7 najlepszych przenośnych przetworników DAC/AMP do doładowania dźwięku

Możesz nie wiedzieć, jak działa DAC i dlaczego jest używany, ale prawie każdy używa DAC w swoim codziennym życiu. Zaskoczony? Zobaczmy jak

Co to jest przetwornik cyfrowo-analogowy i dlaczego go potrzebujesz?

DAC oznacza przetwornik cyfrowo-analogowy.

Jeśli używasz dowolnego urządzenia audio lub wideo, używasz DAC.

Każde urządzenie cyfrowe, takie jak odtwarzacze muzyczne, telewizory, odtwarzacze CD, konsole do gier, przechowuje dźwięk w formatach cyfr (0 i 1). Ludzkie uszy nie rozumieją tego języka, ponieważ cyfry są przeznaczone tylko dla maszyn, więc sygnał cyfrowy musi zostać przekonwertowany na analogowy, abyśmy my, ludzie, mogli cieszyć się dźwiękiem.

Tak więc przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) odpowiada za konwersję sygnałów cyfrowych na audio.

Dzisiejsze komputery, tablety, smartfony, telewizory LED i odtwarzacze Blu-ray mają wbudowane przetworniki cyfrowo-analogowe.

Dlaczego warto kupić zewnętrzny przetwornik cyfrowo-analogowy?

Głównym powodem jest to, że wewnętrzny przetwornik cyfrowo-analogowy nie wytwarza bardzo precyzyjnego sygnału audio i nie eliminuje ewentualnych zakłóceń w sygnale.

Jeśli jesteś miłośnikiem muzyki lub chcesz cieszyć się każdą częścią częstotliwości dźwięku, wbudowany DAC może Cię zawieść.

Zewnętrzny przetwornik cyfrowo-analogowy zapewnia, że ​​każdy bit cyfrowy jest konwertowany na odpowiedni sygnał audio. Obecnie przetworniki cyfrowo-analogowe są również dostępne z kontrolą częstotliwości dźwięku, aby zmienić bity dźwięku zgodnie z Twoimi muzycznymi upodobaniami. Przetworniki cyfrowo-analogowe mają również wzmacniacze, które wzmacniają sygnał wyjściowy, zapewniając doskonałą, płynną jakość.

Przyjrzyjmy się najlepszym DAC-om na rynku.

FiiO E10K USB DAC i wzmacniacz słuchawkowy

FiiO E10K wykorzystuje mikrokontroler XUF208, który jest wielordzeniowy z zaawansowaną wielordzeniową architekturą RISC (Reduced Instruction Set Computer) dla lepszego dekodowania USB.

E10K jest dostępny z kontrolą wysokiego/niskiego wzmocnienia i podbiciem basów. Wysokie wzmocnienie jest przeznaczone dla słuchawek o wyższej impedancji, które mogą wymagać dodatkowej głośności, podczas gdy wzmocnienie basów jest przeznaczone dla różnych preferencji słuchacza podczas słuchania różnych rodzajów muzyki.

Układ PCM5102 DAC poprawia jakość dźwięku i zapewnia dobrą moc wyjściową z doskonałą reakcją transjentów.

Oferuje trzy tryby połączenia, w tym gniazdo słuchawkowe 1/8″, tylne wyjście liniowe 1/8″ i koncentryczne wyjście cyfrowe, dzięki czemu jest kompatybilny z innymi urządzeniami.

Cechy

 • Wyposażony w filtr dolnoprzepustowy w celu zmniejszenia poziomu hałasu
 • Wewnętrzna cisza przy zmianie utworów
 • Jego smukła i przenośna konstrukcja umożliwia przenośne użytkowanie
 • PCM obsługuje do 32bit/384kHz, aby uchwycić każdy najmniejszy szczegół dźwięku

FiiO E10K to przetwornik cyfrowo-analogowy USB i wzmacniacz słuchawkowy z dwoma poziomami wzmocnienia i wyposażony w złącze typu C oraz różne wyjścia słuchawkowe/koncentryczne/liniowe.

iFi Hip-DAC Przenośny zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy DAC

iFi Hip DAC to przenośny wzmacniacz słuchawkowy z ulepszoną muzyką i kompaktowym rozmiarem, który można z łatwością nosić podczas podróży. Jego miniaturowa konstrukcja może z łatwością zastąpić gorszy przetwornik cyfrowo-analogowy i wzmacniacz w Twoim inteligentnym urządzeniu, komputerze PC lub Mac.

Posiada dedykowane pokrętła do dostosowania obciążenia do rodzaju podłączonych słuchawek oraz pokrętło basów do wzmocnienia niskich częstotliwości, aby słuchać muzyki z dodatkowym efektem.

Jest wyposażony w chip Burr-Brown z instrumentu Texas, który aktywuje wyjątkową jakość dźwięku. Aby zapewnić wygodę i wszechstronność, jest wyposażony w wyważone wtyki słuchawkowe 4,4 mm lub S-Bal 3,5 mm służące do podłączenia dowolnego urządzenia USB.

Cechy

 • Kompatybilny z Tidal do przesyłania strumieniowego MQA (uwierzytelniana jakość Master)
 • Format audio wysokiej rozdzielczości, aby cieszyć się muzyką z multimediów online do MP3
 • Ten wzmacniacz oferuje maksymalną moc wyjściową 400 MW
 • Obsługuje PCM do 384 kHz i DSD256

iFi Hip DAC to kieszonkowy wzmacniacz słuchawkowy wyposażony w najnowsze komponenty, które zapobiegają niepożądanym szumom i zapewniają nieskazitelny dźwięk. Jego smukły i kompaktowy design nadaje mu uroku.

Wzmacniacz słuchawkowy Donner DAC

Ogólnie Donner to firma produkująca instrumenty muzyczne i akcesoria. Wypuściła na rynek wysokiej jakości, średniej klasy, uniwersalny wzmacniacz słuchawkowy 96K/24Bit.

Jedną z dodatkowych zalet tego wzmacniacza słuchawkowego jest to, że jest wyposażony w dynamiczny wyświetlacz OLED (Organic Light Emitting Diode) do wyświetlania częstotliwości dźwięku, regulacji głośności i dostosowywania innych operacji.

Aby obsługiwać różne urządzenia, jest wyposażony w trzy porty wyjściowe audio: port RCA, port koncentryczny i USB-C do podłączenia telefonów komórkowych i komputerów z systemem IOS / Android.

Jedną z jego wyjątkowości jest to, że zapewnia zasilanie telefonu/tabletu po podłączeniu bez konieczności noszenia ładowarki lub power banku. To urządzenie jest wyposażone w zaprogramowane pasma, takie jak rock, pop, muzyka klasyczna, jazz i EDM, aby cieszyć się muzyką.

Cechy

 • Zbuduj z czipem CS4344 DAC dla wysokiej jakości produkcji sygnału
 • 5-pasmowy korektor do regulacji basów i tonów wysokich sygnału audio;
 • Wyświetlacz OLED do wyświetlania pięciosegmentowego korektora

Wzmacniacz słuchawkowy Donner DAC służy do wzmacniania sygnału audio ze słuchawek. Jeśli jesteś miłośnikiem muzyki szukającym lepszych rytmów muzycznych, jest to urządzenie dla Ciebie, ponieważ istnieje pięć wbudowanych pasm częstotliwości, aby cieszyć się różnymi uderzeniami instrumentów muzycznych.

Ultraprzenośny wzmacniacz HIDIZS

HIDIZS to ultraprzenośny klucz sprzętowy służący do wzmacniania sygnałów audio z urządzeń mobilnych. Jego wszechstronna konstrukcja sprawia, że ​​jest kompatybilny z prawie wszystkimi urządzeniami mobilnymi, takimi jak Mac OS, iPad OS, iOS, Android i Windows.

To urządzenie jest uznawane przez JAS (Japanese Audio Association) i CEA (Consumer Electronics Association) za przetwarzanie cyfrowych rozdzielczości powyżej 24 bitów / 96 kHz w celu uzyskania oryginalnego odtwarzania dźwięku i doskonałej jakości muzyki.

Urządzenie obsługujące MQA (Master Quality Authenticated) charakteryzuje się niskim zużyciem energii i generuje bardzo niski poziom hałasu, który jest równy zeru.

Urządzenie jest wyposażone w wysokiej jakości srebrny kabel, który przesyła czystszy dźwięk do słuchawek lub głośników. Urządzenie posiada trzy gotowe melodie dla wszystkich rodzajów melomanów.

Cechy

 • Integracja kondensatorów Panasonic zapewniająca lepsze wrażenia słuchowe
 • Wyświetlacz LED pokazuje różne kolory w zależności od częstotliwości dźwięku
 • Obsługa telefonu S3 Pro, aby cieszyć się TIDAL Masters, HiBy Music i Apple Music
 • Możliwość odbierania połączeń bez wyłączania urządzenia

Jest to jeden z najnowszych i najmniejszych przetworników DAC o wysokiej rozdzielczości (20 mm średnicy i 90 mm), wyposażony w chipset ESS9281C PRO, który obsługuje ultra-niskie zniekształcenia i PCM (modulacja kodu impulsowego) do 32 bitów/384 kHz.

Topowy dekoder E30 o wysokiej rozdzielczości

Topping E30 to dekoder o wysokiej rozdzielczości, który ma doskonałe specyfikacje w swojej cenie.

Z technicznego punktu widzenia, E30 posiada układ XMOS XU208, który ma dwukrotnie większą moc obliczeniową niż poprzedni chipset, co skutkuje zwiększoną wydajnością, zużyciem pamięci i elastycznością dla najbardziej wymagających aplikacji.

Jego modulacja kodu impulsowego obsługuje 32-bity, obejmując wszystkie urządzenia audio, w tym wysokiej klasy płyty DVD-Audio i Blu-ray. To urządzenie jest kompatybilne z komputerami, telefonami komórkowymi, odtwarzaczami multimedialnymi, telewizorami, konfiguratorami itp.

Każde urządzenie z wejściem USB, optycznym i koncentrycznym można łatwo podłączyć do E30, a działanie można zobaczyć na jego wyświetlaczu.

Jego kluczowe funkcje obejmują łatwy dostęp do zdalnego sterowania, użycie układu konwertera cyfrowego Asahi Kasei AK4493 dla dramatycznego wzrostu wydajności, 6 wstępnie wbudowanych pasm częstotliwości dla elastycznej wydajności dźwięku. Obsługuje Direct Stream Digital (DSD) dla formatów o wysokiej rozdzielczości, takich jak WAV, FLAC, ALAC lub AIFF.

Wzmacniacz słuchawkowy FiiO K3

FiiO K3 to kieszonkowy wzmacniacz słuchawkowy. Jest to jeden z najbardziej zaawansowanych przetworników cyfrowo-analogowych, ponieważ posiada najnowsze chipy i funkcje, które zapewniają, że dostarcza wzmocniony sygnał audio z niewielkim lub żadnym szumem wyjściowym.

Jego układ XMOS może dekodować bity PCM do 384 kHz i natywny DSD256. Podwójny oscylator kwarcowy zapewnia precyzyjną konwersję dźwięku cyfrowego w celu poprawy jakości dźwięku bez strat.

Projekt wnętrza składa się z dwóch głównych części, jednej do obróbki cyfrowej, która odbywa się za pośrednictwem układu AKM AK4452, a druga przetwarza sygnał analogowy przez obwód wzmacniacza. Części cyfrowe i analogowe otrzymują różne zasilacze, co zmniejsza przesłuch między tymi obwodami. Najważniejsze funkcje

Połączenie wzmacniaczy operacyjnych OPA 926 daje wysoką moc wyjściową, niski poziom szumów i niskie zniekształcenia.

Cechy

 • Wysoka wydajność dzięki 32-bitowej technologii dźwięku VELVET
 • Zintegrowany z ochroną przeciwprzepięciową i podwójnymi filtrami zapewniającymi stabilność prądu
 • Wejście USB typu C do podłączenia wszystkich najnowszych urządzeń elektronicznych
 • Regulacja głośności ADC zapewniająca płynne i równomierne odtwarzanie dźwięku, niezależnie od czułości słuchawek

Wzmacniacz słuchawkowy K3 współpracuje z szeroką gamą słuchawek. Jego nowy sprzętowy wzmacniacz basowy zwiększa zakres częstotliwości dynamicznych, zapewniając dodatkowe motywy do piosenek, gier i filmów.

Odbiornik z niebieskim zębem EarStudio ES100

EarStudio ES100 to wysokiej rozdzielczości odbiornik z niebieskim zębem. Zawiera własny algorytm DCT, który pomaga eliminować szumy i ulepsza rozdzielczość 16-bitową do wysokiej rozdzielczości 24-bitowej.

Jest wyposażony w najnowsze oprogramowanie Bluetooth 5.0, aby utrzymać stabilne połączenie z dowolnym źródłem Bluetooth. Technologia DualDrive zapewnia doskonałą jakość dźwięku dzięki dwóm chipom AK4375a.

Urządzenie jest fabrycznie zainstalowane z 10 zestawami wysokich i niskich częstotliwości, aby cieszyć się każdym uderzeniem jakości dźwięku.

Funkcje obejmują powłokę odporną na zarysowania, wsparcie Car aux, 14-godzinne podtrzymanie bateryjne i dwa gniazda (3,5 mm niezbalansowane i 2,5 mm zbalansowane)

ES100 to w pełni adaptacyjny przetwornik cyfrowo-analogowy, za pomocą którego można sterować kodekami Bluetooth, kalibrować głośność kanału, monitorować zużycie baterii itp. Jeśli szukasz przetwornika cyfrowo-analogowego bez syczącego dźwięku, a także do pracy z bardzo czułymi słuchawkami, ten przetwornik cyfrowo-analogowy spełni Twoje oczekiwania. wymóg.

Jak wybrać najlepszy DAC (przetwornik cyfrowo-analogowy) do swojego systemu audio, słuchawek lub komputera stacjonarnego?

Wybór najlepszego przetwornika cyfrowo-analogowego spośród wielu dostępnych na rynku przetworników cyfrowo-analogowych jest nie lada wyzwaniem, ale jeśli zrobisz krótką listę w oparciu o następujące 5 punktów, ostatecznie kupisz dobry przetwornik cyfrowo-analogowy:

Redukcja szumów: Poszukaj technologii filtrowania, która odfiltrowuje syk lub hałas

Przenośny lub stacjonarny: Nie musisz kupować dużego przetwornika cyfrowo-analogowego, aby cieszyć się dźwiękiem wysokiej jakości. Możesz kupić kieszonkowy lub przenośny DAC. Przenośne przetworniki cyfrowo-analogowe są bardziej ekonomiczne niż stacjonarne przetworniki cyfrowo-analogowe.

Częstotliwość próbkowania i głębia bitowa: Te dwa parametry określają jakość sygnału audio. Muzyka o wysokiej rozdzielczości wymaga wyższej częstotliwości próbkowania. Zazwyczaj pliki muzyczne o wysokiej rozdzielczości mają częstotliwość próbkowania 768 kHz. Wysoki bit oznacza sygnał audio o wyższej jakości; na przykład 16-bitowy zestaw danych zawiera więcej informacji niż 8-bitowy zestaw danych.

Jakiej muzyki chciałbyś posłuchać? Możliwe, że niektóre przetworniki cyfrowo-analogowe nie obsługują wszystkich typów plików. Istnieją różne źródła muzyki, takie jak FLAC (bezstratny kodek audio), Ogg Vorbis, ALAC (bezstratny kodek audio Apple), MQA, CD, DSD i inne.

Kompatybilność: gdzie podłączasz smartfon, zestaw kina domowego, komputer stacjonarny, laptop Mac lub Windows itp. Upewnij się, że DAC ma niezbędne porty i złącza do podłączenia do urządzenia.

Wniosek

Większość przetworników cyfrowo-analogowych ma wbudowany wzmacniacz słuchawkowy, co byłoby najlepszą opcją, ponieważ zakup osobnego przetwornika cyfrowo-analogowego i wzmacniacza może być kosztowny i niewygodny.

Ponieważ Twój smartfon lub komputer osobisty ma wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy, może nie oferować precyzyjnego dźwięku. DAC z wbudowanym wzmacniaczem słuchawkowym jest w takich przypadkach sporym usprawnieniem.

Niezależnie od tego, czy szukasz przenośnego przetwornika cyfrowo-analogowego do telefonu, czy najlepszego systemu do domu, musisz zainwestować w wysokiej jakości przetwornik cyfrowo-analogowy.

Możesz być także zainteresowany najlepszym oprogramowaniem do edycji audio.

Masz problem z odtwarzaczem Spotify Web Player? Oto jak to naprawić.

x