Łatwe sprawdzanie dźwięku i głośników w komputerze dzięki tym 7 narzędziom do testowania dźwięku online

Udostępnij teraz w social media:

Jedną z głównych specyfikacji, których szukamy przed zakupem komputera, jest jakość dźwięku.

Wciągające wrażenia dźwiękowe potęgują emocje związane z nową grą, w którą grasz, lub ożywiają oglądany film.

A teraz ta hybryda jest „nową normalnością”, a nasze codzienne rozmowy w pracy przeniosły się w równym stopniu do trybu online, co do trybu offline. Potrzebujesz więc mikrofonu i głośnika, aby dobrze funkcjonować podczas codziennych rozmów Skype i Zoom.

Jeśli za bardzo starasz się zrozumieć, o czym mówi się podczas rozmowy grupowej, ponieważ nie słychać ich, lub jeśli odtwarzasz ulubioną muzykę i brzmi ona ciszej niż zwykle, czas sprawdzić dźwięk i głośniki PC.

Niezbędne jest utrzymywanie systemu nagłaśniającego w idealnym stanie technicznym, co jest możliwe poprzez testowanie go od czasu do czasu, aby upewnić się, że nie napotkasz ponownie tych problemów i przerw.

Co to jest test dźwięku i dlaczego sprawdzanie głośników jest ważne?

Zaczynając od punktu zerowego, podam szybko podstawowe informacje o dźwięku w naszym komputerze.

Dźwięk jest przechowywany w formie karty dźwiękowej na płycie głównej systemu. Oprócz tego wstępnie zainstalowane sterowniki dźwięku pomagają wzmocnić dźwięk z lewego i prawego głośnika systemu.

Podobnie jak wszystkie sterowniki, system dźwiękowy komputera również wymaga terminowego sprawdzenia. Test dźwięku przepuszcza fale dźwiękowe przez prawy i lewy wzmacniacz, co informuje o stanie systemu dźwiękowego.

  Napraw Sprawdź, czy określone ścieżki transformacji są prawidłowymi błędami

Najłatwiejszym sposobem wykonania tego testu jest skorzystanie z dostępnych narzędzi online, a wykonanie całego procesu zajmuje tylko kilka minut.

Na co należy zwrócić uwagę w narzędziach do testowania dźwięku?

Chociaż funkcje wszystkich narzędzi do testowania dźwięku są dość proste, nadal jest kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, zanim zdecydujesz się na nie. Na przykład powinien zapewnić narzędzie do testowania, a także zapewnić rozwiązanie, jeśli zauważysz problemy z głośnikami.

Większość z tych narzędzi do testowania dźwięku online pozwoli Ci sprawdzić głośnik i mikrofon z samej przeglądarki, więc powiedziałbym, że trzymaj się narzędzi, które zapewniają tę wygodę.

Ponadto jest to ogromny plus, jeśli rozwiązanie zawiera przewodniki i często zadawane pytania, które pomogą Ci lepiej rozwiązać problem.

Zanim przejdziemy do listy narzędzi, oto lista rzeczy, o których należy pamiętać przed wykonaniem testu:

 • Upewnij się, że laptop nie jest wyciszony
 • Przed przystąpieniem do testu sprawdź, czy sterowniki są aktualne
 • Upewnij się, że mikrofon jest podłączony do gniazda audio na wypadek, gdybyś zdecydował się również na test mikrofonu

Pomijając to wszystko, spójrzmy na niektóre z najlepszych narzędzi do testowania dźwięku online, których możesz użyć do sprawdzenia systemu audio swojego komputera.

IObit

Jedno z najpopularniejszych narzędzi do testowania dźwięku, IObit, oferuje bardzo wygodny sposób testowania głośników.

Wchodzisz na ich stronę i sprawdzasz swoją funkcję audio z testu dostępnego na stronie głównej, co pozwala sprawdzić obie strony stereo. Jeśli słyszysz taką samą ilość dźwięku z obu z nich, to wszystko jest w porządku z twoimi głośnikami.

To narzędzie oferuje również kilka innych poprawek, takich jak naprawianie sterowników dźwięku i testowanie dźwięku mikrofonu, co jest bardzo ważne w przypadku, gdy system nie przejdzie testu dźwięku.

  4 powody, aby je zdobyć

Test mikrofonu online

Jeśli jesteś osobą, która ma problemy z mikrofonem i głośnikiem, to narzędzie jest dla Ciebie. Test mikrofonu online umożliwia bezproblemowe przetestowanie głośnika i mikrofonu bez pobierania oprogramowania na komputer.

Strona główna zawiera również instrukcje rozwiązywania problemów i często zadawane pytania, których można użyć, aby lepiej zrozumieć napotkany problem i jak go naprawić.

Jeśli chcesz pójść o krok dalej, wypróbuj ich gry z obsługą dźwięku, aby przetestować ten zing, a także zapoznaj się z innymi narzędziami, w tym testami klawiatury, myszy i kamery internetowej.

Test głośników

Możesz sprawdzić to narzędzie do testowania głośników, jeśli często używasz głośnika i mikrofonu z aplikacjami zainstalowanymi w systemie, takimi jak WhatsApp, Messenger, Skype itp.

Wraz z próbą dźwięku systemu pozwala przetestować dźwięk zintegrowany z tymi aplikacjami.

Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać aplikację i urządzenie, a po naciśnięciu otrzymasz przycisk testowania, aby wyświetlić fale dźwiękowe, aby pomóc Ci zidentyfikować częstotliwości.

Testy urządzeń

Ten test dźwięku firmy DeviceTests jest świetny jako wszechstronne narzędzie do sprawdzania, ponieważ oferuje test myszy, klawiatury, kamery internetowej i martwych pikseli wraz z testem mikrofonu na stronie.

Wszystko, co musisz zrobić, to podłączyć mikrofon i inne wymagane akcesoria przed przystąpieniem do testu.

DeviceTests oferuje również rozwiązania typowych problemów, z którymi borykają się użytkownicy Ubuntu i Mac.

Test sprzętu online

Jeśli nie mówisz lub nie rozumiesz zbyt wiele po angielsku, test sprzętu online jest doskonałą opcją, ponieważ oferuje zawartość strony internetowej i instrukcje w wielu językach.

To narzędzie umożliwia przetestowanie mikrofonu i głośników i obsługuje wersje systemu Windows tak stare jak Windows XP. Ma różne kroki dla każdej wersji, więc postępuj zgodnie z poprawnym, zgodnie z tym, którego używasz.

  Jak zaktualizować do Elementary OS Juno

Narzędzia A2Z

A2Z Tools przysięga swoją nazwą, ponieważ oferuje tak wiele w różnych działach. Dla przykładu, poza testami dźwięku i innych podzespołów komputerowych, oferuje:

 • Sprawdzanie mapy witryny XML
 • Dekoder binarny na tekst
 • Generator ślimaków URL
 • Centymetr na stopy
 • Funt do ton amerykańskich
 • Sprawdzanie linków zwrotnych
 • Minifikator CSS
 • Edytor HTML

Sprawdź: newsblog.pl Narzędzia do testowania, rozwiązywania problemów i ulepszania

Test mojego mikrofonu

Inne bezpłatne internetowe narzędzie do testowania dźwięku, My Mic Test, jest przyjazne dla użytkownika i zapewnia dokładne wyniki dla obu głośników.

Jest kompatybilny z większością systemów operacyjnych, takich jak Windows, Mac, Linux, Android i iOS. Wydajność pozostaje taka sama dla wszystkich z nich.

Zapewnia wyniki szybko, bez czekania, dzięki czemu możesz wykonać pracę w mgnieniu oka.

Wniosek

Jak zauważyłeś, wykonanie testu dźwięku jest dość proste, więc powinieneś robić to regularnie, aby mikrofon i głośniki działały dobrze, gdy są potrzebne.

Powyższe narzędzia zapewnią, że nie przegapisz żadnych ważnych informacji podczas wideokonferencji ani nie będziesz mieć przerw podczas grania przy ulubionej muzyce.

x