Windows to teraz aplikacja na iPhone’y, iPady, komputery Mac i PC

  • Firma Microsoft ogłosiła nową aplikację dla systemu Windows, która umożliwia użytkownikom łączenie się z systemem Windows 365, pulpitem wirtualnym Azure i zdalnymi komputerami z dowolnego urządzenia z połączeniem internetowym.
  • Aplikacja dla systemu Windows służy jako centrum usług wirtualizacji komputerów stacjonarnych i aplikacji firmy Microsoft, podobnie jak aplikacja Microsoft 365 jest bramą do aplikacji zwiększających produktywność.
  • Aplikacja jest dostępna w wersji Preview w systemach Windows, macOS, iOS, iPadOS i przeglądarkach internetowych. Dostęp do niej można uzyskać za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub można ją zainstalować ze sklepu Microsoft Store lub TestFlight. Obecnie wymaga biznesowego lub edukacyjnego konta Microsoft, które w przyszłości będzie dostępne na urządzeniach z systemem Android.

Podczas wydarzenia Ignite 2023 firma Microsoft ogłosiła aplikację Windows na iPhone’a, iPada, komputery Mac i PC. Aplikacja o prostej nazwie umożliwia użytkownikom łączenie się z systemem Windows 365, Azure Virtual Desktop, Microsoft Dev Box i zdalnymi komputerami z dowolnego miejsca z dostępem do Internetu. Aplikacja jest teraz dostępna w publicznej wersji zapoznawczej.

Windows jest teraz aplikacją pulpitu zdalnego dla innych urządzeń

Obraz: Microsoftu

Aplikacja Windows została zaprojektowana tak, aby umożliwić użytkownikom dostęp do systemu operacyjnego Microsoft na różne sposoby i na różnych urządzeniach. Aplikacja dla systemu Windows to centrum usług wirtualizacji komputerów stacjonarnych i aplikacji firmy Microsoft, takich jak Azure Virtual Desktop, Windows 365 i usługi pulpitu zdalnego. Można o tym myśleć tak, jak aplikacja Microsoft 365 jest bramą do wszystkich aplikacji zwiększających produktywność, takich jak Word, Excel i PowerPoint.

Aplikacja dla systemu Windows jest dostępna w wersji Preview dla systemów Windows, macOS, iOS i iPadOS oraz przeglądarek internetowych. Przed opuszczeniem wersji zapoznawczej aplikacja może przejść kilka zmian, aby stać się lepszą wersją siebie i lepiej służyć użytkownikom. W chwili pisania tego tekstu aplikacja nie jest dostępna na Androida, ale może się to zmienić w przyszłości.

Jak używać aplikacji Windows do łączenia się ze zdalnym systemem Windows

Firma Microsoft określiła systemy operacyjne, na których można uruchomić aplikację Windows. Ponieważ jednak można go otworzyć za pomocą przeglądarki internetowej, aplikację Windows można otworzyć z dowolnego miejsca, o ile na urządzeniu można uruchomić nowoczesną przeglądarkę internetową.

Aby otworzyć aplikację Windows w przeglądarce internetowej, odwiedź stronę Windows.cloud.Microsoft. Aplikację Windows można zainstalować ze sklepu Microsoft Store dla urządzeń z systemem Windows lub TestFlight dla urządzeń Apple. Na razie możesz logować się tylko przy użyciu konta Microsoft dla firm lub instytucji edukacyjnych. The Dokumentacja aplikacji Windows szczegółowe informacje na temat sposobu łączenia się z różnymi urządzeniami.

Pierwszą czynnością po zainstalowaniu aplikacji na swoim urządzeniu jest zalogowanie się do aplikacji przy użyciu konta służbowego, szkolnego lub osobistego. Należy pamiętać, że należy używać konta powiązanego ze wszystkimi wirtualnymi komputerami, do których chcesz uzyskać dostęp.

Nie musisz instalować żadnego innego oprogramowania. Niezależnie od tego, jakiego urządzenia używasz, aplikacja dla systemu Windows umożliwia korzystanie z urządzeń peryferyjnych i funkcji urządzenia lokalnego. Na przykład możesz używać wielu monitorów, kamer internetowych, urządzeń audio, urządzeń pamięci masowej i połączeń drukarek ze zdalnym systemem Windows. Aplikacja obsługuje także niestandardowe rozdzielczości wyświetlania, dynamiczne rozdzielczości wyświetlania i skalowanie.

Pierwsze kroki z aplikacją Windows

Praca na wirtualnym systemie operacyjnym Windows z dowolnego miejsca jest naturalnym rozwiązaniem dla mobilnych pracowników. Aplikacja dla systemu Windows może stać się czymś lepszym niż połączenie ze zdalnym pulpitem, gdy można uzyskać dostęp do potężnych narzędzi i platform firmy Microsoft za pośrednictwem chmury.

x