8 Niezawodna zarządzana platforma hostingu serwerów dedykowanych dla Twojej firmy

Hosting witryn internetowych jest dostępny w wielu różnych wariantach, od podstawowych planów współdzielonych po profesjonalne usługi zarządzane dla serwerów dedykowanych. To, na co zdecydujesz się, zależy w dużej mierze od potrzeb Twojej firmy lub projektu, nad którym pracujesz.

Słowo kluczowe to zarządzany, ponieważ serwery dedykowane są dostępne zarówno jako zarządzane, jak i niezarządzane. Aby lepiej zilustrować, oto krótkie podsumowanie tego, co udało się hostować i dlaczego może Ci to przynieść korzyści.

Co to jest hosting „zarządzany”?

Załóżmy, że witryna Twojej firmy używa Drupala do zarządzania treścią i serwera NGINX z MongoDB jako zaplecza. Jest to dość powszechna konfiguracja dla wysokiej klasy witryn biznesowych, ale wciąż na tyle rzadka, że ​​może być konieczne zapoznanie się z każdą technologią z osobna.

Ponadto aktualizacja bazy danych może wymagać zatrudnienia dodatkowego inżyniera oprogramowania, który pomoże Ci uniknąć problemów w dłuższej perspektywie.

W tym miejscu pojawia się hosting zarządzany. Platforma, której używasz do zarządzania zarządzanym hostingiem serwerów dedykowanych, będzie miała ustalony zespół IT, który pomoże Ci przebrnąć przez te warstwy złożoności, jeśli chodzi o takie rzeczy, jak aktualizacje, optymalizacja, monitorowanie i kopie zapasowe.

Więc w tym momencie możesz się zastanawiać – czy nie możesz zrobić tego wszystkiego sam? I chociaż krótsza odpowiedź brzmi „tak”, absolutnie możesz – są rzeczy do rozważenia, jeśli chodzi o usługi zarządzane. A oto dlaczego.

Dlaczego warto wybrać hosting zarządzany?

Nie jest tajemnicą, że udało się hostować ceny mogą dość szybko wzrosnąć. Od nędznych 10 USD miesięcznie za wspólny plan do 250 USD miesięcznie za plan zarządzany to spory skok. I z tego powodu wielu z radością będzie zarządzać własnym serwerem hostingowym, ponieważ jest o wiele tańszy.

Najlepiej ilustrują to usługi takie jak DigitalOcean i Vultr, które oferują niedrogie serwery wirtualne za jedyne 5 USD miesięcznie. Jedynym haczykiem jest to, że musisz sam wykonać całą instalację, konfigurację i zarządzanie serwerem.

Jednak nawet w tych krótkich przykładach, gdy Twoja firma będzie się rozrastać, szybko zrozumiesz, że całe to zarządzanie sobą kosztuje i dużo czasu. Dosłownie musisz kontrolować wszystko, od optymalnego działania usług, przez zarządzanie dziennikami błędów, rozwiązywanie problemów związanych z bezpieczeństwem, po samodzielne debugowanie potencjalnych problemów. Jest to niezwykle czasochłonne.

Dlatego właśnie hosting zarządzany się opłaca. Czas, który spędziłbyś na zarządzaniu serwerem, możesz zamiast tego poświęcić na zadania, które faktycznie wpływają na wynik finansowy Twojej firmy. Wszystko inne związane z zadaniami związanymi z obsługą serwera można pozostawić dostawcy hostingu.

Na co zwrócić uwagę w zarządzanej platformie hostingowej?

Na rynku nie brakuje dostawców, którzy specjalizują się w zarządzanych usługach hostingu dedykowanego. W związku z tym przedstawiamy krótkie podsumowanie kwestii, na które należy zwrócić uwagę przy podejmowaniu decyzji, którą platformę wybrać dla swojej firmy.

 • Wydajność. Dostępne są setki, jeśli nie tysiące różnych konfiguracji serwerów dla wyspecjalizowanych potrzeb biznesowych. Każda platforma hostingowa ma zwykle swoją własną specjalizację dla określonej konfiguracji. W zależności od rodzaju witryny lub operacji, którą planujesz hostować, szukaj funkcji wydajności, które bezpośrednio przynoszą korzyści Twojej firmie.
 • Lokalizacja. Sieć dostarczania treści jest raczej substytutem niż rozwiązaniem problemów związanych z lokalizacją. Jeśli cała Twoja firma znajduje się w Chinach, dobrym pomysłem byłoby posiadanie serwerów dedykowanych działających w tym samym sąsiedztwie. Gwarantuje to również, że zawsze uzyskasz najbardziej optymalną wydajność połączenia z własnymi serwerami biznesowymi.
 • Bezpieczeństwo. Prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem z nich wszystkich jest bezpieczeństwo. Bezpieczna infrastruktura oznacza, że ​​możesz iść spać każdej nocy, nie martwiąc się o wyczyszczenie całej firmy w ciągu nocy. Każda platforma hostingowa ma swoje własne podejście, jeśli chodzi o bezpieczeństwo, ale w dzisiejszych czasach jest to prawie gwarancja, niezależnie od tego, którą platformę wybierzesz.

I to prawie wszystko podsumowuje. Następnie przyjrzyjmy się rzeczywistym platformom zapewniającym rozwiązania hostingu zarządzanego dla Twojej firmy.

LiquidWeb

Liquid Web jest światowej klasy pionierem w dziedzinie hostingu, zwłaszcza jeśli chodzi o potrzeby hostingu zarządzanego i dedykowanego. Część gwarancji zapewnia, że ​​uzyskasz 100% czasu sprawności zarówno dla mocy serwera, jak i sieci, która go obsługuje. Jest to wyposażone w funkcje monitorowania w czasie rzeczywistym, dzięki czemu zawsze możesz być na bieżąco, gdy zajdzie taka potrzeba.

Oto, co zapewni Ci serwer klasy średniej:

 • 8 rdzeni @ 3,0 GHz maks.
 • 64 GB pamięci RAM
 • Dysk główny SSD 2 x 480 GB
 • Dysk zapasowy SATA 1 x 2 TB
 • Przepustowość 8 TB
 • Cybernetyczne kopie zapasowe Acronis o pojemności 250 GB

Możesz dokonać aktualizacji w dowolnym momencie.

Serwery są dostępne zarówno w systemach operacyjnych Linux, jak i Windows. Liquid Web oferuje obecnie trzy różne lokalizacje centrów danych: US Central (Michigan), US West (Arizona) i EU Netherlands (Amsterdam).

Wreszcie, wszystkie serwery Liquid Web są wyposażone w ochronę DDoS, Cloudflare CDN, ServerSecure Advanced Security, dedykowany adres IP i wysokowydajną pamięć masową SSD.

Hosting A2

A2 Hosting szczyci się równowagą między wysoką jakością wydajności a dużą ilością łatwych w użyciu narzędzi administracyjnych. Firma zbudowała niestandardowy „silnik” SwiftServer, który zapewnia światowej klasy wydajność nawet w przypadku najbardziej wymagających aplikacji biznesowych. Dodatkowo będziesz mógł testować wybrany serwer przez maksymalnie 30 dni z gwarancją zwrotu pieniędzy!

Oto specyfikacje najpopularniejszego planu:

 • 1 TB pamięci masowej RAID1
 • Intel Xeon 2,4 GHz
 • 16 GB pamięci RAM
 • Przepustowość 15 TB
 • 4 rdzenie procesora
 • 2 dedykowane adresy IP

Wiele z tych specyfikacji (pamięć RAM, procesor itp.) można skonfigurować podczas rejestracji w celu dostosowania do bieżących potrzeb.

Jako klient zostaniesz automatycznie włączony do programu HostGuard. Zarządzanie HostGuard od A2 Hosting obejmuje wsparcie 24/7 (e-mail, telefon, czat na żywo), automatyczne i codzienne kopie zapasowe, zarządzaną instalację lub aktualizację oprogramowania, niestandardowe powiadomienia, zarządzanie bezpieczeństwem i gwarancję dostępności na poziomie 99,9%!

W przypadku lokalizacji centrów danych masz kilka możliwości: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Kanada, Francja i Australia. Skontaktuj się bezpośrednio z pomocą techniczną, aby sprawdzić, czy mają dostępne centrum danych w określonej lokalizacji w pobliżu Twojej działalności biznesowej.

Miejsce w szafie

Rackspace to jedna z najstarszych platform hostingowych, która specjalizuje się w usługach dedykowanych, aplikacyjnych i zarządzanych. W całej swojej historii Rackspace nigdy nie oferował wspólnych planów hostingowych, co świadczy o doświadczeniu firmy w dziedzinie dedykowanej przestrzeni serwerowej.

Możesz wybrać między usługami oferowanymi przez Rackspace lub alternatywnie możesz wybrać konkretne rozwiązania i platformy, z którymi chcesz pracować. Chociaż w tym podsumowaniu jesteśmy najbardziej zainteresowani ich zarządzanymi usługami hostingowymi. A te występują w dwóch różnych odmianach.

Zarządzane i intensywne. Rackspace specjalizuje się zarówno w standardowych rozwiązaniach zarządzanych, jak i ekskluzywnych usługach intensywnych. Intensive zapewnia dodatkową warstwę zarządzania, która jest przydatna, jeśli potrzebujesz całego działu IT do dalszego skalowania firmy.

Wreszcie, firma posiada centra danych dostępne na całym świecie, z wieloma lokalizacjami w Ameryce, Europie i Azji. Jeśli potrzebujesz szczegółowych informacji na ten temat, odwiedź stronę Rackspace Data Center, aby dowiedzieć się więcej. Wszyscy klienci Rackspace zapewnili gwarancję stabilności sieci, infrastruktury i sprzętu.

Hyve

Hyve to brytyjska firma hostingowa specjalizująca się w rozwiązaniach takich jak hosting w chmurze, serwery dedykowane i liczne usługi zarządzane. Chociaż firma Hyve ma siedzibę w Wielkiej Brytanii, posiada centra danych dostępne w Stanach Zjednoczonych, Indiach, Francji, Niemczech, Wielkiej Brytanii i ponad 30 innych lokalizacjach.

Jedną z rzeczy, które sprawiają, że Hyve jest tak atrakcyjny, jest zaangażowanie w światowej klasy sprzęt. Wszystkie serwery korzystają z zalet HPE BladeServers, Cisco Networking Solutions i funkcji Juniper Security. Uzupełnieniem jest łatwy dostęp do popularnego oprogramowania niezbędnego do obsługi Twojej strony internetowej lub aplikacji biznesowych.

Wreszcie, Hyve nie zapewnia ustalonych planów pakietów. Oznacza to po prostu, że musisz samodzielnie skonfigurować serwer i odpowiednie oprogramowanie podczas procesu wdrażania. Gwarantuje to, że gdy zarejestrujesz się jako klient, Twój serwer będzie dokładnie dostosowany do Twoich potrzeb.

Niezależnie od konfiguracji, na którą się zdecydujesz, oto funkcje, do których dostęp mają wszyscy klienci Hyve:

 • Kopie zapasowe poza siedzibą firmy. Wszyscy klienci Hyve przechowują swoje dane w zewnętrznych kopiach zapasowych przy użyciu technologii LiveVault firmy Iron Mountain.
 • Ochrona przed atakami DDoS. Wszystkie plany zarządzane z Hyve obejmują bezpłatną ochronę przed włamaniami i DDoS. Otrzymujesz do 1 GB bezpłatnej ochrony przed atakami DDoS, którą można uaktualnić na wypadek, gdybyś padł ofiarą rozszerzonych złośliwych ataków.
 • Skalowanie. Jeśli Twoja firma odnotuje nagły wzrost popularności, Hyve z przyjemnością dostosuje Twój sukces do dostępnych rozwiązań skalowalności. Od sieci po sprzęt.

Firma jest prowadzona przez mały, ale oddany zespół ekspertów IT, którzy dołożą wszelkich starań, aby pomóc w każdym konkretnym problemie, aby upewnić się, że Twój biznes online odniesie sukces.

Hosting InMotion

InMotion Hosting oferuje rozwiązania hostingowe dostępne na całym forum. I łatwo przeoczyć to, co firma ma do zaoferowania, ponieważ na pierwszy rzut oka wydaje się w najlepszym razie przeciętna. Jednak jednym z obszarów, w których wyróżnia się InMotion, jest dostępność rdzeni procesora, które otrzymujesz ze wszystkimi dedykowanymi planami.

Jeśli planujesz prowadzić witrynę zorientowaną na wydajność, która obsługuje dziesiątki aplikacji intensywnie korzystających z procesora, to 16 rdzeni procesora brzmi w przybliżeniu tak, aby zapewnić płynne działanie przez cały czas. Jasne, to jeden z ich droższych planów za 500 USD miesięcznie, ale jest to również jeden z najlepszych na rynku. Poza tym jest w pełni zarządzany.

Niezależnie od tego, czy korzystasz z usług zarządzanych po raz pierwszy, czy po raz dziesiąty, InMotion ma do Twojej dyspozycji dedykowany zespół profesjonalistów dostępny dla wszystkich zarządzanych planów. Zespół ten specjalizuje się w szerokim spektrum technologii informatycznych, m.in.:

 • System operacyjny Linux (CentOS, Ubuntu itp.)
 • CMS (WordPress, Drupal, Joomla! itp.)
 • MySQL, Tomcat, Python itp.
 • eCommerce (Magento, PrestaShop itp.)
 • Wydajność (Redis, lakier, Memcached itp.)
 • Panele sterowania (cPanel, WHM itp.)

Możesz skorzystać z programu Launch Assist InMotion, który pozwoli Ci połączyć się bezpośrednio z ich zespołem IT i omówić najlepszy plan dla Twoich potrzeb biznesowych. Ta konsultacja obejmuje wszelkie inne pilne pytania lub prośby, które możesz mieć.

Nametanie

Namecheap nie jest nazwą, którą zwykle kojarzysz z hostingiem, ponieważ marka jest częściej rozpoznawana dzięki rejestracji domeny. Mimo to firma aktywnie rozszerza swoje usługi hostingowe z przystępnych cenowo planów WordPress i Shared do bardziej wyrafinowanych rozwiązań serwerów dedykowanych.

W tym przypadku Namecheap oferuje niezawodne serwery dedykowane z procesorami Xeon, w których możesz dostosować swoje specyficzne potrzeby.

Aby w pełni korzystać z usług zarządzanych, musisz zarejestrować się w planie zarządzania serwerem dedykowanym. Plan Complete kosztuje 50 USD miesięcznie i obejmuje:

 • Porady dotyczące obsługi klienta
 • Przywracanie serwera (z powodu awarii)
 • Aktualizacje oprogramowania i zarządzanie
 • Analiza przyczyn źródłowych (z powodu awarii)
 • Wstępna konfiguracja i konfiguracja
 • Kopie zapasowe poza siedzibą firmy (do 200 GB)
 • Monitorowanie na żywo

Masz również możliwość bezpłatnej migracji istniejącej konfiguracji hostingu do Namecheap. Jeśli chodzi o lokalizacje centrów danych, Namecheap ma lokalizacje dostępne w całych Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

DreamHost

DreamHost bardzo się rozwinął jako marka i dostawca usług hostingowych. Założony pod koniec lat 90. DreamHost jest swego rodzaju pionierem w przestrzeni hostingowej. To powiedziawszy, większość ludzi kojarzy DreamHost ze współdzielonymi planami hostingowymi i zarządzanym WordPressem.

Aby jednak utrzymać się na stale rosnącym konkurencyjnym rynku, nawet marki takie jak DreamHost muszą przejąć inicjatywę. A inicjatywa ta jest zarządzana przez dedykowany hosting. Ich w pełni zarządzane plany zawierają kuszące specyfikacje serwerów i jeszcze lepsze opcje cenowe.

Aby uzyskać kompleksowy plan, który pasowałby nawet do najbardziej wymagających aplikacji internetowych, szukasz ceny w wysokości 380 USD miesięcznie. Ten najwyższej klasy plan zapewni Ci następującą konfigurację:

 • 12-rdzeniowy, 24-wątkowy procesor Intel Xeon
 • 64 GB pamięci RAM (!)
 • Dysk SSD 240 GB
 • Pamięć masowa RAID 1
 • Gwarancja 100% dostępności sieci
 • Całodobowe wsparcie techniczne i monitorowanie serwerów
 • Ochrona przed atakami DDoS

DreamHost ma obecnie centra danych w Ashburn w stanie Wirginia i Hillsboro w stanie Oregon. Aby uzyskać bardziej szczegółowe informacje na ten temat, musisz skontaktować się z ich pomocą techniczną lub uzyskać dostęp do panelu Data Center z pulpitu zarządzania serwerem.

Fasthosty

Fasthosts ma opcje dostępne dla wszystkich przedziałów cenowych. Najtańszy plan zaczyna się od 40 USD miesięcznie i obejmuje Intel Xeon E3-1230 v6 @ cztery rdzenie x 3,5 GHz, 16 GB RAM DDR4 ECC i 1 TB HDD w konfiguracji RAID1. Jest to więcej niż wystarczające do prowadzenia średniej działalności biznesowej wykorzystującej nowoczesne systemy zarządzania treścią. Co najlepsze, wszystkie plany obejmują nieograniczoną przepustowość z łącznością do 1 Gb/s.

Jako firma z siedzibą w Wielkiej Brytanii Fasthosts ma centra danych dostępne w całej Wielkiej Brytanii. Co więcej, Fasthosts uwzględnia czynniki energii odnawialnej i ma całą swoją infrastrukturę zbudowaną wokół tego faktu.

Wszystko, od konfiguracji serwerów po niestandardową optymalizację, odbywa się w Twoim imieniu, gdy zdecydujesz, jaki będzie Twój plan. Fasthosts zapewnia nieprzerwane wsparcie zarówno podczas procesu konfiguracji, jak i ciągłej współpracy z marką jako zarządzanym dostawcą usług hostingowych.

Streszczenie

Trudno pomylić się z tak wyczerpującą i wyczerpującą listą firm hostingowych. Rynek z niezawodnymi dostawcami hostingu zarządzanego rośnie w tempie, jak nigdy dotąd. Wynika to w dużej mierze z faktu, że znacznie więcej firm przeprowadza swoje operacje online.

Operacje handlu elektronicznego na dużą skalę wymagają ogromnej mocy serwera, aby zapewnić klientom płynne zakupy. A ta runda platform hostingowych jest świetnym miejscem do znalezienia domu dla Twojej firmy.

Co najważniejsze, zarządzany hosting zapewnia, że ​​zawsze masz do dyspozycji zespół techniczny, który pomoże rozwiązać problemy techniczne. W ten sposób możesz skupić się na rozwoju swojego biznesu w dziale relacji z klientami i marketingu.