Batch kompresuje obrazy PNG bezstratnie w systemie Windows za pomocą PNGoo

Jestem pewien, że już wiesz, w Internecie dostępne są trzy popularne formaty obrazów. Jest „stratny” JPEG, który działa w większości przypadków, ponieważ wygląda dobrze i zajmuje stosunkowo mało miejsca; istnieją GIF-y ze wsparciem dla przezroczystości i animacji, ale są straszne w reprodukcji szerokiej gamy kolorów, i wreszcie jest „ bezstratny ” PNG, który obsługuje przezroczystość, nie zagraża odtwarzaniu oryginalnego obrazu, ale mało miejsca na wygodę.

PNGoo kompresuje bezstratnie obrazy png zrzuty ekranu ekranu głównego

W newsblog.pl używamy plików PNG do wielu zrzutów ekranu – w tym tych w tym poście – ponieważ podoba nam się, jak wyraźne są nasze obrazy we wspomnianym formacie. Jednak rozdęty rozmiar pliku jest czymś, czego nie jesteśmy fanami, ponieważ oznacza to wolniejszy czas ładowania strony dla naszych czytelników i większe obciążenie naszych serwerów zaplecza. Na szczęście dzięki narzędziom online, takim jak TinyPNG, obejdzieliśmy ten problem, aby osiągnąć najlepszą równowagę między jakością obrazu a rozmiarem obrazu.

TinyPNG to jednak narzędzie online. Co jeśli nie mam dostępu do Internetu, ale muszę natychmiast przetworzyć wszystkie zrzuty ekranu? Poza tym, nawet jeśli mam dostęp do Internetu, wolałbym natywne narzędzie komputerowe, które wykonywałoby to zadanie w mniejszej liczbie kroków.

Wpisz PNGoo. Opracowane głównie przez Kornela Lesińskiego, to narzędzie Windows działa jako graficzny interfejs użytkownika (GUI) dla narzędzia wiersza poleceń pngquant, które drastycznie zmniejsza rozmiar pliku PNG bez wpływu na jakość obrazu.

PNGoo kompresuje bezstratnie obrazy png zrzuty ekranu ustawienia kolorów

Przetestowałem PNGoo ze zrzutami ekranu używanymi w naszej recenzji Horizon na iOS i wyniki były dość zaskakujące! Cztery oryginalne pliki PNG – które ważyły ​​około 2,5 MB po zapisaniu ich za pomocą Paint.NET – zostały zmniejszone do mniej niż 1/5 ich rozmiaru: przy zaledwie 550 KB po przejściu przez pngquant. Ukończenie tego procesu na moim komputerze zajęło mniej niż 10 sekund, ale zaoszczędzi znacznie więcej dla naszych czytelników jako całości (nie wspominając o zmniejszonym rachunku za przepustowość).

W moich testach stwierdziłem, że PNGoo jest nie tylko szybsze, ale także bardziej wydajne niż inne popularne narzędzie do kompresji PNG dla systemu Windows – „PNGGauntlet”.

PNGoo zawiera przydatną opcję zastępowania oryginalnych plików PNG, dzięki czemu można uniknąć otwierania innego folderu w celu użycia nowo skompresowanych obrazów. Poza tym możesz oczywiście zmienić „ Katalog wyjściowy ” i zadzierać z ustawieniami kolorów, aby uzyskać jeszcze lepszą optymalizację obrazu.

Nie mogłem znaleźć żadnego narzędzia GUI dla pngquant w systemie Linux, ale użytkownicy OS X powinni sprawdzić ImageAlpha z oficjalnej strony pngquant pod linkiem poniżej.

Pobierz PNGoo z pngquant.org