Co oznacza dla Ciebie fuzja NordVPN i Surfshark?

W wiadomościach, które z pewnością wywołają wstrząsy w świecie VPN, NordVPN i Surfshark ogłosiły, że łączą siły.

Według post na blogu na stronie NordVPN dwaj giganci prywatności danych łączą się, aby stać się jedną kolosalną siłą w branży VPN. W poście Carlos Martinez z NordVPN powiedział: „Nord Security, lider w dziedzinie cyfrowej prywatności i bezpieczeństwa, oraz Surfshark, szybko rozwijająca się firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem konsumenckim, połączyły siły, aby wzmocnić swoją pozycję w branży”.

Firmy są długoletnimi rywalami, co sprawia, że ​​to ogłoszenie jest niczym przełomowym. W rzeczywistości jest to prawdopodobnie największa fuzja, jaką kiedykolwiek widziała branża VPN.

Co oznacza dla Ciebie fuzja NordVPN i Surfshark?

Fuzja NordVPN i Surfshark to z pewnością wielka wiadomość, ale klienci obu usług nie zauważą żadnych bezpośrednich różnic. Oto, co Martinez miał do powiedzenia na ten temat:

„Ta fuzja będzie początkiem największej potęgi w zakresie bezpieczeństwa i prywatności w Internecie, pomoże obu firmom zbliżyć się na poziomie strategicznym, lepiej zaspokoić potrzeby naszych klientów i przygotować się na przyszłe wyzwania. Fuzja pozwoli Nord Security i Surfshark skonsolidować swoje zasoby w osiąganiu wspólnych celów i wprowadzaniu innowacji w branży cyberbezpieczeństwa. Ta synergia pomoże w walce z zagrożeniami internetowymi i zapewni użytkownikom lepsze wrażenia”.

Pomimo połączenia NordVPN i Surfshark, firmy będą nadal działać jako oddzielne marki. Obie strony będą nadal opracowywać własne rozwiązania w zakresie cyberbezpieczeństwa, obejmujące ochronę danych osobowych i bezpieczeństwo urządzeń/plików, jednocześnie osiągając te cele niezależnie.

Innymi słowy, jeśli jesteś użytkownikiem NordVPN lub Surfshark, nie odczujesz żadnych zmian. Nadal będziesz korzystać z tych samych aplikacji i będziesz mieć dostęp do tych samych serwerów i funkcji, co wcześniej. Umowa nie zmienia polityki prywatności ani warunków świadczenia usług żadnej z firm.

Klienci obu usług z przyjemnością dowiedzą się, że zarówno NordVPN, jak i Surfshark natychmiast zaczną konsolidować swoje zasoby i współpracować, co jest bezsprzecznie dobre dla obu marek. Połączenie spółki macierzystej NordVPN z Surfshark wydaje się korzystne dla wszystkich zaangażowanych osób.

Kiedy nastąpi fuzja NordVPN i Surfshark?

Od razu! Negocjacje te trwały już od jakiegoś czasu. Według Martineza:

„Zamknięcie podpisanej umowy oznacza zakończenie procesu, który rozpoczął się w połowie 2021 roku. Ponieważ Nord Security i Surfshark mają wspólną misję zabezpieczania cyfrowego życia ludzi i poprawy ich prywatności, umowa zapewnia obu firmom nową dźwignię w budowaniu bezpieczniejszego internetu”.

Zmiany są nieuniknione w stale rozwijającym się i niezwykle konkurencyjnym świecie cyberbezpieczeństwa, a fuzja NordVPN-Surfshark jest rodzajem pozytywnej transformacji, którą możemy zatrzymać.

Post Co oznacza dla Ciebie fuzja NordVPN i Surfshark? pojawił się pierwszy na newsblog.pl.

x