Dlaczego Amazon zwrócił na kartę podarunkową zamiast na kartę kredytową?

Często widać, że Amazon zwracał pieniądze na kartę podarunkową zamiast na kartę kredytową. Istnieją sposoby na przelanie tej kwoty lub wykorzystanie jej w inny sposób, o czym przeczytamy w tym artykule. Domyślnym ustawieniem jest otrzymywanie zwrotu na karcie podarunkowej. Większość ludzi decyduje się na zwrot pieniędzy za pomocą karty podarunkowej Amazon, ponieważ jest to najszybsza metoda. Czasami możesz napotkać problem z brakiem zwrotu pieniędzy z konta bankowego Amazon. Wydanie go z powrotem przy użyciu oryginalnej metody płatności zajmuje kilka dni lub tygodni, jeśli użyto karty kredytowej lub innego sposobu płatności online. Śledź cały artykuł, aby uzyskać odpowiedzi na problemy, które możesz napotkać podczas tego procesu zwrotu przedmiotów na Amazon. Dowiesz się również, jak przenosić saldo Amazon do banku i przenosić saldo karty podarunkowej na konto bankowe za pomocą metody opisanej poniżej.

Dlaczego Amazon zwrócił na kartę podarunkową zamiast na kartę kredytową?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o zwrotach i kartach upominkowych Amazon wraz z przydatnymi ilustracjami dla lepszego zrozumienia.

Czy zwrot pieniędzy z Amazona wróci na Twoją kartę?

TAk. Za każdym razem, gdy zwracasz produkt, zwrot pieniędzy jest zwykle przetwarzany w ciągu 2 tygodni. Zwrot jest inicjowany natychmiast po odebraniu przedmiotu i wysłaniu go do magazynu. Po otrzymaniu zwrotu sprzedawca powiadomi Cię o otrzymaniu zwrotu jako dowód, a następnie zwrot zostanie przekazany na oryginalną metodę płatności w przypadku transakcji przedpłaconych lub na nasze konto bankowe. Można go również otrzymać jako saldo Amazon Pay w przypadku zamówień płatnych przy odbiorze.

Czy możesz zmienić metodę zwrotu pieniędzy Amazon?

Tak, zmieniasz metodę zwrotu pieniędzy Amazon. Często widać, że Amazon zwracał pieniądze na kartę podarunkową zamiast na kartę kredytową. Istnieją sposoby na przelanie tej kwoty lub wykorzystanie jej w inny sposób. Podczas zwracania przedmiotu możesz wybrać preferowaną metodę zwrotu w internetowym centrum zwrotów.

  • W przypadku zamówień opłaconych przez bramkę internetową zwrot jest automatycznie przetwarzany na tym koncie, które również możesz w tym czasie zmienić.
  • A w przypadku płatności gotówkowych możesz wybrać tryb online do otrzymywania kwoty. Po otrzymaniu przez sprzedawcę zwróconego przedmiotu odebranie i przetworzenie zwrotu zajmuje nam do dwóch tygodni. Po przetworzeniu zwrotu nie można zmienić metody.

Dlaczego Amazon nie zwraca środków na Twoje konto bankowe?

Zwroty Amazon są przetwarzane tylko w trybie online. Jeśli napotkasz problem z kontem bankowym, w którym Amazon nie zwraca pieniędzy, musisz wybrać inny tryb lub inne konto, aby otrzymać zwroty. Może to również wynikać z oryginalnego sposobu płatności, który musiał być inny niż na koncie bankowym, ponieważ kwota jest automatycznie przetwarzana w tym samym trybie online. Jeśli nie otrzymasz zwrotu w standardowym terminie, możesz skontaktować się z wystawcą karty kredytowej lub debetowej albo bankiem, aby uzyskać więcej informacji. Zwroty nigdy nie są przetwarzane w gotówce.

Czy możesz przenieść saldo Amazon do banku?

Nie, przelanie pieniędzy z salda Amazon Pay na inne konto lub bank jest niemożliwe. Obecnie Amazon nie zapewnia opcji przelewu pieniędzy na konto bankowe lub inne konto salda Amazon Pay, ale możesz kupić karty podarunkowe z tej kwoty. Po zakupie e-kart podarunkowych możesz wysłać je do innego użytkownika konta i tam z nich korzystać.

Jak dostałeś kartę podarunkową Amazon?

Możesz łatwo kupić karty podarunkowe na Amazon za pomocą tych metod:

1. Otwórz Amazonka aplikacji i dotknij ikony hamburgera w prawym dolnym rogu. Następnie wybierz opcję Gifting z rozwijanego menu Amazon Pay.

2. Stuknij zakładkę Karty podarunkowe, aby je kupić.

3. Stuknij w zakup i doładowanie kart podarunkowych eGift lub Brand Gift.

Możesz także zapłacić za kartę podarunkową z salda Amazon Pay lub innych bram internetowych.

Czy Amazon automatycznie wykorzystuje saldo karty podarunkowej?

Tak, Twoja karta podarunkowa jest automatycznie dodawana do całkowitego rachunku w momencie realizacji transakcji. Kwota na karcie podarunkowej jest automatycznie potrącana w momencie płacenia za koszyk. Jeśli czasami nie jest stosowany, musisz podać kod/numer karty podarunkowej, co zwykle ma miejsce w przypadku otrzymania e-karty podarunkowej od innego użytkownika.

Dlaczego zwrot pieniędzy z Amazon przeszedł na saldo karty podarunkowej?

Zazwyczaj wszystkie natychmiastowe zwroty pieniędzy trafiają na kartę podarunkową Amazon, ponieważ jest to najszybsza metoda uzyskania zwrotu. Dlatego Amazon zwrócił na kartę podarunkową zamiast na kartę kredytową, a nie na konto bankowe. Zawsze możesz przenieść saldo Amazon na konto bankowe lub inne bramki.

Jak uzyskać saldo karty podarunkowej na Amazon?

  • Po dokonaniu płatności na Amazon.com karta podarunkowa zostanie automatycznie zakupiona i odebrana na Twoim saldzie Amazon, jeśli Twój numer telefonu zostanie zweryfikowany.
  • Ponieważ karta podarunkowa zabezpiecza kredyty na Amazon, dzięki czemu użytkownik ponownie kupuje produkty od Amazon, wszystkie zasady mówią, że Amazon zwraca pieniądze na kartę podarunkową zamiast na kartę kredytową.

Jak przenieść kartę podarunkową Amazon z powrotem na kartę kredytową?

Przelew pieniędzy z karty podarunkowej Amazon to prosty proces. Wykonaj poniższe kroki:

1. Stuknij Amazon Pay na ekranie głównym aplikacji Amazon.

2. Stuknij w saldo Amazon Pay.

3. Teraz zweryfikuj swoje dane.

4. Następnie dotknij Dodaj kartę podarunkową, aby zrównoważyć.

5. Następnie zaloguj się i dotknij Wypłać środki.

6. Wybierz żądaną kartę kredytową i wprowadź żądaną kwotę, którą chcesz przelać.

Gdy to zrobisz, środki powinny znaleźć się na Twojej karcie w ciągu 3 do 5 dni roboczych lub tygodnia. W związku z tym saldo karty podarunkowej zostanie teraz odjęte i będzie odzwierciedlać pozostałą kwotę.

Czy możesz przenieść saldo karty podarunkowej Amazon na kartę debetową?

Tak, jest to podobne do procesu przelewania pieniędzy na kartę kredytową.

Jak przelać saldo karty podarunkowej na swoje konto bankowe?

Przeniesienie pieniędzy z karty podarunkowej Amazon na konto bankowe jest również łatwe. Wszystko, co musisz zrobić, to:

1. Otwórz aplikację Amazon i dotknij Amazon Pay > Saldo Amazon Pay.

2. Teraz zweryfikuj swoje dane i dotknij Dodaj kartę podarunkową, aby zrównoważyć.

3. Następnie zaloguj się i dotknij Wypłać środki.

4. Wybierz żądaną kartę kredytową i wprowadź kwotę, którą chcesz przelać.

Czy karta podarunkowa Amazon może zostać zwrócona?

Nie, kart podarunkowych nie można doładowywać, odsprzedawać, przekazywać wartościowo ani wymieniać na gotówkę. W regulaminie jest również wspomniane, że kwota karty podarunkowej nie zostanie Ci zwrócona w żadnych okolicznościach. Można je jednak udostępniać jako e-karty podarunkowe różnym użytkownikom kont.

Czy możesz wypłacić kartę podarunkową Amazon?

Tak, sprzedawca może wymienić kartę na gotówkę, ale po kursie po pomniejszeniu o pewien procent kwoty. Wystawca może odmówić przyjęcia zwrotu karty podarunkowej, jeśli nie masz dowodu zakupu. Musisz odwiedzić Strona pomocy kart podarunkowych aby uzyskać pomoc od Amazona.

Czy możesz odebrać karty podarunkowe?

Nie, Amazon nie zwraca pieniędzy za wykorzystane lub niewykorzystane karty podarunkowe, chyba że wymagają tego przepisy stanowe lub wyjątkowe warunki. Nie możesz zwrócić swojej karty firmie, jeśli jej już nie chcesz. Amazon nie ponosi odpowiedzialności za przypadki zagubionych, uszkodzonych lub skradzionych kart podarunkowych, a zatem nie otrzymasz wymiany.

***

Mamy nadzieję, że ten artykuł był pomocny i dowiedziałeś się, dlaczego Amazon zwrócił pieniądze na kartę podarunkową zamiast na kartę kredytową. Był to krótki wgląd w problemy użytkowników korzystających z aplikacji zakupowej Amazon. Mamy nadzieję, że znajdziesz proste i łatwe rozwiązania takich problemów. Możesz przekazać nam wszelkie pytania dotyczące tego artykułu lub sugestie dotyczące dowolnego innego tematu, na który chcesz napisać artykuł. Upuść je w sekcji komentarzy poniżej, abyśmy mogli się dowiedzieć.