Do czego służy kod weryfikacyjny Google Voice?

  • Kody weryfikacyjne Google Voice są wysyłane w celu potwierdzenia Twojej tożsamości podczas procesu rejestracji. Kod wpisz tylko jeśli to Ty zainicjowałeś aplikację.
  • Jeśli otrzymasz kod Google Voice bez rejestracji, ktoś może próbować użyć Twojego numeru telefonu. Nie udostępniaj im kodu; to oszustwo mające na celu zebranie Twoich informacji.
  • Zachowaj ostrożność i nigdy nie podawaj swojego kodu weryfikacyjnego Google Voice, niezależnie od historii lub oferty. Jeśli przypadkowo go udostępnisz, postępuj zgodnie z samouczkiem Pomocy Google Voice, aby odzyskać swój numer.

Podczas procesu rejestracji w Google Voice otrzymasz kod weryfikacyjny Google Voice umożliwiający dokończenie procesu. Miejmy nadzieję, że spotkasz je tylko podczas rejestracji w Google Voice, ale czasami możesz je otrzymać w ramach większego oszustwa.

Przyjrzyjmy się zatem, czym jest kod weryfikacyjny Google Voice i co z nim zrobić.

Co to jest kod weryfikacyjny Google Voice?

Gdy zarejestrujesz się w Google Voice, Google wyśle ​​Ci kod, aby upewnić się, że to naprawdę Ty wykonujesz aplikację. To ważny krok, ponieważ możliwe jest powiązanie konta Google Voice z istniejącym numerem telefonu.

Idealnie byłoby, gdybyś otrzymał ten kod jako naturalną część procesu rejestracji w Google Voice. W takim przypadku wprowadź kod, aby kontynuować konfigurację.

Co się stanie, jeśli nie zarejestruję się w Google Voice, ale mimo to otrzymam kod?

Jeśli otrzymasz kod Google Voice bez faktycznej rejestracji, istnieje duże prawdopodobieństwo, że ktoś inny próbował zarejestrować się w Google Voice przy użyciu Twojego numeru telefonu. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że podałeś gdzieś swój numer telefonu i ktoś skontaktował się z Tobą w tej sprawie i poprosił o kod.

Mogą stworzyć historię uzasadniającą, dlaczego chcą, abyś wysłał kod. Na przykład, jeśli wystawiłeś przedmiot na sprzedaż w witrynie internetowej, mogą się z Tobą skontaktować, informując, że są chętni do zakupu, ale muszą przesłać kod, aby mogli nawiązać z Tobą kontakt.

Niezależnie od ich historii nigdy nie podawaj im kodu weryfikacyjnego Google Voice. Jeśli to zrobisz, druga osoba skonfiguruje konto Google Voice na Twoim numerze telefonu i będzie mogło go używać do zbierania informacji o Tobie. Tak działa oszustwo związane z kodem weryfikacyjnym Google Voice.

Jeśli ktoś prosi Cię o kod, natychmiast zaprzestań komunikacji i nie rozmawiaj więcej z tą osobą. Nawet jeśli oferują ci coś dobrego w zamian za kod, tak naprawdę nie mają ochoty dawać ci czegokolwiek; wszystko, co chcą zrobić, to cię oszukać.

Jeśli przypadkowo przekazałeś komuś swój kod weryfikacyjny Google Voice, postępuj zgodnie z instrukcją Samouczek pomocy Google Voice o odzyskaniu numeru. A jeśli chcesz podać numer telefonu bez ryzyka, że ​​padniesz ofiarą tego oszustwa, spróbuj użyć tymczasowej aplikacji do nagrywania numerów telefonów.

Nigdy nie podawaj swojego kodu weryfikacyjnego Google Voice

Kod weryfikacyjny Google Voice może być widoczny i używany wyłącznie po skonfigurowaniu konta Google Voice. Nigdy nie dawaj tego komuś, kto o to prosi, bez względu na to, jak dobra jest jego historia.

x