9 witryn, w których można znaleźć bezpłatną muzykę do swoich filmów

Znalezienie idealnej muzyki 🎵 do filmów to trudne zadanie.

Odpowiednia muzyka może przenieść Twój film na wyższy poziom niż cokolwiek innego. Nieodpowiednia muzyka może jednocześnie zrujnować wszystkie wysiłki związane z tworzeniem wideo.

Jeśli spojrzysz na różne filmy na YouTube, przekonasz się, że każdy film składa się z muzyki. Z dnia na dzień znalezienie najlepszych nieodpłatnych utworów i muzyki staje się gorączkowe dla twórców wideo. Dotyczy to osób o mniejszych ograniczeniach budżetowych.

Ale zanim zaczniemy szukać bezpłatnych zasobów muzycznych, najpierw zrozummy, co to jest.

Co to jest muzyka beztantiemowa?

Jest to licencja, która umożliwia kupującemu używanie brzmienia muzycznego w wielu aplikacjach przy jednorazowych zakupach. Oznacza to, że kupujący nie musi wielokrotnie płacić właścicielowi muzyki za jej powtarzające się użycie.

Czy możesz mieć muzykę bez tantiem za darmo?

Tak, niektórzy dostawcy usług audio lub artyści zezwalają na bezpłatne korzystanie z ich muzyki. Nie musisz w tym celu dokonywać żadnych płatności z góry. Jednak prawa autorskie do muzyki pozostaną przy nich. Właściciel muzyki sam decyduje o rodzaju licencji na muzykę.

Korzyści z muzyki beztantiemowej

Korzystanie z muzyki bez tantiem przynosi twórcom wideo kilka korzyści. Przyjrzyjmy się kilku z nich.

  • Tanie lub bezpłatne: Muzyka bez tantiem to ekonomiczny sposób dodawania muzyki do filmów. Możesz nawet znaleźć darmową muzykę bez tantiem. Różnica tkwi w jakości muzyki.
  • Brak problemów z prawami autorskimi: Korzystając z muzyki bez tantiem, możesz uniknąć problemów związanych z naruszeniem praw autorskich.
  • Wielokrotne użycie: Muzyka bez tantiem umożliwia korzystanie z niej w wielu aplikacjach w zależności od typu licencji.

Wyobraź sobie, że spędziłeś dni i godziny ciężkiej pracy, tworząc film, promując go i nie tylko. I w końcu wiesz, że został usunięty z powodu naruszenia praw autorskich. Dzieje się tak z wieloma twórcami wideo, zwłaszcza tymi, którzy dopiero weszli w tę dziedzinę.

Wszystkich tych rzeczy można uniknąć, jeśli korzystasz z muzyki bez tantiem. Daje to sposób na tworzenie legalnych filmów i niedrogą opcję tworzenia angażujących treści.

Istnieje wiele witryn internetowych oferujących muzykę bez tantiem. Możesz wykorzystać dostępną tam muzykę i skutecznie tworzyć imponujące filmy.

Przyjrzyjmy się kilku dobrym stronom internetowym, na których można znaleźć muzykę bez tantiem.

Bensound

Bensound oferuje chronioną prawami autorskimi i gotową do użycia, bezpłatną muzykę dla platform takich jak YouTube, TikTok, Vimeo, Twitch, Instagram itp. Otrzymujesz ważną licencję na całe życie, nawet po zamknięciu konta lub członkostwa.

Beztantiemowa muzyka, którą tu otrzymujesz, obejmuje Ambient, Epic, Calm, Dark, Folk, Jazz, Rock i nie tylko.

Pixabay

Pixabay oferuje ponad 110 000 bezpłatnych utworów muzycznych. Utwory te idealnie nadają się do wykorzystania w filmach YouTube, podkładach muzycznych, podcastach i nie tylko. Oprócz muzyki możesz uzyskać darmowe filmy i obrazy.

Cała muzyka jest dostępna na licencji Pixabay, dzięki czemu utwory są bezpieczne. Nie potrzebujesz też pozwolenia od artysty.

Pasek dźwiękowy

Soundstripe zapewnia dostęp do ponad 70 000 efektów dźwiękowych i ponad 8000 utworów o jakości wytwórni. Możesz używać tych bezpłatnych utworów muzycznych w transmisjach, YouTube i innych.

Soundstripe wraz ze swoją bezpłatną muzyką oferuje również 100 bezpłatnych zasobów do edycji Tropic Color.

Zawiera również utwory muzyczne artystów, którzy zdobyli nagrodę Grammy. Kategorie muzyki, które możesz tutaj odkrywać, to klasyczna, elektroniczna, optymistyczna, pejzaże dźwiękowe, akustyka, Indie Rock i inne.

Staw5

Pond5 przedstawia jedną z największych bibliotek muzycznych, która zapewnia dostęp do milionów utworów muzycznych bez opłat licencyjnych. Wszystkie utwory są bezpieczne dla YouTube i nie utrudniają monetyzacji Twoich treści.

Tutaj możesz odkrywać utwory bez tantiem już od 5 USD. Utwory, które możesz mieć, to akcja, akustyka, ambient, spokój, mrok, smutek, hip-hop itp.

Dźwięk epidemii

Szukasz muzyki bez tantiem do swoich filmów, podcastów lub transmisji? Epidemic Sound ma nieograniczoną bibliotekę efektów dźwiękowych i utworów muzycznych, które są chronione prawami autorskimi.

Licencje, które zawierają jego utwory muzyczne, zawierają wszystkie niezbędne prawa. Możesz mieć osobiste i komercyjne subskrypcje z Epidemic Sound i cieszyć się 30-dniowym bezpłatnym okresem próbnym. Możesz wykorzystać jego bezpłatną muzykę do tworzenia treści na YouTube, Twitch, Facebook, Instagram i nie tylko.

Taketony

Taketones oferuje bezpłatną muzykę lub ścieżki dźwiękowe, z których można korzystać na dowolnej platformie. Gatunki, które możesz tu odkrywać, to między innymi korporacyjny, filmowy, folk, rock, ambient, kids, funk, pop i inne.

Najlepszą rzeczą w Taketones jest to, że jego utwory muzyczne wymagają minimalnej edycji. Dzieje się tak dlatego, że najczęściej występują w wersjach 60, 30 lub 15-sekundowych, co czyni je łatwymi w użyciu.

Darmowe archiwum muzyczne

Free Music Archive oferuje muzykę bez tantiem, która jest całkowicie chroniona prawami autorskimi. Możesz korzystać z muzyki z FMA na różnych platformach, takich jak Facebook, YouTube lub dowolny podcast.

Ta platforma zapewnia natychmiastowy dostęp do oryginalnej muzyki niezależnych artystów. Całą muzykę można odtwarzać, udostępniać, a nawet pobierać.

SoundCloud

Przeglądaj ogromną kolekcję muzyki bez tantiem dzięki SoundCloud. Utwory, które nie są objęte prawami autorskimi, są idealne dla zespołów, producentów muzycznych i niezależnych twórców wideo.

Możesz używać utworów na dowolnej platformie, takiej jak Twitch, YouTube itp., i zarabiać na swoich treściach bez problemów.

Tablica ruchu

Przeglądaj bezpłatną muzykę Motion Array online i popraw jakość swoich filmów bez żadnych roszczeń dotyczących praw autorskich.

Możesz subskrybować ich miesięczne lub roczne pakiety i cieszyć się nieograniczonym dostępem do ich biblioteki muzycznej.

Wniosek

Jeśli więc masz trudności ze znalezieniem utworów muzycznych do swoich filmów, które nie powodują naruszenia praw autorskich, wypróbuj te witryny. Ich obszerna biblioteka muzyczna może pomóc w oferowaniu odbiorcom treści najwyższej jakości bez żadnych naruszeń.

Możesz także zapoznać się z najlepszymi edytorami wideo typu open source.