Facebook Messenger wprowadza nową opcję w postaci reakcji. Użytkownicy urządzeń z systemem iOS mogą reagować na wiadomości w standardowej aplikacji Wiadomości, a Facebook dodał analogiczną funkcję do Messengera, wykorzystując własne, spersonalizowane emocje. Reakcje te przypominają te, które stosujemy do postów na naszym profilu. Wśród dostępnych reakcji znajdziemy „Lubię to”, a także reakcję negatywną, reprezentowaną przez kciuk w górę i kciuk w dół. Poniżej przedstawiamy, jak korzystać z reakcji w Facebook Messenger.
Messenger w wersji przeglądarkowej
Aby korzystać z reakcji w Messengerze, otwórz jego interfejs w przeglądarce internetowej. Wybierz dowolny wątek rozmowy. W trakcie rozmowy zauważysz nowy przycisk z uśmiechem, który należy kliknąć.
Po kliknięciu przycisku ukaże się pasek z reakcjami, który zawiera siedem różnych emocji: miłość, śmiech, zdziwienie, smutek, złość, lubienie i niechęć. Wybierz reakcję, którą chcesz zastosować.
Gdy zareagujesz na wiadomość lub ktoś inny zareaguje na twoją, pod wiadomością pojawi się znaczek. Będzie on informował o liczbie reakcji oraz ich typach.
Możesz również reagować na wiadomości z poziomu zakładki czatu na Facebooku, a proces jest identyczny jak w Messengerze.
Messenger na iOS oraz Androidzie
Aby uzyskać dostęp do reakcji w Facebook Messenger, nie musisz aktualizować aplikacji. Ostatnia aktualizacja miała miejsce 22 marca 2017 roku. Jeśli masz już najnowszą wersję aplikacji, wystarczy poczekać na udostępnienie funkcji.
Otwórz aplikację Messenger i wybierz dowolny wątek konwersacji na karcie Głównej. Stuknij i przytrzymaj wiadomość, na którą chcesz zareagować. Pasek reakcji pojawi się u góry wiadomości. Wybierz odpowiednią reakcję.
W wersjach mobilnych, po wybraniu reakcji, zobaczysz jej małą animację przed jej wysłaniem. Podobnie jak w wersji przeglądarkowej, możesz również zobaczyć, ile reakcji otrzymała wiadomość.
Reakcje w Facebook Messenger działają zarówno w czatach indywidualnych, jak i grupowych. Na czacie grupowym jedna wiadomość może mieć wiele reakcji – po jednej od każdego członka grupy.
Jeśli jeszcze nie masz dostępu do tej funkcji, daj sobie kilka dni. Funkcja ta jest wprowadzana stopniowo do użytkowników na całym świecie i może zająć trochę czasu, zanim dotrze do Ciebie. Z drugiej strony, w końcu masz możliwość wyrażenia negatywnej reakcji na coś na Facebooku. Może w przyszłości pojawi się również przycisk „nie lubię” na naszym kanale.
newsblog.pl
Maciej – redaktor, pasjonat technologii i samozwańczy pogromca błędów w systemie Windows. Zna Linuxa lepiej niż własną lodówkę, a kawa to jego główne źródło zasilania. Pisze, testuje, naprawia – i czasem nawet wyłącza i włącza ponownie. W wolnych chwilach udaje, że odpoczywa, ale i tak kończy z laptopem na kolanach.