4 najlepsze platformy API do sprzedaży interfejsów API

Wykorzystanie API znacznie wzrasta w XXI wieku.

W rzeczywistości interfejsy API są jedną z najprawdziwszych form produktów cyfrowych, które można zaprojektować tak, aby były niezawodne, zamienne i odtwarzalne.

Musi być tworzony w standardowy, spójny i zgodny sposób. Interfejsy API muszą również zawierać przykładowe kody i przejrzystą dokumentację, która może być dobrym przewodnikiem dla programistów.

Tak więc, jeśli jesteś programistą lub firmą, która właśnie zakończyła tworzenie dobrze zaprojektowanego interfejsu API, który rozwiązuje kluczowe problemy w niszy i działa bez wysiłku, co dalej?

Jak byś czerpał z tego zyski?

Jak sprzedać dobrze przygotowane API?

Rynek API to dobra opcja!

Nie musisz budować strony internetowej tylko w celu sprzedaży swojego API lub zintegrować z nim system przetwarzania płatności.

Wszystko, czego potrzebujesz, to umieścić swój interfejs API na rynku API i pozwolić mu zająć się resztą.

Dlatego zarówno programiści, jak i przedsiębiorstwa korzystają z rynków API do sprzedaży swoich interfejsów API, dotarcia do docelowych odbiorców i zwiększenia przychodów.

Ten artykuł posłuży jako przewodnik do odkrywania idei platform API i sposobów ich wykorzystania do sprzedaży interfejsów API.

Miłej lektury!

Co to jest API Marketplace?

Rynek, który łączy kupujących i sprzedających API na jednej platformie, można nazwać rynkiem API. Rynek API zawiera różne składniki, w tym portal dostawcy i portal dla deweloperów.

Platforma ta umożliwia dostawcom interfejsów API (programistom lub firmom) wyświetlanie ich interfejsów API, podczas gdy kupujący (inni programiści) mogą przeglądać interfejsy API i je kupować.

Aby to uprościć, pomyśl o rynku API, takim jak witryna eCommerce, taka jak Amazon.com lub rynek stacjonarny. Jeśli chcesz sprzedać swojego ebooka, możesz wystawić go na Amazon, gdzie miłośnicy książek mogą go obejrzeć i kupić, jeśli im się spodoba.

Podobnie rynek API umożliwia dostawcy API wyświetlanie swoich interfejsów API i zarabianie na nich, oferując różne plany subskrypcji. Tę część API marketplace można nazwać portalem dostawców. Marketplace może zająć się zarządzaniem użytkownikami, systemem płatności, fragmentami kodu, dokumentacją i testowaniem rynku bez inwestowania w bramę API.

Podobnie rynek API pomaga również deweloperom jako kupującym znaleźć interfejsy API z efektywnymi możliwościami wyszukiwania, kolekcjami i kategoriami. Możesz nazwać ten komponent portalem dla programistów. Mogą nawet porównywać interfejsy API, przeglądać punkty końcowe, ceny i inne szczegóły, aby kupić ten, który najlepiej odpowiada ich potrzebom.

Różnica między API Marketplace a API Portal

Portale API są tworzone przy użyciu szablonu dla produktów do zarządzania interfejsami API lub opracowane na zamówienie. Zazwyczaj są one wdrażane tylko przez jednego dostawcę interfejsu API i umożliwiają programistom integrację, zrozumienie i wdrożenie interfejsu API. Ma na celu dostarczenie dokumentacji wraz ze specyfikacjami, w tym samouczków i funkcji. Pozwalają również programistom na bezpieczne dołączanie do dostawcy za pomocą poświadczeń OAuth lub kluczy API.

Wielu dostawców nadal korzysta z tych portali, ale rynki API stały się najbardziej rozpowszechnione w ostatnich latach.

Teraz programiści i wydawcy nie muszą polegać tylko na portalach API z ograniczonymi interfejsami API, planami cenowymi i korzyściami.

Dzieje się tak, ponieważ API marketplaces agregują wielu dostawców API i prezentują swoje produkty w jednym panelu. W związku z tym zapewni to Twojemu API szerszą ekspozycję na rynku, na którym tysiące potencjalnych nabywców będzie mogło zobaczyć Twoje API i ewentualnie je kupić.

Pomaga również programistom, którzy nieustannie poszukują pomysłowych interfejsów API, mieć do wyboru wiele opcji i planów cenowych.

Dlatego jest to sytuacja korzystna zarówno dla kupujących, jak i sprzedających.

Czy nadal potrzebujesz więcej motywacji?

W porządku!

Jakie są zalety API Marketplace?

Dla dostawców API:

  • Szersza ekspozycja zwiększa bazę użytkowników
  • Pomaga zmierzyć aktualny popyt na rynku
  • Zapewnia interaktywne forum, na którym wydawcy mogą otrzymywać od programistów opinie dotyczące ich interfejsów API w zakresie użyteczności, wydajności itp.
  • Zakres poprawy
  • Dostawcy interfejsów API mogą uzyskać cały przewodnik edukacyjny na temat publikowania swoich interfejsów API wraz z wydarzeniami online

Dla programistów:

  • Znajdowanie interfejsów API staje się łatwiejsze dzięki wielu wyborom, kategoriom, przedziałom cenowym itp.
  • Mogą szybko przeglądać wszystkie dostępne interfejsy API z ich funkcjami.
  • Konsumenci mogą również znaleźć udane API dzięki rankingom, statystykom i tabelom
  • Fora umożliwiają im sprawdzanie recenzji API przez innych programistów, co pomaga im wybrać API wysokiej jakości
  • Wydarzenia online, przewodniki edukacyjne i dokumentacja pomagają im efektywnie korzystać z API

Porozmawiajmy teraz o niektórych z najlepszych rynków API, w których możesz sprzedawać swoje interfejsy API.

RapidAPI

Sprzedawaj i prezentuj swoje API na największym i najbardziej lubianym rynku API w RapidAPI. Pomaga w tworzeniu listy interfejsu API, zarządzaniu nim i łatwo na nim zarabiać.

Dodaj swoje parametry i punkty końcowe w ciągu kilku minut za pomocą prostego interfejsu użytkownika i prześlij specyfikację Swagger, aby jeszcze bardziej przyspieszyć proces. Interaktywna dokumentacja jest tworzona automatycznie po wgraniu API, co pozwala konsumentom na przetestowanie API w przeglądarce i korzystanie z niego jednym kliknięciem.

RapidAPI oferuje fragmenty kodu w różnych językach, co ułatwia użytkownikom integrację Twojego API z ich aplikacją. Nie musisz się już martwić o bezpieczeństwo, ponieważ RapidAPI weryfikuje każde żądanie API. Przypisuje klucze API do każdego użytkownika, aby ułatwić zarządzanie użytkownikami i szybką konfigurację.

Możesz śledzić wydajność i uzyskiwać szczegółowe informacje na temat trendów i wykorzystania interfejsu API na pulpicie nawigacyjnym. Dodaj swój interfejs API, wybierając elastyczny model cenowy i zdefiniuj poziomy cenowe, które są dla Ciebie najbardziej odpowiednie. Pomagają również dotrzeć do nieograniczonej liczby użytkowników bez dodatkowych opłat i zajmują się fakturowaniem i rozliczeniami dla klientów na całym świecie. Z każdej transakcji możesz skorzystać z 80% zysków.

Warstwa API

Warstwa APIdziałający w chmurze dostawca SAAS i API, uruchomił swój Rynek API w lutym 2022. Było to połączone z przejęciem Prompt API, platformy dla programistów do zarabiania na ich API.

W chwili pisania tego tekstu do wyboru jest ponad 75 produktów API, a nowe są stale dodawane każdego dnia.

Można współpracować z APILayer, aby uzyskać dostęp do szerszej bazy klientów, pomocy w zarządzaniu kluczami, pobieraniu płatności itp. Zasadniczo będziesz tworzyć interfejsy API, podczas gdy APILayer zajmie się resztą.

Proces wystawiania listy API rozpoczyna się od przesłania szczegółów do sprawdzenia, po dyskusjach na temat projektu wraz ze szczegółami wypłat i cen.

Następnie APILayer przygotowuje się do oceny technicznej, aby sprawdzić, czy API spełnia swoje standardy jakości. Wreszcie, API jest wymienione na rynku, jeśli zaznaczy wszystkie pola wyboru.

APILayer daje całkowitą swobodę w wycenie Twoich produktów i samodzielnego hostowania lub wybrania ich do hostingu. Ponadto każda firma lub osoba fizyczna może współpracować z APILayer.

Wypłaty są comiesięczne, a 15% przychodu będziesz dzielić z APILayer.

Rakuten

Rakuten to popularny rynek API z ponad milionem programistów na całym świecie. Pomagają Ci zarządzać, sprzedawać i sprzedawać Twoje API bez żadnych trudności.

Dzięki prostej i szybkiej integracji możesz dodać swoje parametry w ciągu kilku minut lub spróbować przesłać specyfikację swagger. Automatycznie generuje dokumenty, aby pomóc użytkownikom przetestować interfejs API z dowolnej przeglądarki i natychmiast zacząć z niego korzystać.

Zintegruj swój interfejs API z aplikacją użytkowników za pomocą fragmentów kodu, które są dostępne w wielu językach. Otrzymasz szczegółową analizę wydajności i wgląd w swój interfejs API, a wszystko szybko skonfigurujesz za pomocą bezpiecznego klucza. Ponadto Rakuten RapidAPI również uwierzytelnia wszystkie żądania.

Zarządza fakturowaniem i rozliczeniami oraz pomaga skalować do nieograniczonej liczby wywołań API bez dodatkowych kosztów. Wybierz swój plan zgodnie z wymaganiami, który może być płatny zgodnie z rzeczywistym użyciem lub subskrypcją. Pobierają opłatę monetyzacyjną w wysokości 20% za każdą transakcję.

Saasify

Skoncentruj się na tym, co ważne dla Twojej firmy i pozwól Saasify do obsługi wszystkich niedogodności SaaS, w tym rozliczeń, dokumentacji, kont użytkowników, bramy API oraz witryn i kampanii marketingowych.

Zamiast tego możesz swobodnie oddać się zabawnym rzeczom, takim jak budowanie interfejsu API, dodawanie do niego niesamowitych funkcji i zarabianie pieniędzy dzięki Saasify.

Pomaga zachować własność interfejsu API wraz z działalnością SaaS, jednocześnie pomagając w skutecznym promowaniu interfejsu API i oferując doskonałe wrażenia użytkownika. Saasify generuje punkty końcowe API po przekazaniu im specyfikacji OpenAPI Twojego API, która jest hostowana zewnętrznie.

Twój produkt można w pełni dostosować za pomocą pliku konfiguracyjnego JSON, mimo że Saasify zapewnia niektóre wartości domyślne, takie jak ceny, dokumenty, branding i tekst marketingowy. Saasify będzie śledzić każdą zmianę, którą wprowadzasz w swoim produkcie, aby mieć pełną kontrolę nad wersjonowaniem produktu.

Dzięki Saasify jesteś w bezpiecznym miejscu, ponieważ jest hostowany na AWS i stale kontrolowany przez stronę trzecią. Możesz zintegrować Saasify ze Stripe, aby kontrolować swoje subskrypcje i przychody, a także oferować fakturowanie i rozliczenia na poziomie branżowym.

Współpraca z nimi obejmuje opłatę monetyzacyjną w wysokości 20%.

Wniosek

Mam nadzieję, że te platformy API pomogą Ci znaleźć potencjalnych klientów dla Twoich interfejsów API, sprzedać je bez problemów i ulepszyć Twoje produkty, aby nadal osiągać ogromne zyski.

Następnie dowiedz się, jak monitorować swoje interfejsy API.