3 rozwiązania VPN do zabezpieczenia Twojej sieci chmurowej AWS

Udostępnij teraz w social media:

Powszechnie uważa się, że ze względu na swoją wielkość niektóre firmy pozostają niezauważone w oczach cyberprzestępców, ale jest to błąd.

Małe i średnie firmy mogą być postrzegane przez hakerów jako „owoc na wyciągnięcie ręki” ze względu na niski poziom ochrony. Dlatego małe i średnie firmy wymagają poziomu ochrony równie skutecznego, jak duża firma.

W tym chaotycznym środowisku rozwiązania VPN zyskują na znaczeniu ze względu na niski koszt ich wdrożenia dodawany do aktualnych potrzeb rynku. W tym poście zobaczymy, czym jest VPN, dlaczego małe i średnie firmy powinny korzystać z VPN oraz jakie są najlepsze rozwiązania VPN dla małych i średnich firm.

Co to jest VPN?

Koncepcja VPN (Virtual Private Network) polega na stworzeniu bezpiecznego wirtualnego tunelu, który umożliwia komunikację między dwoma odległymi punktami, wykorzystując publiczną i zawodną infrastrukturę sieciową.

Bezpieczeństwo w komunikacji danych przechodzących przez ten tunel odbywa się poprzez szyfrowanie między źródłem a miejscem docelowym, eliminując w ten sposób ryzyko ewentualnego przechwycenia informacji podczas ich transmisji.

VPN tworzy bezpieczne, szyfrowane połączenie w mniej bezpiecznej sieci, takiej jak publiczny internet. Połączenie VPN działa przy użyciu wspólnej infrastruktury publicznej, zachowując jednocześnie prywatność dzięki procedurom bezpieczeństwa i protokołom tunelowania.

Dlaczego małe i średnie firmy powinny korzystać z VPN?

Po pierwsze, należy pamiętać, że to nie wielkość firmy decyduje o tym, czy potrzebuje ona połączenia VPN. Zależy to od lokalizacji Twoich danych, fizycznej struktury Twojej firmy oraz procesów pracy. Każda firma może pasować do tego profilu.

  Czy NordVPN działa z Netflix? 2023 (marzec)

Aby to ułatwić, wyróżnijmy kilka elementów, które mogą wskazywać na potrzebę połączenia VPN w Twojej firmie. Podążać:

 • Systemy i dane wrażliwe, które są hostowane zewnętrznie;
 • Jeśli firma ma aplikację SaaS wdrożoną na platformie przetwarzania w chmurze, takiej jak AWS;
 • Pracownicy, którzy często podróżują i potrzebują zdalnego dostępu do danych/systemów organizacji;
 • Informacje wrażliwe, które należy wymieniać z klientami, partnerami biznesowymi i dostawcami;
 • Istnienie dwóch lub więcej oddziałów, oprócz centrali firmy, które muszą stale wymieniać dane;
 • Konieczność monitorowania dostępu do danych i systemów.

Mimo to zastosowanie rozwiązania można rozszerzyć o wymianę informacji za pośrednictwem poczty e-mail i firmowych komunikatorów, jednostek zapasowych, wrażliwego sprzętu (np. robotów). Krótko mówiąc, nie ma znaczenia, czy jesteś małym lub dużym biznesem. Jeśli firma wymaga wysokiego poziomu wymiany danych poza czterema ścianami biura, powinna polegać na połączeniu VPN.

Korzyści z VPN dla małych i średnich firm

Połączenia nawiązywane za pośrednictwem sieci VPN pozwalają na proste wykonanie konfiguracji wdrożenia przy użyciu kreatorów instalacji krok po kroku. Dostępy dokonywane przez użytkowników są maksymalnie uproszczone poprzez podanie nazwy użytkownika i hasła w przeglądarce.

Pozwalają również na proste zarządzanie i monitorowanie przez administratorów rozwiązania, nawet bez zaawansowanej znajomości sieci. Wreszcie, pozwalają na redukcję kosztów dzięki uproszczonym planom licencjonowania i wsparcia, aby spełnić wymagania małych i średnich firm. Połączenia VPN mają pewne cechy techniczne, które są korzystne dla małych i średnich firm. Do najważniejszych należą:

 • Ochrona przed włamaniami zdalnego dostępu do danych, systemów i stron internetowych, które również mają rozwiązanie na drugim końcu;
 • Ruch informacji poufnych przez Internet bez ryzyka szpiegostwa lub kradzieży danych;
 • Identyfikacja osób uzyskujących dostęp do systemów i informacji;
 • Scentralizowane zarządzanie prawami dostępu do informacji i systemów (z odpowiednią platformą zarządzania kluczami VPN);
 • Ochrona najbardziej wrażliwych serwerów/komputerów w sieci wewnętrznej przed złośliwymi atakami pracowników/stron trzecich (poprzez zastosowanie rozwiązania szyfrującego);
 • Ochrona cykli produkcyjnych automatów i czujników w środowisku przemysłowym (również z zastosowaniem rozwiązania szyfrującego).
  Proxy vs VPN: jakie są różnice?

Na rynku, na którym innowacyjność jest wartością dla marek, wysoki poziom łączności i mobilności w połączeniu ze strategiami bezpieczeństwa danych gwarantują konkurencyjność. Należy również złagodzić zagrożenia dla bezpieczeństwa informacji, co zapewnia połączenie VPN.

Jakie są zagrożenia związane z przyjęciem połączenia VPN dla SMB?

W dzisiejszym świecie należy uważać na każde rozwiązanie, które twierdzi, że jest doskonałe pod względem bezpieczeństwa danych. Żaden system cyfrowy nie jest w 100% wolny od cyberataków. Zagrożenia są nieliczne i na ogół spowodowane błędami popełnianymi przez użytkowników, a nie przez samo narzędzie. Mimo to połączenie VPN zapewnia bardzo satysfakcjonujący poziom ochrony.

Możemy podkreślić możliwość inwazji, jeśli hakerowi uda się uzyskać dostęp do jednego z urządzeń na końcu połączenia (źródła lub celu). Inną formą ryzyka byłoby możliwe wystąpienie naruszenia bezpieczeństwa w protokole szyfrowania, co zdarza się dość rzadko.

Aby uniknąć tych scenariuszy, proces dystrybucji i zarządzania kluczami szyfrowania musi być bardzo bezpieczny, a Zero Trust Security właśnie to robi.

Zero Trust Application Access wykorzystuje wiele warstw sprawdzania poprawności zasad zaufania urządzeń i użytkowników w celu autoryzacji pracowników przed przyznaniem im szybkiego dostępu do aplikacji w ramach w pełni kontrolowanej sesji, która może być rejestrowana i monitorowana. Rozwiązanie chroni sieć, pracowników i aplikacje zgodnie z wytycznymi Zero Trust i przez cały czas izoluje aplikacje od sieci.

Oto najlepsze rozwiązania VPN do zabezpieczania sieci AWS:

Amazon AWS VPN

AWS VPN to rozwiązanie VPN w chmurze, które jest dostarczane z platformą przetwarzania w chmurze AWS – Amazon. Oferuje klienta VPN w chmurze dla zdalnych użytkowników, aby uzyskać dostęp do zasobów w AWS, co oznacza, że ​​nie musisz instalować go ręcznie. Pomaga zbudować bezpieczne połączenie między AWS a biurem za pośrednictwem sieci VPN typu site-to-site. Amazon VPN oferuje następnie bezpłatny poziom i ceny na żądanie.

  Chroń swoją prywatność w Internecie dzięki szwajcarskiemu ProtonVPN [Hands-On Testing and Review]

Obwód 81

Obwód 81 to wiodący biznesowy VPN, który ułatwia migrację do AWS. Tworzy bezpieczne połączenia za pośrednictwem połączenia Site-to-Site IPSec i zapewnia całodobowe monitorowanie bezpieczeństwa w czasie rzeczywistym oraz usługę raportowania logów.

Perimeter 81 oferuje również Zero Trust Secure Networks, dzięki czemu jest liderem na rynku usług VPN dla małych i średnich firm. Perimeter 81 zapewnia demo na żądanie, a ich plan premium kosztuje 12 USD/użytkownika.

Chmura OpenVPN

Chmura OpenVPN zapewnia dedykowane usługi dzięki szybkiej łączności full-mesh dla platform obliczeniowych w chmurze, takich jak AWS i Azure.

Zapewnia szyfrowanie ruchu i różne połączenia regionalne za pośrednictwem wielodostępnej usługi w chmurze. Daje 3 bezpłatne połączenia i późniejsze ceny na żądanie.

Ostatnie słowa

Sposób wykorzystania zasobów technologicznych firmy bezpośrednio wpływa na wartość biznesową. Zapewnienie bezpieczeństwa małym i średnim firmom w środowisku cyfrowym stało się niezbędne do utrzymania dobrej kondycji finansowej. Dlatego ważne jest, aby korzystać z VPN dla małych i średnich firm, co może przynieść niezliczone korzyści przy minimalnych kosztach.

Możesz być również zainteresowany alternatywami VPN dla małych i średnich firm.

x