8 najlepszych programów do blokowania reklam dla systemów Windows, Mac, iOS i Android

Istnieje wiele programów blokujących reklamy dla przeglądarek, ale reklamy ogólnosystemowe nie mają łatwego rozwiązania. Więc bądź na bieżąco z najlepszym narzędziem do blokowania reklam, aby naprawić to raz na zawsze.

Reklamy są denerwujące!

Każdy to rozumie. Nawet po tym konsensusie co do reklam, przez cały dzień widzimy niepotrzebne banery i powiadomienia.

Po pierwsze, większość z nas nie płaci za oglądane treści. Każda odwiedzana przez nas witryna lub aplikacja, z której korzystamy, robią to ludzie, nie obciążając nas bezpośrednio żadnymi opłatami.

Te strony internetowe lub aplikacje wspierają się reklamami (i marketingiem afiliacyjnym).

I większość z nas łatwo rozumie, że:

Jednak niektórzy wydawcy mają tendencję do przesadzania, co skutkuje wyjątkowo kiepską obsługą.

Osobiście przestaję korzystać z takich usług i staram się znaleźć alternatywy. Ale dla tych, którzy nie chcą się zmieniać lub nie mogą sobie pozwolić na zapłacenie, mogą przejrzeć tę listę i znaleźć odpowiedni bloker reklam dla swoich potrzeb.

Bez zbędnych ceregieli zacznijmy.

AdLock

AdLock to bloker reklam premium z aplikacjami dla systemów Windows, Android, Mac i iOS. Ponadto jest to jeden z najlepszych blokerów reklam YouTube do strumieniowego przesyłania bez reklam.

Oprócz tego, że jest doskonałym narzędziem do blokowania reklam, AdLock sprawdza szkodliwe linki, chroni dane i śledzi wszelkie możliwe programy szpiegujące.

I podobnie jak wiele innych takich aplikacji, umożliwia witrynom z listą dozwolonych obsługę ulubionych twórców treści.

Można użyć Adblocka do sprawdzenia jego skuteczności przez 14 dni przed zapłaceniem za niego. Wszystkie subskrypcje mogą działać na pięciu urządzeniach jednocześnie.

Avast AntiTrack

Avast AntiTrack to solidne rozwiązanie dla osób poszukujących prywatności w Internecie.

Adblocking może być postrzegany jako dodatkowa robota dla tego narzędzia zapobiegającego śledzeniu. Głównym celem tego oprogramowania jest pobieranie odcisków palców przeglądarki lub urządzenia w celu powstrzymania ukierunkowanych reklam.

Jednak jedną z zalet korzystania z Avast AntiTrack jest to, że nie psuje on witryn internetowych, jak robią to niektóre nieefektywne blokery reklam.

Poza tym ma 30-dniowy bezpłatny okres próbny, aby sprawdzić, czy naprawdę pasuje do Twojego rachunku.

Możesz sprawdzić tę listę oprogramowania antyśladowego, jeśli tylko tego szukasz.

  • Działa na:

  • Okna

  • System operacyjny Mac

AdGuard

Podobnie jak AdLock, AdGuard to dedykowany bloker reklam do usuwania reklam z przeglądarek oraz zainstalowanych aplikacji.

Poza tym zapewnia to ochronę przed atakami spyware, phishingiem i złośliwym oprogramowaniem. Co więcej, AdGuard umożliwia sprawowanie kontroli rodzicielskiej na urządzeniach Twojego dziecka poprzez blokowanie treści dla dorosłych. Możesz jednak utworzyć listę dozwolonych / zablokowanych witryn, aby to działało jeszcze lepiej.

AdGuard ma również tryb ukrycia, który działa podobnie do narzędzi do zapobiegania śledzeniu. Posiada aplikacje dla systemów Windows, Mac, Android, iOS oraz rozszerzenia dla popularnych przeglądarek.

Wreszcie możesz ocenić wydajność AdGuard dzięki 14-dniowej bezpłatnej wersji próbnej.

AdBlock

AdBlock to najbardziej znana i całkowicie darmowa aplikacja, która działa w przeglądarkach stacjonarnych i mobilnych.

Możesz również użyć tego jako inteligentnego blokowania reklam YouTube z opcją listy dozwolonych wybranych kanałów, które będą wspierać Twoich ulubionych twórców.

Oprócz zwykłego blokowania reklam, AdBlock koncentruje się na ochronie swoich użytkowników przed cryptojackingiem.

Cryptojacking odnosi się do złośliwych stron internetowych wykorzystujących zasoby obliczeniowe odwiedzających do kopania kryptowaluty bez ich zgody.

W chwili pisania tego tekstu AdBlock może być używany tylko jako rozszerzenie przeglądarki.

AdBlock na iOS

AdBlock dla iOS to doskonała aplikacja zdolna do blokowania ogólnosystemowych reklam na iPhone’ach i iPadach.

Możesz tworzyć określone reguły i synchronizować je ze wszystkimi urządzeniami za pośrednictwem iCloud. Jest to również wyposażone w blokadę treści Safari, aby upewnić się, że przeglądanie stron internetowych również pozostaje wolne od reklam.

Ponadto wiąże się to z odpowiedzialnością za ochronę przed śledzeniem sieciowym w celu anonimizacji korzystania z Internetu.

Podsumowując, bardzo niewiele może się nie udać z jednorazową subskrypcją płatności tej wysoko ocenianej aplikacji.

Clario

Clario łączy pełne bezpieczeństwo cybernetyczne w ramach jednej prostej subskrypcji zawierającej bloker reklam, wirtualną sieć prywatną (VPN), program anty-śledzący, program antywirusowy i wiele innych.

Subskrypcje Clario mają zastosowanie do dowolnych trzech urządzeń (Mac, Android lub iOS) jednocześnie. Oprócz tych funkcji Clario sprawia, że ​​przeglądanie w czasie rzeczywistym jest bezpieczne, oznaczając złośliwe witryny.

Warto zauważyć, że funkcje różnią się w zależności od platformy. Na przykład antywirus jest dostępny na Androida i Maca, podczas gdy bloker reklam jest dostępny na iOS i Mac.

Podsumowując, Clario ułatwia to dzięki doskonałej gamie funkcji zabezpieczeń i 7-dniowej bezpłatnej wersji próbnej.

Magiczny lasso

Magiczny lasso obsługuje ekosystem Apple dzięki blokerowi reklam opartemu na przeglądarce na iPhone’y, komputery Mac i iPady.

Jest to darmowa aplikacja z wyjątkiem kilku płatnych funkcji. Płatna subskrypcja zapewnia wszystkie funkcje premium, takie jak blokowanie reklam dla YouTube na wielu urządzeniach korzystających z tego samego Apple ID.

Oprócz zapobiegania reklamom, wersja płatna usuwa powiadomienia o plikach cookie i zwiększa wydajność mechanizmów blokowania reklam.

Co więcej, Magic Lasso twierdzi, że zmniejsza zużycie energii przez Safari o połowę, co zapewnia dłuższy czas pracy bez podłączania.

Avira Prime

Chociaż słynie z szanującego prywatność programu antywirusowego, Avira Prime łączy w sobie bardzo potrzebne produkty do codziennych przygód online.

Avira Prime to wieloplatformowy pakiet cyberbezpieczeństwa z produktami takimi jak antywirus, menedżer haseł, VPN, usuwanie śmieci, menedżer uruchamiania itp.

Jednak jego funkcje AdBlocking są bezpłatne jako rozszerzenie Avira Browser Safety. Ponadto funkcje te są również wbudowane w Avira Safe Shopping, który zatrzymuje próby phishingu, pokazuje najlepsze oferty zakupów online i zapobiega śledzeniu.

Wniosek 👩‍💻

Najlepszym sposobem na pozbycie się reklam jest płacenie za treści, które oglądamy. Ale użytkownicy powinni chronić się na wypadek, gdyby nie było płatnej subskrypcji lub reklama przesadziła.

Oprócz wymienionych programów blokujących reklamy, podsumowaliśmy również listę niektórych bezpłatnych programów antywirusowych, które chronią Twój komputer.