Rozwiązania do optymalizacji kosztów w chmurze dla AWS, Azure, GCP i nie tylko…

Adopcja chmury na całym świecie szybko rośnie w tej chwili.

Według Gartnerawydatki użytkowników końcowych na rozwiązania w chmurze publicznej mają wzrosnąć o 18,4%, osiągając poziom 304,9 mld USD w 2021 r.

A powody są oczywiste!

Rozwiązania chmurowe oferują zwiększoną stabilność, elastyczność i bezpieczeństwo, pomagając jednocześnie obniżyć koszty w porównaniu z konwencjonalnymi systemami. Nie wspominając o tym, że pandemia covid-19 nawet przyspieszyła popyt na usługi w chmurze. A rozwiązania takie jak AWS, GCP, Azure i inne dołączają nowych użytkowników w miarę upływu dni.

Chmura znalazła się w centrum uwagi i pomaga firmom odnieść sukces, zapewniając nienaganną przewagę nad tradycyjnymi systemami.

Jednak zarządzanie przepływami pracy opartymi na chmurze może czasami być trudne.

Marnotrawstwo chmur jest jednym z takich wyzwań. W rezultacie wpływa to na ogólne wydatki na chmurę i faktycznie płacisz za zasoby, których nie używasz.

Prędzej czy później zdasz sobie z tego sprawę i stwierdzisz, że wciąż jest miejsce na zmniejszenie liczby cykli procesora, przestrzeni dyskowej i innych zasobów.

Jak więc zarządzać kosztami chmury?

Wydajne rozwiązanie do optymalizacji kosztów w chmurze może być bardzo pomocne! Zapewni to maksymalne wykorzystanie wydatków na chmurę przy jednoczesnym uniknięciu kosztownych usterek.

W tym artykule omówię to i przedstawię niektóre rozwiązania do optymalizacji chmury dla AWS, Azure, GCP i innych platform chmurowych.

Czym jest optymalizacja kosztów w chmurze?

Proces zmniejszania ogólnych wydatków organizacji na chmurę można nazwać optymalizacją kosztów chmury. Osiąga się to za pomocą różnych technik, takich jak identyfikacja nieużywanych lub źle zarządzanych zasobów, optymalizacja usług komputerowych, eliminacja marnotrawstwa i nie tylko.

Usługi w chmurze są zaprojektowane tak, aby oferować nieograniczoną skalowalność i minimalne wydatki na IT, naliczając opłaty tylko za wykorzystywane zasoby. Jednak prawda jest taka, że ​​usługi w chmurze pobierają opłaty na podstawie zamówionych zasobów, nawet jeśli wykorzystasz wszystkie przydzielone zasoby lub nie.

Na przykład używam Disney Plus jako usługi przesyłania strumieniowego, aby cieszyć się moimi ulubionymi programami, takimi jak Game of Thrones, Mandalorian i wieloma filmami Disneya. Pomaga mi to zaoszczędzić na kosztownych planach telewizyjnych. Ale nawet jeśli oglądam jeden, dwa programy dziennie lub nic przez kilka dni, to i tak płacę za cały pakiet, który wygasa po roku.

Podobnie dzieje się z firmami, które korzystają z usług w chmurze.

W rzeczywistości przekroczony koszt chmury może pochłonąć Twój bilans, jeśli nie ma odpowiedniego pomiaru, zwłaszcza gdy infrastruktura jest skalowana na żądanie. Tutaj może się przydać rozwiązanie do optymalizacji kosztów w chmurze, dzięki któremu można zautomatyzować zadania i zaoszczędzić na wydatkach na chmurę.

Te rozwiązania pomogą Ci monitorować, analizować i zarządzać wydajnością chmury. Poza tym możesz ustawić niezawodną metodologię optymalizacji kosztów chmury, korzystając z jednej z nich. Będziesz także mieć możliwość stosowania standardowych procesów, efektywnego dostosowywania wdrożeń w chmurze i nie tylko.

W rezultacie przyspieszy to strategię przyjęcia chmury i pomoże lepiej zoptymalizować koszty, aby osiągnąć wyższy zwrot z inwestycji i czerpać maksymalne korzyści z usług chmurowych.

Mając to na uwadze, przyjrzyjmy się niektórym z najlepszych narzędzi do optymalizacji kosztów w chmurze dla Twojej firmy online.

Trendy wzrostowe

Kontroluj swoje wydatki na chmurę dzięki Trendy wzrostowe i dokonywać inteligentnych zakupów pojemności w chmurze. Pomaga podejmować lepsze decyzje dotyczące kosztów chmury w zależności od tego, ile danych faktycznie potrzebujesz i wykorzystujesz.

To rozwiązanie do optymalizacji kosztów w chmurze powie Ci, jak długo będzie działać konkretna instancja w chmurze, abyś mógł prawidłowo dokonać zakupu. Będzie monitorować rozliczenia AWS i Azure oraz identyfikować optymalny plan wykorzystania chmury zgodnie z Twoimi potrzebami.

Nie tylko to, ale oprogramowanie pomoże Ci również odkryć najlepszą możliwą konfigurację instancji serwera bez pękania (stałe) lub z możliwością pękania (elastyczne) wraz z czasem trwania instancji.

Uptrends zapewnia szczegółowe analizy, które pomogą Ci podejmować optymalne decyzje dotyczące zmiany jakości. Ten zestaw narzędzi umożliwia określenie aktualnej alokacji chmury, zweryfikowanie ulepszeń infrastruktury chmury, aby móc oferować użytkownikom wydajne i opłacalne rozwiązania.

Możesz przeglądać bieżące i przeszłe dane, przewidywać wymagania dotyczące chmury oraz korzystać z wykresu sunburst i analizować wykorzystanie zasobów. Ponadto korzystaj z przeglądów Skyline, aby zobaczyć wymagania dotyczące aplikacji i instancji w określonym okresie, takim jak minuty, godziny, dni, tygodnie lub miesiące.

ITRS

The Planowanie wydajności ITRS wykorzystuje uczenie maszynowe do optymalizacji pojemności chmury, zarządzania modyfikacjami i zapobiegania kosztownym przestojom. Wykorzystaj aktualne atrybuty ITRS Geneos lub ITRS OP5 Monitor do monitorowania aplikacji i infrastruktury w chmurze, wraz ze środowiskami zorganizowanymi i skonteneryzowanymi.

Użyj tych atrybutów, aby włączyć konfigurowalne grupowanie i hierarchię maszyn wirtualnych i hostów. Oprogramowanie pomaga w wizualizacji całego majątku IT — od chmury i zasobów wirtualnych po fizyczne; każdy dostępny zasób infrastruktury. Możesz również dowiedzieć się, które warstwy aplikacji mają ograniczoną pojemność.

Modeluj wpływ zmian spowodowanych migracją aplikacji, dodawaniem infrastruktury lub likwidacją. Narzędzie ITRS Capacity Planner to skuteczny sposób dostosowania całej infrastruktury do priorytetów biznesowych i wymagań dotyczących usług. Oprogramowanie to uzupełnia inwestycję APM, dostarczając analizy preskryptywne i predykcyjne.

Te zaawansowane narzędzia analityczne pozwalają określić ilościowo wpływ zmian infrastruktury lub działalności biznesowej na wydajność aplikacji. W ten sposób pomaga utrzymać doświadczenie klienta na oczekiwanym poziomie. Kontroluj swoje wydatki dzięki dokładnym raportom na temat alokacji zasobów aplikacji, kosztów i wykorzystania zgodnie z zastosowaniami biznesowymi.

Oprogramowanie zaleca również, w jaki sposób możesz ulepszyć swoje usługi, zmniejszyć marnotrawstwo zasobów i zarządzać kosztami, identyfikując niezrównoważone wykorzystanie i dystrybucję zasobów. Oprócz tych wszystkich rozwiązań zaradczych, pomaga tworzyć plany predykcyjne na podstawie wcześniejszych zapisów. ITRS Capacity Planner jest bezpieczny i bezpieczny w użyciu oraz posiada certyfikat ISO 27001.

Analizator chmur

Analizator chmur by Spot zapewnia zintegrowany wgląd i automatyzację w celu optymalizacji pojemności chmury. Pomaga zrozumieć koszty chmury i zmniejszyć je, podejmując świadome działania i zwiększając wydajność chmury. To oprogramowanie do zarządzania infrastrukturą chmurową wykorzystuje zaawansowaną analitykę, aby zapewnić dokładny wgląd we wszystkie wydatki związane z chmurą.

Wskazuje również obszary do optymalizacji kosztów i pozwala w ciągu kilku minut wdrożyć optymalizację z wykorzystaniem jej innowacyjnych rozwiązań. Cloud Analyzer analizuje Twoje dane w czasie rzeczywistym i dane historyczne na Twoich kontach i obciążeniach, aby zidentyfikować wzorce, trendy, błędne konfiguracje i anomalie, które mogą mieć wpływ na Twoją działalność.

Wykorzystuje uczenie maszynowe i analitykę predykcyjną, aby zapewnić praktyczną widoczność i wskazówki dotyczące technik optymalizacji kosztów, takich jak wykorzystanie zasobów związanych z zobowiązaniami, odpowiednie dobieranie rozmiaru, strategie zakupów, skalowanie itp. Możesz tworzyć dostosowane raporty dotyczące kosztów i danych użytkowania w chmurze, a także łatwo je udostępniać w zespole i poza nim.

Binadoks

Z łatwością monitoruj, zarządzaj i optymalizuj koszty swojej chmury Binadoks. Narzędzie doskonale sprawdza się w ustalaniu, za jakie usługi w chmurze płacisz, a które faktycznie potrzebujesz, aby Twoja firma osiągnęła równowagę.

Poznaj opłaty naliczane na każdym używanym serwerze wraz z maszynami wirtualnymi. Możesz zidentyfikować nieaktywne instancje i uniknąć nadmiernych wydatków na nie. Pulpit nawigacyjny pokaże Ci, ile zaoszczędziłeś na swoich usługach w chmurze, takich jak AWS, DynamoDB, EC2 itp.

Skaluj w górę lub w dół infrastrukturę obliczeniową bez ryzyka przekroczenia limitów, które mogą zwiększyć Twoje wydatki. Ustaw limit budżetu, aby zapewnić przewidywalność kosztów chmury. Uzyskaj dogłębny wgląd w wydatki niezależnie od złożoności i rozmiaru infrastruktury chmurowej.

Binadox bezbłędnie integruje się z AWS, Azure, Office 365, Okta, Atlassian, Flexera, Google, Salesforce, Adobe i innymi. Wszystkie plany oferowane przez Binadox są wyposażone w pełną funkcjonalność opartą na rzeczywistych wydatkach Twojej firmy.

Możesz zacząć od BEZPŁATNEGO planu próbnego na 30 dni za mniej niż 1 000 USD miesięcznie w chmurze i wydatki na SaaS. Obejmuje 2 konta w chmurze, 2 użytkowników i 3 aplikacje. Jeśli jesteś zadowolony z usług, możesz zacząć od płatnego planu, który kosztuje 99 USD miesięcznie za mniej niż 10 000 USD miesięcznie wydatków na chmurę z 3 kontami w chmurze, 3 użytkownikami i 5 aplikacjami.

Promień Xi

Nutanixa Promień Xi pomaga zaoszczędzić wydatki na prywatne i publiczne chmury. Pomaga również zwiększyć odpowiedzialność finansową dzięki inteligentnemu określaniu rozmiaru zasobów i dokładnemu wglądowi w obciążenia zwrotne i pomiary w chmurze. Zaoszczędź więcej dzięki automatycznemu planowaniu zadań i intuicyjnym zakupom RI.

Dystrybucja kosztów zasobów jest łatwa w oparciu o zużycie biznesowe. Uzyskaj natychmiastowy wgląd w koszty zasobów chmury prywatnej, takich jak maszyny wirtualne, klastry i inne. Model TCO może obliczyć rzeczywisty koszt potrzebny do uruchomienia chmury prywatnej, od oprogramowania, sprzętu, infrastruktury centrum danych, zasilania i chłodzenia po koszty wynagrodzeń administratorów telekomunikacyjnych i IT.

Xi Beam wykorzystuje zautomatyzowaną alokację kosztów opartą na tagach do centrów budżetowych obejmujących chmury prywatne i publiczne. Możesz automatycznie tworzyć raporty zużycia według zespołów, użytkowników, właścicieli budżetu, aplikacji i tak dalej. Zdefiniuj zasady obciążenia zwrotnego i przydziel nieoznakowane wydatki do centrum kosztów. Możesz także ustawić alert budżetowy, aby kontrolować koszty.

Wykorzystaj algorytmy uczenia maszynowego, które automatycznie wykrywają nieprawidłowe wzorce wydatków i pomagają szybko podejmować proaktywne działania. Możesz tworzyć zasady automatyzacji i eliminować zasoby, których nie używasz, aby zaoszczędzić dodatkowe pieniądze.

Korzystaj z planów zakupu wystąpień zarezerwowanych (RI) i oszczędzaj więcej dzięki modelowi zużycia zasobów zgodnie z rzeczywistym użyciem. Xi Beam może zidentyfikować optymalne RI na podstawie historii zużycia i obsługuje usługi w chmurze, w tym AWS, Azure i Nutanix.

Zdrowie w chmurze

Przekształć swoją organizacyjną działalność w chmurze za pomocą Zdrowie w chmurze i zarządzaj wszystkim z łatwością. Ponad 10 000 klientów na całym świecie ufa tej platformie, aby obniżyć koszty chmury. W czwartym kwartale 2020 r. firma Forrester uznała CloudHealth za lidera fali w zakresie optymalizacji i zarządzania kosztami chmury.

Pomaga odkryć sposoby na zmniejszenie wydatków na chmurę poprzez raportowanie wydatków według miejsca powstawania kosztów i kierowanie odpowiedzialnością finansową w odniesieniu do budżetów. Twórz dostosowane zasady, aby codziennie automatyzować operacje w chmurze, ograniczać ryzyko i przyspieszać podejmowanie decyzji.

Monitoruj i wykrywaj zagrożenia oraz zgłaszaj wszystkie wykryte luki w czasie rzeczywistym, aby wzmocnić swoje systemy bezpieczeństwa i zachować zgodność. Możesz nawet przystąpić do 5-minutowej oceny zarządzania chmurą CloudHealth online, aby dowiedzieć się, jak dojrzałe jest zarządzanie chmurą i dowiedzieć się, jak wyprzedzić konkurencję.

Ostry

Wyeliminuj marnotrawstwo zasobów chmury i osiągnij maksymalne oszczędności dzięki narzędziu sztucznej inteligencji do automatycznej optymalizacji kosztów chmury Zesty. Dostarcza dane w czasie rzeczywistym, aktualizowane co sekundę, bez opóźnień, aby podejmować lepsze decyzje dotyczące optymalizacji kosztów.

Dzięki automatyzacji „bez użycia rąk” i ciągłej optymalizacji, zamiast tylko rekomendacji, jak wielu innych konkurentów, możesz zaoszczędzić więcej. Rozpoczęcie korzystania z Zesty jest łatwe w zaledwie 5 minut, więc możesz szybko wskoczyć i zacząć oszczędzać.

Zesty pomaga obniżyć rachunki za chmurę, wykorzystując najnowocześniejszą technologię w czasie rzeczywistym. Oferują wolne od ryzyka i automatyczne zarządzanie planami oszczędnościowymi i zarezerwowanymi instancjami. Oprócz tego otrzymujesz wydajne narzędzie do czyszczenia zasobów, które automatycznie likwiduje nieużywane zasoby chmury.

Użyj Zesty Desk, aby automatycznie dopasować rozmiar wszystkich woluminów EBS. Pomagają również w pewnym i łatwym skalowaniu w godzinach szczytu dzięki instancjom Spot po obniżonych cenach. Dzięki ich usługom możesz znacznie zaoszczędzić na swoim EC2 i innych wydatkach na chmurę.

Kubecost

Szukasz skutecznego sposobu na optymalizację zasobów Kubernetes?

Kubecost jest dla Ciebie!

Zapewnia szerszy wgląd w całe zasoby Kubernetes, dzięki czemu można monitorować przestoje i ograniczać wydatki. Możesz zintegrować Kubecost z interfejsem API Kubernetes wraz z interfejsami API rozliczeń w chmurze bezpośrednio, aby dowiedzieć się, w jaki sposób zasoby są alokowane w klastrach serwerów w ciągu kilku minut.

W ten sposób możesz podjąć odpowiednie działania zgodnie z aktualnymi informacjami i zdecydować o lepszych strategiach alokacji. Zobacz, w jaki sposób każdy użytkownik i aplikacja zużywają zasoby Kubernetes w celu przedstawienia zwrotu lub obciążenia zwrotnego. Możesz zobaczyć alokacje dla głównych Kubernetes, takich jak wdrożenia, zasobniki, etykiety, usługi i inne.

Przypisuj zasoby chmury klastra, takie jak zasobniki pamięci masowej i bazy danych, do zespołów, usług, produktów i bardziej natywnych koncepcji Kubernetes, aby mierzyć całkowity koszt działania chmury w Twojej organizacji. Oprócz tego Kubecost zapewnia dynamiczne i uszeregowane pod względem ważności rekomendacje w celu optymalizacji zarządzania pojemnością i wydatkami na chmurę, aby uniknąć przestojów aplikacji i spadku wydajności.

Możesz także śledzić ważne zadania związane z infrastrukturą, aby poprawić ogólną niezawodność i wydajność zasobów. Aby jeszcze bardziej poprawić niezawodność, możesz przeprowadzić ocenę infrastruktury w czasie rzeczywistym i przeanalizować wykorzystanie zasobów oraz bieżącą konfigurację w porównaniu z innymi użytkownikami infrastruktury Kubernetes.

Ponadto włącz powiadomienia, aby wykrywać awarie infrastruktury i przekroczenia kosztów, zanim będą Cię one kosztować duże pieniądze. Zintegruj się z usługami, takimi jak Jira, Slack, PagerDuty i innymi, aby zachować przepływ pracy inżynierskiej.

Ujarzmić

Ujarzmić to dobra opcja do zarządzania kosztami w chmurze, która może zapewnić większą przejrzystość zespołom DevOps i programistom. Zapewnia inżynierom lepszą widoczność kosztów w klastrach, aplikacjach i mikrousługach.

Oprócz tego rozwiązanie zapewnia kontekst potrzebny do wizualizacji kosztów chmury i zarządzania nimi według środowiska, wdrożenia i zmiany konfiguracji. Zapewnia również szczegółowy wgląd w klastry AWS ECS i Kubernetes, obciążenia, przestrzenie nazw, pody i węzły.

Dzięki temu będziesz świadomy, w jaki sposób wykorzystywane są Twoje zasoby oraz te nieprzydzielone i bezczynne. Pomaga szybko debugować nieefektywności i optymalizować je. Ustaw progi i budżety dla wydatków na chmurę w aplikacjach, środowiskach i klastrach. Harness ostrzega Cię również w przypadku skoków kosztów, dzięki czemu możesz podjąć niezbędne decyzje.

Możesz również przekazać swoim programistom szybką opinię na temat ich wdrożeń, klastrów i automatycznego skalowania oraz ich wpływu na koszty i zużycie. Rozwiązanie obsługuje AWS, Azure i Google Cloud Platform i nie wymaga tagowania. Możesz raportować koszty chmury miesięczne, tygodniowe lub godzinowe, aby Twoi inżynierowie mogli skutecznie podkreślić oszczędności i optymalizację.

Zachmurzenie Aaptio

Umożliw zespołom IT, DevOps i finansowym współpracę i optymalizację zasobów w chmurze Zachmurzenie Aaptio osiągnąć maksymalną szybkość i jakość przy minimalnych kosztach. Pomaga ustalać budżety zespołu, dokładnie prognozować wydatki na chmurę i łatwo je śledzić.

Możesz skorelować swoje wydatki z wartością biznesową i podejmować pewne decyzje inwestycyjne. Narzędzie pozwala również na bieżąco informować o wszystkich poniesionych kosztach chmury oraz o tym, jak postępować w przypadku wykrycia jakichkolwiek anomalii. Możesz także wykorzystać możliwości zmiany wielkości według projektu, zespołu lub usługi.

Apptio Cloudability umożliwia dokładne przydzielanie kosztów chmury, w tym opłat za wsparcie i kontenery, aby zapewnić pełne obciążenie zwrotne kosztów chmury. Wykorzystaj prawa wielkości w głównych usługach w chmurze i obniż koszty operacyjne, aby sfinansować przyszłe inwestycje i innowacje.

Oprócz optymalizacji zasobów w chmurze, to narzędzie przekłada również Twoje tagi i rachunki na użyteczne informacje i zapewnia dogłębną przejrzystość odpowiedzialności za zużycie zasobów w czasie rzeczywistym.

Najlepsze praktyki skutecznej optymalizacji kosztów chmury

Oprócz korzystania z rozwiązań, możesz także zachować kilka najlepszych praktyk, o których mowa w następujący sposób:

  • Zidentyfikuj nieużywane lub bezczynne zasoby: czasami administratorzy lub programiści mogą wdrożyć tymczasową instancję serwera w celu wykonania określonej funkcji, a następnie zapomnieć o jej wyłączeniu po zakończeniu zadania. Lub mogą zapomnieć o usunięciu pamięci dołączonej do instancji, którą zakończą. Zwiększa to dodatkowe opłaty, dlatego musisz to monitorować.
  • Dostosowywanie usług obliczeniowych: Analizuj swoje usługi komputerowe, a następnie modyfikuj je, aby uzyskać optymalny rozmiar, aby obniżyć koszty chmury. Na tym polega justowanie. Oprócz wielkości serwera najlepiej byłoby zoptymalizować bazę danych, pamięć, grafikę, pamięć masową, obliczenia, przepustowość, pojemność i inne.
  • Zainwestuj w Azure Reserved VM Instances lub AWS Reserved Instances, jeśli Twoje przedsiębiorstwo zamierza korzystać z długoterminowych usług w chmurze. Usługi te mogą znacznie zwiększyć oszczędności RI.
  • Wykorzystaj instancje spot, aby zaoszczędzić na wydatkach na platformę Azure lub AWS. Instancje spot są odpowiednie do natychmiastowego użycia, a niektóre przypadki użycia, takie jak zadania wsadowe lub zadania, mogą zostać szybko zakończone.
  • Skonfiguruj alert rozliczeniowy, aby otrzymywać powiadomienia o gwałtownym wzroście użycia.

Wniosek

W miarę jak nowoczesne firmy wdrażają coraz więcej usług w chmurze, kontrola kosztów chmury stała się dla nich kluczowa. Wszystkie powyższe rozwiązania, które omówiłem w tym artykule, są skuteczne i warte twojego czasu.

Jednak wszystko sprowadza się do tego, jakie są Twoje unikalne potrzeby w zakresie infrastruktury chmurowej.

Zidentyfikuj więc swoje potrzeby i wybierz dowolne rozwiązania do optymalizacji kosztów chmury, aby wizualizować alokację i wykorzystanie zasobów oraz podejmować świadome decyzje w celu zaoszczędzenia wydatków na chmurę. Nie zapomnij też o przestrzeganiu najlepszych praktyk, aby czerpać maksymalne korzyści ze swojej strategii oszczędzania kosztów.

x