5 sposobów, aby otworzyć Menedżera zadań w systemie Windows 10

Menedżer zadań jest integralną częścią systemu Windows. To jedno z tych narzędzi, o których wiedzą użytkownicy końcowi, nawet ci niedoświadczeni. Gdy aplikacja w systemie Windows 10 zawiesza się, Menedżer zadań jest miejscem, w którym można ją zamknąć.

Wszyscy wiedzą, że możesz otworzyć Menedżera zadań za pomocą skrótu klawiaturowego Ctrl + Alt + Del. Możesz także kliknąć pasek zadań prawym przyciskiem myszy i wybrać Menedżera zadań z menu kontekstowego, ale z jakiegokolwiek powodu, jeśli to nie zadziała lub nie możesz wykonać tych dwóch oczywistych metod, oto 5 innych sposobów otwarcia Menedżera zadań na Windows 10.

Wyszukiwanie systemu Windows i Cortana

Wyszukiwarka Windows może znaleźć i otworzyć Menedżera zadań, podobnie jak Cortana. W wyszukiwarce Windows możesz wpisać „Menedżer zadań” lub „taskmgr.exe”, aby go wyszukać. Jeśli wolisz używać Cortany, możesz powiedzieć jej, aby otworzył Menedżera zadań, i tak się stanie.

Uruchom pudełko

Pole uruchamiania może również otworzyć Menedżera zadań, jednak nie można w tym celu wprowadzić jego przyjaznej dla użytkownika nazwy. Użyj skrótu klawiaturowego Win + R, aby otworzyć pole uruchamiania, a następnie wprowadź w nim następujące informacje. Stuknij Enter, aby otworzyć Menedżera zadań.

taskmgr.exe

Przycisk Start

Jeśli klikniesz prawym przyciskiem myszy przycisk Start, zobaczysz menu o nazwie menu Power User. Możesz także wyświetlić to menu za pomocą skrótu klawiaturowego Win + X. Jedną z pozycji wymienionych w tym menu jest Menedżer zadań. Kliknij, aby otworzyć aplikację.

Przeglądarka plików

Otwórz Eksplorator plików. Nie ma znaczenia, w którym folderze / katalogu go otworzysz. Wszystko, co ważne, można otworzyć w trybie szybkiego dostępu. Kliknij wewnątrz paska lokalizacji i wprowadź następujące dane. Stuknij Enter, aby otworzyć Menedżera zadań.

taskmgr.exe

Możesz również przejść do następującej lokalizacji w Eksploratorze plików i poszukać aplikacji „taskmgr.exe”. Kliknij dwukrotnie, aby otworzyć Menedżera zadań.

C:WindowsSystem32

Wiersz polecenia i PowerShell

Zarówno w programie PowerShell, jak iw wierszu polecenia możesz wprowadzić następujące informacje i nacisnąć klawisz Enter, aby otworzyć Menedżera zadań.

taskmgr.exe

Nie potrzebujesz do tego uprawnień administratora, ponieważ Menedżer zadań to aplikacja, do której ma również dostęp przeciętny użytkownik bez uprawnień administratora.

Metoda bonusowa: Xmeters

Wszystkie powyższe metody wymagają kilku kliknięć lub naciśnięć klawiszy, aby otworzyć Menedżera zadań. Jeśli Twoja praca wymaga otwierania go kilka razy dziennie, możesz być zainteresowany prostym rozwiązaniem jednym kliknięciem.

Rozważ użycie Xmeters. To świetna aplikacja, która pokazuje użycie procesora, GPU, sieci i dysku na pasku zadań. Jest wysoce konfigurowalny, a po kliknięciu wykresów, które ta aplikacja dodaje do paska zadań, otwiera się Menedżer zadań. Sprawdziliśmy tę aplikację już wcześniej i jest to moja ulubiona aplikacja, z której korzystam codziennie.