Pierwsza ważna aktualizacja funkcji systemu Windows 10 na rok 2020 jest spodziewana w maju. Microsoft prawie miał gotową wersję, ale odkrył lukę na kilka dni przed jej publicznym udostępnieniem. Zostało teraz cofnięte o kilka dni / tygodni.

Co nowego w aktualizacji z maja 2020 r.?

Firma Microsoft regularnie aktualizuje informacje o nowych funkcjach dodawanych do wersji zapoznawczych, z których większość będzie częścią aktualizacji systemu Windows 10 maja 2020 r., Ale oto dziesięć najważniejszych funkcji, które zainteresują użytkowników końcowych (obrazy za pośrednictwem Microsoft) . Możesz uzyskać pełną listę ulepszeń od Microsoft.

1. Zmień nazwę wirtualnych pulpitów

Ta funkcja jest pożądana, odkąd Windows 10 ma wirtualne komputery stacjonarne. Użytkownicy przesłali kilka żądań za pośrednictwem centrum opinii, a firma Microsoft wysłuchała. Dzięki aktualizacji z maja 2020 r. Użytkownicy będą mogli wreszcie zmienić nazwę swoich wirtualnych komputerów stacjonarnych. Do tej pory używaliśmy różnego rodzaju na wpół upieczonych obejść, aby nadać nazwy wirtualnym komputerom stacjonarnym. Niektóre rozwiązania są dość zbliżone, ale oficjalna funkcja będzie prawdziwą okazją.

2. Przesuń okno Cortany

Cortana otwiera się tam, gdzie pasek wyszukiwania jest umieszczony / umieszczony na pasku zadań. Aktualizacja systemu Windows 10 maja 2020 pozwoli użytkownikom przenieść Cortanę w dowolne miejsce na ekranie. Wygląda też inaczej, teraz bardziej przypomina okno.

Sprawdź -   Jak przekonwertować pliki na inne formaty z menu kontekstowego w systemie Windows 10 - AddictiveTips

3. Temperatura GPU w Menedżerze zadań

Menedżer zadań został gruntownie zmodyfikowany w systemie Windows 8 / 8.1, ale pozostał niezmieniony w większości w systemie Windows 10. Pierwszym ważnym dodatkiem do niego była możliwość przeglądania użycia GPU w Menedżerze zadań. W rzeczywistości możesz wyświetlić użycie zarówno karty graficznej, jak i pokładowej karty graficznej w Menedżerze zadań, a wraz z aktualizacją z maja 2020 r. Użytkownicy będą mogli zobaczyć temperaturę twojego GPU, co zwykle wymagało aplikacji.

4. Typ dysku w Menedżerze zadań

Gdy zajmiemy się menedżerem zadań, będziesz mógł zobaczyć, jaki typ dysku masz, tj. HDD lub SSD. Informacje będą dostępne w zakładce Wydajność.

5. Odzyskiwanie w chmurze

W wielu naszych postach wspominamy o resetowaniu systemu Windows 10 jako ostatniej próbie ratowania systemu operacyjnego. System Windows 10 ma wbudowaną opcję resetowania, ale może się nie powieść. Jeśli mimo wszystko nadal zawiedzie, musisz wykonać czystą instalację. Aktualizacja z maja 2020 r. Dodaje nową opcję odzyskiwania; odzyskiwanie chmury. Ta opcja pozwoli użytkownikom pobrać świeżą instalację systemu Windows 10 bezpośrednio z chmury. Nie musisz się cofać i tworzyć nośników instalacyjnych.

6. Urządzenie bez hasła

Ta funkcja pozwala użytkownikom zrezygnować z wprowadzania hasła do konta Microsoft i zamiast tego użyć kodu PIN, Windows Hello lub linii papilarnych. Opcje logowania zostaną sparowane z inną opcją, tj. Z logowaniem wieloczynnikowym.

Sprawdź -   Jak ukryć / odkryć ikony pulpitu na pasku menu w systemie macOS

7. Wsparcie dla kamer sieciowych

Windows 10 będzie mógł łączyć się bezpośrednio z kamerami IP w sieci i będziesz mógł oglądać strumienie z nich na pulpicie. Kamera IP to kamera, która może łączyć się bezpośrednio z siecią. Te kamery sieciowe pojawią się jako urządzenia w sieci.

8. Ulepszone parowanie Bluetooth

Bluetooth poprawił się wykładniczo w systemie Windows 10 i wciąż się poprawia. Użytkownicy zobaczą powiadomienie, gdy znajdujące się w pobliżu urządzenie jest w trybie parowania. Nie będziesz już musiał przechodzić do karty Bluetooth w aplikacji Ustawienia. Niestety wygląda na to, że obsługa urządzeń może być obecnie ograniczona. Obsługiwane będą własne urządzenia peryferyjne Bluetooth firmy Microsoft, ale poza tą małą niszą urządzeń nie będzie wielu obsługiwanych urządzeń.

9. Pasek gier Xbox FPS

Pasek gier Xbox ma nakładkę wydajności, która może wyświetlać wydajność procesora graficznego i procesora oraz liczbę klatek na sekundę. Są to osobne zakładki nakładki, ale w przypadku aktualizacji systemu Windows 20 maja 2020 pasek gier będzie miał własny FPS, który nie jest powiązany z nakładką.

Sprawdź -   Jak zablokować aktualizację Catalina systemu macOS

10. Więcej interaktywnych powiadomień

Powiadomienia toast wysyłane przez aplikacje są bardziej interaktywne. Możesz teraz wyłączyć powiadomienia dla aplikacji bezpośrednio z dostarczonego powiadomienia toast i uzyskać dostęp do ekranu ustawień powiadomień. Powiadomienia można wyciszyć w aplikacji Ustawienia, a Centrum akcji może grupować powiadomienia według najnowszych aplikacji.

Data wydania: aktualizacja systemu Windows 10 maja 2020 r

Nie ma ustalonej / ostatecznej daty wydania aktualizacji Windows 10 maja 2020. Oczekuje się, że przybędzie w maju i mamy nadzieję, że nastąpi, ale główna aktualizacja funkcji została opóźniona o ponad miesiąc wcześniej. Luka, którą Microsoft wykryła w zamierzonej ostatecznej wersji, została załatana i jest testowana, więc możemy spodziewać się, że pojawi się pod koniec tego miesiąca.

Będzie można go uzyskać za pośrednictwem Aktualizacji systemu Windows w aplikacji Ustawienia, a narzędzie do tworzenia multimediów należy zaktualizować wkrótce po jego wydaniu, aby można było wymusić aktualizację.

Wniosek

To tylko krótka lista funkcji dostępnych w systemie Windows 10 wraz z aktualizacją z maja 2020 r. Jest o wiele więcej. Niektóre są dla języków, inne dla programistów. WSL otrzymuje nową wersję, wprowadzono ulepszenia ułatwień dostępu, zmieniono aplikację Ustawienia i zoptymalizowano użycie dysku podczas indeksowania plików przez system Windows 10.