Czy możesz obserwować kogoś na Instagramie bez jego wiedzy?

Instagram to darmowe oprogramowanie na iPhone’a i Androida, które umożliwia udostępnianie zdjęć i filmów. Dziś możesz uzyskać dostęp do Instagrama za pomocą przeglądarki internetowej na swoim komputerze i używać jej do modyfikowania swojego profilu, czytania swojego kanału, polubienia i komentowania postów oraz wysyłania i odbierania bezpośrednich wiadomości. Każdy, kto ukończył 13 lat, może założyć konto, podając adres e-mail i wybierając nazwę użytkownika. Jeśli jednak szukasz sposobów na potajemne śledzenie kogoś na Instagramie, jesteś we właściwym miejscu! Dajemy Ci pomocny przewodnik, który nauczy Cię, czy możesz obserwować kogoś na Instagramie bez jego wiedzy, przestać obserwować kogoś na Instagramie bez jego wiedzy lub wiedzieć, kto odwiedził Twój profil.

Czy możesz obserwować kogoś na Instagramie bez jego wiedzy?

Facebook Inc. ostatecznie kupił Instagram, który jest obecnie znany jako Meta Platforms. Użytkownicy aplikacji mogą przesyłać pliki multimedialne, które można modyfikować za pomocą filtrów i porządkować według hashtagów i znaczników geograficznych. Wpisy można udostępniać publicznie lub tylko obserwującym, którzy zostali już autoryzowani. Użytkownicy mają dostęp do możliwości eksplorowania materiałów innych użytkowników według tagów i lokalizacji, przeglądania popularnych treści, takich jak zdjęcia, oraz obserwowania użytkowników w celu dodawania ich rzeczy do osobistego kanału informacyjnego. Przeczytaj ten artykuł do końca, aby dowiedzieć się, czy możesz śledzić kogoś na Instagramie bez jego wiedzy w szczegółowy sposób, korzystając ze zdjęć dla lepszego zrozumienia.

Czy możesz obserwować kogoś na Instagramie bez jego wiedzy?

Tak, możesz obserwować kogoś na Instagramie bez jego wiedzy, używając innego konta, przeglądarki Instagram innej firmy lub prosząc znajomego o sprawdzenie profilu innej osoby. Dokładne podejście, które powinieneś podjąć, będzie jednak zależało od szczegółów Twojej sprawy. Zobaczmy teraz, jak potajemnie śledzić kogoś na Instagramie w następnej sekcji.

Jak możesz potajemnie śledzić kogoś na Instagramie?

Poniżej wymieniono kilka sposobów na potajemne śledzenie kogoś na Instagramie:

  • Metoda bezpośredniego wyszukiwania: Jeśli konto, które obserwujesz, jest kontem publicznym, w rzeczywistości nie musisz wiele robić. Aby znaleźć ich zdjęcia na Instagramie, po prostu wyszukaj nazwę użytkownika na Instagramie. Oczywiście nie musisz wpisywać nazwy użytkownika za każdym razem, gdy chcesz uzyskać dostęp do konta. Za każdym razem, gdy klikniesz ikonę wyszukiwania na Instagramie, Twoja historia wyszukiwania jest automatycznie zapisywana. Możesz uzyskać dostęp do ich profilu od razu po zobaczeniu ich nazwy.

  • Użyj innego konta: Najprostszą strategią jest użycie innego konta, które nie jest w żaden sposób powiązane z Twoją tożsamością. Możesz mieć wiele profili na Instagramie, więc możesz utworzyć anonimowy, aby potajemnie śledzić osoby. Jeśli jest to konto prywatne, wyślij im zaproszenie do znajomych, a jeśli jest to konto publiczne, po prostu wpisz ich imię w polu wyszukiwania i rozpocznij ich wyszukiwanie.

  • Użyj narzędzi przeglądarki Instagram: Trzecim wyborem jest użycie przeglądarki Instagram do przeglądania czyjejś strony w dowolnym momencie. Możesz korzystać z prywatnych przeglądarek Instagram, takich jak Gwaa, IGLookup, Prywatna przeglądarka zdjęć, PrivateInstaitp., który umożliwia anonimowe przeglądanie postów i historii.

Oto kilka sposobów, w jakie możesz potajemnie śledzić kogoś na Instagramie.

Czy ktoś wie, kiedy obserwujesz ich na Instagramie?

Tak, zostaną poinformowane, że ich przestrzegasz. Jeśli obserwujesz kogoś na Instagramie, musisz wysłać mu zaproszenie do znajomych, w zależności od tego, czy jego konto jest publiczne, czy prywatne. Po obserwowaniu kogoś na Instagramie osoba ta otrzymuje powiadomienie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czy naprawdę wiesz, kto odwiedził Twój profil. Przeczytaj ten artykuł dalej, aby dowiedzieć się, kto odwiedził Twój profil.

Skąd możesz wiedzieć, czy ktoś przestał Cię obserwować na Instagramie?

Zobaczmy, jak ręcznie sprawdzić, czy ktoś przestał Cię obserwować na Instagramie:

Uwaga: dla obu Android oraz iOS Użytkownicy Instagrama.

1. Uruchom Instagram na swoim telefonie.

2. Stuknij ikonę profilu w prawym dolnym rogu.

3. Stuknij w Obserwatorzy, aby zobaczyć listę obserwujących.

4. Teraz możesz zobaczyć wszystkich obserwujących w zakładce obserwujących. Sprawdź, czy na liście nie ma czyjegoś nazwiska.

Czy możesz przestać obserwować kogoś na Instagramie bez jego wiedzy?

Tak, zdecydowanie możesz przestać obserwować ludzi bez ich wiedzy, ponieważ Instagram nie powiadamia osoby, że przestajesz obserwować. Ta osoba dowie się, że przestałeś ją obserwować tylko wtedy, gdy odwiedzi Twój profil. Przeczytaj ten artykuł od samego początku, aby zrozumieć, jak możesz obserwować kogoś na Instagramie bez jego wiedzy.

Jak ukryć przed obserwującymi kogo obserwuję na Instagramie?

Niestety, Instagram nie wymyślił jeszcze tej funkcji, w której możesz ukryć swoich obserwujących. W przypadku konta publicznego każda osoba na Instagramie będzie mogła zobaczyć numery oraz imiona osoby, którą obserwujesz na Instagramie. Nawet na prywatnym koncie osoby, które odwiedzają Twój profil na Instagramie, mogą zobaczyć liczbę obserwujących i obserwujących, które masz. Mimo że nie możesz ukryć liczb, możesz zarządzać lub ograniczać, kto może zobaczyć Twoje konto na Instagramie. Chociaż nie ma prostego sposobu na osiągnięcie tego, istnieje kilka łatwych sposobów na zabezpieczenie się przed niechcianymi gośćmi. Zobaczmy, jakie są te obejścia poniżej:

Opcja I: Uczyń swoje konto prywatnym

Nie możesz użyć tej techniki do ukrywania użytkowników Instagrama, których obserwujesz, jeśli jesteś influencerem na Instagramie lub właścicielem firmy budującym markę na platformie. Profile odpoczynku można zmienić na konto prywatne, wykonując następujące czynności:

1. Otwórz aplikację Instagram na swoim telefonie.

2. Przejdź do swojego profilu, dotykając ikony profilu w prawym dolnym rogu.

3. Stuknij ikonę hamburgera w prawym górnym rogu.

4. Stuknij w Ustawienia.

5. Teraz dotknij Prywatność.

6. Na koniec włącz przełącznik dla konta prywatnego.

Opcja II: Blokuj obserwujących

Być może będziesz jednak musiał zablokować niektóre konta, jeśli chcesz ukryć swoje obserwacje na Instagramie przed określonymi osobami. Jeśli więc zastanawiasz się, jak zablokować kogoś na Instagramie, wykonaj poniższe czynności:

1. Otwórz Instagram i dotknij ikony wyszukiwania od dołu.

2. Wyszukaj żądany profil, który chcesz zablokować.

3. Stuknij ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu tego profilu.

4. Stuknij w Blokuj.

Przeczytaj ten artykuł od samego początku, aby dowiedzieć się, jak możesz obserwować kogoś na Instagramie bez jego wiedzy.

Opcja III: Ogranicz konta

Ograniczenie konta może pomóc w ograniczeniu dostępu do tego konta bez ich usuwania. Wykonaj poniższe kroki:

1. Otwórz Instagram i przejdź do strony swojego profilu.

2. Stuknij w ikonę hamburgera > Ustawienia.

3. Stuknij w Prywatność.

4. Przesuń w dół i dotknij Konta z ograniczeniami.

5. Potwierdź monit, klikając przycisk Kontynuuj.

6. Teraz wpisz nazwę profilu, który chcesz ograniczyć i dotknij opcji Ogranicz obok nazwy.

Skąd możesz wiedzieć, kto prześladuje Cię na Instagramie?

Pomimo tego, że możesz chcieć, aby Twoi znajomi i rodzina oglądali Twoje posty na Instagramie, myśl o stalkerze przeglądającym Twoje zdjęcia i filmy nie jest zbyt kusząca. Znalezienie osób, które prześladują Twoje konto na Instagramie, może ułatwić konfrontację lub zbanowanie ich, niezależnie od tego, czy są to zupełnie obcy, czy zgorzkniali ex.

Uwaga: Twoje bezpieczeństwo online może być zagrożone, jeśli podasz hasło do Instagrama aplikacji innej firmy.

  • Przejrzyj interakcje swojego profilu: Najprostszą techniką zlokalizowania osób, które mogą Cię prześladować na Instagramie, jest przejrzenie interakcji z Twoim profilem. Nie będziesz w stanie stwierdzić, czy ktoś spojrzał na Twoje posty, chociaż częsti obserwatorzy na Instagramie mogli polubić lub skomentować jeden z nich przez pomyłkę lub w błędnym przekonaniu, że nie zauważysz. Dodatkowo musisz zwracać uwagę na osoby, które lubią Twoje treści, ale Cię nie obserwują. Będą sprawdzać bezpośrednio Twoje konto, aby zobaczyć wszelkie aktualizacje od Ciebie, ponieważ Twoje posty nie pojawiają się w ich kanale.

  • Zbadaj swoich obserwujących: Jeśli Twój profil jest publiczny, zbadanie swoich obserwujących może być pomocnym podejściem, aby dowiedzieć się, kto widzi Twój post i historie na Instagramie. Niektóre mogą być naszymi wspólnymi znajomymi, podczas gdy inne mogą być kontami firmowymi zainteresowanymi Twoimi postami. Zaleca się jednak ich zablokowanie, ponieważ prawdopodobnie są botem lub stalkerem na Instagramie, jeśli mają niewielu obserwujących.

  • Sprawdź przeglądających historię: Jedną z najprostszych metod znalezienia stalkera na Instagramie jest opublikowanie zdjęcia lub filmu w relacjach na Instagramie. I spójrz na konta, które oglądały to w lewym dolnym rogu ekranu. Zwróć szczególną uwagę na osoby, które często widzą Twoje Stories, nie obserwując Twojego konta. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że konto podąża za Twoją historią i profilem na Instagramie, jeśli często wyświetla się jako jeden z pierwszych obserwatorów.

  • Użyj aplikacji innych firm: Użyj aplikacji innej firmy jako ostatecznego środka, aby mieć oko na swojego stalkera na Instagramie. Jednym z wielu wyborów jest Analizator obserwującychpodczas gdy inne obejmują Statystyki obserwujących: Profil+, itp. Obserwatorzy i osoby, które nie obserwują, ludzie, którzy nigdy lub zawsze lubią Twoje zdjęcia, oraz użytkownicy, którzy Cię zbanowali, są wymienieni w obietnicach tych aplikacji prześladujących na Instagramie. Inni twierdzą nawet, że ujawnią, kto odwiedził Twoje konto na Instagramie.

Skąd możesz wiedzieć, kto odwiedził Twój profil?

Mówiąc dokładniej, nie ma prostego sposobu na sprawdzenie, kto odwiedza Twój profil na Instagramie. Prywatność użytkownika jest głównym czynnikiem braku wewnętrznej funkcji Instagrama, która pozwalałaby użytkownikom zobaczyć, kto odwiedził ich profil. Instagram, który jest własnością Facebooka, zawiera wszystkie informacje, których potrzebujesz, aby wiedzieć, kto odwiedził Twój profil, ale nie dostarczy Ci ich, ponieważ może to spowodować gwałtowny spadek zaangażowania użytkowników. Niewiele aplikacji twierdzi, że pokazuje, kto dokładnie oglądał Twój profil, ale ich wiarygodność jest wątpliwa. Nie będziesz więc wiedział, kto dokładnie odwiedził Twój profil. Przeczytaj ten artykuł od samego początku, aby dowiedzieć się, jak możesz obserwować kogoś na Instagramie bez jego wiedzy.

Czy ktoś może zobaczyć, ile razy oglądałeś jego profil na Instagramie?

Nie ma łatwej metody sprawdzenia, kto odwiedza Twój kanał na Instagramie i ile razy. Nie sposób więc powiedzieć, ile razy był oglądany i przez kogo.

Jak możesz stwierdzić, czy ktoś obserwuje konto prywatne?

Niestety, nie ma programu ani hacka, który mógłby wiarygodnie wyświetlić listę obserwujących prywatnego konta na Instagramie. Wysłanie prośby o obserwację i oczekiwanie na akceptację to jedyny prawdziwy sposób, aby dowiedzieć się, kto obserwuje prywatne konto. Zawsze możesz otworzyć nowe konto, jeśli nie chcesz poprosić o własne konto na Instagramie.

Co oznaczają obserwujący duchy na Instagramie?

Obserwatorzy Ghost to profile na Instagramie, które są nieaktywne lub fałszywe, ale mimo to obserwują Cię, zwiększając całkowitą liczbę obserwujących. Jednak nigdy nie angażują się w twoje rzeczy. Konta te są czasami tworzone przez autentyczne osoby, które nigdy ich nie używają. Jednak często są to boty społecznościowe, którym brakuje prawdziwych użytkowników. Konta te istnieją dzięki rynkowi kont obserwujących, które zostały opracowane przez osoby gotowe płacić za obserwujących. Nie są to profile, które potajemnie śledzą kogoś na Instagramie, ale decydują się pozostać nieaktywnymi po publicznym obserwowaniu.

Czy możesz obserwować kogoś na Instagramie, ale nie widzisz jego historii?

Możesz wyciszyć czyjąś historię, jeśli nie chcesz, aby ta historia pojawiała się na pasku u góry Kanału. Oto jak wyciszyć historię:

1. Otwórz aplikację Instagram i przejdź do żądanego profilu, którego historię chcesz wyciszyć na górze strumienia.

2. Dotknij i przytrzymaj zdjęcie profilowe tego profilu.

3. Następnie dotknij Wycisz.

4. Teraz dotknij Wycisz historię.

***

Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się, czy możesz obserwować kogoś na Instagramie bez jego wiedzy i jak wiedzieć, kto odwiedził Twój profil. Zachęcamy do kontaktu z nami w sprawie zapytań i sugestii za pośrednictwem poniższej sekcji komentarzy. Daj nam również znać, o czym chcesz się dowiedzieć w następnej kolejności.