36 ukrytych gier w wyszukiwarce Google i pisanek

W wyszukiwarce Google odkryć można wiele zaskakujących niespodzianek oraz zabawnych gier. Poniżej przedstawiamy niektóre z najciekawszych, dlatego wystarczy udać się do Google i wpisać jedno z poniższych haseł.

Szukaj: Anagram

Czy chodziło Ci o „nag a barana”? Nie do końca. Anagram to słowo lub fraza utworzona przez przestawienie liter innego wyrazu. Oto kilka znanych przykładów:

Binarny / Rozgarnięty
Cichy / Słuchaj
Akademik / Brudny pokój

Gdy wpiszesz „anagram” w pasku wyszukiwania Google, na pewno zobaczysz sugestię „nag a barana”, co stanowi anagram słowa „anagram”. Sprytne, prawda?

Szukaj: Krzywo

Nie musisz wypić zbyt wielu drinków, aby tekst na stronie wyglądał krzywo. Wystarczy, że wyszukasz „krzywo”, a strona wyników Google delikatnie się przechyli.

Szukaj: Bletchley Park

Jeżeli znasz Bletchley Park w Anglii, wiesz, że ma ono bogatą historię. Ten obiekt turystyczny był niegdyś tajnym miejscem pracy łamaczy szyfrów w czasie II wojny światowej.

Google oddaje hołd temu historycznemu miejscu, „dekodując” Bletchley Park w panelu wiedzy po prawej stronie wyników wyszukiwania.

Szukaj: Blink HTML

Możesz również wpisać „” lub „blink tag”, aby zobaczyć efekt.

Jak sama nazwa wskazuje, tag HTML , który został uznany za przestarzały, sprawia, że zawartość w nim miga. Czyż nie jest to nostalgiczne dla lat 90.?

Szukaj: Ćwiczenia oddechowe

Czasem wszyscy potrzebujemy chwili, aby się zrelaksować. Jeśli wpiszesz „ćwiczenia oddechowe” w Google, na górze wyników pojawi się jednominutowe ćwiczenie. Kliknij przycisk Odtwórz, aby rozpocząć.

Szukaj: Cha-Cha Slide

Wszyscy na parkiet! Cha-Cha Slide od DJ-a Caspera to klasyczna piosenka i taniec z choreografią. Chcesz się nauczyć, jak to robić?

Wpisz „cha-cha slide” w pasku wyszukiwania Google. Obok tytułu pierwszego filmu zobaczysz strzałkę; kliknij ją, aby uzyskać instrukcje do tańca.

Szukaj: Gra życia Conwaya

W 1970 roku brytyjski matematyk John Horton Conway stworzył grę w życie. To gra bez graczy, w której tylko obserwujesz, jak komórki żyją, umierają i rozmnażają się.

Aby zagrać (czy raczej obejrzeć) tę grę automatyczną, wpisz „Conway’s Game of Life” w pasku wyszukiwania Google, a następnie spójrz w prawo, aby zobaczyć, jak rozwija się życie.

Gra Dinozaura (tylko Chrome)

Jeśli nie masz dostępu do Internetu i próbujesz załadować stronę w przeglądarce Google Chrome, pojawi się komunikat „Brak internetu” oraz T-Rex. Możesz zamienić tę nieprzyjemną sytuację w zabawę, grając w niekończącą się grę biegową (dopóki nie wrócisz do trybu online).

Wystarczy nacisnąć spację, aby dinozaur zaczął biec. Gdy kaktusy i ptaki zbliżą się do ciebie, naciśnij spację, aby przeskoczyć. Gdy uderzysz w przeszkodę, gra się kończy, a twój najlepszy wynik zostanie zapisany. Jeśli chcesz osiągnąć naprawdę wysoki wynik, możesz zhakować grę, by uczynić swojego dinozaura niepokonanym.

Inne przeglądarki także mają ukryte gry – sprawdź grę w surfowanie w Microsoft Edge lub dobrze ukrytą wersję Pong w Mozilla Firefox.

Szukaj: Zrób beczkę

Piloci myśliwców, a także ci, którzy grali w Starfox, wiedzą, że beczka to manewr, w którym samolot wykonuje obrót na obu osiach. Mówiąc prościej, to jednoczesne wykonanie pętli i rolki. Działa to wspaniale!

Wpisz „Do a Barrel Roll” w pasku wyszukiwania Google, aby zobaczyć ten efekt w akcji.

Szukaj: Dreidel

Dreidel to bączek, który ma cztery boki, z których każdy oznaczony jest jedną z liter alfabetu hebrajskiego. Dzieci często bawią się nimi podczas Chanuki.

Jeśli wpiszesz „dreidel” lub „spin dreidel” w Google, u góry wyników wyszukiwania zobaczysz obracający się dreidel. Kliknij „Zakręć ponownie”, aby ponownie go obrócić.

Szukaj: Festivus

Wiesz o tradycji choinki, ale czy słyszałeś o ankiecie Festivus? Festivus, obchodzone 23 grudnia, to świeckie święto, które zyskało popularność dzięki odcinkowi „Seinfeld”.

Aby zobaczyć ankietę Festivus, wpisz „Festivus” w pasku wyszukiwania Google, a pojawi się ona po lewej stronie wyników. „A Festivus Miracle!” pojawi się również obok liczby wyników wyszukiwania pod paskiem.

Szukaj: Fidget Spinner

Czy czujesz się zaniepokojony? Możesz użyć fidget spinnera, aby się uspokoić. Możesz także wpisać „Spinner” lub „Fidget Spinner” w Google, a w górnym panelu wyników pojawi się spinner. Kliknij „Zakręć”, aby go uruchomić.

Możesz również zmienić go na spinner numerowany, przestawiając suwak w prawym górnym rogu na „Numer”.

Szukaj: Rzuć monetą

W pewnym momencie każdy z nas musiał podjąć decyzję, a idealnym sposobem na to jest rzucenie monetą!

Jeśli nie masz monet, wystarczy wpisać „Flip a Coin” w Google, a narzędzie do rzucania monetą pojawi się u góry wyników. Moneta automatycznie się obróci. Aby ponownie ją rzucić (najlepiej w systemie 2 z 3?), po prostu kliknij „Odwróć ponownie”.

Szukaj: Ciekawostki

Czy jest lepsze miejsce do odkrywania przypadkowych faktów niż Internet? Wpisując „Ciekawostki” w wyszukiwarce Google, w górnej części wyników wyświetli się losowy fakt. Możesz kontynuować, klikając „Zadaj inne pytanie”.

Jeśli nie tylko chcesz poznać przypadkowe fakty, ale również zadać pytania, odwiedź naszą siostrzaną stronę, Mindbounce.

Szukaj: Google w 1998 roku

Google zostało założone 4 września 1998 roku. Jeśli byłeś wtedy na świecie, ale nie pamiętasz, jak to wyglądało, lub jeśli urodziłeś się później, możesz sprawdzić, jak wyglądał Google!

Wystarczy wpisać „Google w 1998 roku” w pasku wyszukiwania, aby zobaczyć oryginalną wersję Google.

Szukaj: Historia logo Google

Skoro już zobaczyłeś, jak wyglądał Google w 1998 roku, to czy nie jesteś ciekaw zmian, jakie wprowadziło w swoim logo przez ostatnie 22 lata?

Jeżeli tak, wystarczy wpisać „Historia logo Google” w wyszukiwarce, a wyświetli się slajd z różnymi wersjami logo Google.

Szukaj: Czy Google nie działa?

Niezależnie od tego, czy problem wynika z błędów serwera, awarii operacyjnej czy naruszenia bezpieczeństwa, czasami występują przerwy w działaniu. Gdy strona internetowa lub usługa przestaje funkcjonować, ludzie często szukają informacji o tym, czy dana usługa działa.

Aby sprawdzić, czy Google działa, wystarczy wpisać „Czy Google nie działa” w pasku wyszukiwania. Jeśli usługa działa, Google odpowie z przekąsem „Nie”.

Szukaj: Kerning

Kerning to metoda dostosowywania odstępów między literami lub znakami w tekście, często stosowana do zbliżania małych liter do wielkich.

Podczas wyszukiwania hasła „kerning” w Google litery w tym słowie są oddzielane w wynikach wyszukiwania.

Szukaj: Marquee HTML

Tag HTML jest obecnie przestarzały, ale umożliwia przewijanie treści od prawej do lewej.

Aby zobaczyć ten efekt, wystarczy wpisać „”, „Marquee HTML” lub „marquee tag” w wyszukiwarce Google, a tekst wskazujący liczbę wyników będzie przewijał się od prawej do lewej.

Szukaj: Metronom

Zapomniałeś metronomu w domu? Nie martw się! Chociaż jest wiele aplikacji metronomowych na iPhone’a i Androida, Google także ma swoje rozwiązanie.

Aby uzyskać dostęp do metronomu, wystarczy wpisać „metronom” w Google. Pojawi się on w górnej części wyników wyszukiwania, a jego tempo można ustawić w zakresie od 40 do 218 BPM.

Szukaj: Pac-Man

Pac-Man to gra zręcznościowa, w której gracz porusza się po labiryncie, zjadając kropki i owoce, jednocześnie unikając duchów. Gra zadebiutowała w 1980 roku, ale wciąż możesz w nią grać.

Wystarczy wpisać „pacman” w Google, a następnie kliknąć „Odtwórz” w górnej części wyników, aby rozpocząć grę.

Szukaj: Play Snake

Pamiętasz tę zabawną grę w węża, w którą grałeś na swoim telefonie Nokia? Nadal masz możliwość, aby w nią zagrać!

Wpisz „Play Snake” w Google, a następnie kliknij „Play” w górnej części wyników wyszukiwania. Otworzy się okno, które zachęci cię do rozpoczęcia gry. Jest ona bardziej kolorowa niż oryginał, a nadal to świetny sposób na zabicie czasu.

Szukaj: Pluton

W 2006 roku Pluton został zdegradowany do statusu „planety karłowatej” przez Międzynarodową Unię Astronomiczną (IAU), ponieważ nie spełniał wymogu oczyszczenia otoczenia wokół swojej orbity.