6 sposobów, aby otworzyć Menedżera urządzeń w systemie Windows 10

Menedżer urządzeń to aplikacja, której zwykle potrzebujesz, jeśli masz problemy ze sprzętem spowodowane przez oprogramowanie lub jeśli generalnie rozwiązujesz problemy w systemie Windows 10. W przeciwieństwie do Menedżera zadań, Menedżer urządzeń nie jest tak łatwy do otwarcia. Jeśli Windows Search działa bez żadnych problemów w twoim systemie, możesz poszukać tam Menedżera urządzeń i powinien go otworzyć. To powiedziawszy, jeśli masz problemy z wyszukiwaniem systemu Windows, oto sześć różnych sposobów otwarcia Menedżera urządzeń w systemie Windows 10.

Uruchom pudełko

Użyj skrótu klawiaturowego Win + R, aby otworzyć okno Uruchom. W polu Uruchom wprowadź następujące informacje i naciśnij klawisz Enter.

devmgmt.msc

Przeglądarka plików

Otwórz Eksploratora plików w dowolnej lokalizacji. Jeśli masz już otwarte okno Eksploratora plików, to również załatwi sprawę. Kliknij wewnątrz paska lokalizacji i wprowadź następujące informacje. Stuknij Enter, a otworzy się Menedżer urządzeń.

devmgmt.msc

Panel sterowania

Ta metoda jest zdecydowanie najmniej wygodną metodą na tej liście, ale mimo to warto ją poznać na wypadek, gdyby nie można było zastosować innych metod. Otwórz Panel sterowania i przejdź do grupy ustawień System i zabezpieczenia. Wybierz System iw kolumnie po lewej stronie kliknij Menedżer urządzeń.

Aplikacja Ustawienia

Aplikacja Ustawienia nie łączy się bezpośrednio z Menedżerem urządzeń z żadnej z jej kart, ma jednak pasek wyszukiwania i można go użyć do otwarcia aplikacji. Wejdź do Menedżera urządzeń w pasku wyszukiwania i wybierz jedyny wynik. Otworzy się Menedżer urządzeń.

Menu zaawansowanego użytkownika systemu Windows

Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start na pasku zadań, aby otworzyć menu. Przejrzyj pozycje na tej liście, a znajdziesz Menedżera urządzeń. Wybierz, aby otworzyć aplikację.

Wiersz polecenia i PowerShell

Możesz otworzyć Menedżera urządzeń w systemie Windows 10 zarówno z poziomu wiersza polecenia, jak i programu PowerShell. Otwórz jeden z terminali. Jeśli planujesz wprowadzić zmiany w systemie, np. Aktualizację lub wycofanie sterowników, powinieneś otworzyć Command Prompt lub PowerShell z uprawnieniami administratora.

Po otwarciu uruchom następujące polecenie, a Menedżer urządzeń zostanie otwarty.

devmgmt.msc

Dodatkowa metoda: ścieżka Menedżera urządzeń

Istnieje jeszcze jeden sposób na otwarcie Menedżera urządzeń, ale po metodzie Panelu sterowania jest to następny w kolejności najmniej wygodny. W Eksploratorze plików przejdź do następującej lokalizacji. Folder wybrany w System32 może się różnić, ale musisz wybrać folder języka dla dowolnego języka używanego na pulpicie, np. En-US lub po prostu en.

C:WindowsSystem32en-GB

Tutaj poszukaj aplikacji o nazwie devmgmt.msc i uruchom ją.