15 rzeczy, o których nie wiedziałeś, że możesz robić na Instagramie

Instagram to dla większości z nas podstawowa aplikacja społecznościowa, ale poza przeglądaniem aktualności i przesyłaniem selfie, na Instagramie jest mnóstwo innych rzeczy do zrobienia.

Chociaż Instagram jest łatwy w użyciu, istnieją funkcje i narzędzia, które pomogą Ci jeszcze lepiej wykorzystać Instagram. Te przydatne wskazówki i triki pomogą Ci odkryć więcej rzeczy do zrobienia na Instagramie.

1. Otrzymuj powiadomienia o postach od osób, które obserwujesz

Jeśli masz konto na Instagramie, którego postów nie chcesz przegapić, rozważ włączenie powiadomień na koncie. Dzięki temu nigdy nie przegapisz żadnej aktywności na Instagramie.

Możesz przejść do ich profilu i kliknąć ikonę dzwonka u góry strony. W wyskakującym oknie przełącz typy powiadomień, które chcesz otrzymywać. Możesz na przykład wybrać otrzymywanie powiadomień dotyczących Reels.

Czy któryś z Twoich znajomych zawsze oznacza Cię na niepochlebnych zdjęciach lub niechcianych memach? Na szczęście istnieją dwa sposoby na obejście tej sytuacji.

Przejdź do zdjęcia i dotknij go — spowoduje to wyświetlenie oznaczonych kont. Następnie wybierz swoją nazwę użytkownika. Zobaczysz dwie opcje: Usuń mnie z postu i Ukryj w moim profilu.

Opcja Usuń mnie z posta całkowicie usunie tag. Jeśli nie chcesz usuwać tagu, ale nadal chcesz go ukryć w sekcji oznaczonych zdjęć w swoim profilu, użyj zamiast tego opcji Ukryj w moim profilu.

3. Wyczyść historię wyszukiwania na Instagramie

Na Instagramie dostępnych jest wiele różnych postów, a może nie chcesz, aby Twoi znajomi zobaczyli, że wyszukiwane przez Ciebie hasła dotyczyły „kotów w kapeluszach”, „chomików z Instagrama” lub czegokolwiek innego, co mogłoby Cię zawstydzić.

Aby wyczyścić historię wyszukiwania, wykonaj następujące kroki:

 • Otwórz swój profil na Instagramie i dotknij menu hamburgerów w prawym górnym rogu.
 • Wybierz Ustawienia i prywatność, a następnie dotknij Centrum kont.
 • Przejdź do Twoje informacje i uprawnienia > Historia wyszukiwania.
 • Instagram wyświetli Twoje konta na liście. Aby wyczyścić historię wyszukiwania dla konkretnego konta, dotknij konta, a zobaczysz listę swoich ostatnich wyszukiwań. Naciśnij ikonę X, aby usunąć określone wyszukiwanie.
 • Alternatywnie możesz wybrać opcję Wyczyść wszystkie wyszukiwania, aby usunąć całą historię wyszukiwania dla wszystkich wymienionych kont.
 • Pamiętaj, że wybranie tej opcji uniemożliwi Instagramowi automatyczne wpisywanie często wyszukiwanych haseł, dlatego przed potwierdzeniem upewnij się, że podjąłeś decyzję.

  4. Zobacz najnowsze posty na Instagramie, które Ci się spodobały

  Jeśli chcesz znaleźć post, który Ci się podobał w przeszłości, nie musisz spędzać godzin na przeszukiwaniu swojego kanału lub profili innych osób.

  Zamiast tego po prostu przejdź do swojego profilu, kliknij menu hamburgerów w prawym górnym rogu aplikacji, a następnie wybierz opcję Twoja aktywność. Następnie wybierz opcję Lubi. Spowoduje to otwarcie kanału zawierającego najnowsze posty, które Ci się podobały, które możesz następnie przeglądać w dowolnym momencie.

  5. Edytuj swoje posty na Instagramie jak profesjonalista

  Wiele osób szybko włącza filtr fotograficzny, a następnie przesyła swoje zdjęcie bez wprowadzania żadnych innych zmian. Chociaż filtry Instagrama mogą zdziałać cuda, możesz ulepszyć swoje zdjęcia, korzystając z innych opcji edycji Instagrama, które obejmują jasność, kontrast, strukturę, ciepło i nasycenie.

  Aby uzyskać dostęp do tych narzędzi do edycji (i wielu innych), wybierz opcję Edytuj u dołu ekranu obok opcji Filtr.

  6. Używaj mniej danych na Instagramie

  Ponieważ Instagram automatycznie ładuje zdjęcia i filmy, może szybko wykorzystać Twoje dane.

  Aby ograniczyć ilość danych wykorzystywanych przez Instagram, przejdź do swojego profilu, wybierz trzy paski w prawym górnym rogu i wybierz opcję Ustawienia i prywatność. Przewiń w dół do opcji Wykorzystanie danych i jakość multimediów. Następnie włącz Oszczędzanie danych. Może się okazać, że zdjęcia i filmy ładują się dłużej, ale ogólne wykorzystanie danych znacznie się zmniejszy.

  7. Opublikuj post z wielu kont na Instagramie

  Podobnie jak na Twitterze, możesz połączyć wiele kont na Instagramie z jednym telefonem bez konieczności ciągłego logowania się i wylogowywania.

  Aby połączyć nowe konto na Instagramie ze swoją aplikacją, przejdź do swojego profilu i wybierz swoją nazwę użytkownika za pomocą strzałki w dół. Z wyskakującego menu wybierz Dodaj konto. Następnie możesz wybrać opcję Zaloguj się do istniejącego konta lub Utwórz nowe konto.

  8. Zobacz Wyświetlenia profilu na Instagramie

  Aby zobaczyć, ile wyświetleń profilu uzyskałeś, potrzebujesz profesjonalnego konta na Instagramie. Po przejściu na konto firmowe na Instagramie uzyskasz dostęp do panelu Professional.

  Przejdź do swojego profilu i wybierz Panel profesjonalny pod swoją biografią. W sekcji Statystyki wybierz Osiągnięto konta. Następnie możesz przewinąć w dół do opcji Aktywność profilu i wyświetlić liczbę wizyt w profilu. Domyślny filtr jest ustawiony na Ostatnie 30 dni, ale możesz wybrać niestandardowy okres lub inne opcje filtrowania, takie jak ostatnie 90 dni.

  9. Przełącz na tryb ciemny Instagrama

  Możesz przełączyć się na tryb ciemny na Instagramie, odwiedzając ustawienia ułatwień dostępu.

  Najpierw otwórz menu hamburgerów w swoim profilu i wybierz Ustawienia i prywatność. Następnie przewiń w dół i wybierz Dostępność. Stuknij opcję Tryb ciemny i ustaw, czy chcesz ją włączyć, wyłączyć, czy dopasować do ustawień domyślnych systemu.

  10. Udostępnij piosenkę lub tekst w swojej historii na Instagramie

  Czy wiesz, że możesz udostępnić piosenkę lub konkretny tekst w swojej relacji na Instagramie? Oprócz dodania utworu za pomocą naklejki muzycznej możesz także udostępnić utwór i tekst za pomocą Spotify.

  Aby udostępnić piosenkę lub tekst Spotify w swojej relacji na Instagramie, wykonaj następujące kroki:

 • Otwórz utwór muzyczny w aplikacji Spotify.
 • Aby udostępnić utwór, kliknij ikonę udostępniania. Aby udostępnić tekst, przewiń w dół do karty Teksty i wybierz ikonę udostępniania, podświetlając tekst, który chcesz wysłać do swojej Historii, a następnie naciśnij Kontynuuj.
 • W opcjach udostępniania wybierz Historie.
 • Twoja historia na Instagramie zostanie załadowana z podglądem utworu lub tekstu. Edytuj resztę swojej Historii według potrzeb, a następnie kliknij ikonę strzałki (dalej).
 • Wybierz, czy chcesz udostępnić bliskim znajomym, czy swojej historii, a następnie dotknij Udostępnij.
 • Chcesz pozbyć się nieodpowiednich lub niegrzecznych komentarzy pojawiających się pod Twoimi postami? Zamiast usuwać każdy komentarz jeden po drugim, możesz pozwolić Instagramowi automatycznie go filtrować.

  Przejdź do swojego profilu, naciśnij trzy paski w prawym górnym rogu ekranu, przejdź do opcji Ustawienia i prywatność i przewiń w dół do opcji Ukryte słowa. Tutaj możesz ukryć komentarze, które są obraźliwe lub szkodliwe. Możesz także zarządzać niestandardowymi słowami i wyrażeniami, a następnie przełączyć funkcję Ukryj komentarze dla tych odfiltrowanych słów.

  12. Ukryj swoje historie na Instagramie

  Możliwość ukrywania historii na Instagramie to jedna z rzeczy, o których prawdopodobnie nie wiedziałeś o platformie, ponieważ ta podstępna funkcja często pozostaje niezauważona.

  Jeśli z jakiegoś powodu nie chcesz, aby ktoś widział Twoją Historię, możesz ją przed nim ukryć. Przejdź do trzech pasków w swoim profilu i dotknij Ustawienia i prywatność, a następnie przewiń w dół do Ukryj historię i na żywo. Na następnej stronie dotknij Ukryj historię i na żywo, aby wyszukać konkretne konta, którym nie chcesz udostępniać swojej Historii ani transmisji na żywo.

  13. Wycisz historie niektórych użytkowników

  Może to być denerwujące, gdy ktoś, kogo obserwujesz, stale publikuje relacje, ale na szczęście możesz specjalnie wyciszyć historie na Instagramie. Aby kogoś wyciszyć, przejdź do swojej relacji i przytrzymaj ikonę tego użytkownika.

  Po wyświetleniu menu wybierz opcję Wycisz. Następnie możesz wybrać, czy chcesz po prostu wyciszyć historię, czy wyciszyć historię i posty.

  14. Archiwizuj swoje stare posty na Instagramie

  Jeśli chcesz usunąć post ze swojego profilu bez usuwania go całkowicie, zamiast tego powinieneś go zarchiwizować. Aby to zrobić, przejdź do wpisu, który chcesz zarchiwizować, wybierz ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu ekranu i naciśnij Archiwizuj.

  Ilekroć chcesz wyświetlić zarchiwizowane posty, przejdź do trzech pasków w prawym górnym rogu swojego profilu, wybierz Archiwum, a następnie kliknij Archiwum postów z menu rozwijanego u góry ekranu.

  15. Dodaj link do swojej historii na Instagramie

  Jednym ze sposobów dodawania linków do postów na Instagramie jest dodanie linku do relacji.

  Aby to zrobić, rozpocznij pracę nad wersją roboczą Historii, udostępniając coś w swojej Historii lub wybierając Historię w opcjach nowego postu.

  Gdy już to zrobisz, wybierz ikonę naklejki w prawym górnym rogu ekranu. Z menu podręcznego wybierz naklejkę Link. Następnie będziesz mógł wpisać link, który chcesz udostępnić. Po wpisaniu łącza wybierz Gotowe.

  Link pojawi się teraz jako klikalna naklejka w Twojej relacji.

  Dowiedz się, jak robić fajne rzeczy na Instagramie

  Instagram jest bardziej wszechstronny, niż mogłoby się wydawać, i możesz zrobić o wiele więcej, niż tylko przeglądać posty. Te fajne rzeczy do zrobienia na Instagramie z pewnością mogą poprawić Twoje wrażenia, ułatwiając codzienne korzystanie z aplikacji.