Jak zostać partnerem Amazon: przewodnik krok po kroku

Dowiedzenie się, jak zostać partnerem Amazon, pozwoli Ci promować swoje ulubione produkty. Możesz udostępniać te linki partnerskie w mediach społecznościowych, podcastach, blogach, witrynach internetowych i kilku innych platformach.

Za każdym razem, gdy dokonasz sprzedaży, otrzymasz również niewielką prowizję. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak krok po kroku zarejestrować się w marketingu afiliacyjnym Amazon.

1. Podstawowe procedury rejestracji dla współpracowników Amazon

Pierwszym krokiem na drodze do zostania partnerem Amazon jest zarejestrowanie się w Amazon Associates. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 • Idź do Współpracownicy Amazona strona internetowa.
 • Na ekranie głównym zobaczysz żółty przycisk Zarejestruj się. Kliknij na to.
 • Wybierz adres i osobę, której Amazon ma zapłacić (w tym przypadku będziesz to Ty). Musisz podać swoje imię i nazwisko, numer telefonu oraz adres domowy lub firmowy.
 • Kliknij Dalej po dodaniu tych informacji.
 • Po skonfigurowaniu konta możesz zacząć myśleć o niezawodnych sposobach zarabiania na Amazon. Możesz zapoznać się z tym przewodnikiem po zakończeniu czytania tego.

  2. Kontynuuj proces rejestracji

  Zanim będziesz gotowy, aby rozpocząć marketing afiliacyjny Amazon, musisz dodać kilka innych niezbędnych informacji.

  Dodawanie stron internetowych i aplikacji mobilnych

  Musisz poinformować firmę Amazon, gdzie planujesz udostępniać utworzone łącza swojemu kontu Amazon Associates. Po wprowadzeniu pierwszych fragmentów informacji na następnej stronie zobaczysz sekcję zatytułowaną Twoje witryny i aplikacje mobilne.

  W polach dodaj dowolne strony internetowe lub konta w mediach społecznościowych, w których planujesz korzystać z linków partnerskich Amazon. Możesz na przykład wykorzystać te linki jako jeden ze sposobów zarabiania pieniędzy na swojej stronie internetowej. Ale jeśli masz coś w rodzaju kanału YouTube, możesz zamiast tego wejść na ten kanał (lub jako dodatek do czegokolwiek innego).

  Zanim zaczniesz, musisz dodać przynajmniej jeden link. Po dodaniu tego linku wybierz opcję Dalej i potwierdź, czy Twoja witryna jest przeznaczona dla osób nieletnich, czy nie.

  Tworzenie profilu współpracowników Amazon

  Zanim ukończysz aplikację Amazon Associates, musisz utworzyć profil. Najważniejsze obszary do rozważenia na następnej stronie to:

  • Rodzaj tworzonej treści.
  • Rodzaj prowadzonej witryny internetowej.

  Musisz także wybrać identyfikator sklepu, wprowadzić wyświetlony kod CAPTCHA i poinformować Amazon, skąd dowiedziałeś się o programie partnerskim.

  Po wypełnieniu tej strony będziesz *prawie* gotowy do rozpoczęcia promowania produktów Amazon. Jeśli Twoje treści są odpowiednie, nie powinieneś mieć żadnych problemów z przyjęciem do programu.

  3. Wprowadzanie informacji o płatności

  Oczywiście rejestrowanie się w Amazon Associates jest zupełnie bez sensu, jeśli nie podasz metody płatności, aby otrzymać prowizję. Oto jak dodać opcję płatności do swojego konta:

 • Zaloguj się na swoje konto Amazon Associates, kliknij swój adres e-mail, a następnie wybierz Ustawienia konta.
 • W obszarze Informacje dotyczące płatności i podatków wybierz opcję Zmień metodę płatności.
 • Wybierz Konto bankowe > Dodaj nowe konto bankowe i wprowadź swoje dane.
 • Po przesłaniu informacji o płatności warto również zaktualizować dane podatkowe. Możesz to zrobić, przechodząc do opcji Ustawienia konta > Informacje dotyczące płatności i podatków > Wyświetl/podaj informacje podatkowe.

  Czasami witryna Amazon Associates może w ogóle nie odpowiadać. Możesz spróbować odświeżyć przeglądarkę lub wypróbować nową, ale wkrótce powinna zacząć działać ponownie.

  Po pomyślnym zarejestrowaniu się w programie Amazon Associates możesz zacząć polecać swoje ulubione produkty innym. Aby to zrobić, musisz utworzyć i rozpowszechniać linki partnerskie.

  Możesz utworzyć trzy typy linków partnerskich:

  Poniżej znajdziesz instrukcje dotyczące tworzenia i udostępniania linków partnerskich w serwisie Amazon Associates.

 • Przejdź do Amazon i zaloguj się na to samo konto powiązane z Twoim profilem partnerskim.
 • Wyszukaj produkt, który chcesz polecić i kliknij na niego.
 • U góry ekranu powinieneś zobaczyć baner SiteStripe. Rozwiń to, aby wybrać typ linku partnerskiego, który chcesz udostępnić.
 • Skopiuj i wklej link lub kod produktu. Następnie wejdź na swoją stronę i udostępnij ją na odpowiedniej stronie.
 • Jeśli dołączyłeś do Amazon Associates, ponieważ chcesz rozpocząć działalność internetową, rozważ zapoznanie się z naszymi najważniejszymi wskazówkami, jak odnieść sukces w biznesie internetowym.

  5. Przeglądanie statystyk

  Analizowanie, które produkty sprzedają się najlepiej, jest niezbędne dla każdego, kto chce odnieść sukces, długoterminowy partner Amazon. Na szczęście przeglądanie statystyk jest dość łatwe.

  Możesz wyświetlić swoje 30-dniowe statystyki, przewijając stronę główną w dół. Tutaj znajdziesz wykres przedstawiający łączną liczbę kliknięć, zarobki i inne informacje.

  Wymagania programu partnerskiego Amazon

  Kiedy już dowiesz się, jak zostać partnerem Amazon i założysz konto, musisz spełnić kilka podstawowych wymagań.

  Minimalna sprzedaż

  Kiedy zarejestrujesz się w Amazon Associates, musisz dokonać co najmniej trzech sprzedaży w ciągu 180 dni, aby Twoje konto pozostało aktywne. Jeśli nie osiągniesz tego progu, Amazon prawdopodobnie zamknie Twoje konto partnerskie.

  Chociaż konwencjonalne porady mówią, abyś poczekał, aż będziesz mieć odbiorców, zanim się zarejestrujesz, tak naprawdę dobrym pomysłem jest zarejestrowanie się zaraz po rozpoczęciu dowolnego projektu, który rozpoczynasz. O marketingu afiliacyjnym dowiesz się znacznie szybciej, mając doświadczenie w świecie rzeczywistym.

  Termin sprzedaży stanowi motywację do skutecznej promocji i wczesnego budowania lojalności wobec marki. Nawet jeśli Twoje konto zostanie zamknięte z powodu nieosiągnięcia progu sprzedaży, nadal możesz później założyć kolejne konto. Zatem ryzyko jest minimalne.

  Kiedy udostępniasz linki partnerskie, musisz dodać zastrzeżenie, gdziekolwiek je umieścisz. Na przykład na mojej własnej stronie internetowej zaczynam swoje posty na blogu od następujących słów:

  *Ten artykuł zawiera linki partnerskie. Jeśli dokonasz u nich zakupu, mogę otrzymać niewielką prowizję bez dodatkowych kosztów.

  Powinieneś także wspomnieć w stopce swojej witryny o tym, że jesteś uczestnikiem programu Amazon Associates. Co więcej, wzmianka o tym, że jesteś partnerem Amazon w swojej polityce prywatności, jest również mądrym pomysłem.

  Zmaksymalizuj swoje zarobki, zostając partnerem Amazon

  Teraz, gdy wiesz, jak zostać partnerem Amazon, masz niezbędne informacje potrzebne do założenia konta.

  Masz także lepszą pozycję do tworzenia i udostępniania angażujących linków, a także rozumiesz wymagania programu partnerskiego Amazon, których musisz przestrzegać. Dlaczego więc nie założyć własnego konta i rozpocząć proces uczenia się?

  x