Witajcie! 👋 Mamy dla Was świeże informacje! 📢
Semgrep pozyskał 53 miliony USD na rozwój platformy zabezpieczania kodu
Semgrep, startup koncentrujący się na zagadnieniach bezpieczeństwa, zajmuje się eliminowaniem luk w kodzie na każdym etapie procesu programowania, jeszcze przed jego wdrożeniem produkcyjnym.
Niedawno firma zakończyła rundę finansowania Serii C, pozyskując 53 miliony dolarów. Rundę poprowadziła firma Lightspeed, a udział w niej wzięły również Felicis, Redpoint i Sequoia. Łącznie, do tej pory, firma zebrała 93 miliony dolarów.
Semgrep to szybki silnik analizy statycznej, który umożliwia identyfikację błędów, wykrywanie podatności na ataki i egzekwowanie standardów kodowania w całym środowisku, włączając w to warstwę infrastruktury. Obsługiwane są technologie takie jak Terraform, Docker, Kubernetes, nginx, środowisko CI/CD oraz zmiany w kodzie źródłowym.
Według informacji na stronie internetowej, z platformy korzystają już znaczące organizacje, m.in. Gitlab, Slack, Dropbox i Shopify.
Obecnie, baza użytkowników firmy sięga 2 milionów, a przychody z oferowanych produktów wzrosły w ubiegłym roku o 750%. Świadczy to o tym, że programiści i organizacje coraz częściej sięgają po Semgrep w celu zapewnienia bezpieczeństwa swojego kodu.
Coro, firma z obszaru cyberbezpieczeństwa opartego na sztucznej inteligencji, zebrała 80 milionów USD, osiągając wycenę 575 milionów USD
Coro to platforma cyberbezpieczeństwa, która wykorzystuje sztuczną inteligencję do rozwiązywania problemów związanych z bezpieczeństwem w sieci. Firma pozyskała 80 milionów dolarów w rundzie finansowania Serii C2, w której wiodącym inwestorem było Energy Impact Partners, znane z zaangażowania w technologie ekologiczne. Obecna wycena firmy Coro, z siedzibą w Izraelu, wynosi 575 milionów dolarów.
Technologia cyberbezpieczeństwa Coro opiera się na chmurze i zapewnia kompleksową ochronę przed zagrożeniami, skierowaną na użytkowników, urządzenia, pocztę elektroniczną, aplikacje chmurowe i dane. Oferuje pełną ochronę bez nadmiernego obciążania zasobów IT.
Zabezpieczenia obejmują ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, ransomware, phishingiem, atakami hakerskimi, kontrolę dostępu, zagrożenia wewnętrzne, utratę danych oraz zarządzanie bezpieczeństwem.
Sztuczna inteligencja w Coro przewiduje potencjalne zagrożenia oraz automatycznie wykrywa i rozwiązuje problemy, oszczędzając czas. Najpoważniejsze cyberzagrożenia i słabe punkty są identyfikowane i eliminowane w trybie natychmiastowym.
W gronie partnerów firmy znajdują się liderzy branży, m.in. Cisco, T-Mobile, Lenovo, Bitdefender, Techcrunch. Firma działa od 2015 roku i od czterech lat notuje 300% wzrost powtarzalnych przychodów. Docelową grupą klientów są średnie przedsiębiorstwa.
Zapraszamy do sekcji „Najnowsze technologie”, gdzie znajdziecie więcej aktualnych informacji.