6 metod wysyłania wiadomości WhatsApp bez zapisywania numeru kontaktowego

WhatsApp jest jedną z największych aplikacji do przesyłania wiadomości i obsługuje ponad 2 miliardy użytkowników na całym świecie. Aby zbliżyć ludzi, wprowadzono fajne funkcje, takie jak Społeczności WhatsApp, udostępnianie swojej lokalizacji na żywo w WhatsApp, a nawet możliwość wysyłania wiadomości do siebie w WhatsApp. Firma oferuje mnóstwo przydatnych funkcji, ale oszczędza na podstawowej funkcjonalności, tj. możliwości wysłania wiadomości do użytkowników WhatsApp bez zapisywania ich numeru telefonu. Istnieje jednak kilka obejść tego problemu, a my wyjaśnimy, jak łatwo wysłać wiadomość do kogoś na WhatsApp bez dodawania numeru kontaktowego.

W tym przewodniku uwzględniliśmy sześć różnych metod wysyłania wiadomości WhatsApp bez zapisywania numerów telefonów. Od nowej wiadomości i funkcji „kliknij, aby czatować” po skróty iPhone’a i aplikacje innych firm, dodaliśmy je wszystkie tutaj. Skorzystaj z poniższej tabeli, aby przejść do metody, której chcesz użyć:

1. Korzystanie z funkcji nowej wiadomości samodzielnie (najłatwiej)

Korzystając z nowej funkcji, która umożliwia wysyłanie wiadomości do siebie w WhatsApp, możesz teraz wysyłać SMS-y do innych osób bez zapisywania ich numeru. Oto jak działa ta metoda:

 • Najpierw przejdź do czatu „Wyślij wiadomość” ze swoim numerem telefonu i etykietą (Ty) w WhatsApp. Następnie wpisz lub wklej tutaj niezapisany numer telefonu i wyślij go do siebie.
 • 2. Teraz niezapisany numer telefonu pojawi się na czacie na niebiesko. Dotknij numeru telefonu i wybierz „Czat z ”, aby wysłać wiadomość do osoby bez zapisywania jej danych kontaktowych.

  3. Okno czatu dla tego niezapisanego numeru otworzy się na ekranie i możesz z łatwością wysłać do niego wiadomość.

  2. Kliknij Niezapisany numer kontaktowy w grupie WhatsApp

  Druga metoda, której użyjemy do wysyłania wiadomości do użytkowników WhatsApp bez zapisywania ich numerów kontaktowych, jest dość powszechna. Jeśli uczestniczysz w czacie grupowym, ale nie masz zapisanego numeru na swoim urządzeniu, nadal możesz wysłać do nich wiadomość, wykonując poniższe czynności:

  1. Najpierw otwórz czat grupowy i dotknij numeru w samej rozmowie. Zobaczysz wyskakujące okienko, w którym musisz wybrać opcję „Wiadomość ”.

  2. Jeśli nie możesz znaleźć numeru telefonu na czacie grupowym, stuknij nazwę grupy u góry, aby przejść do ustawień. Następnie przewiń w dół do listy uczestników i poszukaj niezapisanego numeru telefonu. Stuknij numer telefonu, aby wyświetlić opcję „Wiadomość ” w wyskakującym okienku, jak powyżej.

  3. Korzystając z pierwszego lub drugiego kroku, zostaniesz przeniesiony do indywidualnego okna czatu i możesz wysłać wiadomość do użytkownika bez dodawania jego numeru do książki telefonicznej. Jeśli regularnie korzystasz z WhatsApp i dbasz o swoją prywatność, sugerujemy również zapoznanie się z naszym przewodnikiem, jak ukryć swój status ostatnio widziany i online w WhatsApp.

  Przez długi czas WhatsApp oferował oficjalną metodę wysyłania wiadomości bez zapisywania numeru. Ta funkcja, nazywana Kliknij, aby czatować, umożliwia korzystanie z oficjalnego łącza WhatsApp do wysyłania SMS-ów do dowolnej osoby bez zapisywania jej danych kontaktowych. Jest jednak duże zastrzeżenie. Ta funkcja nie jest dostępna w aplikacji, ale działa zarówno na telefonach komórkowych, jak i na komputerach. Oto jak możesz go użyć:

  1. Najpierw otwórz preferowaną przeglądarkę internetową na Androidzie lub iOS. Następnie skopiuj ten link – https://wa.me/phone-number i wklej go w pasku adresu przeglądarki. Sugerujemy również wklejenie tego łącza do aplikacji Notatki w celu przechowania i późniejszego wykorzystania.

  2. Po wklejeniu linku zastąp numer telefonu w linku pełnym numerem telefonu z międzynarodowym numerem kierunkowym użytkownika, do którego chcesz wysłać wiadomość. Nie musisz dodawać żadnych symboli (+ i -), zer ani nawiasów podczas wprowadzania numeru telefonu.

  Na przykład – jeśli chcesz wysłać wiadomość do kogoś w Indiach, użyjesz takiego linku – https://wa.me/918765432109. Tutaj 91 to numer kierunkowy kraju dla Indii, a 8765432109 to numer telefonu. Podobnie możesz użyć „1” przed numerem telefonu w USA.

  3. Po odwiedzeniu łącza zobaczysz przycisk „Kontynuuj czat”, aby bezpośrednio wysłać wiadomość do użytkownika WhatsApp bez zapisywania jego kontaktu. Stuknij w ten przycisk, aby otworzyć okno czatu.

  4. Po dotknięciu przycisku otworzy się okno czatu w aplikacji, w którym możesz wysłać SMS-a do osoby bez dodawania jej numeru telefonu.

  Uwaga: jeśli wpiszesz numer, który nie należy do użytkownika WhatsApp, w aplikacji zobaczysz komunikat o błędzie. Będzie brzmiało: „Numer telefonu nie znajduje się w WhatsApp”.

  4. Użyj Truecaller, aby wysłać wiadomość bez zapisywania numeru

  Wielu użytkowników Androida i iOS ma na swoich urządzeniach aplikację Truecaller do filtrowania połączeń i wiadomości spamowych. Cóż, możesz tego nie wiedzieć, ale możesz używać Truecaller do wysyłania wiadomości WhatsApp bez dodawania numeru. Oto jak to działa:

  1. Jeśli nie masz zainstalowanego Truecaller (bezpłatny, z zakupami w aplikacji) na swoim urządzeniu, pobierz aplikację na Androida i iOS.

  2. Następnie otwórz aplikację i wpisz lub wklej numer, na który chcesz wysłać wiadomość, w pasku wyszukiwania u góry. Następnie dotknij nazwy kontaktu zidentyfikowanej przez aplikację Truecaller, aby zobaczyć więcej szczegółów.

  3. Na stronie danych kontaktowych w Truecaller zobaczysz opcję wysłania im wiadomości na „WhatsApp” bez zapisywania ich numeru telefonu. Truecaller natychmiast przekieruje Cię do okna czatu niezapisanego kontaktu, jak pokazano poniżej.

  5. Korzystanie ze skrótu niezapisanego numeru WhatsApp na iPhonie

  Jeśli jesteś zagorzałym użytkownikiem iOS, który lubi używać skrótów Siri do różnych zadań, takich jak wyrzucanie wody z głośników iPhone’a, przeglądanie rozmiaru pliku lub szybkie robienie zdjęć, docenisz istnienie tego skrótu Siri do wysyłania niezapisanych numerów na WhatsApp . Oto jak możesz go użyć:

  1. Udaj się do ten link w Safari (lub dowolnej innej przeglądarce) na iPhonie, aby uzyskać skrót Siri „Niezapisany numer WhatsApp”. Link przekieruje Cię do aplikacji Apple Shortcuts, w której musisz nacisnąć przycisk „Dodaj skrót” u dołu.

  2. Pojawi się teraz w sekcji „Wszystkie skróty” w aplikacji Skróty. Aby z niego skorzystać, dotknij skrótu „Niezapisany numer WhatsApp”. Zobaczysz wtedy powiadomienie o prywatności, aby zezwolić skrótowi na dostęp do funkcji „kliknij, aby czatować” WhatsApp.

  3. Następnie po prostu wprowadź niezapisany numer telefonu (z międzynarodowym numerem kierunkowym) w wyskakującym polu tekstowym i naciśnij przycisk „Gotowe”, gdy skończysz. Spowoduje to natychmiastowe otwarcie okna czatu WhatsApp dla tego użytkownika. Łatwe, prawda?

  6. Aplikacja innej firmy do wysyłania wiadomości WhatsApp bez zapisywania numeru

  Wreszcie, jeśli szukasz dedykowanej aplikacji innej firmy do wysyłania wiadomości do ludzi na WhatsApp bez dodawania ich numeru, mamy dla Ciebie idealną opcję.

  1. Musisz pobrać aplikację Easy Message for WhatsApp na iPhone’a lub telefon z systemem Android. To prosta, bezpłatna aplikacja bez reklam. Pobierz aplikację na Android oraz iOS korzystając z linków tutaj.

  2. Następnie otwórz aplikację, wklej numer telefonu (z międzynarodowym kodem) i naciśnij przycisk „Rozpocznij czat w WhatsApp”. Aplikacja przekieruje Cię do okna czatu WhatsApp dla tego użytkownika. Zasadniczo wykorzystuje funkcję „kliknij, aby porozmawiać”, ale znacznie upraszcza ten proces.

  Często Zadawane Pytania

  Czy możesz tworzyć grupy WhatsApp bez zapisywania numerów?

  Nie, nie możesz utworzyć grupy WhatsApp bez zapisania numeru telefonu użytkowników, których chcesz zaprosić do swojej grupy. Jeśli nie chcesz zapisywać numerów lub nie masz numeru użytkownika, możesz ustawić innego użytkownika jako administratora w grupie WhatsApp, aby mógł dodawać nowych użytkowników do grupy.

  Jak mogę zapisać niezapisany numer WhatsApp w moich kontaktach?

  Gdy wysyłasz wiadomość do niezapisanego kontaktu w WhatsApp przy użyciu jednej z sześciu metod opisanych w tym przewodniku, możesz zapisać numer telefonu tej osoby na swoim urządzeniu w aplikacji do przesyłania wiadomości. Zobaczysz przycisk „Dodaj do kontaktów” na iPhonie lub przycisk „Dodaj” na Androidzie. Stuknij w przycisk, aby zapisać niezapisany numer WhatsApp.

  Czy możesz zadzwonić do kogoś przez WhatsApp bez dodawania go do kontaktów?

  Tak, możesz kontaktować się z ludźmi bez dodawania ich numeru telefonu do kontaktów, dotykając przycisku połączenia „głosowego” lub „wideo” w oknie czatu.

  6 metod wysyłania wiadomości WhatsApp bez zapisywania numeru

  Więc tak, to wszystkie metody, których możesz użyć do wysyłania wiadomości do użytkowników WhatsApp bez dodawania ich numerów kontaktowych. Funkcja „Wyślij wiadomość” bardzo ułatwiła wysyłanie wiadomości do niezapisanych kontaktów. Ale jeśli jesteś właścicielem firmy i chcesz wysyłać SMS-y do nowych użytkowników bez zapisywania ich numeru, sugerujemy skorzystanie z dowolnej innej metody, która odpowiada Twoim upodobaniom. Mam nadzieję, że ten przewodnik okazał się pomocny w rozwiązaniu łatwego problemu w WhatsApp. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, daj nam znać w komentarzach poniżej, a my Ci pomożemy.

  x