5 doskonałych menedżerów pobierania dla systemu Linux

Pliki są pobierane za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Od Firefoksa po Chrome, Safari i Edge: każdy ma całkiem przyzwoitego menedżera pobierania – a wielu użytkowników jest mniej więcej w porządku z tym, co mają do zaoferowania domyślni menedżerowie pobierania pod względem funkcji. Z tego powodu niektórzy zastanawiają się, „czy menedżery pobierania są nadal aktualne. Odpowiedź brzmi tak! Chociaż prawdą jest, że każdy może wstrzymywać i wznawiać pliki bezpośrednio w przeglądarce internetowej, nie jest prawdą, że przeglądarka internetowa radzi sobie z nimi najlepiej. Po pierwsze, menedżer pobierania przeglądarki często zawodzi po niektórych linkach do pobrania, jest okropny w przypadku pobierania z wieloma linkami, a nawet nie ma integracji z torrentem ani ustawień połączenia. Dlatego menedżery pobierania (szczególnie w systemie Linux) są nadal bardzo popularne. Oto najlepsze menedżery pobierania dla systemu Linux.

1. uGet

Plik Ty dostałeś menedżer pobierania to wysoce konfigurowalne, lekkie narzędzie, które umożliwia użytkownikom łatwe organizowanie pobierania w jednym centralnym miejscu. uGet obsługuje funkcje, takie jak: umożliwianie szybszego pobierania za pośrednictwem równoległych strumieni pobierania. Oprogramowanie ma świetnie wyglądającą kolejkę plików, która umożliwia użytkownikom łatwe wstrzymywanie, wznawianie i zatrzymywanie pobierania w dowolnym momencie. Może zintegrować się z menedżerem pobierania dowolnej przeglądarki i ma doskonałe funkcje monitorowania schowka.

Przez długi czas w systemie Linux najlepszym wyborem dla dobrego menedżera pobierania był uGet. Działa dobrze i robi wszystko, o co każdy może poprosić w narzędziu do pobierania. Jeśli szukasz lepszego sposobu na zarządzanie pobieraniem, wypróbuj ten program.

2. PyLoad

PyLoad to oparty na Pythonie menedżer pobierania przeznaczony dla wielu serwisów hostingowych premium i jednym kliknięciem (takich jak uploadedto, rapidshare itp.). Obsługuje wiele różnych linków do pobierania, takich jak: zwykłe łącza HTTP / HTTPS, łącza FTP, a nawet może wykrywać pliki. PyLoad może działać praktycznie na wszystkim, nie tylko na pulpicie Linux. PyLoad posiada interfejs sieciowy, pozwalający na uruchomienie oprogramowania z serwera Linux i zdalny dostęp.

Podobnie jak wszystkie menedżery pobierania, ma kolejkę, z której użytkownicy mogą w dowolnym momencie wstrzymać, wznowić i usunąć pobieranie. Inne funkcje obejmują: obsługę rozpakowywania plików i rozpoznawanie captcha.

W ogóle Pyload to świetny menedżer pobierania, szczególnie jeśli szukasz czegoś, co może działać na więcej niż tylko komputerze z systemem Linux.

3. Axel

Axel to wieloplatformowy menedżer pobierania, który istnieje w celu „przyspieszenia” pobierania zwykłych plików. Najlepiej jest myśleć o Axelu jako alternatywie wget, ponieważ istnieje w linii poleceń, a nie jako o narzędziu interfejsu graficznego. Podstawową cechą, która go otacza, jest „szybsze pobieranie” i robi to poprzez wielokrotne łączenie się z jednym plikiem. Chociaż twórcy Axel mówią wszystko o tym, jak „przyspiesza” pobieranie, prawdziwą zaletą korzystania z tego narzędzia jest przenośność. Użytkownicy pobierający Axel nie muszą pobierać dodatkowych bibliotek ani niczego w tym stylu. Witryna sama mówi, że ma „zero zależności”. W rezultacie program można łatwo uruchomić w dowolnym miejscu z dysku flash.

4. Wget

Plik Wget narzędzie istnieje już od dłuższego czasu. Jest to narzędzie typu open source, które umożliwia użytkownikom szybkie „pobranie” pliku. Ze względu na swoją prostotę wget jest często używany w skryptach bash. Narzędzie Wget służy wyłącznie do pobierania plików, a nie do zarządzania nimi. Mimo to narzędzie ma mnóstwo różnych funkcji, takich jak pobieranie wielu plików po kolei (poprzez określenie ich lokalizacji w pliku tekstowym), praca z potokami Linuksa itp. Mimo to dla użytkowników szukających podstawowego sposobu pobierania plików na zewnątrz przeglądarki nic nie robi lepiej.

Wget najprawdopodobniej jest już zainstalowany na twoim komputerze z systemem Linux.

5. Xtreme Download Manager

Plik Xtreme Download Manager to narzędzie typu open source, które twierdzi, że zwiększa liczbę pobrań nawet o „500%”. Ponadto ma możliwość wznawiania zepsutych pobrań, integracji z popularnymi przeglądarkami internetowymi, planowania pobierania, kompresji danych, ponownego wykorzystania połączenia i obsługi różnych typów adresów URL pobierania. Menedżer pobierania jest wieloplatformowy i można go łatwo zainstalować w systemie Windows, Mac OS, Linux, a nawet w systemie operacyjnym BSD!

Samo narzędzie jest bardzo wszechstronne i przenośne, ponieważ zostało napisane w całości w Javie. W rzeczywistości użytkownicy mogą łatwo pobrać wersję „jar” aplikacji, umieścić ją na dysku flash i zabrać w dowolne miejsce. Oczywiście Java to starzejąca się technologia, ale fakt, że istnieje przenośność, jest świetną rzeczą! Wypróbuj Xtreme Download Manager już dziś!

Wniosek

Menedżery pobierania były bardzo ważne, gdy połączenia były dużo bardziej zawodne. Obecnie pobranie pliku o rozmiarze 1 GB zajmuje mniej niż 5 minut. To z powodu wielu pytań, dlaczego menedżery pobierania są niezbędne. To zrozumiałe, a dla większości przeciętnych ludzi odpowiedź brzmi: nie używać menedżera. Jeśli jednak jesteś zaawansowanym użytkownikiem, który chce lepiej wykorzystać pobrane pliki, menedżer jest nadal bardzo odpowiednim narzędziem. Miłego pobierania!

x