Co oznacza dla Ciebie pojawienie się wiadomości RCS na iPhone’ach

Photo of author

By maciekx

Istotne punkty dotyczące nowej funkcji wiadomości

  • Wdrożenie przez Apple standardu RCS zdecydowanie poprawi kompatybilność między różnymi platformami, co będzie zbawieniem dla użytkowników mających trudności z wysyłaniem SMS-ów pomiędzy urządzeniami z systemem Android oraz iOS.
  • Technologia RCS oferuje spore udoskonalenia w porównaniu z wiadomościami SMS i MMS, w tym m.in. potwierdzenia dostarczenia, informację o tym, że rozmówca pisze, przesyłanie multimediów w lepszej jakości, a także opcję wysyłania wiadomości przez dane komórkowe lub sieć Wi-Fi.
  • Mimo że iMessage nadal będzie głównym i najbezpieczniejszym sposobem komunikacji pomiędzy użytkownikami urządzeń Apple, protokół RCS będzie dostępny równolegle z SMS-ami i MMS-ami.

Nieoczekiwanie, firma Apple zapowiedziała wdrożenie standardu przesyłania wiadomości RCS (Rich Communication Services) poprzez aktualizację oprogramowania w roku 2024. Co to oznacza dla użytkowników iPhone’ów, którzy wysyłają SMS-y do osób korzystających z innych systemów?

W tym artykule omówimy kluczowe aspekty planów Apple dotyczących obsługi RCS, a także to, jaki wpływ może to mieć na nasze codzienne wysyłanie wiadomości.

Jak technologia RCS wpłynie na twoje doświadczenia z wiadomościami?

Według informacji przekazanych przez rzecznika Apple serwisowi 9to5Mac, integracja RCS znacznie poprawi interoperacyjność pomiędzy różnymi platformami. Decyzja Apple o wdrożeniu RCS, choć podjęta pod naciskiem organów regulacyjnych, jest dużym ułatwieniem dla użytkowników, którzy zmagają się z problemami związanymi z wysyłaniem SMS-ów pomiędzy urządzeniami z systemem Android i iOS.

Do tej pory komunikacja pomiędzy iPhonem a urządzeniem z Androidem opierała się na SMS-ach lub MMS-ach, co wiązało się z pewnymi niedogodnościami, które ma za zadanie wyeliminować standard RCS. Użytkownicy otrzymają dostęp do potwierdzeń dostarczenia i odczytania wiadomości, informacji o tym, że odbiorca w danej chwili pisze, przesyłanie multimediów w wysokiej rozdzielczości, a także możliwość wysyłania i odbierania wiadomości przez sieć komórkową lub Wi-Fi.

Chociaż obecnie protokół RCS nie oferuje pełnego szyfrowania, w przeciwieństwie do iMessage, Apple zapowiedziało współpracę z GSMA w celu ulepszenia zabezpieczeń standardu.

Spór o „zielone” i „niebieskie” dymki w komunikatorach nie ustanie, gdyż iMessage pozostanie główną metodą komunikacji między użytkownikami Apple. Oczekuje się, że RCS stanie się domyślnym rozwiązaniem do przesyłania wiadomości międzyplatformowych, działając równolegle z SMS-ami i MMS-ami, które według firmy Apple będą służyć jako opcja awaryjna.

RCS ułatwi komunikację między różnymi platformami

Implementacja protokołu przesyłania wiadomości RCS nie tylko otworzy nowy rozdział w dynamicznym wysyłaniu komunikatów, ale również zapewni wyższą kompatybilność. Wraz z wprowadzeniem przez Apple standardu RCS w 2024 roku, użytkownicy mogą oczekiwać płynnej komunikacji między platformami, która sprosta ich potrzebom.


newsblog.pl