8 najlepszych rozwiązań VPN dla Twojego iPhone’a

Udostępnij teraz w social media:

Jeśli jesteś użytkownikiem Apple, czy wiesz, że VPN na iPhone’ach to oszustwo?

To nie moje słowa — Michael Horowitz, niezależny badacz cyberbezpieczeństwa, niedawno opublikował blog — podając dokładne słowa.

Dodał ponadto, że znalazł luki w zabezpieczeniach urządzeń z systemem iOS — uniemożliwiające sieci VPN przekierowywanie ruchu sieciowego i przerywanie nawiązanych sesji przed połączeniem z VPN.

Jako użytkownik Apple musisz oczekiwać pewnego stopnia bezpieczeństwa na swoim iPhonie.

Chociaż Apple jest znane ze swoich produktów zabezpieczających i praktyk dotyczących prywatności oraz stawia swoich użytkowników na pierwszym miejscu pod względem ogólnej ochrony i śledzenia aplikacji, nadal nie zapewnia najwyższego poziomu bezpieczeństwa danych w odniesieniu do zachowania podczas przeglądania.

Biorąc pod uwagę rosnącą liczbę ataków cybernetycznych i prób włamań, traktowanie bezpieczeństwa online jako czegoś oczywistego nie jest już opcją.

Tutaj przydaje się dobrze przetestowana sieć VPN skoncentrowana na iPhonie, a nie byle jakie rozwiązanie VPN.

Co to jest VPN i dlaczego jest używany?

Wirtualna sieć prywatna lub VPN dla iPhone’a tworzy bezpieczny tunel do przesyłania danych między iPhonem a Internetem. Szyfruje Twoje dane i ruch, uniemożliwiając hakerom i osobom trzecim przechwycenie ich.

Ponadto VPN ułatwia ominięcie cenzury internetowej i dostęp do zablokowanych stron internetowych i aplikacji w Twoim kraju.

Niezależnie od tego, czy chcesz uniemożliwić swojemu dostawcy usług internetowych (ISP) śledzenie Twoich nawyków przeglądania, czy ograniczyć innym witrynom śledzenie Twojego adresu IP, na poniższej liście znajdziesz najlepsze sieci VPN skoncentrowane na Apple, które możesz wybrać dla swojego iPhone’a.

Ale zanim przejdziemy do listy, przyjrzyjmy się, co sprawia, że ​​iPhone VPN jest najlepszy.

Co sprawia, że ​​najlepsze rozwiązanie VPN dla iPhone’a?

Branża mobilnej sieci VPN rozwija się coraz bardziej, ponieważ w latach 2019-2020 prawie 480 milionów użytkowników pobrało mobilną sieć VPN na swoje urządzenia mobilne — co oznacza aż 54% wzrost popularności mobilnej sieci VPN.

Jednak, jak omówiono powyżej, należy pamiętać, że nie każda usługa VPN będzie się bezproblemowo integrować i łączyć z elementami sterującymi systemu iOS.

Jak więc wybrać najlepszą sieć VPN zgodną z Twoim iPhonem?

Cóż, sprowadza się to do rozważenia trzech najważniejszych czynników:

 • Prędkość
 • Bezpieczeństwo
 • Wsparcie

Wybrana usługa VPN powinna zapewniać wysokie bezpieczeństwo i prywatność danych oraz nie pogarszać szybkości i wydajności — zwłaszcza gdy używasz jej do grania, przesyłania strumieniowego wideo lub oglądania serwisu Netflix.

Ponadto obsługa klienta, lokalizacja serwera i liczba serwerów również odgrywają ważną rolę w idealnym rozwiązaniu VPN skoncentrowanym na Apple.

Spójrz na najlepsze rozwiązania VPN dla bezpieczeństwa danych Twojego iPhone’a.

Surfshark

Surfshark to imponująca sieć VPN na iOS, która zapewnia doskonały zestaw funkcji bezpieczeństwa i prywatności, łatwy w obsłudze interfejs i rozległą globalną sieć. Ponadto oferuje dużą prędkość połączenia i jest wyposażony w serwery tylko z pamięcią RAM, co zwiększa bezpieczeństwo i prywatność.

Ukrywa Twoje adresy IP i szyfruje ruch internetowy, stosując ścisłą politykę braku logów — gwarantując pełną kontrolę nad prywatnością Twoich danych podczas surfowania po Internecie.

  Najlepsza sieć VPN dla Firefoksa

Oprócz ochrony przed wyciekiem DNS, jedną z ważnych funkcji Surfshark jest tryb kamuflażu, który ukrywa fakt, że korzystasz z usługi VPN.

Ponadto technologia CleanWeb blokuje złośliwe oprogramowanie i niepotrzebne reklamy oraz pomaga zapobiegać atakom typu phishing. Kolejną największą zaletą Surfshark jest zasada nieograniczonego jednoczesnego połączenia, umożliwiająca połączenie VPN z każdym posiadanym urządzeniem Apple — od iPhone’a i Maca po iPada.

Jest to niedrogie rozwiązanie iPhone VPN, którego można użyć do połączenia w trzech krokach i oferuje wsparcie 24/7, umożliwiając przesyłanie strumieniowe niezablokowanych serwisów Netflix, Amazon, Hulu i YouTube.

ProtonVPN

ProtonVPN to wysoce intuicyjna aplikacja VPN kompatybilna z urządzeniami iPhone i iPad.

Zapewnia bezpieczeństwo podczas surfowania po Internecie dzięki zaawansowanym funkcjom bezpieczeństwa, takim jak Secure Core VPN i Always-On VPN. Oto podział jego usług bezpieczeństwa:

 • Funkcja Secure Core VPN chroni połączenie, kierując ruch przez nie jeden, ale wiele serwerów, zanim opuści on sieć ProtonVPN. Ta funkcja pomaga chronić Cię przed zaawansowanymi atakami bezpieczeństwa opartymi na sieci.
 • Podczas gdy wyłącznik awaryjny VPN uniemożliwia dostęp do Internetu bez ochrony po rozłączeniu, funkcja Always-On VPN umożliwia bezproblemowe i bezpieczne ponowne połączenie z siecią.
 • Funkcja Adblocker lub NetShield blokuje reklamy i moduły śledzące online, chroniąc Cię przed złośliwym oprogramowaniem poprzez filtrowanie skryptów i obrazów oraz przyspieszając połączenie VPN.

Tak więc ProtonVPN to niedroga sieć VPN dla iPhone’a, która podlega ścisłej polityce braku logów, oferuje szybkie serwery o przepustowości do 10 Gb/s i zapewnia silne szyfrowanie za pomocą bezpiecznych protokołów VPN.

Możesz także dodać widżet ProtonVPN na swoim urządzeniu z systemem iOS 14+ dla większej wygody.

ExpressVPN

ExpressVPN to ultrabezpieczna sieć VPN dla iPhone’a i iPada, którą łatwo skonfigurować i która łączy się z iPhone’em w trzech prostych krokach.

Tym, co odróżnia tę sieć VPN od innych sieci VPN, jest to, że pozwala wybrać lokalizację serwera VPN spośród serwerów zlokalizowanych w 94 krajach, aby ukryć adresy IP Twojego iPhone’a lub iPada, zabezpieczyć dane i odblokować ocenzurowane strony internetowe w niezabezpieczonych sieciach Wi-Fi.

Obsługuje również bezpieczną sieć VPN do gier, zapewniając wysokie bezpieczeństwo danych i ochronę przed atakami DDoS (Distributed Denial of Service).

Poza tym pomaga również ominąć ograniczenia ruchu związane z grami nałożone przez dostawcę usług internetowych — przywracając prędkość sieci do domyślnych poziomów dostawcy lub zwiększając prędkość, aby uzyskać najwyższą jakość gier.

Inne doskonałe zalety ExpressVPN obejmują:

 • Zaawansowana ochrona przed wyciekiem
 • Najlepsze w swojej klasie 256-bitowe szyfrowanie danych AES
 • Wielojęzyczny interfejs — dostępny w 16 różnych językach
 • Doskonała niezawodność i stabilność połączenia na całym świecie
 • Bezproblemowe dostosowywanie w celu tworzenia skrótów do ulubionych usług VPN

Tak więc, jeśli chcesz doświadczyć maksymalnej prędkości, ominąć ograniczanie przepustowości przez dostawcę usług internetowych i wykorzystać wysokie bezpieczeństwo danych — ExpressVPN to idealny wybór VPN dla Twojego iPhone’a.

NordVPN

NordVPN to bezpieczne rozwiązanie VPN dla urządzeń z systemem iOS 13 i nowszymi, udostępniające dedykowane aplikacje do ochrony osobistych danych online dla urządzeń iPhone.

Możesz bezproblemowo połączyć iPhone’a z aplikacją NordVPN w ciągu kilku sekund. Wszystko, co musisz zrobić, to po prostu kliknąć przycisk „Szybkie połączenie”, aby aplikacja znalazła lokalizację serwera najlepiej pasującą do Twojego urządzenia.

  Jak wyłączyć VPN i proxy w systemie Windows 10?

Ma ponad 5400 serwerów w 59 krajach i wykorzystuje błyskawiczną technologię NordLynx, aby pomóc Ci ustanowić bezpieczne, szybkie i stabilne połączenie bez uszczerbku dla szybkości.

Aplikacja NordVPN na iPhone’a zapewnia również 256-bitowe szyfrowanie danych AES, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo danych — ukrywając adres IP iPhone’a, chroniąc ruch przed monitorowaniem i umożliwiając spokojne przeglądanie Internetu.

Co więcej, protokoły zorientowane na prywatność, takie jak OpenVPN (TCP), IKEv2, NordLynx i OpenVPN (UDP), zapewniają większą prędkość i zwiększone bezpieczeństwo.

Inne ważne funkcje NordVPN to:

 • Dark Web Monitor, aby chronić Cię przed naruszeniami danych i kradzieżą danych uwierzytelniających
 • Uwierzytelnianie wieloskładnikowe dodaje dodatkową warstwę zabezpieczeń, aby Twoje konto było bezpieczne
 • Ochrona przed zagrożeniami zapobiegająca złośliwemu oprogramowaniu, reklamom i innym atakom spamowym
 • Wysoka kompatybilność ze skrótami Siri iPhone’a
 • Połącz się z 6 urządzeniami, aby zabezpieczyć je wszystkie jednocześnie
 • Nieprzerwane przesyłanie strumieniowe do oglądania Netflix, Amazon Prime i innych bez buforowania
 • Wsparcie 24/7

NordVPN przewyższa niezawodność, szybkość i funkcję wsparcia, oferując najlepsze usługi iPhone VPN w przystępnych cenach już od 5,99 USD miesięcznie.

Tanio

Namecheap to najszybsza, najtańsza i najbardziej wiarygodna sieć VPN dla urządzeń iPhone i iOS, która umożliwia bezpieczne przeglądanie ulubionych aplikacji i stron internetowych w ponad 50 krajach.

Oprócz odblokowywania międzynarodowych stron internetowych i oferowania całodobowej obsługi klienta, Namecheap oferuje nieograniczoną przepustowość, aby zapewnić szybkie połączenie i bezproblemowe przeglądanie.

Dzięki ponad 50 lokalizacjom serwerów na całym świecie możesz cieszyć się strumieniowym przesyłaniem wideo w wysokiej rozdzielczości niezależnie od tego, gdzie się znajdujesz, bez problemów z buforowaniem.

Ponadto, podobnie jak inne sieci VPN, ukrywa adres IP urządzenia iPhone, umożliwia przeglądanie bez dzienników oraz zapewnia funkcje Always-On, IKEv2 i AutoConnect, aby zapewnić, że pozostaniesz w ukryciu, jeśli iPhone VPN rozłączy się z Internetem.

W porównaniu z innymi opcjami wymienionymi w tym artykule, Namecheap ma znacznie bardziej przystępny przedział cenowy, idealny dla użytkowników iPhone’a, którzy nie chcą płacić wyższej ceny VPN.

Avira

Avira Phantom to bezpłatne rozwiązanie VPN dla urządzeń z systemem iOS i iPhone, które umożliwia bezpieczne i anonimowe łączenie się z publicznymi sieciami Wi-Fi. Jednak wersja pro jest również dostępna z dodatkowymi zaawansowanymi funkcjami.

Chociaż Avia ma siedzibę w Niemczech, ma około 1400 serwerów w 37 krajach na całym świecie, w tym w Austrii, Brazylii, Kanadzie, Rosji, Hongkongu, Polsce, Meksyku, Włoszech, na Węgrzech, we Francji, Hiszpanii, USA, Wielkiej Brytanii i innych .

Umożliwia dostęp do globalnych treści przekraczających zapory ogniowe i ograniczenia blokowania geograficznego oraz bezpieczne łączenie się z sieciami publicznymi w hotelach, kawiarniach i na lotniskach bez martwienia się o bezpieczeństwo.

Poza tym maskuje Twój adres IP i umożliwia anonimowe surfowanie po sieci. Możesz także pobierać aplikacje z ograniczeniami lokalizacyjnymi i łatwo uzyskiwać dostęp do serwerów gier, które są niedostępne w Twojej okolicy.

Jej najnowsze technologie obejmują udostępnianie plików P2P, zapobieganie wyciekom DNS, ochronę przed atakami DDoS, szyfrowanie danych w celu ochrony prywatnej komunikacji oraz dedykowaną obsługę klienta z nieograniczonym planem.

Mullvad VPN

Mullvad VPN to łatwe w użyciu i zorientowane na prywatność rozwiązanie VPN dla wielu platform i urządzeń, w tym urządzeń iPhone — oferujące wyjątkowe funkcje bezpieczeństwa w przystępnej cenie.

  6 najlepszych VPN dla graczy zapewniających płynną rozgrywkę i bezpieczeństwo

Aplikacja iOS Mullvad VPN używa protokołu WireGuard wyłącznie w celu zapewnienia szyfrowania ruchu i bezpieczeństwa danych na Twoim iPhonie podczas korzystania z publicznych sieci Wi-Fi.

Tym, co odróżnia Mullvad VPN na iOS od innych usług VPN, jest to, że nie prosi o podanie danych osobowych, takich jak e-maile, i nie wymaga tworzenia konta w celu korzystania z aplikacji. Co więcej, możesz również płacić anonimowo gotówką lub kryptowalutą, aby zapewnić maksymalną prywatność.

Jedną z wad tej aplikacji jest to, że jej wersja na iPhone’a nie ma funkcji dzielonego tunelowania dostępnej w aplikacji Mullvad na Androida.

Chociaż Mullvad nie ma niektórych krytycznych funkcji skoncentrowanych na prywatności niż jego konkurenci i nie oferuje zapierającego dech w piersiach interfejsu z wieloma lokalizacjami serwerów, jest prosty i łatwiejszy w użyciu i nadal gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa w przystępnej cenie.

Mozilla VPN

Mozilla VPN to jedna z najbezpieczniejszych i najbardziej zaufanych nazw usług VPN dla urządzeń iPhone i iOS.

Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy korzystasz z publicznej sieci Wi-Fi do przeglądania Internetu lub przesyłania strumieniowego wideo online, Mozilla VPN zapewnia prywatność danych i szyfrowanie dzięki zaawansowanemu protokołowi WireGuard. W ten sposób możesz łatwo i bezpiecznie robić zakupy, grać w gry i przesyłać strumieniowo filmy – bez obaw o prywatność danych.

Dzięki połączeniu za jednym kliknięciem Mozilla VPN ukryje lub zamazie adres IP Twojego iPhone’a i ściśle ograniczy śledzenie Twoich danych online.

Będąc twórcą popularnej przeglądarki internetowej Firefox, Mozilla VPN oferuje bezpieczeństwo i inne doskonałe funkcje, takie jak

 • Dostęp do ponad 500 serwerów zlokalizowanych w ponad 30 krajach
 • Ochrona do 5 różnych urządzeń, w tym iOS, Mac, Android, Linux i Windows
 • Ultraszybkie prędkości bez ograniczeń przepustowości
 • Zaawansowane szyfrowanie na poziomie urządzenia
 • Brak dzienników aktywności online, zapewniając maksymalne bezpieczeństwo danych

Ma intuicyjny projekt internetowy, obsługuje dzielone tunelowanie i oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy we wszystkich swoich planach.

Ostatnie słowa

Podczas gdy powszechne przyjęcie protokołu HTTPS szyfruje większość ruchu online, utrudniając atakującym i hakerom węszenie w Twojej aktywności i kradzież danych, Twój dostawca usług internetowych ma znaczący dostęp do Twojej aktywności związanej z przeglądaniem online.

Korzystanie z niezawodnej sieci VPN dla iPhone’a ukrywa adres IP urządzenia, co utrudnia śledzenie urządzenia i jego działań online.

Co więcej, pomaga również przesyłać strumieniowo treści z ograniczeniami regionalnymi i uzyskiwać dostęp do gier online z doskonałym doświadczeniem użytkownika bez narażania bezpieczeństwa.

Jeśli więc chcesz dodatkowo zabezpieczyć swojego iPhone’a, sprawdź lokalizacje serwerów VPN, liczbę serwerów i inne funkcje, aby wybrać idealną usługę VPN wymienioną w tym artykule, która najlepiej odpowiada potrzebom Twojego iPhone’a i wymaganiom bezpieczeństwa.

Nie jesteś użytkownikiem iOS? Sprawdź najlepsze rozwiązania Android VPN, aby zabezpieczyć swoje urządzenia i dane z Androidem.

x