6 najlepszych platform hostingowych Windows do hostowania aplikacji ASP.NET

Microsoft Windows to jeden z najpopularniejszych systemów operacyjnych stosowanych w wielu biurach i domach.

Ten najlepiej sprzedający się system operacyjny ma również różne wersje serwerowe, które służą jako szkielet wielu rozwiązań hostingowych.

Jednak większość usług hostingowych działa na serwerach opartych na systemie Unix ze względu na ich niezawodność, bezpieczeństwo, szybkość i doskonały ekosystem oprogramowania z najlepszymi aplikacjami.

Pomimo tych wszystkich zalet Linux nie byłby idealnym rozwiązaniem dla wszystkich. Jeśli Twoja witryna jest oparta w szczególności na technologiach Microsoft, takich jak .NET lub ASP.NET i chcesz uruchomić rozwiązania Microsoft Stack, musisz wybrać hosting Windows.

Nie wspominając o tym, że system Windows ewoluował przez lata, stał się popularny i jest postrzegany jako bezpieczny wybór, aby spełnić Twoje wymagania. Poza tym wybór hostingu Windows nie oznacza, że ​​ograniczasz się do korzystania wyłącznie z produktów firmy Microsoft.

Wielu dostawców usług hostingowych oferuje łatwą instalację przydatnych aplikacji, takich jak IIS, WordPress, Drupal, Joomla i innych, wraz z gotowymi funkcjami, które sprawią, że proces tworzenia stanie się przyjemną jazdą.

Ale,

Co masz na myśli przez Windows Hosting i ASP.NET?

W przypadku hostingu Windows serwer używa Microsoft Windows jako podstawowego systemu operacyjnego.

Hosting Windows jest dostarczany z popularną aplikacją hostingową uwielbianą przez ludzi – Internetowe usługi informacyjne (IIS). Obsługuje również główne bazy danych i języki programowania, w tym PHP, ASP.NET, Microsoft SQL i inne.

W ASP.NET jest to framework aplikacji internetowych opracowany przez nikogo innego jak Microsoft. Ta struktura umożliwia programistom tworzenie usług internetowych, aplikacji internetowych i dynamicznych aplikacji internetowych.

Przyjrzyjmy się niektórym z jego zalet.

Znajomy dotyk

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że mogłeś już wcześniej korzystać z systemu Windows, biorąc pod uwagę jego ogromną popularność. Dlatego Twoja znajomość systemu toruje drogę podczas konfigurowania serwera hostingowego, uruchamiając oprogramowanie w systemie.

Ale jeśli używasz systemu operacyjnego opartego na Uniksie, potrzebujesz wiedzy i doświadczenia w korzystaniu z interfejsu wiersza poleceń. Nie wszystkim byłoby to wygodne. A nawet jeśli nauczysz się go używać, oglądając niektóre samouczki, pojedyncze błędne polecenie może doprowadzić do awarii aplikacji lub witryny na twoich oczach lub nawet otworzyć lukę w zabezpieczeniach.

Ruchliwość

Jeśli musisz przenieść swoją witrynę z hostingu Windows na Linux, przejście jest płynne. Dotyczy to również sytuacji odwrotnej, gdy przenosisz witrynę lub aplikacje hostowane w innym systemie operacyjnym serwera do systemu Windows. W związku z tym zwiększa twoją wygodę, jeśli chcesz dokonać pewnych przyszłych zmian.

Elastyczność

Poziom elastyczności zapewniany przez hosting Windows jest niezrównany. Możesz uruchomić IIS lub Apache jako oprogramowanie serwera, zreplikować stos LAMP lub znacznie większą elastyczność.

Regularne aktualizacje oprogramowania

Firma Microsoft okresowo aktualizuje swoje programy i system operacyjny. W rezultacie otrzymujesz najnowsze poprawki bezpieczeństwa, aby zapewnić bezpieczeństwo aplikacji i witryny.

Czy jesteś gotowy do hostowania aplikacji ASP.NET w systemie Windows?

Zakładam, że TAK!

Odkryjmy najlepsze platformy hostingowe Windows w tym celu.

HostGator

Cały proces hostowania aplikacji ASP.NET staje się łatwy dzięki kompleksowym usługom firmy HostGator. Ma plany, które spełniają Twoje specyficzne potrzeby i ma najlepsze w swojej klasie funkcje dostępne w najlepszej cenie.

Oferuje niesamowitą elastyczność i moc dzięki panelowi Parallels Plesk Panel, Microsoft SQL Server-2008 R2, Internetowym usługom informacyjnym (IIS), a także ponad 4000 szablonów i bezpłatnym narzędziom do tworzenia witryn.

HostGator gwarantuje 99,9% czasu działania dla swojego hostingu Windows, bezpłatne certyfikaty SSL dla bezpieczeństwa witryny i ponad 35 skryptów zainstalowanych za darmo za pomocą prostych kliknięć. Otrzymujesz funkcje poczty e-mail, takie jak nieograniczona liczba kont POP3 z SMTP, obsługa IMAP, dostęp do WebMail, nieograniczona liczba automatycznych odpowiedzi, aliasy e-mail, przekazywanie poczty i 25 list mailingowych.

W wyniku korzystania z panelu sterowania Plesk możesz łatwo zarządzać kontem hostingowym HostGator, tworzyć witryny, wdrażać aplikacje na serwerze i dobrze zarządzać adresami e-mail. Zapewnia pełną kontrolę nad wszystkimi nieograniczonymi domenami, kontami e-mail i kontami FTP, które posiadasz.

Oprócz tego otrzymujesz również Microsoft SQL, MySQL, Access Databases, a także instalacje różnych skryptów za pomocą jednego kliknięcia. Plany hostingowe obejmują solidne narzędzia administracyjne, takie jak Webalizer, AWStats, Raw Log Manager, internetowy menedżer plików, katalogi chronione hasłem, zaplanowane zadania i inne.

Nie martw się o utratę danych, ponieważ HostGator zapewnia co tydzień automatyczne kopie zapasowe poza witryną. Oprócz tego monitorują serwery i oferują portale pomocy technicznej zawierające wiele artykułów pomocy i samouczków wideo.

Ceny hostingu Windows HostGator zaczynają się od mniej niż 5 USD miesięcznie za 1 domenę i niezmierzoną przepustowość i miejsce na dysku. Obejmuje również 45-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

AccuWebHosting

AccuWebHosting oferuje usługę hostingu klasy korporacyjnej dla witryn ASP.Net w przystępnej cenie w chmurze. Obsługuje Windows 2008, Silverlight 5, MVC 5, IIS Manager i ASP.Net AJAX.

Są jedną z niewielu firm hostingowych oferujących najnowsze technologie hostingu Windows. Wszystkie plany obejmują obsługę ASP.Net 4.6/3/2, bazę danych MySQL, SQL 2008, PHP, Visual Studio 2013, MS Access, Active Perl, instalację jednym kliknięciem, bezpłatną migrację, ochronę DDoS i monitorowanie bezpieczeństwa, Node.js, WebSockets , i więcej.

AccuWebHosting wykorzystuje serię Dual Xeon E5 do serwerów hostujących Windows z 64 GB pamięci RAM i pamięci masowej SAN z RAID 10, kładąc nacisk na jakość i wydajność. AccuWebHosting korzysta z Panelu sterowania SolidCP, aby zapewnić swobodę tworzenia i zarządzania subdomenami, witrynami internetowymi, bazami danych, kontami e-mail, plikami i nie tylko.

Możesz także zarządzać swoimi kontami FTP, plikami, strefami DNS i nie tylko. Ponadto otrzymujesz zaawansowane funkcje, takie jak Macromedia Shockwave, Raw Access Log, Streaming of Real Audio, katalogi do ochrony hasłem, chmura antyspamowa i Macromedia Flash.

Dzięki AccuWebHosting możesz łatwo instalować aplikacje internetowe typu open source i uzyskać natychmiastowy dostęp do najnowszych aplikacji, takich jak DotNetNuke, nopCommerce, WordPress, Joomla, BlogEngine, phpMyAdmin, Opencart, Moodle i wielu innych. Zapewniają również obsługę protokołu SMTP, IMAP, POP3, białej/czarnej listy i języków obcych. Możesz korzystać z wielu innych funkcji, takich jak przekazywanie wiadomości e-mail i automatyczne odpowiedzi, lista zadań, szara lista i wiele innych.

Tymczasem wszystkie centra danych zapewniają najlepszą dostępność sieci, zapasowy generator prądu, nadzór wideo i nie tylko. Możesz uzyskać doskonałą łączność 1 Gb/s do uruchamiania witryn internetowych, aplikacji bazodanowych, usług poczty e-mail i nie tylko.

Rozpocznij swój plan hostingowy od 5,09 USD/miesiąc.

Międzyserwerowe

Międzyserwerowe jest platformą hostingową systemu Windows do obsługi aplikacji ASP.NET. Oferuje wiele opcji, takich jak nieograniczona liczba kont e-mail, bezpieczna usługa poczty e-mail, bezpłatny certyfikat Let’s Encrypt SSL, bezpłatna ochrona przed spamem i wiele więcej.

Otrzymasz unikalne funkcje i doskonałe wrażenia, hostując aplikacje ASP.NET w InterServer. Niektóre funkcje to nieograniczona liczba kont FTP, pamięć Raid-10, serwery pamięci podręcznej SSD, cotygodniowe kopie zapasowe, optymalizacja prędkości, ultraszybki serwer WWW, bezpłatny CDN Cloudflare i wiele innych.

Uzyskaj bezpłatną usługę migracji natychmiast, mając kopię zapasową cPanel gotową do pobrania. Znajdziesz również 50% pojemności serwera, aby wspierać rozwój stron internetowych klientów, niezależnie od pewnych problemów z wydajnością.

Oferują nazwy domen, funkcje Cpanel, takie jak zadania cron, phpMyAdmin, statystyki odwiedzających, kopie zapasowe, menedżer plików, panel sterowania itp. Ponadto otrzymujesz funkcje WordPress, takie jak cotygodniowe kopie zapasowe, możliwość korzystania z dowolnych wtyczek, automatyczne aktualizacje i funkcje poczty e-mail .

InterServer obsługuje języki takie jak PHP, ASP.NET, .NET core, ASPUpload, klasyczne ASP, ASP.NET Framework 3.5, 4.7 i 4.8 oraz ASPJpeg. Ponadto na żądanie uzyskaj moduły takie jak Silverlight, ODBC, ASP.NET MVC i inne. Zapewnią również nieograniczoną liczbę MySQL DB, MySQL (MariaDB 10) i MySQL.

Cena hostingu Windows przez InterServer wynosi 8,00 USD miesięcznie.

Przeskok

Przeskok to wydajne, skalowalne i zrównoważone rozwiązanie hostingu w chmurze dla ASP.NET stworzone przez programistów .NET. Jest przystępny cenowo i może być dobrą alternatywą dla AWS czy Azure, dzięki czemu zakochasz się w jego rozwiązaniach. Jeśli chodzi o migrację, robią to bez dodatkowych opłat.

Ponieważ technologia aplikacji ASP.NET ewoluuje, rośnie również zapotrzebowanie na więcej zasobów w celu zaspokojenia wydajności. Mając to na uwadze, zaprojektowali czas reakcji serwera Everleap tak, aby był naprawdę szybki w porównaniu z tak wieloma konkurentami.

Jest zdolny do płynnego skalowania w poziomie i działa jednocześnie na 2 lub więcej serwerach internetowych z równoważeniem obciążenia. Poza tym Everleap promuje również skalowanie w pionie w celu zwiększenia procesora lub pamięci. Plany hostingu obejmują bazy danych SQL, gniazda sieci Web, SignalR i inne.

Everleap obsługuje różne używane narzędzia, takie jak Visual Studio Express, Git, FTP, LightSwitch, Expression Web, WebMatrix i inne.

Jego plany zaczynają się od 20 USD miesięcznie za jedną witrynę. Wypróbuj Everleap za darmo przez 30 dni i ustal, czy warto wydawać pieniądze.

Microsoft Azure

Teraz nadchodzi gospodarz, którego musisz się spodziewać – Microsoft Azure. Szybko rozpocznij tworzenie aplikacji przy użyciu platformy .NET, Node.js, Python i Java w systemie Windows. Zapewnia w pełni zarządzaną platformę hostingową z poprawkami systemu operacyjnego, równoważeniem obciążenia, zoptymalizowanymi serwerami i przydzielaniem pojemności.

Skonfiguruj z portalu Azure lub interfejsu wiersza polecenia albo użyj wbudowanych szablonów do wdrażania jednym kliknięciem. Zwiększ produktywność i przyspiesz proces programowania dzięki integracji kodu źródłowego z GitHub, publikowaniu jednym kliknięciem za pomocą środowiska IDE programu Visual Studio i debugowaniu na żywo.

Możesz również zautomatyzować wdrożenia za pomocą funkcji CI/CD przy użyciu metodyki DevOps. Możesz wybrać automatyczne wdrożenie z GitHub w momencie zmiany kodu źródłowego.

Możesz łatwo połączyć się z wybraną bazą danych i zagłębić się w ekosystem pakietów OSS, łączników, interfejsów API i usług za pomocą portalu Azure Marketplace. Szybko dodawaj SSL i domeny niestandardowe, przeprowadzaj integrację SSO z wiodącymi dostawcami tożsamości, a także oprogramowanie do monitorowania kondycji w swoich aplikacjach.

Możesz planować testy jakości i wydajności w środowiskach przejściowych, przywracać poprzednie wersje bez przestojów, korzystać z miejsc wdrożeniowych i błyskawicznie przełączać etapy do środowiska produkcyjnego.

Wdrażaj dane wraz z usługami hosta w wielu lokalizacjach na całym świecie w kilka sekund, aby osiągnąć wyższą dostępność. Microsoft Azure promuje automatyczne skalowanie w poziomie i w pionie na podstawie wydajności aplikacji i dostosowywanych reguł, aby sprostać szczytowym obciążeniom. Ich nowo wprowadzona opcja obliczeniowa z serii D jest również dostępna, aby zaspokoić wymagania dotyczące skalowalności i wydajności aplikacji.

Uzyskaj szczegółowe statystyki dotyczące użycia zasobów i przepływności aplikacji, wykorzystania procesora, pamięci, trendów błędów i czasów odpowiedzi za pośrednictwem Azure Monitor. Skorzystaj z spójności hybrydowej, ponieważ możesz tworzyć aplikacje i zarządzać nimi zarówno lokalnie, jak i w chmurze.

Azure jest zgodna ze standardami bezpieczeństwa, takimi jak ISO, PCI, SOC2 i ułatwia SLA na poziomie przedsiębiorstwa. Integruj się z tysiącami aplikacji SaaS w chmurze, takich jak Dropbox, Salesforce, Office 365, Concur i nie tylko.

HostPresto

Ostatnie, ale zdecydowanie nie najmniej ważne na tej liście, HostPresto to również dobra opcja, którą możesz włączyć do hostowania aplikacji ASP.NET. Wszystkie ich usługi hostingowe Windows są wyposażone w panel sterowania – Plesk do łatwego i centralnego zarządzania kontem.

Otrzymujesz bezpłatne certyfikaty SSL, którymi możesz zarządzać z samego Pleska, takie jak dodawanie, usuwanie, podpisywanie żądań itp. Zapewniają one najnowocześniejsze zarządzanie klientami wraz z aplikacjami rozliczeniowymi, które ułatwiają zarządzanie firmą.

Ponieważ Twoje konto hostingowe jest w pełni zoptymalizowane, nie potrzebujesz dodatkowej konserwacji ani dodatkowych wtyczek lub oprogramowania. Stale aktualizują swoje systemy najnowszymi łatami i poprawkami bezpieczeństwa, a gdy tylko pojawią się nowe wersje podstawowych systemów operacyjnych, instalują je za darmo.

HostPresto pozwala instalować aplikacje takie jak WordPress, Joomla i inne za pomocą jednego kliknięcia. Codziennie otrzymujesz bezpłatne kopie zapasowe wraz z opcją bezpiecznego i bezpiecznego przywracania określonych folderów i plików.

W przeciwieństwie do innych hostów z ograniczeniami liczby kont e-mail, z HostPresto nie musisz już mieć do czynienia z takimi trudnościami. Oferują nieograniczoną liczbę kont e-mail, dzięki czemu można utworzyć wiele kont POP3, poczty internetowej lub IMAP.

Inne funkcje zawarte w planach hostingowych to superszybki dysk SSD, nieograniczona przepustowość, bezpłatna domena i 99,9% czasu pracy dla wszystkich pakietów. HostPresto nie pobiera opłat za migrację konta i nie ma żadnych umów ani opłat konfiguracyjnych. Oferują również całodobowe wsparcie w Wielkiej Brytanii, aby pomóc Ci w przypadku, gdy gdzieś utknąłeś.

Musisz zapłacić cenę, którą widzisz na liście planów, zaczynając od mniej niż 6 USD miesięcznie. Dostępna jest również 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy.

Wniosek

Nadszedł czas, kiedy nie musisz już polegać tylko na Linuksie podczas hostowania aplikacji internetowych. Microsoft Windows zapewnia zarówno niezawodność, jak i wydajność, aby zaspokoić rosnące potrzeby.

Wybierz więc plan hostingu Windows, aby hostować aplikacje ASP.NET bez żadnych wątpliwości.
Dowiedz się o niektórych zaawansowanych narzędziach do debugowania i monitorowania aplikacji ASP.NET.

x