Czy możesz używać iMessage na komputerze z systemem Windows lub telefonie z systemem Android?

Chcesz iMessage na Androida lub Windows? Niestety nie masz szczęścia. Aplikacja Wiadomości Apple działa tylko na urządzeniach Apple, takich jak komputery Mac, iPhone’y i iPady. Żadne aplikacje innych firm nie mogą łączyć się z iMessage. Jednak niektóre dobre alternatywy mają podobną funkcjonalność.

Apple również nie oferuje Wiadomości w Internecie. Szkoda – to może być część Witryna iCloud jak iCloud Drive, Notes i Find My iPhone.

Rozwiązania, które nie działają (z dala od iPada)

Wyszukaj „iMessage na PC” lub coś podobnego w Internecie, a odkryjesz wiele witryn oferujących garść złych rozwiązań do uruchamiania iMessage na komputerze z systemem Windows. Oto dlaczego nie działają.

Niektóre witryny internetowe zalecają użycie Pulpit zdalny Chrome lub inne narzędzie zdalnego pulpitu. Tak, jeśli masz komputer Mac, możesz zostawić go uruchomionego, uzyskać do niego dostęp zdalny z komputera PC i korzystać z aplikacji Wiadomości (lub dowolnej innej aplikacji Mac) przez połączenie z pulpitem zdalnym. Jeśli masz w pobliżu zapasowy komputer Mac, to zadziała – ale prawdopodobnie nie. To głupie rozwiązanie dla prawie każdego.

Te same witryny zalecają pobranie czegoś, co nazywa się „iPadian”, czyli „symulatorem iOS i iPada”. Na pierwszy rzut oka wygląda to na sposób na uruchomienie systemu operacyjnego iOS iPada na pulpicie. Ale to mylące. To nie jest emulator – to „symulator”, który w rzeczywistości nie może uruchamiać prawdziwych aplikacji na iOS. Nie możesz uruchamiać Wiadomości ani żadnych innych aplikacji. Możesz uruchamiać fałszywe aplikacje zaprojektowane tak, aby wyglądały jak iPad. Za to firma stojąca za iPadem pobiera pieniądze.

Trzymaj się z dala od iPadian. W ogóle nie działa i to strata pieniędzy. Niestety nie ma możliwości uruchomienia iMessage na komputerze.

Jak korzystać z iMessage na Androidzie (z komputerem Mac)

Jeśli masz komputer Mac i telefon z systemem Android, oto rozwiązanie, na które możesz zwrócić uwagę. AirMessage obiecuje „iMessage dla Androida” i spełnia. Jest to jednak trochę skomplikowane i wiąże się z rekrutacją posiadanego komputera Mac do działania jako serwer.

Oto jak to działa: potrzebujesz komputera Mac, na którym zainstalujesz serwer AirMessage. Ten Mac musi przez cały czas działać i mieć połączenie z Internetem. Następnie zainstaluj aplikację AirMessage na swoim telefonie z systemem Android. Możesz uzyskać dostęp do iMessage przez AirMessage na Androidzie – Twój Mac wykonuje ciężkie prace; aplikacja AirMessage komunikuje się z nim. Jako urządzenie, które jest faktycznie podłączone do iMessage, Twój Mac po prostu wysyła wiadomości w tę iz powrotem.

Dla posiadaczy Maców z telefonami z Androidem AirMessage może być kuszące. Ale będziesz potrzebować zawsze włączonego komputera Mac ze stabilnym połączeniem internetowym. To męka.

To nie jest idealne rozwiązanie – ale to najlepsze, co możesz zrobić. Dla większości ludzi to nie będzie tego warte.

Jak wysyłać SMS-y z komputera za pomocą telefonu z systemem Android

Aplikacja Twój telefon wyświetlająca wiadomości tekstowe ze zdjęciami kontaktów.

Jeśli masz telefon z systemem Android i komputer z systemem Windows, możesz wysyłać SMS-y z komputera za pomocą aplikacji Twój telefon wbudowanej w system Windows 10. To jedna z największych zalet aplikacji Wiadomości firmy Apple – jeśli masz iPhone’a, możesz wysyłać SMS-y na komputerze Mac . Cóż, jeśli masz telefon z Androidem, możesz wysyłać SMS-y z komputera z systemem Windows 10.

Możesz nawet wysyłać SMS-y ze swojego komputera do osób korzystających z aplikacji Wiadomości Apple, zakładając, że mają iPhone’a. Będziesz po prostu jedną z tych „zielonych bąbelków” i nie będziesz mieć dostępu do funkcji iMessage, takich jak grupowe iMessages i efekty ekranowe.

Jeśli nie używasz systemu Windows 10, możesz użyć innej aplikacji, takiej jak PushBullet, do wysyłania wiadomości tekstowych z komputera. Jest to wersja internetowa, więc działa na urządzeniach z systemem Windows 7, Chromebookach, systemach Linux, a nawet na komputerach Mac.

Wypróbuj inne aplikacje do obsługi wiadomości tekstowych

Chociaż iMessage nie działa na Androidzie lub komputerze z systemem Windows, działa tak wiele innych aplikacji do obsługi wiadomości tekstowych. Możesz spróbować zachęcić znajomych korzystających z iMessage, aby przełączyli się na coś takiego WhatsApp, komunikator facebookowy, Telegramlub dowolną z wielu innych dostępnych aplikacji do czatu.

Może to być trudne zadanie, jeśli wszyscy używają iMessage – ale w mieszanej grupie znajomych z niektórymi użytkownikami iPhone’a i niektórymi użytkownikami Androida, uzgodnienie rozwiązania, z którego każdy może korzystać, ma sens.

A co z FaceTime?

Nie ma również możliwości korzystania z FaceTime na komputerze z systemem Windows lub telefonie z systemem Android. Szkoda, bo Steve Jobs obiecał uczynić FaceTime „otwartym standardem branżowym” w 2010 roku, kiedy to ogłoszono. Apple tego nie zrobił i od tego czasu nie powiedział nic o tej obietnicy.

x