Co to jest Microsoft Teams i czy jest odpowiedni dla mojej firmy?

Microsoft Teams to odpowiedź firmy na zapotrzebowanie na przyjazne dla użytkownika oprogramowanie do współpracy cyfrowej w nowoczesnym miejscu pracy. Konkuruje ze Slackiem i zastąpi Skype dla firm jako główna platforma do zdalnej pracy. Dostępna jest również darmowa wersja!

Co to jest Microsoft Teams?

Microsoft Teams to aplikacja do komunikacji opartej na współpracy stworzona dla małych firm, dużych przedsiębiorstw i osób, takich jak freelancerzy, klienci, studenci i nauczyciele. Każdy, kto chce pracować z innymi osobami nad plikami, zwłaszcza tymi, które używają Office 365, może używać Teams jako platformy do wykonywania pracy.

Aplikacja oferuje VoIP, czat tekstowy i wideo, a także łatwą w konfiguracji integrację z Office i SharePoint, a wszystko to w przyjaznym dla użytkownika interfejsie. Jako platforma freemium Teams umożliwia firmom dowolnej wielkości udostępnianie, spotykanie się i wspólną pracę nad plikami w czasie rzeczywistym za pośrednictwem aplikacja komputerowa (dla Windows / Mac / Linux), nieco mniej funkcjonalny aplikacja internetowalub aplikacja mobilna (Android/iPhone/iPad).

Teams po raz pierwszy powstał w 2016 roku, kiedy gigant technologiczny z Redmond zdecydował się nie kupować Slacka 8 miliardów dolarówi zamiast tego postanowił opracować własną aplikację jako zamiennik programu Skype dla firm. Niezależny Slack oferuje natywną integrację z aplikacjami Google, podobnie jak Teams z prawie wszystkimi innymi narzędziami Microsoft.

Teams ostatecznie staną się wbudowaną aplikacją do komunikacji w miejscu pracy dla jednego z najpopularniejszych na świecie systemów operacyjnych (Windows) i pakietów biurowych (Office 365). Nawet jeśli wybierzesz alternatywę dla swojej organizacji, możesz spodziewać się ogromnej liczby transakcji dzięki usłudze Teams. Łatwo jest wysłać każdemu spoza organizacji szybkie, jednorazowe zaproszenie na spotkanie prywatne, więc możesz po prostu otrzymać łącze Teams do następnej rozmowy wideo.

Inicjatywy edukacyjne firmy Microsoft, takie jak Microsoft Teams for Education sprawiły, że jest to świetne rozwiązanie również do sal lekcyjnych. Nauczyciele mogą tworzyć zadania, organizować dzienniki ocen i tworzyć interaktywne quizy za pomocą Microsoft Forms. Istnieje również spory sklep z aplikacjami, który zapewnia łączność z odpowiednimi aplikacjami innych firm, takimi jak Flipgrid, Turnitin, i MakeCode.

Co robi Microsoft Teams?

Zasadniczo Teams upraszcza i kategoryzuje wszystkie różne interakcje międzyludzkie, które muszą mieć miejsce w firmie z pracownikami, którzy muszą komunikować się cyfrowo. Poza światem biznesu może być używany przez prawie każdą grupę robiącą wszystko, co wymaga cyfrowej komunikacji i współpracy.

Podstawowa struktura zespołów zaczyna się w momencie tworzenia organizacji. Osoby zaproszone do tej organizacji (np. „Mój biznes z klasą”) otrzymują różne zespoły (np. Marketing, IT, Klasa 4), w zależności od tego, jak zarządzasz uprawnieniami. W tych zespołach Ty (lub użytkownicy z dostępem administratora) możecie tworzyć kanały publiczne lub prywatne (np. Ogłoszenia, Projekt nr 21, Pop Quiz). Kanały to miejsce, w którym możesz rozmawiać w zorganizowanych wątkach, udostępniać pliki cyfrowe, a nawet współpracować nad nimi w czasie rzeczywistym, w zależności od skonfigurowanych integracji.

Microsoft Doradca dla zespołów upraszcza proces zakładania organizacji. Po uruchomieniu możesz skonfigurować wirtualne spotkania i konferencje oraz rozpocząć tworzenie, edytowanie i udostępnianie plików z usługi Office 365 lub dowolnej usługi przechowywania plików, którą chcesz zintegrować. Integracje aplikacji innych firm w usłudze Teams ułatwiają skonfigurowanie dowolnej integracji lub usługi, której możesz potrzebować.

Dostęp do tych aplikacji można uzyskać bezpośrednio z aplikacji Teams, klikając przycisk „Aplikacje” w lewym dolnym rogu aplikacji komputerowej.

Teams Apps

Ile kosztuje Microsoft Teams?

Bez żadnych kosztów możesz utworzyć organizację w usłudze Teams i zaprosić do 300 osób (lub nieograniczonej liczby użytkowników, jeśli jesteś akredytowana instytucja akademicka). Członkowie Twojej organizacji Teams można pogrupować w zespoły lub kanały z grupowymi połączeniami audio i wideo oraz 10 GB magazynu w chmurze (plus 2 GB na osobę).

Poza tym poza integracją z prawie każdą aplikacją firmy Microsoft możesz także połączyć Teams z aplikacjami Google, Adobe, Trello, Evernote i setki więcej.

Plan cenowy zespołów

Jeśli Ty i mniej niż 300 osób musicie rozmawiać za pośrednictwem wiadomości tekstowych, głosowych i wideo podczas udostępniania i współpracy za pośrednictwem usługi Office 365, możesz już teraz rozpocząć bezpłatne korzystanie z aplikacji Teams. Jeśli potrzebujesz dostępu do oficjalnej pomocy technicznej, większej przestrzeni dyskowej, lepszych zabezpieczeń, większej liczby funkcji spotkań lub integracji z aplikacjami Microsoft SharePoint, Yammer, Planner i Stream, patrzysz na 5 USD za użytkownika miesięcznie. Poza tym dostęp do komputerowych wersji innych aplikacji pakietu Office, takich jak Outlook i Word, a także wyższe limity danych i kilka innych funkcji będzie Cię kosztować 12,50 USD na użytkownika miesięcznie.

Ceny te są nieco wyższe, jeśli zdecydujesz się na miesięczne zobowiązanie zamiast corocznego odnawiania subskrypcji. Możesz wyświetlić pełny podział struktury cenowej dla usługi Teams na oficjalnej stronie Microsoft.

Microsoft Teams a Slack

IBM wybrał Slack dla wszystkich swoich pracowników. NFL wybrało Teams dla swoich zawodników, trenerów i personelu. Konkurencja między dwiema największymi aplikacjami do współpracy cyfrowej sprawiła, że ​​te dwie aplikacje są do siebie bardziej podobne niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ ścigają się o włączenie funkcji, które są potrzebne w szerokim zakresie różnorodnych miejsc pracy, aby odnieść sukces w nowoczesnej erze cyfrowej.

Drużyny (po lewej) vs Slack (po prawej)

Chociaż dość często porównuje się te dwie platformy, indywidualne zalety, takie jak limity wolnego miejsca na pliki (2 GB firmy Microsoft w porównaniu z 5 GB Slacka) mogą się zmieniać w czasie, gdy jedna firma zacznie konkurować z drugą. Oba oferują plany freemium, chociaż pierwszy płatny poziom Microsoftu (5 USD) jest nieco tańszy niż Slack (6,67 USD).

Szczególnie w przypadku większych przedsiębiorstw Teams ma obecnie przewagę nad Slackiem, zapewniając więcej funkcji, takich jak planowanie konferencji, szczegółowe nagrania spotkań i udostępnianie ekranu dla wielu użytkowników. Obie platformy obsługują boty, mają aplikacje na każdy system operacyjny i oferują głębokie poziomy dostosowywania. Ogólnie rzecz biorąc, wszelkie różnice będą się zmniejszać, gdy więcej funkcji zostanie ujednoliconych na różnych platformach.

Największą różnicą między Slackiem a Teams jest fakt, że ten drugi należy do firmy Microsoft. Oznacza to, że Teams ma znacznie lepszą integrację natywną z Office 365, nawet w wersji bezpłatnej. Tymczasem Slack integruje się przede wszystkim z produktami Google, między innymi (w tym Microsoft Office 365 i SharePoint). Wiele z tych integracji jest wzajemnych, ale niektóre nie; dowiedz się, która aplikacja integruje się z oprogramowaniem i platformami innych firm, których będziesz używać do prowadzenia swojej działalności, i zdecyduj odpowiednio. Zawsze istnieją inne platformy do cyfrowej współpracy i pracy zdalnej, takie jak Discord lub Google Hangouts.

Wybór Microsoft Teams jako platformy do cyfrowej komunikacji i współpracy zależy głównie od tego, do czego będziesz go używać oraz od tego, czy integruje się z innym używanym oprogramowaniem. W przypadku większości dzisiejszych platform komunikacji cyfrowej wszystko sprowadza się do Ciebie, Twojej organizacji i tego, jak praktyczne lub znaczące są dla Ciebie różne funkcje.

x