9 Etycznych hakerów online tereny szkoleniowe

Zejście do króliczej nory może być przytłaczające, zwłaszcza jeśli nie robiłeś tego wcześniej – a jeśli jesteś etycznym hakerem, testerem penetracji lub entuzjastą cyberbezpieczeństwa, ten brak doświadczenia może Cię kosztować w prawdziwej sytuacji.

Najlepszym sposobem na naukę jest działanie, a wiele stron internetowych pozwala na praktykę cyberbezpieczeństwa, programowania i wykorzystywania w neutralnym środowisku, w którym nie będziesz oceniany za naukę. Poniższe platformy to świetny i bezpieczny sposób na rozwijanie swoich umiejętności, aby przetestować je i rzucić wyzwanie innym graczom.

Zhakuj tę witrynę

Zhakuj tę witrynę (znany również jako HTS) został założony w 2003 roku i jest uważany za jednego z oryginalnych graczy w sferze haktywistów założonej przez grupę ciekawskich osób.

Pod nowym kierownictwem strona nadal jest jednym z najlepszych miejsc do odwiedzenia, jeśli szukasz różnych wyzwań.

CTF365

CTF365 reklamuje się jako praktyczny poligon szkoleniowy dla specjalistów ds. bezpieczeństwa i jest to świetne miejsce na wyzwania związane z penetracją; nazwa oczywiście odnosi się do gry wojennej Capture the Flag – ale zamiast tego oznacza ona serwery.

Zhakuj pudełko

Zhakuj pudełko ma 62 wyzwania dla członków dostępne na swojej stronie internetowej i zgłasza członkostwo około 116 000 użytkowników. Są reklamowane jako plac zabaw dla testów penetracyjnych, a nawet oferują niestandardowe „laboratoria” dla firm.

Root-Me

Root-Me to kolejne doskonałe miejsce do testowania penetracji, w którym oferowane są różne wyzwania w różnych dziedzinach, w tym exploity przeglądarek.

Zhakuj to

Zhakuj to jest ogromny i oferuje ponad 50 wyzwań rozłożonych na zgłoszoną liczbę 250 000 członków, którzy wystawiają na próbę Twoje umiejętności.

Test hakerski

Test hakerski oferuje praktyczne szkolenie z testów penetracyjnych z 20 poziomami różnych wyzwań, dzięki którym możesz zostać lepszym testerem penetracyjnym.

HackTest

Logika i umiejętność samodzielnego myślenia to niektóre z podstawowych umiejętności, jakie może posiadać tester penetracyjny; HackTest to wybór 23 pytań, które wydają się proste, ale ostatecznie bardziej zadziwiają umysł w miarę ich rozwoju – dowiesz się czegoś z tych 23 pytań.

Nad drutem

Nad drutem to niezwykle rozbudowana strona, na której znajduje się kilka różnych gier wojennych, w tym jedna, którą nazywają Bandit, skierowana do początkujących testerów. Oczywiście są też inne dla bardziej doświadczonych, w tym Lewiatan, Narnia i Krypton – i każdy ma swój niepowtarzalny klimat.

Gra wojenna WhiteHat

Wojna Białych Kapeluszów Gra jest kolejnym poligonem, w którym znajduje się system CTF dla szkolących się testerów penetracyjnych, obecnie w wersji 2.0 BETA według strony internetowej i zawiera wiele wyzwań związanych z testowaniem cyberbezpieczeństwa.

Wniosek

Mam nadzieję, że powyższy plac zabaw pomoże ci poprawić twoje umiejętności. Możesz także wypróbować te wrażliwe aplikacje internetowe, aby ćwiczyć swoje umiejętności.

Następnie możesz sprawdzić niektóre kursy etycznego hakowania.

Podobał Ci się artykuł? Co powiesz na dzielenie się ze światem?

x