Adnotacja załączników do Gmaila pozwala dodawać komentarze i rysować na plikach [Chrome]

Wątki rozmów Gmaila pokazują, że Google rozumie, w jaki sposób ludzie czytają e-maile, nadążają za nimi i odpowiadają na nie. Można śmiało powiedzieć, że Gmail wykonuje dobrą robotę, udostępniając użytkownikom większość funkcji, których potrzebują od wydajnej usługi poczty e-mail. Podczas gdy Gmail obejmuje większość baz, wydaje się, że nie ma funkcji robienia notatek i wątpliwe jest, aby Google mógł ją dodać. Google ma Keep i co najwyżej możemy mieć nadzieję, że zintegruje to w jakiś sposób z Gmailem, ale to znowu długa szansa. Adnotacja załączników w Gmailu to rozszerzenie przeglądarki Chrome, które umożliwia dodawanie adnotacji do załączników. Możesz dodać tekst lub narysować na nich. Adnotacja jest przydatna zarówno dla Ciebie, jak i dla każdego, komu przekażesz plik. Możesz zostawić sobie notatkę dotyczącą zawartości danego dokumentu lub przekazać opinię na temat dokumentu, używając rozszerzenia, zanim prześlesz go komuś, kto z kolei będzie mógł przeczytać Twoje komentarze.

Zainstaluj Adnotuj załączniki i przejdź do swojej skrzynki odbiorczej. Wybierz wiadomość e-mail z załącznikiem i najedź kursorem na plik. Zobaczysz nową ikonę obok ikon pobierania i Dysku Google.

Kliknij ikonę, aby otworzyć załącznik w edytorze. W tym miejscu będziesz musiał zezwolić rozszerzeniu na połączenie z Twoim kontem Gmail. Załącznik, w zależności od jego rozmiaru, można przesuwać, a pasek narzędzi można również przeciągać i zmieniać jego położenie.

Edytor adnotacji załączników

Pasek narzędzi zawiera elementy sterujące do przesuwania pliku, rysowania, dodawania komentarza oraz powiększania i pomniejszania. Opcje edycji w narzędziu do rysowania są dość bogate; masz narzędzie ołówka, którego możesz zarządzać rozmiarem i wybrać dowolny kolor do rysowania. Jest też narzędzie strzałki i prostokąta.

Opisz załączniki rysuj

Jeśli chodzi o komentarze, możesz je umieścić w dokumencie, a rozszerzenie doda punkty odniesienia do każdego komentarza. Same komentarze są dodawane do treści wiadomości e-mail pod nagłówkiem „Komentarz”. Gdy prześlesz komuś załącznik, nie będzie musiał mieć zainstalowanego rozszerzenia, aby przeczytać komentarze.

Adnotacje załączników mają ładny, przejrzysty interfejs, który idealnie pasuje do układu Gmaila. Edytor otwiera się jako nakładka na wybraną wiadomość, więc możesz dodawać komentarze lub rysować na pliku bez opuszczania bieżącej strony. Rozszerzenie zapisuje zmiany jako wersję roboczą, dzięki czemu możesz wrócić i edytować i aktualizować swoje komentarze w dowolnym momencie.

Zainstaluj adnotacje załączników do Gmaila z Chrome Web Store

x