Jak korzystać z biblioteki audio YouTube, aby dodawać dźwięki do swoich filmów

  • Uzyskaj łatwy dostęp do biblioteki audio YouTube, przechodząc do YouTube Studio i wybierając kartę Biblioteka audio. Filtruj i wyszukuj konkretną muzykę lub efekty dźwiękowe.
  • Użyj edytora wideo YouTube, aby dodać muzykę do już przesłanych filmów. Po prostu przejdź do YouTube Studio, wybierz film, kliknij Edytor i wybierz kartę Muzyka.
  • Upewnij się, że sprawdziłeś typ licencji plików audio w bibliotece, aby określić, czy wymagane jest uznanie autorstwa. Unikaj sprzedaży lub modyfikowania dźwięku, aby uniknąć ostrzeżeń o naruszeniu praw autorskich i demonetyzacji.

YouTube ułatwił każdemu posiadaczowi konta YouTube pobieranie muzyki i dźwięków z biblioteki audio oraz używanie ich w dowolnym oprogramowaniu do edycji wideo. Możesz także używać muzyki do własnego słuchania. Poniżej opisano, jak korzystać z biblioteki audio YouTube i jakie są wymagania.

Jak korzystać z biblioteki audio YouTube

Korzystanie z biblioteki audio YouTube jest dość proste i masz kilka opcji dotyczących tego, jak i kiedy z niej korzystać.

Jak dodać dźwięki przed przesłaniem filmu

Aby znaleźć bibliotekę audio, zacznij od strony głównej YouTube i kliknij swoje zdjęcie profilowe w prawym górnym rogu. W menu rozwijanym kliknij YouTube Studio. Na następnym ekranie zobaczysz wiele opcji na lewym pasku narzędzi — wybierz opcję Biblioteka audio.

Stamtąd otworzy się biblioteka audio. Pierwsza zakładka zawiera całą muzykę, a druga zakładka zawiera efekty dźwiękowe. Na trzeciej karcie możesz rozpocząć tworzenie biblioteki ulubionych, klikając ikonę gwiazdki obok dowolnego pliku audio, który chcesz zapisać.

Jeśli klikniesz ikonę strzałki w kółku obok utworu, możesz odsłuchać utwór przed jego pobraniem. Jeśli chcesz pobrać plik audio, kliknij Pobierz po prawej stronie ścieżki. Zostanie pobrany jako plik MP3, który można łatwo przesłać i dodać do dowolnego oprogramowania do edycji wideo.

Możesz także wyszukiwać i filtrować bibliotekę audio, jeśli szukasz czegoś konkretnego. Możesz na przykład filtrować według nastroju lub szukać zespołu. Możesz także filtrować dźwięk na podstawie tego, czy atrybucja jest konieczna, czy nie. Po prostu kliknij Szukaj lub Filtruj bibliotekę i wybierz kierunek, w którym chcesz podążać podczas wyszukiwania.

Jak dodać muzykę po przesłaniu filmu

Jeśli przesłałeś już film do serwisu YouTube, nie oznacza to, że przegapiłeś szansę na dodanie do niego muzyki. Możesz w tym celu skorzystać z edytora wideo YouTube.

Kliknij Treść na lewym pasku narzędzi w YouTube Studio, a następnie wybierz ikonę Szczegóły przy filmie, do którego chcesz dodać dźwięk. Następnie kliknij Edytor na lewym pasku narzędzi. Opcja Audio będzie trzecia na liście zmian, które możesz wprowadzić.

Po kliknięciu Audio zobaczysz kartę Muzyka oraz opcję Wyszukaj i filtruj. Po prostu znajdź utwór, którego chcesz użyć, kliknij Dodaj i dostosuj utwór do odpowiedniego miejsca w filmie. Naciśnij Zapisz, kiedy skończysz.

Wymagania dotyczące korzystania z biblioteki audio YouTube

Jednym z najważniejszych wymagań, na które należy zwrócić uwagę podczas korzystania z biblioteki audio YouTube, jest to, czy wymagane jest uznanie autorstwa. Aby dowiedzieć się, czy musisz podać autora, po prostu spójrz na prawo od utworu w sekcji Typ licencji.

Jeśli jest ikona CC, oznacza to, że utwór ma licencję Creative Commons. Jeśli widzisz ikonę YouTube, oznacza to, że nie jest potrzebne podanie źródła. Kiedy jednak najedziesz kursorem na ikonę, możesz dokładnie przeczytać, czego się od Ciebie wymaga.

Ponadto nie wolno sprzedawać ani wprowadzać zmian w dźwięku ani rościć sobie prawa do muzyki lub dźwięku jako własnego. Jeśli naruszysz zasady YouTube dotyczące biblioteki audio, możesz otrzymać ostrzeżenie o naruszeniu praw autorskich lub utracić możliwość zarabiania na filmie.

Dlaczego warto korzystać z biblioteki audio YouTube

Korzystanie z biblioteki audio YouTube ma wiele zalet. Jeśli dopiero zaczynasz tworzyć filmy lub potrzebujesz jednorazowego dostępu do muzyki i dźwięków nieodpłatnych, najprawdopodobniej nie chcesz za to płacić zbyt dużo. Korzystanie z biblioteki audio YouTube jest całkowicie bezpłatne, co oznacza, że ​​możesz zachować pieniądze w kieszeni.

Ponadto istnieje obawa, że ​​użycie muzyki lub dźwięków w filmie może spowodować naruszenie praw autorskich. Jeśli tak się stanie, Twój film zostanie pozbawiony możliwości zarabiania. Ponieważ jednak licencja na bibliotekę audio YouTube jest bezpłatna, nie musisz się martwić o ostrzeżenia o naruszeniu praw autorskich, o ile w razie potrzeby podasz pełny opis autorstwa.

Skorzystaj z darmowej muzyki i dźwięków w YouTube

Biblioteka audio YouTube zawiera szeroki wybór muzyki i dźwięków. Dzięki temu jest to świetne rozwiązanie dla każdego, kto chce dodać muzykę lub dźwięki do swoich filmów na YouTube lub po prostu chce darmowej muzyki do własnego słuchania. Pamiętaj tylko o przestrzeganiu zasad YouTube.