8 najbardziej niezawodnych narzędzi do integracji danych dla Twojej organizacji

Czy kiedykolwiek myślałeś o zwiększeniu wydajności i zaoszczędzeniu czasu dla swojej firmy? Lub chcesz zwiększyć swoje zarobki, stosując produktywną technikę wykonywania zadań. W obu przypadkach nadszedł czas, aby rozważyć integrację danych.

Czym jest integracja danych?

Integracja danych polega na objęciu zsynchronizowanych narzędzi i technologii cyfrowych na centralnej platformie, na której wszystkie są dostępne. Jest to rozwiązanie, które umożliwi Twojej firmie optymalizację działań zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Na przykład wiele instytucji używa marketingowych interfejsów API (interfejsów aplikacji) do łączenia danych z różnych narzędzi marketingowych.

Chociaż integracja danych może rozgałęziać się na samodzielne systemy w jeden kompleksowy ekosystem, ten post skupi się na najlepszych narzędziach. A ponieważ każda organizacja potrzebuje narzędzi do integracji danych, uzbroisz się również w niezbędną wiedzę, aby włamać się do najlepszego narzędzia.

Co to są narzędzia do integracji danych?

Narzędzia integracji danych to oprogramowanie wykorzystywane w procesach integracji danych. Narzędzia te mogą pomóc Twojej organizacji w uzyskiwaniu dostępu do danych, ich przekształcaniu, przetwarzaniu i przenoszeniu z wielu punktów końcowych w dowolnej zaangażowanej infrastrukturze. Głównym celem jest przyspieszenie cyklu życia danych do poziomu, w którym dane przyspieszają wyniki biznesowe.

Na rynku dostępnych jest wiele narzędzi do integracji danych. Oczekuj różnorodnych usług integracyjnych, ponieważ każdy dostawca oprogramowania przedkłada kilka potrzeb nad inne. Niektóre narzędzia przekształcą Twoje dane z oryginalnego formatu na taki, który odpowiada Twoim potrzebom, na przykład analiza danych.

Inne przetwarzają dane w czasie rzeczywistym, aby zakotwiczyć wrażliwe operacje biznesowe. To nie jest limit; inne zapewnią migrację i replikację danych w infrastrukturze obejmującej wiele lokalizacji, w tym aplikacje w chmurze.

Jeśli pracowałeś w kilku organizacjach, być może zetknąłeś się z niektórymi narzędziami do integracji danych, nie wiedząc o tym. Czy korzystałeś z narzędzia do logowania się na wiele kont w witrynie? Czy kiedykolwiek odwiedzałeś różne strony internetowe i pobierałeś dane z ich natywnych aplikacji? Świetnie, posmakowałeś tego.

Jeśli jeszcze ich nie spotkałeś, rozważ przypadek, w którym zakładasz małą firmę. Wraz z rozwojem i ekspansją firmy nowe lokalizacje i kanały przychodów zwiększają ilość danych obsługiwanych przez organizację. Ogromny wzrost ilości danych stanowi wyzwanie dla ich jakości, czyniąc je bardziej złożonymi, a tym samym wymagającymi integracji danych.

Jak może pomóc integracja danych?

Jak narzędzia mogą pomóc Twojej firmie? Pomyśl o wiarygodności danych. Musisz zachować integrację danych, jeśli chcesz ulepszyć środowisko danych biznesowych. W takim przypadku narzędzia integracyjne pomagają tworzyć wolne od błędów, skonsolidowane i niezawodne zestawy danych na potrzeby inicjatyw opartych na danych.

Martwisz się o silosy danych? Korzystanie z kilku niespójnych systemów lub przestarzałej infrastruktury aplikacji może zniweczyć poprawę sytuacji biznesowej. Możesz usprawnić obsługę klienta i usprawnić proces wdrażania biznesowego za pomocą narzędzi integracyjnych.

Potrzebujesz lepszej współpracy? Narzędzia do współpracy są kluczowe dla lepszej analizy biznesowej i pomagają utrzymać zespół związany ze wspólną wizją i celem. Narzędzia do integracji danych zapewniają lepszą współpracę, a tym samym pomagają zespołowi być na bieżąco, zwłaszcza przy podejmowaniu decyzji.

Wreszcie, możesz poprawić analitykę. Łatwo jest analizować, gdy dane są ograniczone do jednej lokalizacji. Narzędzia integracyjne dostarczają cennych informacji, pozwalają na bardziej praktyczne wykorzystanie danych, a niektóre pozwalają wykryć możliwości lub wąskie gardła, zanim się pojawią.

Rodzaje narzędzi do integracji danych

Istnieje kilka klas narzędzi do integracji danych. Oto krótki przegląd, z którego możesz wybrać:

 • On-Premise: Narzędzia zajmują miejsce w chmurze prywatnej lub sieci lokalnej. Twój wewnętrzny dział IT dokonuje integracji za pomocą własnego oprogramowania. Model ten wiąże się jednak z relatywnie wyższymi kosztami utrzymania i zarządzania infrastrukturą wraz z jednostką IT.
 • Oparte na chmurze: integracja danych w chmurze wykorzystuje technologię chmury do integracji kilku źródeł danych. Ta klasa to opłacalna metoda dla Twoich potrzeb w zakresie integracji danych.
 • Własność: te narzędzia to oparte na wiedzy, wymagające dużej ilości zasobów rozwiązania zaprojektowane w celu zaspokojenia określonych potrzeb biznesowych. Są one jednak stosunkowo drogie, jeśli używasz ich w małej firmie.
 • Open-Source: Ta klasa ma publiczny kod źródłowy. Możesz uzyskać dostęp do narzędzi i edytować kod źródłowy jako współautor. Model ten bije na głowę potrzebę drogich rozwiązań typu autorskiego.
 • Następnie omówimy funkcje, które należy wziąć pod uwagę, szukając narzędzia do integracji danych.

  Funkcje, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze narzędzia do integracji danych

  Aby znaleźć odpowiednie narzędzie dla swojej firmy, musisz przejść proces poszukiwania narzędzi. A przy wielu narzędziach dostępnych na rynku proces podejmowania decyzji staje się trudny. Oto kryterium, które pomoże Ci wybrać najlepsze narzędzie:

  # 1. Weź pod uwagę swoich użytkowników

  Kto używa twojego narzędzia? Jeśli są to inżynierowie danych, można oczekiwać, że narzędzie będzie oparte na kodzie i będzie miało miejsce na monitorowanie, rejestrowanie, wersjonowanie i zestaw narzędzi dla programistów.

  #2. Łatwość użytkowania

  Czy narzędzie ma stromą krzywą uczenia się? Jeśli narzędzie wymaga wcześniejszego zrozumienia niektórych architektur, może to oznaczać opóźnienie w procedurach danych.

  #3. cennik

  Oceń koszty posiadania. Obejmuje to wydatki poniesione na licencje, opłaty za użytkowanie, czas zaoszczędzony dzięki automatyzacji, czas nauki, debugowanie i konserwację. Twój sprzedawca powinien być z tobą szczery w kwestii kosztów.

  #4. Skalowalność

  Wybrane przez Ciebie narzędzie musi spełniać Twoje obecne potrzeby i powinno być w stanie dostosować się do zmian danych w przyszłości.

  #5. Oferowane połączenia

  Narzędzie musi udostępniać wszystkie łącza wymagane na potrzeby integracji. Jeśli nie ma wbudowanego złącza, powinien mieć zasięg dla ogólnego modułu ładującego.

  #6. Niezawodne wsparcie

  Chciałbyś wybrać narzędzie z rozbudowanymi usługami pomocy technicznej, w tym bezpośrednią obsługą klienta-dostawcy, dobrze napisaną dokumentacją i zasobami edukacyjnymi do wdrażania nowych członków.

  #7. Usługi poza integracją

  Wybór narzędzia powinien wykraczać poza usługi integracyjne. Powinien obejmować usługi takie jak bezpieczeństwo, duże zbiory danych i zarządzanie. Oceń pakiety usług poza integracją, aby uzyskać rzeczywistą wartość narzędzia dla swojej organizacji.

  Teraz, gdy wiesz już, jak integracja danych jest ważna w Twojej firmie, możesz zacząć wybierać dostawcę, który odpowiada Twoim potrzebom. Te wymienione nie są uszeregowane w określonej kolejności, ale okazały się najlepsze.

  Informatyka

  Informatica to narzędzie oparte na danych, którego celem jest tworzenie i dostarczanie przyspieszonych innowacji opartych na danych. Dane Twojej firmy to zasób, który ma moc.

  Możesz użyć chmury do zarządzania danymi Informatica, aby przekształcić chaotyczne dane w niezawodne zasoby, które kultywują innowacje w różnych firmach, branżach i organizacjach rządowych, takich jak ubezpieczenia, opieka zdrowotna, finanse i telekomunikacja.

  Informatica wykorzystuje architekturę ETL do przeprowadzania integracji danych. Jeśli szukasz narzędzia, które dobrze współpracuje z dowolną bazą danych, nie szukaj dalej. A jeśli szukasz narzędzia do transformacji danych, możesz użyć Informatica do szybkich transformacji.

  Chociaż są to najczęstsze przypadki użycia, możesz dalej eksplorować Informatica, aby napotkać więcej narzędzi do obsługi danych w chmurze.

  Te narzędzia chmurowe pomagają w utrzymywaniu wysokiej jakości danych, usprawnianiu złożonych systemów danych i przetwarzaniu masy w chmurze, co pomaga w absorpcji danych i manipulowaniu nimi za pośrednictwem wielu baz danych.

  Qlik

  Oprogramowanie Qlik to narzędzie do integracji danych specjalizujące się w DataOps dla analityki. Tutaj wiele uwagi poświęca się przekształcaniu surowych danych w bazę wiedzy, która pomaga w podejmowaniu decyzji poprzez korzystanie z raportów z danych.

  To narzędzie działa na modelu asocjacyjnym i można nim łatwo manipulować, aby pomóc Ci odpowiedzieć na wszelkie pytania. Jeśli potrafisz pisać zapytania SQL, Qlik jest dobrą opcją i pomaga obniżyć koszty wewnętrznego specjalisty IT.

  Qlik oferuje wiele korzyści dla Twojej instytucji, w tym łatwość obsługi, wiele opcji wizualizacji danych, natychmiastową reakcję niezależnie od rozmiaru danych, dynamiczne pulpity nawigacyjne, wbudowane przetwarzanie języka naturalnego AI, aby pomóc w trendach w danych, dostępie i analizie danych w całym urządzeń mobilnych i szybki zwrot z inwestycji w krótkim czasie.

  bum

  Jeśli szukasz platformy integracyjnej do łączenia aplikacji i automatyzacji przepływów pracy, rozważ skorzystanie z Boomi.

  Boomi to narzędzie o niskim kodzie, które przenosi, zarządza i porządkuje dane za pośrednictwem wielu aplikacji. Boom oferuje kompleksowe możliwości, zapewnianie jakości danych, zarządzanie interfejsami API oraz zarządzanie siecią typu business-to-business (B2B).

  Wyjątkowe funkcje to łatwa integracja metodą „przeciągnij i upuść”, skalowalność, synchronizacja danych, natywna infrastruktura w chmurze, która umożliwia wdrożenie w ciągu kilku dni, bezproblemowe użytkowanie, niezależnie od tego, czy masz doświadczenie techniczne, czy nie, oraz łatwo dostępne szablony dla standardowych integracja.

  Talend

  Jeśli szukasz niezawodnego narzędzia do zbierania danych z wielu źródeł i udostępniania ich oraz ułatwiania podejmowania decyzji w Twojej firmie, Talend to dobry wybór.

  Możesz użyć tego narzędzia do ujednoliconej integracji, transformacji i mapowania danych, zwracając szczególną uwagę na jakość danych w całym procesie.

  Talend ma na swojej liście kilka produktów, które obejmują integrację danych, integrację API, integralność danych i zarządzanie. Ta kombinacja umożliwia łączenie zadań i potoków związanych z danymi, pracujących z dowolnym typem danych za pośrednictwem wielu platform, zarówno lokalnych, jak i opartych na chmurze.

  dataddo

  Niezależnie od tego, czy jesteś marketerem, inżynierem danych, analitykiem danych, przedstawicielem handlowym czy właścicielem firmy, narzędzia Dataddo wyposażą Twoją firmę w informacje potrzebne do podejmowania decyzji technicznych dla Twojej organizacji.

  Możesz użyć Dataddo do kierowania danych ze źródeł online do dowolnej aplikacji pulpitu nawigacyjnego lub wysyłania ich do innych aplikacji za pomocą ETL.

  Dlaczego warto korzystać z Dataddo? Jest zaawansowany, ale łatwy w użyciu i obejmuje wszystkie poziomy umiejętności technicznych. Masz również prawo do zwiększonego bezpieczeństwa i bezpłatnej konserwacji. W takim przypadku dostawca obsługuje wszystkie interfejsy API i potoki danych, co pozwala skupić się na operacjach na danych. Twój czas jest ceniony, a co za tym idzie lepsza produktywność.

  Adeptia

  Misją narzędzia integracyjnego Adeptia jest pomoc w łączeniu się i udostępnianiu danych klientom, dostawcom i partnerom, niezależnie od tego, gdzie znajduje się Twoja aplikacja. Możesz wykorzystać Adeptię do transformacji procesu onboardingu klientów w Twojej firmie poprzez automatyzację i samoobsługowy model działania.

  W przeciwieństwie do innych narzędzi, które opierają się na środowiskach programistycznych, Adeptia wykorzystuje szablony i sztuczną inteligencję (AI), aby usprawnić i uprościć wymianę danych, niezależnie od Twojej wiedzy technicznej.

  Zamiast czekać na dni, kiedy programiści pracują nad połączeniem narzędzi i usług, możesz wyeliminować żmudny proces i skupić się na swoich projektach. Adeptia jest skalowalna, aby pomieścić dowolny rozmiar i ilość danych w miarę rozwoju Twojej firmy.

  Jitterbit

  Jeśli szukasz niezawodnej automatyzacji przepływu pracy, Jitterbit jest Twoim celem. To rozwiązanie umożliwia bezproblemowe łączenie systemów, procesów i zwiększanie produktywności zespołu za pośrednictwem jednej platformy, dzięki czemu Ty i Twój zespół możecie skoncentrować się na osiąganiu celów.

  Korzystając z Jitterbit, możesz łączyć się z setkami aplikacji za pomocą gotowych integracji, koordynować podróże klientów przez swoje produkty, synchronizować dane w wielu aplikacjach i tworzyć interfejsy API przyjazne dla programistów.

  Możesz także tworzyć aplikacje biznesowe, które są nie tylko łatwe w zarządzaniu, ale także skalowalne bez budowania nowej infrastruktury.

  Skyvia

  Jeśli szukasz narzędzia, które zapewnia rozwiązania dla wszystkich zadań związanych z danymi, Skyvia jest dla Ciebie opcją numer jeden.

  Będąc wysokowydajnym narzędziem do integracji wsadowej, Skyvia jest skalowalna podczas pracy z dużymi ilościami danych, konsolidacji danych w magazynach, plikach CSV i migracji danych między aplikacjami w chmurze.

  Niezależnie od tego, czy masz do czynienia z prostymi, czy złożonymi scenariuszami, Skyvia oferuje proste narzędzia do prostych narzędzi i zaawansowane rozwiązania do rozwiązywania złożonych problemów z danymi bez konieczności używania kodu.

  Ta elastyczność specyficzna dla scenariuszy umożliwia wykonywanie kilku operacji na danych, takich jak importowanie, eksportowanie, replikacja i synchronizacja za pośrednictwem zaawansowanych potoków danych.

  Ostatnie słowa

  Ponieważ jesteś w pełni wyposażony i dopiero zaczynasz integrować dane, musisz wiedzieć, że proces ten wykracza poza know-how na temat konkretnych narzędzi. Istnieją techniki stosowane podczas integrowania danych, co wykracza poza zakres tego artykułu. Jednak metody mogą być ręczne lub oparte na oprogramowaniu pośrednim, aby cię oświecić.

  Jak widziałeś, narzędzia do integracji danych są rozwiązaniem umożliwiającym skalowanie Twojej firmy. Pomagają uruchamiać i automatyzować duże pnie potoków danych w krótszym czasie, niż możesz sobie wyobrazić. Niezależnie od tego, czy Twoja firma jest duża, czy mała, wybrane przez Ciebie narzędzie powinno umożliwiać dostosowanie do Twoich konkretnych potrzeb.

  Możesz zagłębić się w integrację danych, sprawdzając integrację danych klientów.

  x