9 przyjaznych dla programistów platform hostingowych do wdrażania aplikacji SaaS

Udostępnij teraz w social media:

Znalezienie przyzwoitej platformy hostingowej SaaS dla Twojej aplikacji, która jest cenna dla Twojej firmy, a jednocześnie jest przyjazna dla programistów, jest wyzwaniem.

Obecnie aplikacje oparte na SaaS są poszukiwane, ponieważ są ekonomiczne, łatwe w użyciu, dostępne zdalnie i skalowalne.

Chociaż hosting SaaS ma wszystkie te zalety, programiści wciąż mają wiele obaw.

Ponadto istnieje wielu dostawców hostingu z nienagannymi funkcjami i ofertami.

Więc trudno jest wiedzieć, co jest dla Ciebie najlepsze.

Nie martw się; pomożemy Ci wybrać najlepszą platformę hostingową SaaS dla Twoich potrzeb biznesowych.

Co to jest SaaS?

Oprogramowanie jako usługa (SaaS) to model rozwoju i dystrybucji oprogramowania, w którym zewnętrzny dostawca usług hostuje oprogramowanie lub aplikację na własnych serwerach, jednocześnie udostępniając aplikację klientom zdalnie. Klienci mogą uzyskać dostęp do aplikacji za pośrednictwem przeglądarki internetowej po uiszczeniu opłaty abonamentowej (jeśli dotyczy).

Przykładami aplikacji SaaS mogą być Dokumenty Google, Gmail, Netflix i inne.

Branża SaaS stała się niezwykle dochodowa dzięki elastycznym płatnościom, skalowalności, obniżonym kosztom, szybkości, łatwości użytkowania z dowolnego urządzenia lub lokalizacji itp.; zamiast wymagać od Ciebie tworzenia aplikacji od podstaw lub wydawania fortuny na sprzęt, instalację, konserwację, udostępnianie i tak dalej.

Co to jest hosting SaaS?

Aby aplikacja SaaS działała, musi być uruchomiona lub hostowana gdzieś na serwerze. Chociaż masz możliwość hostowania go na swoim serwerze, będzie to kosztowne ze względu na wszystkie wymagania dotyczące infrastruktury, oprogramowania i sprzętu. Będzie to obciążenie, szczególnie dla startupów, małych firm i rozwijających się firm.

Dlatego istnieje wielu dostawców hostingu, którzy mogą przechowywać dane aplikacji SaaS na swoich serwerach, oferować obliczenia i zapewniać niezbędną pomoc, której potrzebujesz. Jest to znane jako hosting SaaS.

Zamiast pobierać lub instalować aplikację na swoim urządzeniu, będziesz mieć łatwy dostęp do aplikacji i swoich danych z poziomu przeglądarki.

Istnieją trzy rodzaje hostingu SaaS, które możesz wybrać:

 • Hosting w chmurze: dostawca hostingu będzie przechowywać Twoje dane na wielu serwerach. Jest niedrogi, wydajny i elastyczny i obejmuje chmurę zarządzaną, hybrydową, publiczną i prywatną.
 • Hosting współdzielony: W tym typie hostingu będziesz udostępniać swój serwer innym użytkownikom. Chociaż jest to tańsze, może być konieczne obniżenie bezpieczeństwa i przepustowości.
 • Hosting dedykowany: będziesz mógł korzystać z całego serwera (serwerów) bez udostępniania go innym. Zapewnia to wyjątkową szybkość, wydajność, przepustowość, bezpieczeństwo, usługę zarządzaną, wsparcie premium itp., ale jest drogi.

Jakie są wyzwania hostingu SaaS dla programistów?

Chociaż hosting SaaS oferuje wiele korzyści dla firm, deweloperzy mogą napotkać pewne wyzwania, takie jak:

 • Przetwarzanie danych: Wraz z rozwojem firmy zwiększa się również ilość danych, a programiści pozostają z ogromnymi ilościami danych do przetworzenia i zarządzania, co jest dużym wyzwaniem. Jeśli dane wrażliwe są niewłaściwie zarządzane, może to prowadzić do dużych problemów dla firm, a być może dla ich klientów.
 • Czas sprawności: rośnie zapotrzebowanie klientów na korzystanie z aplikacji o wysokiej wydajności. Nie chcą buforowania i długiego czasu pracy podczas korzystania z aplikacji. Jednak utrzymanie wysokiego czasu działania lub 100% czasu sprawności, aby służyć użytkownikom przez cały czas, jest wyzwaniem. Ponadto nie zawsze jest to kwestia dostępności, ale może być konieczne zaplanowanie aktualizacji, kopii zapasowych i naprawienie problemów, które mogą spowodować, że aplikacja będzie niedostępna przez minutę lub godzinę.
 • Bezpieczeństwo: Cyberataki wykorzystują zaawansowane sposoby włamywania się do aplikacji. Tak więc bezpieczeństwo jest głównym problemem dla programistów. Muszą zawsze monitorować, łatać i utrzymywać aplikację w najlepszym stanie bezpieczeństwa. Czasami mogą również zajmować się awariami sprzętu i oprogramowania, błędami serwera itp. A jeśli atak nadal się zdarza, pozostaje im trudne zadanie przywrócenia aplikacji i danych.
 • Dostępność: Ponieważ aplikacje oparte na SaaS są dystrybuowane zdalnie, programiści mają trudności ze spełnieniem wymagań dostępności użytkowników znajdujących się w różnych częściach świata, korzystających z urządzeń o różnych rozmiarach ekranu i systemach operacyjnych. Będą musieli zoptymalizować aplikację, aby uzyskać do niej łatwy dostęp, tak aby każdy użytkownik z dowolnym urządzeniem lub systemem operacyjnym mógł uzyskać do niej dostęp.
 • Komunikacja: Jeśli właściwy przepływ komunikacji nie jest utrzymywany wewnętrznie lub z dostawcą usług, może to spowodować wiele problemów dla programistów. Niewielka zmiana, jeśli nie zostanie zaadresowana, może spowodować duże przestoje, błędy i zagrożenia. A potem programiści będą mieli trudności z wyśledzeniem problemu, przeanalizowaniem go i znalezieniem rozwiązania, aby przechowywać aplikację.
  Wyślij SMS-a do kontaktu w nagłych wypadkach, jeśli masz wypadek

Jeśli więc chcesz uniknąć takich wyzwań dla swoich programistów, konieczne jest skorzystanie z odpowiedniej platformy hostingowej SaaS. Pomoże to ułatwić hosting aplikacji SaaS, jednocześnie zachęcając programistów do jak najlepszego działania i zwiększania produktywności.

Oto niektóre z naszych zaleceń dotyczących znalezienia najlepszej platformy hostingowej SaaS, która jest przyjazna dla programistów dla Twoich aplikacji.

Kolej żelazna

Wdrażaj swoje aplikacje SaaS za pomocą Kolej żelazna stworzone dla wszystkich języków programowania i projektów. Jest to usługa w chmurze, która pomaga zmniejszyć złożoność oprogramowania do wysyłki i pozwala na dostarczenie własnego kodu, podczas gdy robi wszystko za Ciebie.

Rozpocznij swoją podróż z szablonem lub repozytorium. Railway oferuje różne opcje narzędzi, które pomagają rozszerzać Twoją aplikację o wtyczki i różne narzędzia do zarządzania.

Od botów po blogi, możesz z łatwością wdrożyć swoją aplikację SaaS i przechowywać swoje sekrety i zmienne środowiskowe w bezpiecznym miejscu dla swojego zespołu. Kolej rośnie wraz z Twoją infrastrukturą i możesz dodać bazę danych, inną usługę lub mikrousługę oraz zadanie cron.

Kolejowy CLI łączy się z Twoimi sekretami i infrastrukturą z różnych terminali na całym świecie. Możesz również szybko wysłać swoją aplikację, usuwając podstawowe przeszkody programistyczne za pomocą Railway i uaktualniając swoją aplikację w miarę upływu czasu w środowiskach, do których można dołączyć.

Kolej utrzymuje Twoje aplikacje SaaS na torach i witryny bez żadnych kosztów. Pomoże skalować aplikacje, aby automatycznie spełniały wymagania użytkowników w oparciu o obciążenie. Nie ma 2FA, bólu głowy, uprawnień i innych, tylko bezpieczna kontrola misji.

Uzyskaj metryki użycia w czasie rzeczywistym, aby szybciej debugować problemy. Twoje aplikacje SaaS pozostaną na szczycie dzięki gwarancji wysokiej dostępności. Railway oferuje również przyjazny dla użytkownika pulpit nawigacyjny, w którym możesz sterować interfejsem, jak chcesz, od przechodzenia do dowolnej strony po tworzenie obiektu.

Rozpocznij za darmo lub wybierz plan płatny, aby uzyskać dostęp do większej liczby korzyści.

Vercel

Łatwo twórz, przeglądaj i wdrażaj swoje aplikacje za pomocą Vercelktóry łączy doświadczenie programisty z naciskiem na wydajność i umożliwia zespołowi frontendowemu bardziej inteligentną pracę.

Next.js to framework React o otwartym kodzie źródłowym, który obsługuje witryny takie jak Patreon i jest uwielbiany przez wielu programistów. Rozpocznij wdrażanie swoich aplikacji w globalnej sieci brzegowej bez dodatkowej konfiguracji.

Możesz łatwo skalować dynamicznie do milionów stron za pomocą programu Vercel i uzyskać niezawodne i proste środowisko edycji na żywo składników interfejsu użytkownika. Dzięki elastycznej opcji pobierania danych możesz również połączyć strony z dowolnym bezgłowym systemem CMS, źródłem danych lub interfejsem API.

Prymitywy w chmurze Vercela działają dobrze na lokalnych hostach, od buforowania po funkcje bezserwerowe. Dzięki Vercel możesz doświadczyć lepszej współpracy przy tym samym projekcie i bezproblemowo zintegrować się z GitLab, GitHub i Bitbucket.

Zaimportuj swoje repozytorium jednym kliknięciem, a następnie wypchnij, aby wdrożyć. Wbudowany system CI/CD firmy Vercel włącza się przy każdej zmianie kodu. Otrzymasz również adres URL podglądu, aby odwiedzić aplikację.

Vercel zajmuje się wszystkim, od kompresji zasobów po szyfrowanie SSL i unieważnianie pamięci podręcznej. Dzięki dynamicznemu wykonywaniu kodu użytkownicy końcowi doświadczą niesamowitej szybkości, a także zagwarantują 99,99% czasu pracy i dostępności.

Koszt hostingu to 20 USD/miesiąc/członek. Możesz skorzystać z 14-dniowego bezpłatnego okresu próbnego. Jest bezpłatny dla witryn niekomercyjnych lub hobbystycznych.

Platforma.sh

Platforma.sh to usługa PaaS w chmurze, która pomaga tworzyć, wdrażać, hostować i zabezpieczać aplikacje i witryny internetowe. Uzyskaj kontrolę i elastyczność, których potrzebujesz, aby tworzyć lepsze wrażenia cyfrowe.

Platform.sh eliminuje potrzebę zarządzania, budowania i utrzymywania podstawowej infrastruktury dla programistów. Możesz utworzyć natychmiastowy klon swojej aplikacji dla każdej gałęzi Git, aby testować, aktualizować i wdrażać unikalne funkcje w środowisku produkcyjnym. Skorzystaj z automatycznych wdrożeń, spójnego rozwoju i stabilnych środowisk.

Rozwijaj swoją aplikację w jednej, zabezpieczonej i globalnej infrastrukturze chmury, aby zaspokajać potrzeby klientów w różnych lokalizacjach geograficznych i branżach. Dzięki Platform.sh możesz tworzyć niesamowite aplikacje internetowe i strony internetowe w dowolnym języku i strukturze.

Platforma umożliwia liderom IT dostarczanie bezpiecznej, w pełni obsługiwanej i wydajnej infrastruktury chmurowej w całym przedsiębiorstwie. Możesz rozwiązać przewidywane problemy, zanim się pojawią, aby uratować firmę. Platform.sh daje również dostęp programistom do korzystania z narzędzi w celu zapewnienia lepszej jakości aplikacji.

Wdróż swoją aplikację w wielu regionach i u wielu dostawców, takich jak GCP, AWS, OVH, Orange i Azure. Ponadto dokonaj szybkiej innowacji rzeczywistości i pozwól swojemu zespołowi budować lepsze doświadczenia klientów. Zacznij od małego, ale rozwijaj się wraz ze statystykami biznesowymi i pozwól swojemu zespołowi skupić się na podstawowej działalności zamiast na zarządzaniu infrastrukturą i bezpieczeństwem.

  Jak monitorować wykorzystanie sieci w stacji dokującej komputera Mac

Jego ceny zaczynają się od 10 USD miesięcznie, w tym bezpłatny okres próbny.

Netlifikuj

Buduj przyszłość aplikacji internetowych dzięki Netlifikuj który łączy cały ekosystem nowoczesnych usług i narzędzi w jeden, prosty przepływ pracy do tworzenia wydajnych aplikacji i witryn.

Zapewnij swoim aplikacjom i witrynom przewagę, tworząc niesamowite środowisko dla użytkowników, nie tracąc czasu na myślenie o DevOps i serwerach. Otrzymasz najszybsze frontendy internetowe z programowalnymi funkcjami brzegowymi i bezserwerowymi. Posiada centra danych w każdym zakątku świata, w tym w Los Angeles, Londynie, Tokio i Dallas.

Netlify oferuje w pełni konfigurowalne i potężne środowisko kompilacji oraz pozwala na podłączenie repozytorium i szybkie wykrywanie zmian. Szybkie wdrażanie witryny lub aplikacji dzięki natychmiastowym wdrożeniom atomowym i unieważnianiu pamięci podręcznej. Uzyskaj narzędzia, które uwielbiasz, aby bez obaw tworzyć swoje aplikacje. Netlify to jedna z kompleksowych platform dla Twoich projektów internetowych.

Przyspiesz każdy krok od podglądu do produkcji w ciągu kilku sekund od konfiguracji. Możesz także zintegrować się z wieloma usługami innych firm, aby łatwo tworzyć bezserwerowe interfejsy API. Ponadto do tworzenia aplikacji możesz używać dowolnego generatora witryn, platformy lub technologii.

Zacznij korzystać z platformy hostingowej Netlify za darmo lub skorzystaj z większej liczby funkcji za 19 USD za członka miesięcznie.

Firebase

Twórz i uruchamiaj swoje aplikacje za pomocą Firebase, który jest lubiany przez wiele zespołów programistycznych, od małych po globalne przedsiębiorstwa, i jest wspierany przez Google. Przyspiesz proces tworzenia aplikacji dzięki w pełni zarządzanej infrastrukturze zaplecza i bezpiecznie ją zwolnij.

Możesz monitorować stabilność i wydajność, aby zapewnić lepsze wrażenia użytkownika i zwiększyć zaangażowanie użytkowników dzięki testom A/B, kampaniom komunikacyjnym i rozbudowanym analizom. Zainstaluj pakiety kodu typu open source i wstępnie spakowane, aby automatycznie wykonywać typowe zadania programistyczne. Zintegruj też swoje narzędzia biznesowe z platformą hostingową Firebase, aby pracować wygodniej.

Zespoły programistyczne, takie jak Halfbrick, Duolingo, Venmo i NPR, używają Firebase do dostarczania aplikacji. Dzięki Firebase możesz zwiększyć zaangażowanie użytkowników, dodać nowe funkcje, spersonalizować proces wdrażania, rozwiązywać złożone wyzwania i zmaksymalizować wygodę korzystania z aplikacji internetowych. Możesz także tworzyć i dostarczać aplikacje na iOS, C++, Unity, sieć i Android.

Integracja Firebase z Twoją witryną lub aplikacją. Oferuje opcję płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem i możesz obliczyć ceny zgodnie z Twoim użytkowaniem.

Renderowanie

Renderowanie to zunifikowana chmura, która oferuje najszybszy sposób hostowania aplikacji SaaS. Może pomóc w tworzeniu i uruchamianiu witryn internetowych i aplikacji. Otrzymasz bezpłatne certyfikaty TLS, ochronę DDoS, automatyczne wdrożenia z Git, sieci prywatne i globalny CDN.

Natychmiastowe wdrażanie witryn i aplikacji w trzech prostych krokach:

 • Wybierz typ usługi, taki jak serwery WWW, witryny stanu, kontenery dockera, zadania cron itp.
 • Wdróż w ciągu kilku sekund, definiując branch, build command i start command.
 • Zezwól Renderowi na automatyczne aktualizowanie witryny i aplikacji za pomocą Git Push.

Kontroluj wszystko w jednym miejscu, aby zaoszczędzić czas przełączania. Jest obsługiwany przez Elixir, Ruby, Go, Rust, Python i Node. Ponadto otrzymasz wsparcie od nieograniczonej liczby współpracowników.

Rozpocznij swoją podróż z przewidywalnymi, uczciwymi i prostymi opcjami cenowymi. Uzyskaj korzyści z usług internetowych z pełnym TLS, HTTP/2, codziennymi kopiami zapasowymi, niestandardowymi domenami, rozszerzalną pamięcią, wynikami, fragmentami, stronami pamięci podręcznej, powiadomieniami i nie tylko.

Wzmocnienie AWS

Twórz pełne i rozszerzalne aplikacje mobilne i internetowe szybciej dzięki Wzmocnienie AWS. Pomaga wizualnie tworzyć interfejs użytkownika i aplikacje z pełnym stosem z pamięcią, danymi, uwierzytelnianiem itp.

Łatwo połącz aplikacje mobilne i internetowe z istniejącymi i aktualnymi zasobami AWS, wprowadzając kilka linijek kodu. Możesz szybko tworzyć, wdrażać i hostować aplikacje jednostronicowe, renderowane i statyczne witryny internetowe.

Korzystając z AWS Amplify, możesz uzyskać dostęp do ponad 175 usług AWS, które obsługują praktyki DevOps, wzrost liczby użytkowników i nowe przypadki użycia. Oferuje również różne funkcje i wbudowane narzędzia, które ułatwiają programistom frontendowym tworzenie aplikacji.

Co więcej, możesz skonfigurować backend mobilny lub webowy, podłączyć aplikację w kilka minut, zbudować interfejs użytkownika i zarządzać treścią poza konsolą. Skaluj bez wysiłku i wysyłaj szybciej dzięki AWS Amplify bez doświadczenia w chmurze.

Otrzymasz różne narzędzia AWS Amplify, takie jak Amplify Libraries, Amplify CLI, Amplify Studio i Amplify Hosting, aby zbudować swoją aplikację i szybciej ją wysyłać. Możesz również użyć AWS Amplify, aby dodać uwierzytelnianie użytkowników, zbudować sztuczną inteligencję aplikacji, zbudować solidny model danych zaplecza i hostować aplikację internetową lub statyczną witrynę internetową.

  Jak uruchomić Chromium OS na Raspberry Pi

Heroku

Twórz aplikacje oparte na danych za pomocą Heroku – jedna z najlepszych platform do wprowadzania innowacji i tworzenia nowoczesnej aplikacji w mgnieniu oka. Poradzi sobie ze wszystkim, dzięki czemu możesz się zrelaksować i skupić na najważniejszych rzeczach.

Pozwól swoim programistom skupić się na swojej pracy, ponieważ Heroku zajmie się bezpieczeństwem, przełączaniem awaryjnym, systemami, operacjami 24/7 i nie tylko. Heroku pomaga w tworzeniu, zarządzaniu i wdrażaniu aplikacji w ciągu kilku minut oraz skalowaniu firmy.

Korzystaj z ponad 200 narzędzi innych firm, ponad 7800 pakietów kompilacji typu open source i ponad 7200 gotowych do użycia przycisków Heroku, aby uzyskać bogaty ekosystem wstępnie zintegrowanych usług i rozszerzeń. Otrzymasz również potężną platformę do uruchamiania swojej aplikacji.

Niezależnie od tego, czy budujesz prosty prototyp, czy krytyczny produkt, w pełni zarządzana platforma Heroku zapewnia prostą ścieżkę szybkiego dostarczania aplikacji bez żadnych zakłóceń. Ponadto otrzymasz innowacyjne i solidne funkcje oraz korzyści stworzone przez programistów dla programistów.

Niektóre z nich to Heroku Runtime, Heroku Postgres, Heroku Redis, klipy danych, dodatki, skalowanie, cofanie kodu, integracja z GitHub, rozszerzalność, inteligentne kontenery itp.

Korzystaj z Heroku za darmo dla aplikacji niekomercyjnych. Zdobądź go za 25 USD miesięcznie, aby tworzyć aplikacje biznesowe.

Pracownicy Cloudflare

Szybko wdrażaj kod bezserwerowy za pomocą Pracownicy Cloudflare i zapewnij swojej aplikacji wyjątkową wydajność, skalę i niezawodność. Możesz zarejestrować się i wdrożyć kod w mniej niż pięć minut.

Cloudflare Workers eliminują zimne starty i obsługują 0 ms na całym świecie. Możesz wdrożyć swój kod, aby zapewnić bezproblemowe działanie użytkownikom korzystającym z aplikacji.

Dzięki platformie nasz kod skaluje się automatycznie i bez wysiłku. Każde wdrożenie odbywa się w sieci centrów danych z izolatami V8. Rzeczywiste opóźnienie, jakie znajdziesz, to 51 ms.

Wybieraj spośród różnych szablonów zgodnie z preferowanym językiem programowania. Otrzymasz również samouczki, interfejs wiersza polecenia i szablony do tworzenia aplikacji, tworzenia funkcji i pisania interfejsu API. Cloudflare oferuje 100 000 żądań każdego dnia za darmo, dzięki czemu możesz uzyskać, co chcesz.

Zacznij od 0,15 USD/milion żądań co miesiąc i uzyskaj gwarancję najniższego opóźnienia w płatnych planach.

Wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniej platformy hostingowej SaaS

Wybierając platformę hostingową SaaS, technologia nie jest jedyną rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę; musi to być naprawdę korzystna oferta dla Twojej firmy pod względem przychodów i wartości biznesowej.

Oto kilka wskazówek, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze dobrego dostawcy hostingu SaaS.

 • Zrozum swoje potrzeby: dostawcy hostingu SaaS mogą Ci zaoferować tak wiele, ale musisz wybrać odpowiednie usługi, zasoby i funkcje, które spełniają Twoje potrzeby biznesowe, a nie więcej, nie mniej. To dlatego, że każda firma jest wyjątkowa, podobnie jak jej potrzeby.
 • Skalowalność: wybrana platforma hostingowa SaaS musi być skalowana wraz z rozwijającą się firmą. Ponieważ zasada „jeden rozmiar dla wszystkich” nie dotyczy wszystkich firm, sprawdź, czy możesz oczekiwać elastyczności i skalowalności w planach cenowych i zasobach. Musisz mieć możliwość skalowania w górę lub w dół w zależności od bieżących potrzeb.
 • Wydajność: Wybrany dostawca hostingu SaaS musi korzystać z najnowszych technologii i narzędzi, sprzętu i oprogramowania, aby sprostać współczesnym wymaganiom. Musisz również uzyskać doskonały czas pracy bez przestojów, szybkość i wydajność swojej aplikacji, aby poprawić wrażenia użytkownika.
 • Zgodność i bezpieczeństwo: upewnij się, że dostawca usług hostingowych oferuje zaawansowane funkcje zabezpieczeń, aby chronić Twoje aplikacje przed cyberatakami. Musisz uzyskać funkcje, takie jak zapobieganie DDoS, zapory, certyfikaty SSL, monitorowanie sieci itp.
 • SLA: Chociaż mogłeś znaleźć doskonałą platformę hostingową SaaS ze wszystkimi potrzebnymi funkcjami i wydajnością, nie zapomnij przypieczętować umowy umową dotyczącą poziomu usług (SLA). Opisuje wszystko, czego można od nich oczekiwać na piśmie, z odpowiednimi karami, wskaźnikami czasu pracy i wydajności, raportowaniem itp.

Wniosek

Wybierając platformę hostingową SaaS, zapewnij sobie przejrzystą umowę SLA, doskonałe zabezpieczenia i wydajność, przydatne funkcje i skalowalność w zależności od potrzeb biznesowych. Dlatego wybierz najlepszą platformę hostingową SaaS z powyższej listy i ułatwij swoim programistom wdrażanie i konserwację aplikacji SaaS.

x