Doskonałe zarządzanie serwerem VPS za pomocą SPanel

Udostępnij teraz w social media:

Dawno minęły czasy, w których budowa strony internetowej była złożonym procesem, witającym tylko doświadczonych twórców stron internetowych lub firmy z solidnymi budżetami IT. W ciągu ostatnich dziesięciu lat usługi hostingowe stały się szybsze, prostsze, bezpieczniejsze i coraz tańsze.

Mimo to, jako pierwszy użytkownik, możesz łatwo przytłoczyć się liczbą opcji dostępnych na rynku. Musisz zacząć od niezawodnego dostawcy usług hostingowych, a szybko zauważysz, że o Twoją uwagę walczą dosłownie tysiące hostów.

Wybór najlepszego dla twojego projektu powinien nastąpić po dokładnym rozważeniu podstawowych potrzeb, takich jak wydajność, kontrola, bezpieczeństwo, wsparcie, cena itp.

A to dopiero pierwszy krok – teraz musisz zdecydować, który plan hostingowy będzie najlepiej pasował do Twojej witryny. Oto, gdzie robi się ciekawie…

Cena była kiedyś głównym czynnikiem decydującym dla większości klientów – startupy i osoby prywatne najczęściej wybierały hosting współdzielony, małe i średnie firmy często wybierały hosting VPS, a duże przedsiębiorstwa znalazły swój dom na serwerach dedykowanych. Ale ta formuła nie trwała długo. Ewolucja technologiczna przyniosła nowe hybrydowe typy hostingu, a inwestycje potrzebne do obsługi własnego serwera stopniowo spadały.

Czas nigdy nie był lepszy, aby przejść od razu do rozwiązania wirtualnego serwera prywatnego.

Co to są serwery VPS?

Hosting wirtualnego serwera prywatnego (VPS) to rodzaj usługi, w której dostawca dzieli pojedynczy serwer fizyczny na kilka wirtualnych instancji, wszystkie odizolowane od siebie i z oddzielnym przydziałem procesora/RAM/przestrzeni.

Jest to bardzo sprzeczne z tradycyjną metodą, w której hosty umieszczają ponad 100 użytkowników na jednym serwerze i dają im pojedynczą pulę zasobów do odpływu.

Jak można sobie wyobrazić, konfiguracja hostingu współdzielonego okazała się z natury wadliwa w porównaniu z rozwojem serwerów wirtualnych.

Rozwiązania VPS wprowadziły zupełnie nowy sposób budowania i zarządzania stronami internetowymi – taki, w którym masz pełną kontrolę nad środowiskiem. Możesz zainstalować dowolne oprogramowanie i skonfigurować serwer w najdrobniejszych szczegółach.

Skalowalność to ogromna zaleta usług VPS. Serwery wirtualne umożliwiają łatwe dodawanie i usuwanie zasobów zgodnie z Twoimi potrzebami, dzięki czemu usługa jest nie tylko niezwykle wszechstronna, ale także udostępnia ją szerokiej gamie klientów. Nawet jeśli dopiero zaczynasz, możesz dostosować hosting do aktualnego budżetu i odpowiednio zaplanować rozwój.

Środowisko izolowanego konta rozwiązuje dwa podstawowe problemy związane ze wspólnymi planami — wydajność i bezpieczeństwo. Serwery VPS dają Ci ster, dzięki czemu możesz maksymalnie zoptymalizować prędkość ładowania i środki bezpieczeństwa.

Rozwiązania VPS można podzielić na dwa główne typy, różniące się poziomem wsparcia, jakie możesz uzyskać – Managed i Self-Managed.

 • Zarządzany VPS – otrzymujesz praktyczne wsparcie od swojego dostawcy usług hostingowych. Obejmuje to takie rzeczy, jak wstępna konfiguracja, instalacja systemu operacyjnego, dodawanie sprzętu i oprogramowania, konserwacja serwera i rozwiązywanie problemów technicznych. Idealnie nadaje się dla początkujących użytkowników oraz firm, które chcą bardziej skupić się na rozwoju biznesu.
 • Samozarządzający się VPS — przeznaczony dla bardziej doświadczonych programistów i webmasterów, niezarządzane usługi VPS zapewniają maszynę typu „bare metal” wyposażoną w niezbędne do jej działania zasoby systemowe — procesor, pamięć RAM i miejsce na dysku. Od tego momentu – jesteś praktycznie zdany na siebie. Ta niezrównana kontrola nad środowiskiem oznacza, że ​​jesteś również odpowiedzialny za wszystkie techniczne aspekty swojego hostingu.

Krótko mówiąc, wirtualne serwery prywatne mają cały potencjał, aby w przyszłości stać się usługą dostępną dla większości klientów hostingu internetowego.

Kim jest ScalaHosting?

ScalaHosting istnieje od 2007 roku i szybko zdał sobie sprawę, że aby odnieść sukces na tak nasyconym rynku, trzeba znaleźć swoją niszę. Scala oferowała unikalne rozwiązania wewnętrzne dla szerokiej gamy użytkowników VPS.

Podejście „klient-first-first” nie pozostało niezauważone, a klienci szybko zaczęli się tu pojawiać.

Dziś ScalaHosting odcisnęła piętno w branży, wykorzystywana przez ponad 50 000 klientów i ich ponad 700 000 projektów online. Dostawca jest doceniany w licznych publikacjach i otrzymał niezliczone nagrody w ostatnich latach za innowacyjne podejście w niszy hostingu VPS.

Ale Scala Team nie chciał tylko dla siebie całej chwały. Dział badawczo-rozwojowy firmy kładzie duży nacisk na rozwiązania, które można później zintegrować z różnymi platformami innych firm, pomagając całej branży hostingowej zrobić krok naprzód. Wyniki nie trwały długo – pod kierownictwem Scali widzieliśmy początek SPanel (wszechstronne zarządzanie serwerem), SSShield (proaktywne monitorowanie serwerów) oraz Menedżer SWordPress (uproszczona operacja WP), żeby wymienić tylko kilka.

  Blogtrottr zamienia kanały RSS w listy wiadomości e-mail z filtrami historii

Przyjrzyjmy się teraz bliżej flagowemu produktowi Scali, SPanelowi, aby zobaczyć, o co tyle zamieszania.

Co to jest SPanel?

SPanel to coś więcej niż tylko panel sterowania. Własna platforma zarządzania serwerem Scala zawiera wszystkie dzwonki i gwizdki, dzięki czemu każdy użytkownik może zostać administratorem serwera, nawet nie wiedząc nic o tworzeniu stron internetowych.

SPanel ma być rozwiązaniem typu „wszystko w jednym”, jeśli chodzi o Twoje potrzeby hostingowe. Pasuje do serwera VPS jak ulał i pomaga obsługiwać wszystkie istotne aspekty korzystania z Internetu. Platforma jest bardzo lekka, co zmniejsza obciążenie serwera do minimum i pozwala zmaksymalizować wydajność witryny.

SPanel składa się z dwóch głównych części:

Interfejs użytkownika

To są środowiska graficzne powiązane z każdym kontem użytkownika. Podobnie jak cPanel, Scala SPAnel oferuje intuicyjny interfejs z mnóstwem przydatnych opcji i ustawień, które można modyfikować. Twoje główne sekcje tutaj to:

 • E-mail – zawiera wszystkich pomocników potrzebnych do płynnej komunikacji online. Twórz nieograniczoną liczbę kont e-mail, przydzielaj limity, ustawiaj forwardery i autorespondery, stosuj filtry – wszystko to tylko kilka kliknięć myszą.
 • Bazy danych – narzędzia do łatwego zarządzania bazami danych
 • Ustawienia – skonfiguruj różne ustawienia konta dotyczące zarządzania użytkownikami, bezpieczeństwa i języków. Opcja „Poproś o funkcję” jest szczególnie pomocna, ponieważ ScalaHosting zawsze słucha opinii klientów i odpowiada regularnymi aktualizacjami i nowymi ulepszeniami.
 • Domeny – kontrola administracyjna nad nazwami domen, subdomenami, zaparkowanymi domenami. Tutaj jest również miejsce na przekierowania domen i edycję stref DNS.
 • Pliki – wszystko związane z plikami i kopiami zapasowymi Twojej witryny. Działając jako alternatywa FTP, możesz łatwo przesyłać pliki, edytować je i usuwać bez konieczności korzystania z dodatkowego oprogramowania.
 • Narzędzia – miejsce na zaawansowane ustawienia i dodatki. Znajdziesz tutaj autoinstalator Softaculous, certyfikaty SSL, zadania cron i wiele więcej. Zawiera SWordPress Manager, który jest unikalnym narzędziem Scala do bezproblemowego zarządzania WP.

Interfejs administratora

To jest sterownia dla właściciela VPS. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi GUI każdy użytkownik może łatwo zostać administratorem serwera. Od samego początku wita Cię ekran z różnymi statystykami serwera, z możliwością dostosowania pulpitów nawigacyjnych, aby wyświetlić najważniejsze dla Ciebie informacje.

Po lewej stronie znajdziesz podstawowe menu:

 • Zarządzanie serwerem — miejsce, do którego można się udać do zarządzania pakietami i użytkownikami, monitorowania ważnych statystyk serwera i budowania marki firmy online. Możesz również uzyskać dostęp do interfejsu API w celu zaawansowanych integracji.
 • Zarządzanie kontami – możesz podzielić swój serwer VPS na dowolną liczbę kont użytkowników, przydzielając im konfigurowalną ilość zasobów. Ta sekcja umożliwia tworzenie, edytowanie, zawieszanie i usuwanie kont zgodnie z bieżącym użytkowaniem. Zawiera opcje dostępu SSH.
 • Oprogramowanie – tutaj pojawią się wszystkie dodatkowe rozwiązania programowe, które chcesz zintegrować z panelem sterowania. Domyślnie zarówno cPanel, jak i SPanel wrzucają Softaculous do miksu, ale istnieje wiele innych narzędzi i gadżetów, które możesz dodać.
 • Usługi SQL – tutaj możesz zobaczyć wszystkie uruchomione procesy bazy danych, z opcją zatrzymania dowolnego z nich. Pozwala to na ścisłą kontrolę ruchu przychodzącego i uniknięcie dużego obciążenia serwera.

Możesz łatwo zintegrować SPanel z serwerami WWW Apache i Nginx, ale Scala zaleca wybór konfiguracji LiteSpeed ​​lub OpenLiteSpeed, aby uzyskać maksymalną prędkość i najkrótsze czasy ładowania. Jeśli szybkość jest kluczowa dla Twojego projektu online – to zdecydowanie droga!

Korzyści SPanelu

SPanel wyróżnia się na tle podobnych central alarmowych rozwiązaniem, które zawiera w sobie wszystkie funkcje potrzebne do obsługi standardowego projektu online. Nie ma znaczenia, czy klient zamierza prowadzić rozwijającego się bloga, oszałamiającą galerię multimedialną, czy dochodowy sklep internetowy – wszechstronna platforma Scali ma wszystko pod kontrolą.

 • Szybki i lekki – SPanel może zawierać mnóstwo funkcji, ale zespół ScalaHosting zapewnił, że nie wpłynie to ani na wydajność serwera. Co więcej, platforma jest w rzeczywistości bardzo lekka w porównaniu z konkurencją, dzięki czemu możesz w pełni wykorzystać swój plan VPS. Połącz z serwerem LiteSpeed/OpenLiteSpeed, aby zmaksymalizować szybkość witryny.
 • Bezproblemowa obsługa – nie ma znaczenia, czy jesteś guru technologii, czy jest to Twój pierwszy projekt online – SPanel ułatwia każdemu użytkownikowi zarządzanie swoimi usługami hostingowymi. Czas, który zaoszczędzisz na poznawaniu sprzętu i oprogramowania serwerowego, z pewnością lepiej wykorzystaj na swoją przyszłą stronę internetową i jej sukces.
 • Zaawansowane zabezpieczenia hostingu – SPanel jest wyposażony w kolejny z autorskich produktów Scali – SShield. Ten system monitorowania bezpieczeństwa analizuje ruch przychodzący i szuka podejrzanych działań. Jeśli coś wykryje – natychmiast powiadamia o tym administratora serwera i podejmuje odpowiednie działania.
 • Regularne aktualizacje – wielu użytkowników zaniedbuje znaczenie znalezienia aktywnie rozwijanego rozwiązania, nie ma znaczenia, czy mówimy o kreatorach witryn, dodatkach do oprogramowania czy motywie WordPress. Częste aktualizacje nie tylko naprawiają ewentualne problemy z produktem – często dodają również nowe funkcje i ulepszenia. SPanel otrzymuje nową wersję prawie co kilka miesięcy, a referencje klientów są zwykle brane pod uwagę podczas pracy nad nowymi wyczynami.
 • Całkowicie bezpłatny – wzrost kosztów licencji cPanel w ostatnich latach był silną inspiracją dla ScalaHosting do stworzenia SPanel. Zastrzeżony panel sterowania jest oferowany całkowicie bezpłatnie na Scala VPS, a jedna z ostatnich aktualizacji wprowadziła nową opcję licencjonowania. Teraz możesz zintegrować SPanel z praktycznie każdym serwerem wirtualnym.
 • Darmowe migracje – jakby powyższe było mało, Scala dorzuca również darmowe migracje danych. Nie ma znaczenia, z którego dostawcy korzystasz ani ile masz stron internetowych – doświadczeni technicy zapewnią, że wszystko zostanie prawidłowo przeniesione do Twojego nowego domu i będzie działać jak poprzednio.
  Jak uzyskać aktualizację systemu Windows 10 listopada 2019 r

A kiedy spojrzysz na SPanel pod maską, łatwo zrozumiesz, dlaczego coraz więcej klientów wybiera go jako swoje rozwiązanie dla wszelkich potrzeb hostingowych…

Funkcje panelu

Oprócz standardowych opcji zarządzania domenami, wiadomościami e-mail, plikami i bazami danych, SPanel wyróżnia się unikalnymi narzędziami i dodatkami, które doskonale prezentują innowacyjną stronę Scali.

 • SShield — wewnętrzne rozwiązanie bezpieczeństwa Scala. Integralna część SPanel, SShield zapewnia spokój ducha, monitorując cały ruch przychodzący pod kątem podejrzanych działań. Przetestowane pod kątem wykrywania i blokowania ponad 99,998% całego znanego spamu i złośliwego oprogramowania, narzędzie to opiera się na uczeniu maszynowym, aby poprawić się, aby stać się jeszcze bardziej wydajnym.
 • SWordPress Manager – kolejne unikalne narzędzie pod paskiem SPanel. SWordPress Manager nie tylko pomaga w łatwej obsłudze WP dzięki instalacjom jednym kliknięciem, zmianie hasła administratora i automatycznym aktualizacjom, ale także wprowadza funkcję blokady bezpieczeństwa. Blokuj dostęp do edycji swoich plików i katalogów, chroniąc je przed złośliwym kodem lub czyniąc wszystkie ukryte backdoory bezużytecznymi.
 • Joomla Manager – ScalaHosting jest jednym z niewielu dostawców hostingu, którzy zostali oficjalnie uznani przez Joomla, przypieczętowując partnerstwo między dwiema firmami na nadchodzące lata. W ramach ich bliskich relacji Scala dodaje narzędzie Joomla Manager do swojego SPanel. Jeśli szukasz czegoś, co pomoże Ci w instalacji Joomla, zmianie hasła lub klonowaniu witryny – to zdecydowanie powinieneś to sprawdzić.
 • Softaculous Autoinstaller – Jeśli nie jesteś fanem Joomla ani WordPressa, nadal masz do wyboru ponad 400 innych skryptów do tworzenia stron internetowych. Dzieje się tak dzięki instalatorowi Softaculous jednym kliknięciem, platformie, której z pewnością nie trzeba przedstawiać. Szybka konfiguracja aplikacji jest jednym z pierwszych kroków w Twojej podróży online, a Softaculous dba o to, abyś nie tracił na nią cennego czasu.
 • Advanced Backup Manager – kopie zapasowe danych to kolejna nieodłączna część Twojej podróży hostingowej – chronią Cię zarówno przed rozprzestrzeniającymi się zagrożeniami cyberbezpieczeństwa, jak i Twoimi własnymi błędami ludzkimi. Codzienne kopie zapasowe są zawsze zalecane, a narzędzie Scala pozwala bezpiecznie archiwizować i przywracać informacje o witrynie tak proste, jak kliknięcie kilku przycisków.
 • Integracja WHMCS – najpopularniejsze rozwiązanie rozliczeniowe dla administratorów witryn od dawna jest sparowane z cPanel, ale teraz możesz go również używać ze swoim SPanel VPS. WHMCS gwarantuje łatwe zarządzanie kontem i mnóstwo opcji dla komercyjnych stron internetowych.
 • Wsparcie dla serwerów Minecraft — jednym z nowszych dodatków do rosnącego portfolio funkcji SPanel jest pełne wsparcie dla światowego fenomenu gier Minecraft. Miliony ludzi codziennie przychodzą na serwery MC, a ScalaHosting daje Ci możliwość samodzielnego hostowania (wciąż budując stronę internetową).
 • API Management – ​​twórz niestandardowe tokeny API w celu bezproblemowej integracji aplikacji innych firm ze SPanelem. Następnie możesz ręcznie wybrać, które funkcje będą aktywne dla Twoich użytkowników, a które pozostaną ukryte. Elastyczność dostosowywania w najlepszym wydaniu.
 • Szczegółowe statystyki – większość paneli kontrolnych serwera nieuchronnie zawiera pewne istotne statystyki, ale żaden inny nie robi tego tak jak SPAnel. Oprócz standardowych statystyk, Twój VPS będzie zintegrowany z pulpitem nawigacyjnym GoAccess, który zawiera kluczowe informacje o ruchu, odwiedzających i używanych zasobach systemowych.
  Jak naprawić przypięty, ale niewidoczny kafelek aplikacji w menu Start w systemie Windows 10

Ostatecznie istnieje wiele powodów, dla których warto wybrać SPAnel jako platformę do zarządzania hostingiem. Ale ponieważ cPanel nadal dominuje na rynku w tej niszy, zobaczmy, jak te dwa rozwiązania łączą się ze sobą w bezpośrednim porównaniu.

Porównanie SPanel i cPanel

Analizując najważniejsze czynniki, które wpływają na decyzje zakupowe klienta, przekonamy się, że SPanel i cPanel mają ze sobą wiele wspólnego. Mimo to obie platformy mają również pewne ważne różnice.

Interfejs

Obie platformy oferują intuicyjny interfejs GUI, który jest niezwykle łatwy do opanowania nawet przez zupełnie początkujących. Nawigacja jest płynna, a każda opcja zabierze Cię dokładnie tam, gdzie byś się spodziewał. Zarówno SPanel, jak i cPanel oferują również opcje białego etykietowania, co pozwala całkowicie zmienić nazwę panelu sterowania, aby pasował do Twojej firmy.

Użycie zasobów

Oba rozwiązania paneli sterowania są bogate w funkcje, co nieuchronnie wymaga pewnych zasobów systemowych do płynnego działania. Testując SPanel i cPanel nie doświadczyliśmy większych opóźnień ani przerw w działaniu usług, co jest zawsze celem.

Mimo to SPanel jest bardzo nastawiony na szybkość, a platforma nakłada minimalne dodatkowe obciążenie na serwer, co daje mu trochę przewagi.

Cechy

ScalaHosting silnie opiera się na opiniach społeczności i aktywnie rozwija nowe funkcje i integracje dla SPanel. Autorski panel sterowania dość często otrzymuje nowe aktualizacje, co zawsze jest dobrym znakiem zaangażowania firmy. CPanel może nadal zapewniać więcej opcji od razu po wyjęciu z pudełka, ale SPanel szybko zmniejsza tę lukę.

Bezpieczeństwo

Kolejny aspekt, w którym oba rozwiązania działają na wysokim poziomie, ale przede wszystkim SPanel może się również pochwalić SShield. Ta unikalna integracja dodatkowo wzmacnia zabezpieczenia wokół Twojej siedziby online i zapewnia, że ​​ryzyko włamań z zewnątrz jest niewielkie lub żadne.

Wspierać się

Jest to trochę trudna kategoria, ponieważ poziom twojego wsparcia zależy głównie od dostawcy hostingu, którego wybierzesz. Jasne, cPanel oferuje kilka podręczników online i forów pomocy technicznej, ale generalnie będziesz polegać na swoim hoście, gdy pojawią się problemy z platformą.

Dobrą rzeczą w posiadaniu serwera SPanel ze ScalaHosting jest to, że uzyskasz pomoc od tych samych osób, które opracowały produkt – w końcu nie ma nikogo lepszego w znaniu wszystkich jego tajników.

Cena £

Tutaj może być tylko jeden zwycięzca. SPanel jest całkowicie bezpłatny, podczas gdy klienci cPanel widzieli, jak jego ceny wzrosły co najmniej trzy razy w ciągu ostatnich kilku lat. Ma to ogromne znaczenie, jeśli jesteś dostawcą usług hostingowych lub agencją, która obsługuje wielu klientów.

Klastry SPanelu i wielu centrów danych

Niedawno ScalaHosting wprowadził kolejną najwyższej klasy usługę o nazwie Klastrowanie w wielu centrach danych.

Nieprzerwany czas pracy i płynne działanie to coś, czego żaden klient hostingowy nie może odrzucić i jest to główny cel tej innowacyjnej usługi. Pozwala na wykorzystanie klastrów serwerów w różnych lokalizacjach centrów danych. Niektóre węzły działają jako load balancery, a inne są dedykowane do obsługi Twoich baz danych i działania witryny. Ten rodzaj konfiguracji gwarantuje wysoką dostępność i nadmiarowe środowisko odpowiednie dla projektów o dużym natężeniu ruchu.

Sprawy stają się jeszcze ciekawsze, gdy do miksu doda się wiele centrów danych. Współpraca z Amazon AWS pomogła ScalaHosting utrzymać szeroką gamę lokalizacji serwerów na całym świecie. Żądania treści są zawsze obsługiwane z najbliższego możliwego centrum danych do lokalizacji odwiedzającego, a nawet w przypadku problemów z serwerem – następny po prostu przejmie kontrolę i utrzyma Cię online.

Klastry z wieloma centrami danych poprawiają również bezpieczeństwo klienta. Ataki DDoS to świetne przykłady popularnej broni hakerów przeciwko niczego niepodejrzewającym witrynom. Ale tutaj masz całą sieć połączonych serwerów, a to jest coś, czego nie można jednocześnie celować.

Wniosek – czy powinieneś go kupić?

Jeśli szukasz potężnego planu VPS z wystarczającym wsparciem, aby wspomóc rozwój Twojej firmy – ScalaHosting jest zdecydowanie najlepszym wyborem do rozważenia. Doświadczony gospodarz od dłuższego czasu koncentruje się na niszy VPS i zdecydowanie widać to, gdy zajrzysz za zasłonę.

SPanel może przypominać cPanel pod wieloma względami, ale dodane integracje i elastyczne dostosowywanie wydają się przyciągać coraz więcej osób do platformy Scala. I to nawet przed rozważeniem zerowych dodatkowych kosztów licencjonowania.

Wszystko zarządzany hosting VPS pakiety ze Scala mają przejrzystą wycenę, a bezpłatna wersja próbna pozwoli Ci przetestować wszystko przed długoterminowym zobowiązaniem.

x