ERR_CONNECTION_RESET (rozwiązany) – Jak naprawić błąd

Kiedy odwiedzamy stronę internetową, informacje są wysyłane z naszego systemu i przez niego odbierane. Witryna, do której próbujemy dotrzeć, wysyła dane (pliki), które umożliwiają przeglądarce wczytanie i wyświetlenie ich. Informacje te należy przesłać i odebrać w rozsądnym terminie. Nierealistyczne jest czekanie całej minuty na załadowanie się strony internetowej lub pokazywanie jakichkolwiek oznak ładowania. Jeśli odpowiedź ze strony internetowej nie nadejdzie w rozsądnym czasie, przeglądarka wyświetli komunikat o błędzie. Charakter i język komunikatu o błędzie zależą od tego, co według przeglądarki poszło nie tak podczas ładowania witryny.

ERR_CONNECTION_RESET

Błąd ERR_CONNECTION_RESET wskazuje na problem z połączeniem. Może to być połączenie internetowe, przeglądarka, połączenie między przeglądarką a witryną, aw niektórych rzadkich przypadkach przyczyną tego może być sama witryna. Zobaczysz błąd ERR_CONNECTION_RESET w Chrome, ale możesz go również zobaczyć w przeglądarkach opartych na Chromium.

Jak naprawić ERR_CONNECTION_RESET

Podstawowe testy

Zanim będziesz mógł rozwiązać ten błąd, musisz ustalić, czy jest to coś, co możesz naprawić po swojej stronie.

Sprawdź, czy witryna działa, wklejając adres URL W dół dla wszystkich lub tylko dla mnie. Jeśli jest w dół, nic nie możesz zrobić. Sprawdź, czy możesz uzyskać dostęp do strony internetowej z innego urządzenia (np. Telefonu). Jeśli możesz, prawdopodobnie przyczyną problemu jest Twoja przeglądarka. Sprawdź, czy możesz uzyskać dostęp do innych witryn. Jeśli tak, problem może dotyczyć Twojej przeglądarki i może dotyczyć plików cookie. Jeśli nie możesz uzyskać dostępu do innych witryn, problem prawdopodobnie tkwi w Twojej przeglądarce i / lub ustawieniach sieci. Jeśli korzystasz z VPN, wyłącz ją, a następnie spróbuj uzyskać dostęp do witryny. Twoja sieć VPN może mieć problemy. Wyłącz i włącz router i system; wyłącz je i włącz ponownie. To rozwiązuje większość problemów z siecią.

Po przeprowadzeniu tych podstawowych testów możemy zabrać się do naprawienia błędu ERR_CONNECTION_RESET.

Napraw ERR_CONNECTION_RESET

1. Zignoruj ​​zawartość pamięci podręcznej i załaduj ponownie

Ta poprawka może wydawać się skomplikowana, ale tak naprawdę to jeden skrót klawiaturowy.

Na karcie, na której widzisz błąd ERR_CONNECTION_RESET, kliknij skrót klawiaturowy Ctrl + F5. Strona zostanie ponownie załadowana, ale tym razem zignoruje zawartość pamięci podręcznej. Sprawdź, czy błąd zniknął.

Usuń wszystkie dane witryn internetowych

Jest to nieco skomplikowane, ponieważ nie chcemy usuwać wszystkich danych zapisanych przez przeglądarkę, ale dane przechowywane dla danej witryny muszą zostać usunięte.

Przejdź do witryny internetowej, która generuje błąd ERR_CONNECTION_RESET. Zezwól na wyświetlenie strony błędu. Stuknij Ctrl + Shift + I, aby otworzyć konsolę internetową. Przejdź do zakładki Aplikacja. Wybierz opcję Wyczyść pamięć z kolumny po lewej stronie. Kliknij Wyczyść dane witryny. Załaduj ponownie witrynę.

Wypróbuj VPN

Możliwe, że witryna jest blokowana przez dostawcę usług internetowych. W takim przypadku jedynym sposobem obejścia tego jest użycie sieci VPN, która może sfałszować Twoją lokalizację, tj. Przekierować ruch przez inną lokalizację geograficzną. Niektóre sieci VPN działają w całym systemie, podczas gdy inne mogą działać wyłącznie w przeglądarce. Wybieraj.

Powinniśmy Cię ostrzec, że w niektórych przypadkach, np. Jeśli próbujesz uzyskać dostęp do Netflix, korzystanie z VPN może również nie działać, ponieważ usługa je blokuje. Poszukaj sieci VPN, która wyraźnie stwierdza, że ​​będzie działać z Netflix i innymi tego rodzaju usługami, które ograniczają zawartość w oparciu o lokalizację geograficzną.

Wyłącz kontrolę aplikacji i przeglądarki

W systemie Windows 10 usługa Windows Defender sprawdza zawartość, do której uzyskuje się dostęp w przeglądarkach, i przeglądarka Chrome nie jest wykluczona. Możesz spróbować wyłączyć tę ochronę, aby sprawdzić, czy witryna się ładuje, jednak upewnij się, że jest ona bezpieczna.

Otwórz program Windows Defender. Przejdź do zakładki Kontrola aplikacji i przeglądarki. Wybierz Ustawienia ochrony opartej na reputacji. Wyłącz wszystkie przełączniki na tym ekranie. Spróbuj wejść na stronę teraz.

Pamiętaj, aby później ponownie włączyć sterowanie aplikacjami i przeglądarką.

Wniosek

Te poprawki to wszystko, co możesz zrobić, jeśli problem zniknie. Jeśli podczas przeprowadzania podstawowych kontroli wydaje się, że problem dotyczy witryny, nie możesz nic z tym zrobić. Będziesz musiał poczekać, aż problem zostanie rozwiązany. Jeśli dostęp do tej witryny jest konieczny, spróbuj poszukać jej wersji w pamięci podręcznej.

newsblog.pl

x