z nich odpowiada, bo jest taniej.

Rozumiem. Ale czy ta różnica w kosztach hostingu w USA i Indiach jest warta spowolnienia witryny?

Dla mnie – to NIE.

Szybko ładująca się witryna jest niezbędna dla lepszego rankingu w wyszukiwarkach i doświadczenia użytkownika. A jeśli biegasz Sklep e-commercepowolna witryna może wpłynąć na przychody.

Więc jakie jest rozwiązanie?

Proste – hostuj swoją witrynę u dostawcy, który ma centrum danych w Indiach lub najbliższym kraju.

Umieszczenie witryny w pobliżu docelowych użytkowników zmniejszy opóźnienia i przyspieszy wyświetlanie treści.

Zawsze wybieraj platformę hostingową, która ma mniejsze opóźnienia (najlepiej mniej niż 100 ms). Aby się tego dowiedzieć, możesz przeprowadzić test opóźnień u dostawcy hostingu i wybrać to, co jest najlepsze. Rzućmy okiem na następujący hosting współdzielony i w chmurze.

Na końcu tego posta zamieściłem odpowiednie informacje o opóźnieniach. Test opóźnienia jest wykonywany z Bangalore przy użyciu polecenia ping do odpowiedniego serwera hostingowego.

Platforma Google Cloud

Ostatnio, Chmura Google ogłosił centrum danych w Delhi w Bombaju i prawdopodobnie jedno z najlepszych pod względem opóźnień, bezpieczeństwa i kosztów.

GCP oferuje szeroką gamę usług w chmurze, aby sprostać niemal wszystkim wymaganiom nowoczesnych technologii aplikacji. Możesz udostępnić maszynę wirtualną, hostować dane w obiektowej pamięci masowej, bazę danych, funkcje chmury, kontener itp.

Z testu ping wynika, że ​​lokalizacja centrum danych w Bombaju i Singapurze wygląda lepiej dla ruchu w Indiach. Jeśli nie znasz platformy, Google daje Ci 300 USD kredytu do wydania w ciągu 12 miesięcy.

Kinsta

Szukasz hostingu WordPress premium?

Kinsta wykorzystaj platformę Google Cloud o niskim opóźnieniu, aby zaoferować najlepszy hosting WordPress dla małych i dużych przedsiębiorstw. Jeśli Twoja grupa docelowa znajduje się w Indiach, możesz rozważyć dodanie swojej witryny do centrum danych w Bombaju lub Delhi.

Kinsta jest zarządzaną platformą Google Cloud, więc nie musisz się martwić konfiguracją WP; zamiast tego zajmą się wszystkim, w tym optymalizacją wydajności i zabezpieczeniem przed atakami DDoS.

ScalaHosting

Dodając do listy najlepszych hostingów dla rynków indyjskich, ScalaHosting to potężna opcja z elastycznymi opcjami subskrypcji.

Ten wysoko oceniany host jest idealny do współdzielonego hostingu i zarządzanego hostingu WordPress. A dzięki indyjskim centrom danych w Bombaju nie powinieneś martwić się spowolnieniami dla regionalnej publiczności.

ScalaHosting zapewnia bezpłatną niestandardową domenę na pierwszy rok i bezpłatne certyfikaty SSL z automatycznym odnawianiem. Ponadto nie ma ograniczeń co do bazy danych i przepustowości.

Poza tym możesz skorzystać z planów wyższego poziomu i cieszyć się SShield, aby mieć oko na cyberzagrożenia w czasie rzeczywistym. Podobnie najlepsze subskrypcje mają ochronę przed spamem i bezpłatną analizę SEO witryny.

Wszystkie plany obejmują obsługę protokołu HTTP/2, co zapewnia lepsze bezpieczeństwo i szybkość. Na niekończącej się liście przydatnych funkcji znajdują się automatyczne codzienne kopie zapasowe, kompresja Gzip, ochrona przed atakami brute-force, bezpłatny CDN i wiele więcej, aby zoptymalizować witrynę.

Podsumowując, jest to jeden z godnych uwagi hostów internetowych, który obsługuje skalowanie wraz ze wzrostem Twojej obecności w Internecie.

Hostinger

Platforma Hostinger umożliwia uruchomienie Twojej witryny za pomocą jednego kliknięcia przycisku. Możesz wyszukać idealną nazwę domeny z wielu dostępnych opcji i kilkoma kliknięciami przygotować swoją witrynę do działania. Pozwala również sprawić, aby Twoi klienci lub odwiedzający czuli się komfortowo podczas sprawdzania Twojej witryny z błyskawiczną prędkością.

Dzięki Hostinger możesz zainstalować WordPress za pomocą jednego kliknięcia i uruchomić swoją witrynę. Backend pracuje dla Ciebie, który jest zasilany przez zaawansowaną optymalizację i pamięć podręczną LiteSpeed, która zapewnia, że ​​Twoje witryny są bezpieczne, niezawodne i szybkie.

Hostinger rozumie, że różne firmy potrzebują różnych technologii; dlatego jest oferowany z różnymi planami i pozwala na uaktualnienie, gdy się rozwiniesz. Jego panel sterowania jest przyjazny dla użytkownika i może być używany przez prawie każdego. Panel sterowania zawiera również szeroką gamę narzędzi spełniających potrzeby programistów i użytkowników witryn. Dodatkowo możesz uzyskać najlepszą wydajność na całym świecie z gwarantowanym czasem pracy na poziomie 99,9% i doskonałą wydajnością.

Ponadto Hostinger oferuje dedykowane zasoby i adres IP, natychmiastową konfigurację, najnowsze technologie, kopie zapasowe danych i wiele więcej. Hostinger ma centra danych w Bombaju, które są idealne dla odwiedzających z Indii.

SiteGround

Czy wiedziałeś SiteGround masz centrum danych w Singapurze?

Jedna z najlepszych współdzielonych platform hostingowych o solidnym czasie pracy, wydajności i bezpieczeństwie.

SiteGround ma różne rodzaje hostingu, więc wybierz w oparciu o budżet i wymagania.

Shared – idealne, jeśli nie chcesz zarządzać serwerem i chcesz szybko skonfigurować swoją witrynę. Jednym kliknięciem możesz zainstalować swoją ulubioną platformę internetową, taką jak WordPress, Joomla, Magento, Drupal itp.

Niektóre z zalet hostingu współdzielonego SiteGround to:

 • DARMOWY certyfikat SSL, domena, konta e-mail
 • Codzienna kopia zapasowa
 • Pamięć SSD
 • Zintegruj z Cloudflare CDN jednym kliknięciem
 • Włączony HTTP/2
 • Przyjazny interfejs użytkownika
 • Doskonała wtyczka buforująca dla WordPress
 • 30-dniowy zwrot pieniędzy

Cloud & Dedicated — w pełni zarządzany serwer z preinstalowanym systemem operacyjnym i niezbędnym oprogramowaniem do rozpoczęcia projektu od pierwszego dnia. WHM (menedżer hosta internetowego) i cPanel są dołączone do łatwego zarządzania serwerem.

Uzyskaj 60% ZNIŻKI na Wspólny plan hostingowy SiteGround.

SiteGround ogłosił niedawno przeniesienie swojego centrum danych do Google Cloud Platform. To dobra wiadomość!

AccuWebHosting

AccuWebHosting to dobry wybór dla hostingu współdzielonego i w chmurze, ponieważ jest szybki, bezpieczny i niezawodny. Ich obiekty kolokacyjne są bezpieczne i oferują nadmiarową sieć w Indiach w Bombaju w stanie Maharasztra.

Obiekty te są zbudowane, aby zapewnić lepszą wydajność sieci, solidną infrastrukturę, kopie zapasowe zasilania, chłodzenie i sprzęt, a dedykowane serwery oferują prawie 100% czasu pracy bez przestojów. Możesz również wybrać niektóre dodatki, w tym zaporę ogniową, konfigurowalną sieć, serwer kopii zapasowych, usługi zarządzane, dedykowanych inżynierów serwisowych, system równoważenia obciążenia i wiele innych.

AccuWebHosting oferuje różne rodzaje usług hostingowych, od hostingu internetowego i hostingu WordPress po hosting w chmurze.

 • Hosting WWW: możesz korzystać z bezproblemowych i superszybkich usług hostingowych dzięki czystej pamięci masowej opartej na SSD, serwerowi LiteSpeed, BEZPŁATNEMU SSL i CloudLinux bez nadmiernej sprzedaży. Hosting WWW obejmuje hosting współdzielony i hosting Windows.
 • WordPress Hosting: jest w pełni zarządzany, bardzo bezpieczny i zasilany przez błyskawiczne dyski SSD. Możesz znaleźć takie funkcje, jak SSL, cPanel, duża przestrzeń dyskowa, 99,9% czasu pracy, ochrona przed atakami DDoS i nie tylko.
 • Hosting w chmurze: oferuje niesamowitą wydajność i przechowuje dane we w pełni zarządzanej, wysoce dostępnej i łatwo skalowalnej infrastrukturze. Posiada takie funkcje, jak 10 GB pamięci w chmurze, obsługa WHM i cPanel, instalacje aplikacji jednym kliknięciem i wiele innych. Oferuje usługi hostingowe, takie jak Windows Cloud Hosting, Windows VPS Cloud, Linux Cloud Hosting i Linux VPS Cloud.

Oprócz tego oferują hosting aplikacji, hosting VPS i hosting odsprzedawców. Zapewniają również VPS i prywatne chmury dla systemów Windows i Linux, a ich eksperci zarządzają wszystkim.

Do wyboru masz od 1 GB do 128 GB pamięci, ponad 36 systemów operacyjnych, ochronę awaryjną i brak przestojów sprzętu. Poza Indiami mają centra danych w Holandii, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Japonii, Polsce, Korei Południowej, Kanadzie, Australii i Stanach Zjednoczonych.

Wybieraj spośród różnych planów hostingowych już od 3,09 USD miesięcznie.

Cyfrowy Ocean

Czy chcesz otrzymać swój serwer za 5 USD miesięcznie? Dostać Cyfrowy Ocean (BEZPŁATNE 10 USD kredytu)

Rozwijająca się platforma w chmurze, DO oferuj rozwiązania obliczeniowe, pamięć masową, zaporę ogniową, równoważenie obciążenia, rozwiązania do monitorowania. Ostatnio DO ogłosił powstanie centrum danych w Bangalore.

Tworzenie dropletu (VM) jest proste dzięki pięknemu interfejsowi użytkownika.

DigitalOcean jest kochany przez tysiące firm, w tym docker, Redhat, Akamai, Zendesk, Flipkart itp.

AWS

Lista nie będzie kompletna bez AWS (Usługi internetowe Amazon). Jako pionier w dziedzinie przetwarzania w chmurze, AWS ma ponad 1000 usług i pokochały je miliony na całym świecie.

Jeśli nie chcesz zajmować się zarządzaniem serwerem, ale nadal chcesz hostować na AWS, spróbuj Cloudways.

Cloudways to zarządzana platforma hostingu w chmurze dla AWS, GCP, DigitalOcean, Linode i Kyup.

Hosting A2

Hosting A2 jest znany ze swojego serwera zoptymalizowanego pod kątem turbo i A2. Dostali centrum danych w Singapurze, które wygląda na odpowiednie dla ruchu z Indii.

A2 zoptymalizował swój serwer i konfigurację pod kątem najlepszego hostingu WordPress, Joomla, Drupal. Możesz wybrać hostowanie w systemie Linux lub Windows.

HostGator

Jeden ze słynnych dostawców hostingu współdzielonego ma centrum danych w Bombaju, a cała płatność za operację jest akceptowana w indyjskiej walucie (INR).

HostGator oferuje 45-dniowy zwrot pieniędzy i oferuje hosting współdzielony, chmurę, VPS, odsprzedawcę i hosting dedykowany.

HostGator jest używany przez jedną z wiodących witryn zasobów WP – WPBeginner. Czy dajesz pewność, że możesz z nimi gościć?

Każdy plan hostingowy obejmuje BEZPŁATNĄ domenę, nieograniczoną ilość miejsca na dane/transfer/e-maile, instalację oprogramowania jednym kliknięciem, cPanel, 99,9% czasu pracy.

Lazur

Microsoft Azure uzyskał większy zasięg niż Google i AWS w Indiach. Obecnie platforma Azure jest dostępna w następujących trzech miastach w Indiach.

Platforma Azure oferuje wszystko, czego potrzebujesz do hostowania i tworzenia aplikacji w chmurze.

Jeśli nie znasz platformy, możesz zacząć z BEZPŁATNYM kontem o wartości 200 USD na 30 dni.

BigRock

BigRock jest zasilany przez GPX, centrum danych poziomu IV zlokalizowane w Bombaju. Możesz zacząć już od 89 INR miesięcznie, co obejmuje następujące elementy.

 • Jedna strona internetowa
 • 20 GB pamięci
 • 100 GB transferu
 • Przyspieszenie sieci lakieru

Informacje o opóźnieniu

Poniższe testy są wykonywane z Bangalore.

DostawcyLokalizacja Opóźnienie (ms)Google CloudMumbai27.458Google CloudSingapur40.157SiteGroundSingapur42.006CyfrowyOceanBangalore6.043CyfrowyOceanSingapur62.748AWSMumbai24.914AWSSingapore39.627

Uwaga: nie mogłem znaleźć testowego adresu IP dla HostGator, BigRock, Azure, AccuWebhosting, więc nie mogłem wykonać testu.

Mam nadzieję, że powyższe informacje pomogą Ci wybrać hosting dla Twojej firmy w Indiach.