Co to jest Microsoft – WPD

Użytkownicy systemu Windows 10 widzą nową aktualizację w aplikacji Ustawienia. Ta aktualizacja, choć pochodzi od firmy Microsoft, jest nieco niepokojąca ze względu na swoją nazwę. Aktualizacja nosi nazwę Microsoft – WPD – 2/22/2016 12:00:00 AM – 5.2.5326.4762. Nazwa, a konkretnie data i godzina dołączona do nazwy, jest tym, co niepokoi użytkowników. Aktualizacja jest datowana na luty 2016 r., Czyli znacznie ponad rok temu. Jeśli zastanawiasz się, czym jest aktualizacja Microsoft – WPD – 2/22/2016, mamy odpowiedzi. Ponadto instalacja jest bezpieczna. Ta aktualizacja dotyczy urządzeń przenośnych i nie ma się czym martwić.

Aktualizacja: Microsoft wyciągnął tę aktualizację i powiedział, że jest problematyczny. Jeśli jesteś jednym z nielicznych, którzy nie mieli z tym problemu, policz swoje szczęśliwe gwiazdy. Jeśli nie możesz podłączyć telefonu z systemem Android do komputera z systemem Windows, poszukaj rozwiązania w środku.

Microsoft – WPD – aktualizacja z 22.02.2016

Wydaje się, że aktualizacja została wdrożona dla kilku osób. Otwórz aplikację Ustawienia i przejdź do grupy ustawień Aktualizacja i zabezpieczenia. Kliknij opcję „Sprawdź aktualizacje” na karcie „Windows Update”. Aktualizacja pojawi się wkrótce i rozpocznie się pobieranie. Po pobraniu system Windows 10 wyświetli monit o zainstalowanie.

Rzeczywiście zainstalowaliśmy aktualizację w jednym z naszych systemów. Niczego nie zepsuło. Nie było wymagane ponowne uruchomienie. Jeśli instalacja się nie powiedzie, pojawi się błąd 0x800f0217. Możesz spróbować zainstalować go ponownie później, ale znowu nie będzie to miało większego wpływu na działanie twojego systemu. To nie jest aktualizacja zabezpieczeń.

Co to jest aktualizacja WPD?

WPD oznacza przenośne urządzenie z systemem Windows. Aktualizacja jest zasadniczo aktualizacją sterownika dla urządzeń przenośnych. Zwykle taką aktualizację zobaczysz, jeśli podłączysz nowe urządzenie peryferyjne do swojego systemu. Wydaje się, że Microsoft wypchnął tę aktualizację bez większego wyjaśnienia. Jeśli wcześniej miałeś problemy z podłączeniem telefonu lub innego urządzenia mobilnego do komputera z systemem Windows 10, ta aktualizacja powinna go rozwiązać.

Telefon Android nie został wykryty po aktualizacji firmy Microsoft – WPD – 22.02.2016

Jeśli aktualizacja nie pozwala na podłączenie telefonu do komputera z systemem Windows 10, masz problemy. Podłącz telefon do komputera, otwórz Menedżera urządzeń. Zajrzyj do sekcji Urządzenia przenośne, gdzie zobaczysz urządzenia MTP z żółtym wykrzyknikiem. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Aktualizuj sterownik” z menu kontekstowego. Wybierz opcję „Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika”. Kliknij „Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze” i wybierz Urządzenia MTB.

Ponadto, aby trochę bardziej uspokoić, ta aktualizacja jest źle nazwana i jest nieudaną aktualizacją. Unikaj tego. Microsoft nie wynalazł wehikułu czasu.